30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Oficiální komunikace s hygienou?  (Přečteno 11816 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Oficiální komunikace s hygienou?
« Odpověď #15 kdy: 29 Září 2020, 10:51:38 »

Možná se to bude lišit podle toho zda je nebo není vyhlášeno stanné právo nouzový stav.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Oficiální komunikace s hygienou?
« Odpověď #16 kdy: 29 Září 2020, 10:54:15 »

Stane pravo by melo prebit mezinarodni smlouvu? Nejaky zdroj?
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Oficiální komunikace s hygienou?
« Odpověď #17 kdy: 29 Září 2020, 11:34:09 »

fu: stanné právo náš právní řád nezná..resp. bylo už dávno zrušeno. Z mé strany to bylo myšleno jako vtip (proto to přeškrtnutí) :)
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Oficiální komunikace s hygienou?
« Odpověď #18 kdy: 29 Září 2020, 11:46:57 »

Jestli to tady čtou Hamáček s Prymulou, tak jste jim právě poradili, o co by se dal náš právní řád efektivně obohatit, aby nás v krizi mohli lépe ochránit a křivku ještě více "oploštit".
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Oficiální komunikace s hygienou?
« Odpověď #19 kdy: 29 Září 2020, 20:24:57 »

No já se obávám, že plukovník na to přijde i bez naší pomoci a že stanné právo se časem do našeho "právního" systému časem dostane zpět....
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Oficiální komunikace s hygienou?
« Odpověď #20 kdy: 29 Září 2020, 23:44:51 »

Tak trochu nastíním workflow hygieny:

1) váš dobrý kamarád vás oznámí na hygieně včetně kontaktu (případně se proaktivně přihlásítě eRouškou, je vám zle a máte symptomy-> praktik vás pošle na test, těžký stavy jdou rovnou do nemocnice)
2) hygiena se s vámi spojí, pošle na test (správně by měla 5. - 7. den od kontaktu), při pozitivitě nařídí izolaci. Izolace se dá na vědomí vašemu lékaři (posílají e-mailem rozhodnutí pacientovi + lékaři) V e-mailu se dožadují potvrzení přijetí rozhodnutí tím, že odpovíte na e-mail s rozhodnutím.  ;D ;D ;D V rozhodnutí je stanoveno, že od provedení testu se ukončuje karanténa po 10 dnech od testu, pokud alespoň 3 poslední dny nemáte příznaky nemoci. Rozhodnutí je vydáno podle zákona o ochraně veřejného zdraví. Podle správního řádu lze podat odvolání prostřednictvím KHS k MZ ČR do 15 dnů, odvolání nemá odkladný účinek.
3) trochu tápu, jak rozhoduje hygiena při negativním testu, tam lékaři neposílají rozhodnutí

Disclaimer: Jedna se o postup jedná KHS, je možné, že každý kraj má "istá špecifiká"

Od 25.9. platí nové mimořádné opatření MZ Č.j.:MZDR40555/2020-1/MIN/KAN
Asi se začínají ovečky bouřit, tak pokud se neprovede test, nechají vás doma vyhnít na 14 dní místo 10. Ono je možné, že se na vás stejně nedostane, takže si těch 14 odsedíte tak či tak.

Momentální problém je padání systému žádanek, ignorace komunikace směrem k přetíženým KHS, posílání na test několik dní po skončení karantény, protože se to dřív ze strany KHS nestihlo. ;D
« Poslední změna: 29 Září 2020, 23:47:51 od paty »
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Oficiální komunikace s hygienou?
« Odpověď #21 kdy: 30 Září 2020, 00:54:15 »

Od 25.9. platí nové mimořádné opatření MZ Č.j.:MZDR40555/2020-1/MIN/KAN
Asi se začínají ovečky bouřit, tak pokud se neprovede test, nechají vás doma vyhnít na 14 dní místo 10. Ono je možné, že se na vás stejně nedostane, takže si těch 14 odsedíte tak či tak.

Díky! Přesně tohle mě zajímalo.

Z toho plyne:

A) Doktor nařizuje karanténu pouze v případě pozitivního testu, tedy ne pouze na základě mozkového myšlení.

B) Dobroser nabonzuje kamaráda:
  • Kontaktní, na testy nepůjde -> 14dní karanténa.
  • Nekontaktní, na testy nepůjde -> (14 - dny nekontaktnosti) dní karanténa.
  • Kontaktní, test negativní -> (10 + dny do testu) dní karanténa, nejhůř 20 dní.
  • Kontaktní, test pozitivní -> minimálně (10 + dny do testu) dní karanténa.

Tedy když test odmítnu.
  • Reálně karanténa bude úplně stejně dlouhá.
  • Když mi bude blbě, je úplně jedno, jestli budu vědět, zda mám čínskou chřipku, protože mě stejně nikdo léčit nebude, pošlou mě domů s Paralenem.

Když neodmítnu a budu navíc pozitivní
  • Budu jak ocas čekat na testy.
  • Nucené nahlašování kontaktů a tím komplikace jejich životů.
  • Budu oficiálně šiřitel moru se všemi případnými právními následky.
  • V případě opakovaně (false) pozitivních testů se karanténa hodně protáhne.
  • Když mi bude blbě, je úplně jedno, že budu vědět, že mám čínskou chřipku, protože mě stejně nikdo léčit nebude, pošlou mě domů s Paralenem.


Hypotetická situace.
Hygienik se ptá na kontakty, se kterým jsem se setkal. Potkal jsem se sobě blízkým kamarádem, ale vím, že kamarád je zákona nedbalý, určitě by karanténu nedodržel a tím by sebe vystavil nebezpečí trestního stíhání.
Je v takovém případě aplikovatelný čl.37 LZPS?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Oficiální komunikace s hygienou?
« Odpověď #22 kdy: 30 Září 2020, 01:00:02 »

Hypotetická situace.
Hygienik se ptá na kontakty, se kterým jsem se setkal.
S Taťánou, Jordánkem, Tinkou, Chomátem, Cvrčálem... :-)
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Oficiální komunikace s hygienou?
« Odpověď #23 kdy: 30 Září 2020, 01:07:48 »

Číkus, to je pravda, to za ten pozitivní test stojí.

Byl by za to člověk nějak postihnutelný? Ten zákon o infekčních chorobách mluví o tom, že snad nesmím nic zatajit, snad tam není nic o tom, že nemohu říct pravdu + něco víc.

Přeci jen ze všech stran do nás chrlí, jak social distancing je řešení, tedy čím víc lidí bude v karanténě, tím víc social distancingu, tím víc dobra -> není v tom zlý úmysl, je to osobní hrdinství ve snaze co nejrychleji navrátit život do původních kolejí a minimalizovat ztráty na životech, i kdyby to mělo zachránit jediný, že celý magistrát bude v karanténě.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Oficiální komunikace s hygienou?
« Odpověď #24 kdy: 30 Září 2020, 08:18:51 »

Taky si prostě nemusím pamatovat, kde, kdy a s kým jsem se potkal, byl jsem s ním déle, než 15min, míň, než na 2m a jestli měl on, já, nikdo, nebo oba roušky. Já si nepamatuju často ani, jestli jsem snídal:)
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Oficiální komunikace s hygienou?
« Odpověď #25 kdy: 30 Září 2020, 08:51:03 »

Kdybych resil jen delku karanteny, zil a pracoval jsem sam, tak idealni stav je byt vytrvale nekontaktni a fikci mi bude info o karantene doruceno az po jejim skonceni. V realu kolem sebe ale vidim, ze do toho vstupuji dve veci, ktere se nedaji zobecnit, nemaji nejmensi legislativni oporu a jsou spojene se zamestnavatelem.

1) Mel bych hlasit kontakt s pozitivni nebo karantenni osobou zamestnavateli. Firmy se tvari, ze budou preventivne opatrne, za tuto informaci rady, zamestnance nebudou trestat, dohodnou se na homeofficu atd. Ne vzdy to ale jde a ne vzdy to zamestnanec neodsere. Nemocenskou nema a z financnich duvodu to je nesmysl. Zamestnavatel ho muze tlacit do dovolene nebo jako mezistupen zvolit pobyt na 60 procentech doma.

2) Tim nemocnym nebo zavrenym v karantene je nekdo z firmy. Ouradovi se mohu jevit jako nekontaktni, svemu zamestnavateli uz hure. Hra nervu je zde jako v predchozim bode a do toho vstupuje jeste vice otazka, zda firma muze zamestnance prinutit jit na testy... teoreticky nikoli, prakticky to nikdo neodmitne. Firma ma osetrene odberove misto, v realu mohu jit na test okamzite, necekam, neplatim.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Oficiální komunikace s hygienou?
« Odpověď #26 kdy: 01 Října 2020, 21:01:35 »

Z toho plyne:

A) Doktor nařizuje karanténu pouze v případě pozitivního testu, tedy ne pouze na základě mozkového myšlení.

B) Dobroser nabonzuje kamaráda:
  • Kontaktní, na testy nepůjde -> 14dní karanténa.
  • Nekontaktní, na testy nepůjde -> (14 - dny nekontaktnosti) dní karanténa.
  • Kontaktní, test negativní -> (10 + dny do testu) dní karanténa, nejhůř 20 dní.
  • Kontaktní, test pozitivní -> minimálně (10 + dny do testu) dní karanténa.

Dorbná oprava:

A) Karantenu nařizuje hygiena. Lékař dostane jenom copy & paste z excelové tabulky řádek, kdy mu končí karanteny u daných osob.

B) Dobroser nabonzuje kamaráda:
  • Kontaktní, na testy nepůjde -> 14dní karanténa.
  • Nekontaktní, na testy nepůjde -> (14 - dny nekontaktnosti) dní karanténa.
  • Kontaktní, test negativní -> 10 dní od kontaktu s covid pozitivní osobou karanténa bez ohledu na to, kdy se test provede, proto je karanténa kratší než 10 dní. (setkáte se infekčním, on jde za 2 dny na testy, další dva dny čeká na výsledek, další den se udělá mapa kontaktů a další den vám někdo zavolá. Od kontaktu uplynulo 6 dní a vás čekají jenom 4 dny v karanténě při negativním testu)
  • Kontaktní, test pozitivní -> (10 + dny do testu) dní karanténa. Na konci karanteny se už nedělá test

Podle listiny můžete odmítnout výpověď. Do křížku se zákonem se dostáváte hlavně při porušování karantény.
https://ct24.ceskatelevize.cz/moravskoslezskykraj/3191688-zena-s-covidem-jela-bez-rousky-taxikem-soud-ji-vymeril-podminku

Praxe je taková, že nyní nejsou kapacity dodržování nějak kontrolovat. Hygiena nestíhá ani telefonovat. Takže pokud nebudete nikde moc říkat, že jste pozitivní a nenapráská vás soused či manželka, je minimální šance, že by se na porušování karantény přišlo. Kontrolovalo se to maximálně, když bylo evidovány desítky případů.

2) Tim nemocnym nebo zavrenym v karantene je nekdo z firmy. Ouradovi se mohu jevit jako nekontaktni, svemu zamestnavateli uz hure. Hra nervu je zde jako v predchozim bode a do toho vstupuje jeste vice otazka, zda firma muze zamestnance prinutit jit na testy... teoreticky nikoli, prakticky to nikdo neodmitne. Firma ma osetrene odberove misto, v realu mohu jit na test okamzite, necekam, neplatim.
Testuje se jenom v případě kontaktu s pozitivním ne kvůli kontaktu s člověkem v karanténně.
V zájmu firmy je vás otestovat, aby vám zkrátila karanténu a měla vás k dispozici na pracovišti, pokud to povaha práce vyžaduje.
« Poslední změna: 01 Října 2020, 21:03:38 od paty »
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Oficiální komunikace s hygienou?
« Odpověď #27 kdy: 01 Října 2020, 21:42:43 »

Citace
Testuje se jenom v případě kontaktu s pozitivním ne kvůli kontaktu s člověkem v karanténně.
Michate hygienu a zamestnavatele dohromady. Hygiena prikaze testy, jen pokud sklopite usi, priznate kontakt, nebyly tam vysoke stropy, nemel jste rousku a nejsou totalne pretizeni. Zamestnavatel casto pozaduje i po kontaktu se zavrenym v karantene, ale motivace muze byt ruzna, viz bod nize.

Citace
V zájmu firmy je vás otestovat, aby vám zkrátila karanténu a měla vás k dispozici na pracovišti, pokud to povaha práce vyžaduje.
Ve skutecnosti je to trochu jinak, ale priznavam, ze se daji na par dni privrit oci a nemusim byt na pracovisti. Zamestnavatel je motivovan zatloukat, zatloukat, zatloukat. Vsichni soudni zamestnavatele maji papirove osetreno, ze zamestnanci se nepotkavali, meli ochranne pomucky, vysoke stropy atd, viz bod predchozi. Na druhou stranu v pripade jakehokoli podezreni nechavaji lidi doma a tlaci je do testu. Na jednu stranu s cilem, aby se nakaza opravdu u nich nesirila, na druhou stranu samozrejme s pranim, aby zbytecne v karantene nekoncily drahe pracovni sily. Ty testy, ktere jsem zminoval v minulem prispevku, pro tyto firmy funguji na trochu jine bazi, jdou zcela mimo system, o kterem se pise v novinach. Firma je plati, jen firma a zamestnanec se dozvi vysledek a podle nej postupuji dale aneb neplasi se navenek, pokud to neni nutne.

Jeste jinak receno, kazde firme jde o penize, v dalsi rade o penize atd. Takze nechce, aby byli lide nemocni a stara se o ne vice, nez stat. Ale zaroven nechce, aby byli lide zavreni doma jen proto, ze ma na to hygiena predpis, prestoze jim nic (subjektivne a/nebo dle testu) neni.
« Poslední změna: 01 Října 2020, 22:02:12 od ladin »
IP zaznamenána

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil
Re:Oficiální komunikace s hygienou?
« Odpověď #28 kdy: 10 Prosince 2020, 10:59:11 »

Doplním zkušenost kamaráda:
Hygiena neumožňuje variantu " Na testy prostě nejdu ->  14 dní karanténa".  Argumentují, že bod II.4 je jen pro technické důvody z jejich strany (např. přetížení odběrného místa). Na testy prý musí každý.  Argumentuji stanoviskem hlavni Hyeny ČR.


Dohledal jsem ho zde:
https://www.svl.cz/zpravy/upresneni-mo-mz-cj-mzdr-40555-2020-1-min-kan-ze-24-zari-2020-cl-ii-bod-2-a-4-se-s-ucinnosti-od-259-2020-do-odvolani.html
« Poslední změna: 10 Prosince 2020, 21:09:01 od fu »
IP zaznamenána

Viktor Š.

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:Oficiální komunikace s hygienou?
« Odpověď #29 kdy: 11 Prosince 2020, 22:34:26 »

Tak trochu nastíním workflow hygieny:
2) hygiena se s vámi spojí, pošle na test (správně by měla 5. - 7. den od kontaktu), při pozitivitě nařídí izolaci. 
...

Tak jsem se před časem nedopatřením nachomýtl k testům a podle ústní informace jsem byl pozitivní. Pak mi jakýsi hlas zavolal, tvrdila ta osoba, že je z hygieny. Dohodli jsme se, že se budu tvářit, že tomu věřím a tak jsem podle ústního nařízení této osoby setrval deset dní v izolaci. Stejně jsem týden z toho měl podle plánu HO, tak jsem ho trochu protáhl.

No a teď bych to rád dostal do "oficiálnější roviny", chtěl bych nějaký doklad od KHS, kde bude stvrzeno, že jsem byl pozitivní, že mi opravdu telefonovali a že jsem si to s izolací nevymyslel. Prostě rekapitulaci úředního rozhodnutí černé na bílém.

Tušíte někdo, co a jak po KHS chtít?
IP zaznamenána