30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nedoplněné blanketní odvolání  (Přečteno 1730 krát)

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Nedoplněné blanketní odvolání
« kdy: 19 Září 2020, 15:51:09 »

Nedopatřením jsem neposlal doplnění blanketního odvolání na výzvu SO2. ( v rámci pracovního zmatku jsem prostě ten mail zapomněl odeslat ).
Co se s tím teď dá dělat a jak bude takové odvolání probíhat?
Paradoxně v doplnění jsem měl uvedeny všechny body co jsem použil pro Vyjádření se k podkladům.
A SO1 je ignoroval nebo záměrně špatně vyhodnocoval, případně uváděl zcela zjevné nepravdy.
Bude teď SO2 posuzovat i tyto předchozí argumenty nebo to uzavře stejně jako S01, s tím, že odvolání nebylo doplněno?

Pak by byla už asi jen správní žaloba.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Nedoplněné blanketní odvolání
« Odpověď #1 kdy: 19 Září 2020, 16:13:08 »

1. Výzvu k doplnění odvolání neměl posílat SO2, ale SO1 (aby se mohl rozhodnout, zda rozhodnutí zruší autoremedurou a nebo věc předá k SO2). Už to samotné by šlo použít do boje.

2. Pokud se jedná o sankční řízení, pak klidně odvolání doplňte nyní a zašlete jej rovnou SO2. (neužije se zásady koncentrace řízení, viz rozsudek NSS 1 As 136/2012 - 23, body 14 - 17)
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Re:Nedoplněné blanketní odvolání
« Odpověď #2 kdy: 19 Září 2020, 16:54:35 »

Díky za tipy a nasměrování..
Našel jsem k tomu ještě tohle:https://www.kr-karlovarsky.cz/krajsky-urad/stavebni-urad/Documents/banket_odv.pdf

Ale o tom, že SO2 nemůže zaslat výzvu na doplnění jsem teda nenašel nic.
Naopak jsem našel stejný styl opět od Brna tady
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Nedoplněné blanketní odvolání
« Odpověď #3 kdy: 19 Září 2020, 18:33:09 »

Judikát k tomu nemám, ale vzhledem k tomu, že SO1 musí nejprve posoudit, zda bude postupovat dle § 87 SprŘ a až pokud neshledá podmínky, teprve potom předává věc k SO2, jsem toho názoru, že výzvu k doplnění odvolání musí posílat SO1.
IP zaznamenána