30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Přechod pro chodce - nezastavení  (Přečteno 42678 krát)

wikx

  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #45 kdy: 01 Září 2015, 20:20:19 »

Triapul mesice do prekluze, faze seznamovani se s podklady a vsechna esa v rukavu? Tady bych o zaplaceni neuvazoval v zadnem pripade. Kdybych byl ve stejne pozici, tak podobne, jak tady zaznelo:

1) Podjatost, ciste z duvodu zdrzeni. Pokud chcete urednici zavarit (nebo aby ten spis nekam ztratila), tak vcetne zminky o navrhu na blokovou pokuticku na audiozaznamu.

Půjde tedy pracovat s audio záznamem pokud není zaprotokolován? Osobně se tam nedostanu (pouze DS). Trochu (víc) v tom plavu.. Jsem v tom nováček, je to můj první případ.. Bylo by fajn, kdyby mi s tím někdo konkrétněji pomohl.. :-[
« Poslední změna: 01 Září 2015, 22:01:34 od wikx »
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #46 kdy: 02 Září 2015, 05:37:51 »

Nemůžou to vyřešit blokovou pokutou, protože zákon nic takového nepřipouští. Přečti si o tom něco. Blokové řízení je zásadně na místě a ihned po skutku. Navíc paní k blokovému řízení není vůbec oprávněna.
Opasi mohla, je to v její pravomoci, přestupek se blokově řešit dá a je na to zastavovací důvod v zákoně.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #47 kdy: 02 Září 2015, 06:55:30 »

Nemůžou to vyřešit blokovou pokutou, protože zákon nic takového nepřipouští. Přečti si o tom něco. Blokové řízení je zásadně na místě a ihned po skutku. Navíc paní k blokovému řízení není vůbec oprávněna.
Opasi mohla, je to v její pravomoci, přestupek se blokově řešit dá a je na to zastavovací důvod v zákoně.

Já tě nechci nějak dehonestovat, ale mohl by sis napřed ověřit všechno, co se píšeš?
Kam přesně spadá přestupková komise?

Zákon o přestupcích, § 86
V blokovém řízení mohou projednávat
a) orgány policie, s výjimkou Vojenské policie, též přestupky proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu podle zákona o silničním provozu, proti pořádku ve státní správě podle § 23 odst. 1 písm. a), f), g), i), j), § 24 odst. 1 písm. b), § 30 odst. 1, § 42 odst. 1, § 44 a § 44a, jakož i podle § 46, pokud k nim došlo na úseku státní správy v jejich působnosti nebo na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi, přestupky proti veřejnému pořádku podle § 47 písm. b) až d) a g) a 48, přestupky proti občanskému soužití podle § 49 a přestupky proti majetku podle § 50,
b) orgány státního odborného dozoru nad bezpečností práce přestupky proti pořádku ve státní správě podle § 21 odst. 1 písm. b), d) a f), § 30 odst. 1 písm. g), h) a i) a § 46, pokud jimi byly porušeny zvláštní právní předpisy o bezpečnosti práce, dopustil-li se některého z těchto přestupků pracovník organizace nebo podnikatel v jejich prostorách nebo na jejich pracovištích,
c) orgány ochrany veřejného zdraví přestupky na úseku zdravotnictví podle § 29 odst. 1 písm. a), jde-li o nepodrobení se povinnému vyšetření nebo léčení infekčního onemocnění, § 29 odst. 1 písm. b), c), d), jde-li o padělání nebo úmyslné neoprávněné změnění zdravotního průkazu, § 29 odst. 1 písm. e), jde-li o porušení povinnosti při zacházení s nebezpečnými chemickými látkami a přípravky, § 29 odst. 1 písm. f), h) až j), n) a o),
d) obecní policie přestupky
1. jejichž projednávání je v působnosti obce,
2. podle zákona o silničním provozu spáchané nedovoleným stáním nebo zastavením vozidla na pozemní komunikaci, vjezdem do míst, kde je to místní nebo přechodnou úpravou provozu na pozemních komunikacích zakázáno, porušením pravidel o překročení nejvyšší dovolené rychlosti, porušením pravidel jízdy na zvířatech, vedení a hnaní zvířat na pozemní komunikaci, pohybem chodce na pozemní komunikaci odporujícím pravidlům provozu na pozemních komunikacích, nedovoleným způsobem použití lyží, kolečkových bruslí a podobných prostředků na chodníku a nedovoleným vedením jízdního kola nebo jízdou na něm v rozporu s pravidly provozu na pozemních komunikacích a porušení pravidel provozu na pozemních komunikacích ostatními řidiči nemotorových vozidel,
3. na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi podle § 30 odst. 1 písm. a), c), g) až i), l) až p),
4. spočívající v neoprávněném stání vozidla na místní komunikaci nebo jejím úseku, které lze podle nařízení obce použít ke stání jen za cenu sjednanou v souladu s cenovými předpisy a při splnění podmínek stanovených tímto nařízením,
5. na úseku taxislužby podle zákona o silniční dopravě.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #48 kdy: 02 Září 2015, 07:37:20 »

Nemůžou to vyřešit blokovou pokutou, protože zákon nic takového nepřipouští. Přečti si o tom něco. Blokové řízení je zásadně na místě a ihned po skutku. Navíc paní k blokovému řízení není vůbec oprávněna.

§ 84 zákona o přestupcích

(1) Přestupek lze projednat uložením pokuty v blokovém řízení, jestliže je spolehlivě zjištěn, nestačí domluva a obviněný z přestupku je ochoten pokutu (§ 13 odst. 2) zaplatit.

(2) Proti uložení pokuty v blokovém řízení se nelze odvolat.

(3) Pokuty v blokovém řízení jsou oprávněny ukládat a vybírat správní orgány, v jejichž působnosti je projednávání přestupků, a osoby jimi pověřené a dále orgány určené tímto nebo jiným zákonem.

(4) V blokovém řízení nelze projednat přestupky, které lze projednat jen na návrh.


To zásadně na místě a ihned po skutku je pěknej výmysl, jinak tady určuje z.č. 361/2000 v čí působnosti je projednání přestupku, ne přestupkáč. § 86 dává pravomoc policii a jiným orgánům možnost projednat blokem, protože policie jinak nemůže přestupky projednávat, to můžou jen správní orgány. Věř mi, načteno o tom mám hodně ;)
« Poslední změna: 02 Září 2015, 07:54:29 od Tacecek »
IP zaznamenána

wikx

  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #49 kdy: 02 Září 2015, 21:34:45 »

Tak co pánové mám tam hodit namítku podjatosti? Já jen, že mi nebyla ještě uložena žádná pokuta, kromě té pětistovky, která není zaprotokolovaná.. nevím o co tu namítku podjatosti opřít
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #50 kdy: 02 Září 2015, 21:59:48 »

Podjatost, paragraf 14 spravniho radu, doporucuji precist. Obecne, prijem z pokut je prijmem spravniho organu. Neposlali videozaznam prestupku. Velmi podezrela nabidka petistovky, kdy je zcela zrejme, ze jde ciste o penize a uz i urednice prestala verit, ze korektnim zpusobem by spravni rizeni dotahla do pozadovaneho konce. Minimalne v jednom z bodu zduraznit, ze jde o aktualni poznatek a nemohla podjatost byt uplatnena drive. Samozrejme oznacit za podjate vsechny zamestnance uradu, idealne vcetne starosty/primatora.

Sance na uznani je rovna nule, jde o ciste zdrzovaci krok. Zaroven je tady risk, ze ta podjatost bude zamitnuta velmi rychle, takze bych rovnou s tim dal nejaky navrh na doplneni dukazu, treba ten vyslech policistu.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #51 kdy: 02 Září 2015, 22:41:00 »

Samozrejme oznacit za podjate vsechny zamestnance uradu, idealne vcetne starosty/primatora.....Zaroven je tady risk, ze ta podjatost bude zamitnuta velmi rychle, takze bych rovnou s tim dal nejaky navrh na doplneni dukazu, treba ten vyslech policistu.
Podle mého nezkušeného amatérského názoru by rychlé zamítnutí podjatosti samotným úřadem při označení i starosty/primátora (šéf samosprávy) a tajemníka (šéf státní správy) bylo zralé na zneplatnění všech následujících kroků správního řízení. O takové podjatosti by měl rozhodnout kraj.
Bijci to vidí jak, jsem pouze mimo realitu nebo též mimo právní teorii?
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #52 kdy: 03 Září 2015, 07:15:01 »

Můžou k námitce nepřihlédnout v případě, že nebyla podána bezodkladně.
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #53 kdy: 03 Září 2015, 10:20:08 »

Tak co pánové mám tam hodit namítku podjatosti? Já jen, že mi nebyla ještě uložena žádná pokuta, kromě té pětistovky, která není zaprotokolovaná.. nevím o co tu namítku podjatosti opřít

Ano, teď podejte přes datovku námitku podjatosti. Jednu moc hezkou a šťavnatou tu před časem publikoval jkraus222, přikládám znovu ((c) jkraus222). Do námitky podjatosti dopište:
- že na podjatost usuzujete na základě ústního jednání ze dne (31.8.?),
- že Vám nabídla pokutu 500 Kč (můžete doložit audio záznamem z jednání), z čehož je zřejmé, že jí nejde o spravedlnost a hledání pravdy, ale jen o peníze, a proto je podjatá,
- že dopníte svou reakci a důkazy ve svůj prospěch do pěti pracovních dnů od vyřešení námitky podjatosti.

Doporučuju nezmiňovat, že protokol z jednání se zásadně liší od audiozáznamu - to si nechte do odvolání.

Námitku podjatosti Vám nejspíš zamítnou, ale i to nějaký čas potrvá, obvykle aspoň měsíc, někdy dva + 10 dní na doručení. Pak doplníte nějaké svoje vyjádření, úřad za pár dní/týdnů rozhodne, Vy máte zase aspoň 10 dní na vybrání datovky a 15 dnů na odvolání. To už bude prekluze na dohled, odvolačka taky nějaký měsíc trvá (rekord je snad jeden, obvykle 3-6 měsíců a před Vánocema úředníci spíš shánějí a diskutují dárky, než aby se přetrhli v rozhodování) + 10 dní na doručení.

Takže hlavu vzhůru, vyšperkujte a podejte tu námitku podjatosti  8)
« Poslední změna: 03 Září 2015, 10:23:28 od AndyT »
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #54 kdy: 03 Září 2015, 10:26:36 »

Můžou k námitce nepřihlédnout v případě, že nebyla podána bezodkladně.

O tom jsem ještě v praxi neslyšel. Jednou mi napsali něco ve smyslu: "Je s podivem, že to podáváte až teď," ale I to jim trvalo dost dlouho. Tady je navíc zdržení jen pár dnů, to se za "bezodkladně" považuje (je to obecně delší než "okamžitě").

Jak je tu několikrát zmíněno - podjatost tu snad ještě nikdo nenamítal úspěšně, ale každému se tímto krokem podařilo zdržet řízení o pár týdnů až měsíců a tím se přiblížit "prekluzi".
« Poslední změna: 03 Září 2015, 11:07:58 od AndyT »
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #55 kdy: 03 Září 2015, 13:21:43 »

Ona ta podjatost v podstatě není nic jiného než zdržování, reálně nemá naprosto žádnou šanci na úspěch. Ve skutečnosti má sloužit pro případy, kdy je třeba více účastníků řízení a je mezi úředníkem a jedním účastníkem určitý vztah, který by mohl zapříčinit neobjektivnost úředníka vůči druhému účastníku. Nebo by mohl úředník rozhodovat ve prospěch svého známého nebo rodinného příslušníka, z toho důvodu je v zákoně, že má na důvod podjatosti primárně poukázat sám úředník.

Já už to párkrát viděl, že k námitce nebylo přihlédnuto. Dá se to potom použít jako argument do odvolání, ale taky od toho nic nečekejte, protože Kraj to podrží pokud to orgán dostatečně odůvodní.
« Poslední změna: 03 Září 2015, 13:24:53 od Tacecek »
IP zaznamenána

wikx

  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #56 kdy: 04 Září 2015, 13:13:21 »

Díky všem zainteresovaným - podáno.
IP zaznamenána

wikx

  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #57 kdy: 29 Září 2015, 20:33:38 »

Dobrý večer,

po podání námitky o podjatosti mi došla výzva k doplnění.. Netušíte co bych měl doplnit do námitky, když jsem uvedl všechny osoby magistrátu a speciálně jmenovitě jednoho úředníka? Námitka i výzva k doplnění v příloze.
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #58 kdy: 30 Září 2015, 00:01:53 »

Námitka není anonymizovaná. Námitka se týká všech úředních osob, tedy i všech vedoucích úředních osob. Někdo doporučuje rozšířit námitku podjatosti také o starostu/primatora, ktery neni v některých případech jako úřední osoba bran. Jen tak se dá zaručit zdržení, kdy o námitce musí rozhodnout kraj.
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #59 kdy: 30 Září 2015, 00:05:17 »

Co je ještě požádat, ať pošlou seznam všech vedoucích úředních osob, aby bylo možno více konkretizovat?
IP zaznamenána