30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Auto bez STK nezpůsobilé  (Přečteno 3981 krát)

Sturmgewer44

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Auto bez STK nezpůsobilé
« kdy: 23 Září 2020, 20:33:47 »

Dobrý den. Potřebuji poradit. Chytil jsem na technický debila,kterej asi potřeboval hned po ránu přihrát zakázku vedle do servisu, takže to začlo tim že mi ručka zabírá až ve 2 třetině- přitom mi to loni dělali v servisu a říkal že mi to nechává takhle aby nezatuhly lanovody, takže jsem si vyslechnul přednášku o joulech na kolo a podobně (tohle jsem dostal do  C závady) Jelikož jsem milostpánovi s kulatym razítkem nepřizvukoval, tak se ho to asi dotklo no a pak to začlo ještě lehce promáčklej blatník  a 5 dveře. (to mám za B) žádný ostrý hrany,praskliny, koroze nic podobnýho ,přitom s těma pětkama jsem tam byl už minule a v pohodě.nic hroznýho  nevadí to ani policajtum při kontrole. Ale ten krypl začal machrovat tabulkama s nadměrnejma deformacema a tak, potíž je v tom že to holt není řádně definovaný ,takže 8 let starý auto jako by bylo do šrotu.No teď co to dávám dělat v servisu se sami divěj. Takže jsem nedostal ani tu 30 denní známku.
 1 dotaz-  Musim na opakovačku do těch 30 dní k nim nebo mohu i jinam?  Většinou na netu se píše že tam kde jsem byl, ale narazil jsem na jednu STK, kde píšou že kamkoliv.  Vím že po měsíci mohu kam chci, ale že to bude zas nutný s emisema a komplet.
2 dotaz- Jelikož jsem se s nim hádal, tak mi přišlo že ani nečuměl na světla ,výbavu, geometrii a tak. V lejstrech mám tu ručku a tu kasli, takže by už měli čumět jen na tohle?
No bylo to naposled co jsem šel takhle na přímo. Příště to budu dělat jako když jsem dojížděl stodvácy a favorita a bude to bez nervů.
Děkuji předem za odpovědi.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Auto bez STK nezpůsobilé
« Odpověď #1 kdy: 23 Září 2020, 22:28:11 »

Podle § 3 odst. 6 vyhlášky č. 211/2018 Sb., o technických prohlídkách vozidel, se provede opakovaná technická prohlídka provedená do 30 dnů v rozsahu zjištěných závad.
Takže když tam pojedete do 30 dnů, kontrolovat se budou pouze zjištěné závady. A kam? To jsem ve vyhlášce nenašel, takže podle mě můžete kamkoli, nicméně přijdete o "benefit" sníženého poplatku za opakovanou prohlídku.
IP zaznamenána