30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Chybně uvedené lhůta ve výzvě a fikce doručení  (Přečteno 9169 krát)

L3v

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Chybně uvedené lhůta ve výzvě a fikce doručení
« Odpověď #15 kdy: 15 Září 2020, 14:08:05 »

Bez ohledu na lhůtu 15 dnů dle pošty.

Mimochodem, lze najít rozsudek KS dle č. j.? Zkoušel jsem např. Rozhodnutí soudů a judikatura - Portál justice, ale neúspěšně. A č. j. úplně jiného rozsudku v titulku PDF tu asi nikoho nepřekvapí. :)
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Re:Chybně uvedené lhůta ve výzvě a fikce doručení
« Odpověď #16 kdy: 15 Září 2020, 14:10:36 »

no to je soudní peklo... na základě čeho si má pak člověk vytvořit nějakou predikci dalšího postupu.
A jak to vlastně je v soudnictví?? vyšší bere?  nebo novější bere??
KS 2018 je přebit NSS 2013?

ty bláboly, že je student právnické fakulty a má lhůty znát jsou dost ubohé..

myslím, že logický argument pana hh - viz citace výše- nikde v žádném rozsudku nezazněl a fakt by mne zajímalo, jak by se s tím soud popasoval.  Nebo by mne soud ubil argumentem, že jsem si ve školce určitě hrál s razítky a tak jsem si měl zkontrolovat po dodání razítko na obálce, jestli má to správné datum, jako je na Výzvě ( kterou jistě schovávám a ukládám do trezoru mezi rodné listy a ostatní cennosti)
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Chybně uvedené lhůta ve výzvě a fikce doručení
« Odpověď #17 kdy: 15 Září 2020, 14:15:39 »

no to je soudní peklo... na základě čeho si má pak člověk vytvořit nějakou predikci dalšího postupu.
Jediná možná predikce - vždy nejhorší možná varianta.


myslím, že logický argument pana hh - viz citace výše- nikde v žádném rozsudku nezazněl a fakt by mne zajímalo, jak by se s tím soud popasoval.
Stejně tak to legitimní očekávání, že když si převezmu na poště dopis (ve lhůtě určené poštou), tak je doručen tím dnem.
Ale dobrovolně to rozhodně zatím zkoušet nebudu. Pokud se někdy nechtěně dostanu do podobné situace, tak to zkusím a uvidím.
IP zaznamenána

L3v

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Chybně uvedené lhůta ve výzvě a fikce doručení
« Odpověď #18 kdy: 15 Září 2020, 14:34:00 »

Zapomněl jsem dodat, že jsme nestihli podat kasační stížnost, ale nejspíš by ji NSS stejně zamítl.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Chybně uvedené lhůta ve výzvě a fikce doručení
« Odpověď #19 kdy: 15 Září 2020, 15:04:04 »

Vzhledem k tomu rozsudku není vůbec co řešit a doručeno je VŽDY fikcí 10.den (bez ohledu na vše ostatní).

Neboli
...doručováno například dnes, tedy 15.9. - podle kalkulačky dojde k doručení fikcí 25.9., nicméně na oznámení je uvedeno "vyzvedněte nejpozději do 29.9." (řekněme, prostě 4 dny po fikci doručení).

Co se stane, když:
a) vyzvednu toho 29.9. (ovšem doručení fikcí nastalo už 25.9.) - se vším všudy na poště, s podpisem, občankou, atd.
b) nevyzvednu vůbec a počkám na vhození do schránky

Doručeno bude v obou případech fikcí už 25.9.
Jedině tedy, že si úřad nevšimne doručení fikcí a za datum doručení vezme (omylem) datum skutečného převzetí dopisu v bodě a) - tedy toho 29.9.

IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Re:Chybně uvedené lhůta ve výzvě a fikce doručení
« Odpověď #20 kdy: 15 Září 2020, 15:15:28 »

Ale celou dobu se tu řeší ta neplatnost fikce, pokud soud potvrdí neplatnost fikce, ( z důvodu špatné lhůty na Výzvě) tak pak žádná fikce neexistuje
IP zaznamenána

L3v

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Chybně uvedené lhůta ve výzvě a fikce doručení
« Odpověď #21 kdy: 15 Září 2020, 15:49:55 »

Soud lhůta pošty nezajímá, takže fikce platí a basta!
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Re:Chybně uvedené lhůta ve výzvě a fikce doručení
« Odpověď #22 kdy: 15 Září 2020, 16:05:36 »

no tohle ale už jeden soud vypotil:

dle rozsudku Krajského soudu Ústí nad Labem ze dne 14. 10. 2010, č.j. 42 Ca 8/2009 –   57,
 v němž dospěl soud k závěru  je uvedeno:"Pokud správní orgán chce uplatnit doručení v souladu s ustanovením § 24 správního řádu tzv. fikci doručení, je nutno trvat na tom, aby byla splněna všechna pravidla  týkající  se  doručování.  Pokud  došlo  ze  strany  pracovníků  pošty k nesprávnému poučení o délce doby uložení zásilky, a nebyly dodrženy beze zbytku  veškeré předpisy  vztahující  se  k doručování,  pak  nejsou  splněny  podmínky  pro  uplatnění  fikce doručení."
IP zaznamenána

L3v

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Chybně uvedené lhůta ve výzvě a fikce doručení
« Odpověď #23 kdy: 15 Září 2020, 16:21:20 »

Též smeteno rozsudky NSS.
IP zaznamenána