30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva od městské - mohu vyslechnout nabídku?  (Přečteno 1220 krát)

maxpomeranc

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Výzva od městské - mohu vyslechnout nabídku?
« kdy: 08 Září 2020, 18:00:55 »

Dobrý den, rád bych se poradil, zda je možné na Výzvu od MP (lísteček za okénkem) za "stání v křižovatce" dorazit na služebnu, vyslechnout nabídku a pokud mi přijde přehnaná, tak jen odejít a počkat, až/zda to předají Městskému úřadu. Jde mi to to, že jsem asi parkoval na nevhodném místě, ale parkuje se tam dnes a denně a MP k nám dojíždí vysírat jen občas (z okolního města). Tj. pochopil bych klepnutí přes prsty (proto bych si rád vyslechl nabídku), ale nikoli nějakou vyšší pokutu.

Nebo je problém v tom, že pokud se na MP dostavím, už je to samo o sobě něco zásadního pro ně? Samozřejmě chápu, že dokud nic nepodepíšu, tak na mě MP nemůže.

Díky moc za radu.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od městské - mohu vyslechnout nabídku?
« Odpověď #1 kdy: 08 Září 2020, 18:55:09 »

Samozřejmě, že to je možné. Podle principu, že jednotlivec může dělat cokoliv, co není zakázáno (či nějak jinak regulováno), tak dokud nejste např. zadržen, těžko vás na opičárně budou držet násilím, pokud od okénka prostě odejdete.

Máte ve vaší lokalitě otestované, zda se vůbec vyplatí tu uličku hanby absolvovat? Při ignoraci lístečku lze očekávat odpustek (výzvu k úhradě určené částy), což je dost podobné jako blok za parkování u okénka - je to levné a nemělo by se to propsat do karty řidiče (u odpustku bez výjimek, u bloku podle toho, jaké je lokální zvykové právo).

Řekl bych, že když už kapitulovat, spíš bude lepší platit odpustky. „Sleva“ u okénka nebude výrazná, typický parkovací odpustek je za 300-500 CZK, usmlouvat blok možná někde jde za 100-200, ale stojí to za to? Pokud těch lístků máte, že by s nimi šlo tapetovat, tak možná můžete u okénka nabídnout, že buď bude jeden za max 100, nebo od vás nedostanou ani vorla, ale v takovém případě už je často výhodnější dotáhnout řízení o přestupku provozovatele do konce, a i kdyby mělo skončit prohrou, využít benefitu společného řízení.

Typická tuzemská MP navíc není etalonem precizního byrokratického úřadu německého střihu. Má-li něco někam předat, zhruba půlku toho poztrácí, i prostá ignorace tak někdy problém řeší.
IP zaznamenána