30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Praha - Rezidentní parkování pro polo-rezidenty  (Přečteno 4990 krát)

Halford

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Rezidentní parkování pro polo-rezidenty
« Odpověď #15 kdy: 16 Září 2020, 11:33:39 »

Potvrzuji, že třeba na P3 z modré odtahují. Řešil jsem to cestou nejmenšího odporu (potřeboval jsem to rychle), takže jsem auto přepsal na přítelkyni s trvalým pobytem jako vlastníka a sebe jako provozovatele aby ji nikdo s ničím neobtěžoval. Do doby než začali odtahovat jsem nashromáždil asi 10 Výzev k úhradě určené částky a zatím se nic dalšího neděje.
Oh, ok. Ja cerpal informace od pratel prevazne z P8, P1 a P9.
Každopádně tuhle možnost s přítelkyní uplne nemam 😁
IP zaznamenána

Re

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Rezidentní parkování pro polo-rezidenty
« Odpověď #16 kdy: 16 Září 2020, 11:44:44 »

Tak zase abych Vás nemystifikoval, konkrétní důvody odtahů neznám (jestli tam hrálo roli i něco jiného než jen zóna). Njn, přítelkyně je holt užitečná na různé věci...  ;)
IP zaznamenána

Halford

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Rezidentní parkování pro polo-rezidenty
« Odpověď #17 kdy: 16 Září 2020, 11:54:38 »

Tak zase abych Vás nemystifikoval, konkrétní důvody odtahů neznám (jestli tam hrálo roli i něco jiného než jen zóna). Njn, přítelkyně je holt užitečná na různé věci...  ;)
Děkuji za doporučení  :D Benefity přítelkyně jsou mi znamy a docela je využívám, bohuzel nemohu využít tento konkrétní pro účely parkování...a jen kvůli tomu se mi přítelkyni menit nechce.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Rezidentní parkování pro polo-rezidenty
« Odpověď #18 kdy: 16 Září 2020, 15:34:19 »

Problém firemního auta je ten, ze když si spocitam založení živnosti, přepsání auta, parkovné cca 7000/rok misto 1200 za fyzickou osobu, tak mi to prestava davat smysl.

Přepisovat auto je možnost, ale davat každý rok 2x 800 za evidencku a litat s tim je taky nic moc řešení.

Navíc asi teoreticky když pak přepíšete auto zase na sebe tak máte parkovací kartu vrátit.. i když nevím jestli to někdo kontroluje.

A jen připomínám že firemní auto není jen o tom přepisu.. tam pak je třebas silniční daň a teoreticky máte vést evidenci jízd pro firemní a soukromé účely (i když asi když to nebudete dávat do daní tak to nikdo řešit nebude) a podobné věci.
IP zaznamenána

Halford

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Rezidentní parkování pro polo-rezidenty
« Odpověď #19 kdy: 16 Září 2020, 17:24:07 »

Děkuji za upřesnění, upřímně jsem to dále nezjišťoval, neboť už u toho 7000/rok mi to přestalo dávat smysl.
IP zaznamenána

klapaucius

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Rezidentní parkování pro polo-rezidenty
« Odpověď #20 kdy: 16 Září 2020, 19:33:29 »

...

Zde bych se rád zeptal, zda se vlastnictví vozu a trvale bydliště pro získání parkovací karty musí prokazovat každý rok?


Posílá se jen čestné prohlášení, ale zda-li to někdo kontroluje to netuším. V emailu od nich chodí toto:
Citace
Pokud jste v Osvědčení o registraci vozidla uveden/a jako vlastník vozidla, můžete žádost o prodloužení parkovacího oprávnění (s příslušným čestným prohlášením) podat prostřednictvím Osobních stránkách uživatele (OSU). Stejně tak můžete postupovat v případě přenosných parkovacích oprávnění. Postup podání žádosti najdete v manuálu k OSU („Nápověda -> Nápověda – PDF manuál“).

Pokud máte vozidlo svěřeno zaměstnavatelem k užívání, máte vozidlo pořízené na leasing, došlo ke změně Vašich osobních údajů apod., nebo v případě, že nemáte zřízeny Osobní stránky uživatele k prodloužení parkovacího oprávnění navštivte příslušnou výdejnu.
Bližší podrobnosti ohledně dokladů nutných k výdeji parkovacího oprávnění v jednotlivých případech naleznete na www.parkujvklidu.cz. nebo webových stránkách příslušné městské části.

Úmyslné uvedení nesprávných nebo neúplných údajů v čestném prohlášení za účelem získání neoprávněné výhody (prodloužení parkovacího oprávnění) může být přestupkem proti pořádku ve státní správě dle § 2 odst. 2 písm. b) nebo § 2 odst. 3 písm. b) z. č. 251/2016 Sb., o některých přestupcích, ve znění pozdějších předpisů, za nějž lze uložit pokutu do 50 000 Kč. Současně bude v takovém případě parkovací oprávnění bez náhrady zrušeno.
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Rezidentní parkování pro polo-rezidenty
« Odpověď #21 kdy: 16 Září 2020, 20:43:19 »

Ale reálně bych to musel bud přepisovat zpet a otravovat s tim majitele bytu každý rok a nebo nechat...

S přihlášením trvalého bydliště nemusíte majitele bytu nijak obtěžovat, pokud máte např. nájemní smlouvu nebo něco podobného vůbec ho k tomu nepotřebujete.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Rezidentní parkování pro polo-rezidenty
« Odpověď #22 kdy: 16 Září 2020, 22:13:11 »

...
 a teoreticky máte vést evidenci jízd pro firemní a soukromé účely
...
existuje i paušál, u kterého se evidence vést nemusí
samozřejmě ten nejnižší
IP zaznamenána