30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Lze odtahovat ze záboru zeleně?  (Přečteno 933 krát)

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Lze odtahovat ze záboru zeleně?
« kdy: 23 Března 2022, 22:45:40 »

Dlouhou dobu mne niterně dloube otázka, na kterou si nedokáži odpovědět. Sice se mě to bezprostředně netýká, ale rád bych odpověď znal.

Lze odtáhnout vozidlo paraziticky zabírající veřejnou zeleň? Jinými slovy - auto parkuje tam, kde je to dle pasportu zeleň. Je odtah přípustný? Normálně to asi nedává příliš smysl. Ale co třeba při zónovém čištění, kdy dochází k sekání trávy?
« Poslední změna: 23 Března 2022, 22:47:31 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 025
    • Zobrazit profil
Re:Lze odtahovat ze záboru zeleně?
« Odpověď #1 kdy: 23 Března 2022, 23:04:06 »

Jsem přesvědčen o tom, že když je v místě dle pasportu (komunikací) (komunikační) zeleň, nelze se zde dopustit záboru.

Pokud se skutečně jedná o zábor (tedy vozidlo neparkuje ani na komunikaci ani na komunikační zeleni), pak se patrně na odtah nevztahuje ZPPK. Řidičák do ohně bych za to nedal, ale tipl bych si, že se to může lišit podle místních vyhlášek.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Lze odtahovat ze záboru zeleně?
« Odpověď #2 kdy: 23 Března 2022, 23:06:52 »

Vyjádřil jsem se nepřesně. Nedošlo mi, že když je to opravdu zeleň, tak v pasportu komunikací vůbec nebude (protože tam není komunikace). Mám na mysli zeleň v pravém slova smyslu, byť se mnohdy jedná o bahno.
« Poslední změna: 23 Března 2022, 23:11:56 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.