30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Oficiální komunikace s hygienou?  (Přečteno 11784 krát)

ateas

  • Příspěvků: 54
    • Zobrazit profil
Re:Oficiální komunikace s hygienou?
« Odpověď #30 kdy: 29 Ledna 2021, 07:31:33 »

Nekontaktní, na testy nepůjde -> (14 - dny nekontaktnosti) dní karanténa. = funguje, stačí pak zavolat doktorovi, že je dotyčný ok (bez příznaků) a doktor karanténu někde "v systému" zruší (jak jsem pochopil z telefonického rozhovoru s doktorem).
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:Oficiální komunikace s hygienou?
« Odpověď #31 kdy: 25 Února 2021, 21:02:58 »

Po zkušenosti s prodělanou COVID-19 koncem ledna a následnou hygienickou martýrií přidám své negativní postřehy. Vážně s hygienou se zaplétat nechcete.

Volám do práce, že mi není dobře. OK, zůstaň doma. Volám doktorovi, že mi není dobře. OK, objednávám Vás na testy. Komunikace proběhla v pátek, v pondělí testy.

Dopoledne test, odpoledne SMSka, že jsem pozitivní. Hned v SMSce odkaz od hygieny, abych vyplnil s kým vším jsem přišel do styku (jméno + příjmení + adresa + telefon), kde pracuji a kam chodím ve svém volném čase. Ignorováno. Odkaz do E-roušky. Ignorováno.

Volal šéf, ať neříkám, že jsem poslední 3 dny byl v práci, protože fungujeme jako výdejna eshopu. Chodíme na směny v pár lidech, sám šéf se nechal otestovat na své náklady a byl negativní.

Druhý den telefonát od hygieny. První otázka kde bydlím (rodinný dům vs. byt) a kolik nás žije ve společné domácnosti. Další otázka na členy domácnosti (jméno + příjmení + adresa + telefon). V domě 10 dnů karanténa, v bytě 14 dnů karanténa. Třetí otázka na zaměstnání, kde pracuji a kdy jsem tam byl naposled. Řekl jsem, že naposledy v pondělí, reálně ve středu. Nemoc od pátku.

Každému volali kromě ségry, udal jsem omylem špatné číslo. Všem nařízená izolace a nejdříve po 5. dnech na PCR testy. Měl jsem to jen já, další 4 lidi OK.

Samozřejmě si neodpustili kecy, proč jsem nevyplnil odkaz, že bych jim usnadnil práci. Ptali se mě, proč nepoužívám E-Roušku. Dále nikdo z domu nesmí si jít ani nakoupit jídlo, a pokud máme s tím problém, máme si cituji "zavolat skauty". Ještě že na vesnici máme hodné sousedy...

Šestý den, ostatní členové rodiny, co byly negativní, tak normálně šli nakoupit jídlo. Správně ale nesmí...
Šestý den, když se mi ulevilo, šel jsem se projít po vesnici. Až večer, před osmou, aby mě nikdo neviděl.

Jo a mělo to dohru, kdy šéf požadoval PCR test jako návrat do zaměstnání. Praktický doktor odmítl vystavit, hygiena začala vyhrožovat, že přijdou k nám do práce na kontrolu a vyhrožovala uzavřením provozovny, pokud si náš šéf dovolí požadovat po hygieně testy pro zaměstnance po prodělaném COVIDu. Tak jsem šéfovi řekl, co mu hrozí a dostal jsem "jen" pět dnů volna navíc.

Fungujeme jako výdejna e-shopu a oficiálně za nás firma pobírá 100 % náhrad mzdy, takže jsem ani nehlásil nemocenskou, aby se to neodrazilo na výplatě.

Toliko zkušenosti s hygienou....
« Poslední změna: 25 Února 2021, 21:05:08 od Mesec »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Oficiální komunikace s hygienou?
« Odpověď #32 kdy: 25 Února 2021, 21:06:39 »

Hned v SMSce odkaz od hygieny, abych vyplnil s kým vším jsem přišel do styku (jméno + příjmení + adresa + telefon)
Snad jste nezapomněl po pravdě uvést všechny úředníky, se kterými jste přišel do styku. Přeci jen, je v zájmu společnosti aby tito naši hrdinové ve zdraví přežili, vždyť se starají o pořádek...
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:Oficiální komunikace s hygienou?
« Odpověď #33 kdy: 25 Února 2021, 21:24:13 »

Hned v SMSce odkaz od hygieny, abych vyplnil s kým vším jsem přišel do styku (jméno + příjmení + adresa + telefon)
Snad jste nezapomněl po pravdě uvést všechny úředníky, se kterými jste přišel do styku. Přeci jen, je v zájmu společnosti aby tito naši hrdinové ve zdraví přežili, vždyť se starají o pořádek...

Sdělil jsem jen rodinu ze společné domácnosti, ale zatajil jsem svého kamaráda, trenéra, slečnu z vycházky a dalších asi 50 lidí, co si ten den přišli vyzvednout balíček. Zvláštní, že první tři jmenovaní lidé jsou stále zdraví...
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Oficiální komunikace s hygienou?
« Odpověď #34 kdy: 26 Února 2021, 21:25:06 »

Sdělil jsem jen rodinu ze společné domácnosti, ale ....
Neeeeee.  ;D ;D Pokud tim neminite "osobu blizkou", je to jako rict "kluci se chovali profesionalne, tak jsem zaplatil pokutu a dostal jsem 3 body, papiry mi nastesti nechali i kdyz mam ted 13 bodů".

edit: ted jsem precetl ten hlavni komentar, ctete vy vubec dfense?  ;D
« Poslední změna: 26 Února 2021, 21:28:46 od .qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Oficiální komunikace s hygienou?
« Odpověď #35 kdy: 26 Února 2021, 21:53:46 »

Tak nevim co delam spatne,  testy jsem s diky odmitl a tedy jsem byl zarazen do nejake nedefinovane skupiny virove onemocneni.
Hygiena nevolala a nikdo nebyl reportovan.
Ti co by to meli dostat, by to jiz meli(15  lidi bez rousek vic jak 15 min +8dni od priznaku) - neonemocnel zatim jedinny, obdobne v praci.

Dneska teplota +38°C znamerna jedinna diagnoza - covid a jestli tohle je ten zabijacky covid, tak to byla ta nejprijemnejsi chripka co jsem mel za posledni rok jiz podruhe.
Naprosta eroze zakladni lekarske diagnostiky a doporucene lecby.Na ostatni nemoci totiz lide neumiraji.

Lekari se chovaji jako by tu propukl mor se stavem znalosti v 18. stoleti, strach namisto nasazeni funkcnich postupu ochrany - naproste tmarstvi.
Vsichni ostatni totiz nic neriskuji, jen lekari(obvodak), ani ten poslicek co ji do ordinace pres cekarnu pacosu donesl jidlo, ci technik opravit internet nebo prodavacka.


Nepamatuji se za 40 let co by doktor pri vysetreni pouzil stit ci rousku, az pri teto saskarne ci vysetroval pacienta po telefonu.
« Poslední změna: 26 Února 2021, 22:41:48 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Oficiální komunikace s hygienou?
« Odpověď #36 kdy: 26 Února 2021, 23:09:50 »

Nepamatuji se za 40 let co by doktor pri vysetreni pouzil stit ci rousku, az pri teto saskarne ci vysetroval pacienta po telefonu.
Kus od kusu, mam doktora kterej to taky ignoruje od zacatku a uplne. :) Snad jedinej u koho mi to neni divny je zubar. ;D
« Poslední změna: 26 Února 2021, 23:13:12 od .qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:Oficiální komunikace s hygienou?
« Odpověď #37 kdy: 27 Února 2021, 11:25:02 »

Sdělil jsem jen rodinu ze společné domácnosti, ale ....
Neeeeee.  ;D ;D Pokud tim neminite "osobu blizkou", je to jako rict "kluci se chovali profesionalne, tak jsem zaplatil pokutu a dostal jsem 3 body, papiry mi nastesti nechali i kdyz mam ted 13 bodů".

edit: ted jsem precetl ten hlavni komentar, ctete vy vubec dfense?  ;D

Čtu D-Fense a čtu tento web, bohužel jsem udělal tu chybu, že jsem nepřemýšlel. Naštěstí bez následků, ale už vím, že s PČR a nově i hygienou se nebavíme.
IP zaznamenána