30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: jizda na cervenou-Praha  (Přečteno 6326 krát)

Greenall

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
jizda na cervenou-Praha
« kdy: 23 Září 2020, 07:54:22 »

Ahoj,
chtel bych se zeptat, uz je to cca 2 mesice, co jsem v Praze mozna projel na cervenou, ale dodnes mi nic neprislo. Do jake lhuty musim dostat nejake oznameni?
Plati pravidlo, ze pokud mne nezastavila PCR, prijde mi z magistratu vyzva k zaplaceni “odpustku”? Nebo mi muze prijit rovnou nejake predvolani k vysvetleni? Jde mi o to, ze odpustek bych zaplatil, ale o body prijit nechci.
Diky za info!
IP zaznamenána

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:jizda na cervenou-Praha
« Odpověď #1 kdy: 23 Září 2020, 08:01:16 »

Pokud Vás hned po projetí nezastavili policisté a nebo se nepřiznáte, o žádné body přijít nemůžete.
IP zaznamenána

Greenall

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:jizda na cervenou-Praha
« Odpověď #2 kdy: 23 Září 2020, 08:20:33 »

Znamena to, ze mi pripadne prijde vyzva k zaplaceni “odpustku”? Protoze kdyby mi prisla vyzva k podani vysvetleni s fotkou, tak to budu jiz muset sloziteji obhajovat....
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:jizda na cervenou-Praha
« Odpověď #3 kdy: 23 Září 2020, 08:43:53 »

V Praze přijde maximálně výzva k úhradě určené částky (odpustku) - a i tu můžete ignorovat. Pravděpodobnost, že MHMP podnikne nějaké další kroky je max. 5 % - a hlavně MHMP vůbec nezajímá řidič. I pokud byste se chtěl sám udat, udělá SO vše pro to, aby mohl stíhat provozovatele. Řízení proti provozovateli je pro něj mnohem jednodušší, peníze jistější a body se v něm samozřejmě neudělují.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 748
    • Zobrazit profil
Re:jizda na cervenou-Praha
« Odpověď #4 kdy: 23 Září 2020, 20:33:48 »

i kdyby ho zastavili, tak o body nepřijde
ty může jen získat  ;)
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 686
    • Zobrazit profil
Re:jizda na cervenou-Praha
« Odpověď #5 kdy: 24 Září 2020, 08:02:22 »

Ještě bych doplnil k té lhůtě - odpovědnost za přestupek zanikne po roce, pokud správní orgán nezahájí řízení o přestupku nebo nevydá rozhodnutí, například příkaz. Takže něco může přijít během jednoho roku, a tedy dokud nic nepřišlo, nemá cenu si tím lámat hlavu, protože byste si ji lámal strašně dlouho.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 917
    • Zobrazit profil
Re:jizda na cervenou-Praha
« Odpověď #6 kdy: 24 Září 2020, 08:19:52 »

Dovolim si doplnit k tomu lamani si hlavy - je jiste, ze na te krizovatce, kde jste mozna prosvistel na cervenou jsou instalovany kamery pro sledovani prujezdu na cervenou? Ono to ani v Praze zase tak caste neni.
IP zaznamenána

Greenall

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:jizda na cervenou-Praha
« Odpověď #7 kdy: 24 Září 2020, 08:40:27 »

Ano, bohuzel jsou.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 917
    • Zobrazit profil
Re:jizda na cervenou-Praha
« Odpověď #8 kdy: 24 Září 2020, 08:49:48 »

Lze odtajnit. ktera to je krizovatka?
IP zaznamenána