30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Stání na V13a - letiště Praha  (Přečteno 2719 krát)

MT

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Stání na V13a - letiště Praha
« kdy: 14 Září 2020, 19:09:54 »

Hezký den,
obracím se na Vás s prosbou o konzultaci.
Kamarád pár dnů zpátky jel někoho vyzvednout na letiště a zastavil na mostě směrem na T2 - Odlety na V13 co je v levé části mostu.
Asi 10 vteřin po zastavení přijela s diskotékou PČR a jala se pokutovat za stání.

Bohužel pro něj s policisty mluvil a přistoupil na odpustek 200 CZK, nicméně naštěstí mám k dispozici audio záznam a celou situaci lze zpětně zanalyzovat.

Přibližný transkript:
...
P: (již klasicky) "Pane řidiči, víte čeho jste se dopustil?"
K: "Jsem tady stál deset vteřin"
P: "To je úplně jedno, stojíte v zóně zákazu zastavení"
...
pak již kasírka.

Chtěli bychom se z tohoto případu poučit. Já vidím jako hlavní nedostatky:
0) Mluvení s policisty
1) Absence poučení
2) Chybně určený přestupek (V13 není zákaz zastavení)
3) Na bločku je špatná ulice a nesmyslný důvod (nerespektování P2-12) - nemělo dojít k akceptaci podpisem

Jaká je případná šance toto ve správním řízení obhájit?

Přikládám scan bločku i Google Streetview přesného místa.

Velmi ocením případné komentáře či doplnění, jak to vidíte vy.

Děkuji a pěkný den

« Poslední změna: 15 Září 2020, 10:11:16 od MT »
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Stání na V13a - letiště Praha
« Odpověď #1 kdy: 14 Září 2020, 20:01:38 »

On nepřistoupil na odpustek, ale akceptoval pokutu uloženou příkazem na místě.

Značku P2 (nevím, co je to 12) je sice těžké nerespektovat, ale je to v případě souhlasu s pokutou na místě v zásadě úplně jedno, protože on souhlasil, že k přestupku došlo a že akceptuje zavinění i tu pokutu.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Stání na V13a - letiště Praha
« Odpověď #2 kdy: 14 Září 2020, 20:29:55 »

Jaká je případná šance toto ve správním řízení obhájit?

Po podepsání bloku prakticky nulová.

Když by s blokem nesouhlasil tak by šance byla asi dobrá.. už to je pořád území Prahy a tak by to spadalo pod MHMP.
Asi by to někde vyhnilo a i když ne tak to je v pohodě hratelný přestupek.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 309
    • Zobrazit profil
Re:Stání na V13a - letiště Praha
« Odpověď #3 kdy: 14 Září 2020, 20:57:00 »

Blok (příkaz na místě) je nezákonný. Je úplně jedno, co se stalo, příkaz na místě stojí na nevyvratitelné domněnce, že se stalo to, co obviněný podepsal (i kdyby šlo dokázat, že se to stalo jinak, či že to reálně není možné, není to důvod pro revizi rozhodnutí).

Jiná situace ale je, když popis skutku vůbec nedává smysl. Zde údajně nebyla respektována neexistující značka IZ 8 (asi mělo být IZ 8a, ale to "a" není detail, holinky nejsou hodinky).

Dále na bloku není uvedeno jméno a příjmení fízla, který ho vydal - to je ale zákonná náležitost. Výklad § 92(2)(i) PřesZ je prý takový, že uzávorkování je jméno a příjmení AND (funkce OR služební číslo OR identifikační číslo oprávněné úřední osoby). Je na to nějaký rozsudek zde na fóru citovaný, stačí hledat.

Je to tedy zralé na přezkum. Problém je, že na příslušném krajském ředitelství PČR si s podnětem vytřou pozadí, nikoliv proto, že by nebyla pravda, že blok je nezákonný, ale zkrátka proto, že můžou. A protože blok je sice nezákonný, ale pravomocný, žádný řádný či mimořádný prostředek není, a na ústavní stížnost těžko u pokuty za 200 Kč za naprosto banální přestupek budete dovozovat ústavněprávní rozměr, nic jiného s tím dělat nejde.
IP zaznamenána

MT

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Stání na V13a - letiště Praha
« Odpověď #4 kdy: 15 Září 2020, 10:17:37 »

Díky za odpovědi a případné doplnění / opravu.

Je mi samozřejmě jasné, že teď s tím nic dělat nelze (protože zaplaceno), nicméně zajímala mne hypotetická situace, kdyby dotyčný nezaplatil a chtel to do správního.
Chápu tedy správně, že šance by byla vysoká (pokud by tedy do správního řízení putovali stejné informace jako na Bloku - zejména klasifikace).

Hrála by nějakou roli špatná ulice?

Díky moc
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Stání na V13a - letiště Praha
« Odpověď #5 kdy: 15 Září 2020, 16:02:11 »

Chápu tedy správně, že šance by byla vysoká

Já myslím že ano.

Hrála by nějakou roli špatná ulice?

Asi to má trochu potenciál, ale bez dalšího by se jen na tom řízení nevyhrálo.. můj názor.
IP zaznamenána

Eleniel

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Stání na V13a - letiště Praha
« Odpověď #6 kdy: 30 Března 2022, 11:35:44 »

No někde jsem četl že někdo zaparkoval na letišti na hodinovém placeném parkovišti a pak musel platit nějakých 20tis parkovného. A přitom jsou v okolí takové  parkoviště kde zaplatíte předem na daný termín a pak jen zaparkujete a auto si zas vizvednete.
IP zaznamenána