30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Oficiální komunikace s hygienou?  (Přečteno 11796 krát)

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Oficiální komunikace s hygienou?
« kdy: 06 Září 2020, 18:57:47 »

Co když mi budou volat z hygieny aby mě uhnali do karantény a já je odpálkuju že jejich nabídku extra výhodných hrnců nechci. Třeba si ze mě dělají srandu kamarádi, co já vím, ale nemám snad povinnost poslechnou někoho kdo mi něco tvrdí po telefonu. Stejně jako po policii například, můžu po nich požadovat doručení nějakou oficiální cestou, jako například doporučený dopis nebo jako zprávu do datové schránky? Nějakou dobu trvá než to přijde a pak ještě běží 10 dní lhůta než dojde k doručení fikcí, takže nikdo mi nemá jak dokázat že jsem nedodržoval karanténu a zároveň po doručení už mi ta doba kterou jsem měl být v karanténě uběhne...
Neřešme nějaké obecné ohrožení, v takové situaci bych si karanténu nasadil, ale ne v takovém režimu jako požaduje hygiena - práce z domu, psa musím venčit, pro jídlo si na drive zajedu s rouškou apod. pokud bych neměl žádné příznaky. Navíc bych se asi i vyhnul tomu jejich pokusu o zneužívání mých dat kde jsem platil a kde byl můj telefon?
« Poslední změna: 06 Září 2020, 18:59:31 od hartom »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Oficiální komunikace s hygienou?
« Odpověď #1 kdy: 06 Září 2020, 22:06:56 »

Tak hlavně vás objednají na testy a tím že se tam dostavíte, tak víceméně přiznáte i to doručení té karantény (co vím tak to chodí emailem a sms spolu s tím nařízením karantény). Takže jedině na ty testy nejít a to si zase ke svým blízkým asi každý nedovolí.
Co se týče zneužívání dat - nemusíte jim to povolit. Nicméně ty data stejně mají a zneužijí je kdykoliv se jim zamane.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Oficiální komunikace s hygienou?
« Odpověď #2 kdy: 06 Září 2020, 22:08:45 »

a já je odpálkuju že jejich nabídku extra výhodných hrnců nechci.

Možná si pro Vás dojedou. Nevím - zatím jsem o nikom kdo by tohle zatloukal neslyšel.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 861
    • Zobrazit profil
Re:Oficiální komunikace s hygienou?
« Odpověď #3 kdy: 06 Září 2020, 22:14:16 »

Ale karanténa přece povinná není. Máte vysoký stropy a byl jste daleko ;-)
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 685
    • Zobrazit profil
Re:Oficiální komunikace s hygienou?
« Odpověď #4 kdy: 06 Září 2020, 23:10:58 »

Navíc hygiena je jako Colombova paní. Všichni o ní mluví (hlavně když nadšéfová chytí kovida, super prča), ale ve skutečnosti ji nikdo nepotkal  ;)
« Poslední změna: 07 Září 2020, 09:47:17 od Jenyk »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Oficiální komunikace s hygienou?
« Odpověď #5 kdy: 07 Září 2020, 01:05:51 »

Před 20ti lety si nás našla SK hygiena i v ČR, úplavice byla důvodem. Už nevím, jak to bylo, snad s exkolegy v restauraci jsme to někdo chytnuli a teď nevím, jestli někdo z nich, nebo já/manželka jsem byli na SK u lékaře s bolestmi, jeli jsme pak do ČR domů a po návratu soused reportoval, že nás hledala hygiena (ČR) a máme se dostavit neprodleně. Snad i nechali ve dveřích, nebo schránce nějaké předvolání. Ale jak to je dnes a v této covid šílenosti nevím.
IP zaznamenána

honza16

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:Oficiální komunikace s hygienou?
« Odpověď #6 kdy: 26 Září 2020, 19:31:38 »

Dotaz pro odborníky: platí pro hygienické stanice správní řád? Je nařízení karantény "správní rozhodnutí", které musí být prokazatelně doručeno, tj. jinak než telefonicky/SMS ?
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 861
    • Zobrazit profil
Re:Oficiální komunikace s hygienou?
« Odpověď #7 kdy: 26 Září 2020, 19:39:08 »

Dotaz pro odborníky: platí pro hygienické stanice správní řád? Je nařízení karantény "správní rozhodnutí", které musí být prokazatelně doručeno, tj. jinak než telefonicky/SMS ?
Jak chcete něco telefonicky nebo sms doručit když dotyčný nemá telefon, a pokud ho má tak mu to manželka smazala, .....? Po telefonu NELZE ZTOTOŽNIT, tudíž ani nic doručit.
IP zaznamenána

honza16

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:Oficiální komunikace s hygienou?
« Odpověď #8 kdy: 26 Září 2020, 19:45:57 »

I já si myslím, že doručování po telefonu je blbost, proto ta má otázka. Tím pádem nechápu proč stát zřizuje mega call centrum pro COVID.
IP zaznamenána

mortas

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
Re:Oficiální komunikace s hygienou?
« Odpověď #9 kdy: 26 Září 2020, 20:29:17 »

Stát doufá, že většina jeho občanů bude plně a aktivně spolupracovat, abychom tuhle " dooom, katastrofa, fšichni umřeme!" situaci vyřešili... To že někdo by po něm chtěl aby se stát řídil svými vlastními pravidly, tak to spadá do kolonky statistická odchylka a takové lidi neřeší.. Zase o to jednoduší je pak úřady posílat do pryč... :-)
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Oficiální komunikace s hygienou?
« Odpověď #10 kdy: 28 Září 2020, 00:27:03 »

Když už se spasitel z hygieny dovolá, vyzvednu si DS, prostě jsem byl obeznámen s tím, že mám jít na testy a mám karanténu - co když na testy nechci? Poprosím právně zkušenější o objasnění.

Vstupy:
  • § 92n, 1. a,b. zákona 258/2000 Sb. mi říká, že hygienu, Stranu a vládu musím poslouchat, jinak 3M pokuta.
  • Test na chřipečku je bezpochyby lékařský zákrok, musí ho dělat lékař. Už někdy od post-Mengele doby jsou lékařské zákony bez souhlasu pacienta trestné.
  • Karanténu ukončuje praktický lékař na základě negativního testu.

Výstupy:
  • Může mi hygiena vůbec nutit test, lékařský zákrok?
  • Jak moc musím být vynucenému lékařskému zákroku součinný? Ve smyslu "zakloňte hlavu", nezakloním hlavu.
  • Jak moc mě to může obtěžovat? Ve smyslu prší, 10°C, je tam venkovní fronta na 3 hodiny... seru na vás, jdu domů, přece tam nechcípnu. Splnil jsem povinnost tím, že jsem se tam dostavil, ale test mi nebyl proveden, přičemž překážka byla na straně zdravotnického zařízení?
    .
  • Když pod pohrůžkou 3M pokuty (= pistole u hlavy) se podvolím lékařskému zákroku, je to má svobodná vůle, tedy je souhlas se zákrokem platný?
  • Pokud můj souhlas není platný, je test dělán bez souhlasu pacienta, je lékař/nemocnice trestně postihnutelná?
    .
  • Pokud se nedostavím v karanténě na test ukončující karanténu, budu v karanténě nadosmrti?
    .
  • edit: "tady mi napište vaše telefonní číslo, váš email a zaškrtněte, že souhlasíte se zpracováním osobních údajů" -> nenapíšu, nesouhlasím -> "ale pane, bez toho vám test nemůžeme udělat!" ... co teď, splnil jsem?!
Vím, že to zní jak otázky dítěte ze školky, ale mně takové edge-case situace pomáhají pochopit právní systém, mějte se mnou trpělivost  ;D
« Poslední změna: 28 Září 2020, 00:38:39 od Medojed »
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:Oficiální komunikace s hygienou?
« Odpověď #11 kdy: 28 Září 2020, 08:24:00 »

Máš ve všem pravdu. Bohužel, jak tu už někdo psal výše. Sám stát a jeho "výkonné" složky se netrápí dodržováním zákonů. Skoro do každé komunikace s úřady píšu, že pokud budeme tvrdit, že tu máme právní stát, pak můsí i stát dodržovat zákony minimálně na 100%, jinak to je anarchie a pak ať si každý dělá, co chce.
Bohužel i spousta soudců, na nějaké dodržování práva ze strany státu rezignovala, a povinnosti vymáhá pouze po občanech.
Pak ať se nediví, že ztrácím sebemenší úctu i k těm soudcům....
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Oficiální komunikace s hygienou?
« Odpověď #12 kdy: 28 Září 2020, 19:49:33 »

Já to vidím asi tak. Pokud se někdo z nějakého důvodu rozhodne nejít na testy a do karantény musí si uvědomit , že je nutné k tomu přistoupit proaktivně a dodržovat pár zásad.
1) Pokud zavolá někdo , kdo se začne vyptávat na osobní údaje a pod a vypadá to na hygienu nebo něco takového, tak nepřipustit hovor - buď se "ztrácí signál" a neslyšíte nebo "koho že voláte ? ... ten tu zrovna není volejte později a ihned zavěsit" -- cílem je aby v tom jistě nahrávaném hovoru v žádném případě nebylo vysloveno o co vlastně kráčí. Nechat je to říci a pak si je "vychutnávat" jako prodejce hrnců, nebo se jim dokonce  vysmívat ať Vás obešlou do DS nebo jinak bych nedoporučoval.
2) SMS ihned mazat
3) Při nějaké podezřelé emailové zprávě dát doménu ihned na svůj blacklist.
4) Jakmile Vás už nějak nahánějí - tak neotevírat cizím lidem a ani pošťačce.
5) Poštovní schránku nevybírat před sousedkou a případný "závadný" obsah raději spálit
5) Pokud do DS přijde něco podezřelého, tak přestat DS vybírat
V tomto případě myslím jde o to abyste se o karanténě a nařízenými testy formálně ni neformálně nijak nedozvěděl.

Na nějaké lhůty, fikce a nefikce (ne)doručení bych se spoléhal asi jako partyzán na advokáta při výslechu gestapem.
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Oficiální komunikace s hygienou?
« Odpověď #13 kdy: 28 Září 2020, 20:25:17 »

pk202, proaktivní způsob boje spočívající v nekontaktnosti je jasný. Mně jde o ten krok potom.

Především:
  • Může mi hygiena nařídit lékařský zákrok proti mé vůli?
  • Musím při tom spolupracovat? (nikoliv se aktivně bránit, ale být pasivní)
Od toho se odvíjí všechny další otázky.
Jménem zákona zakloňte hlavu, vsunu vám tam štětičku!
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 190
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Oficiální komunikace s hygienou?
« Odpověď #14 kdy: 28 Září 2020, 20:43:22 »

Nejste nemocny, neni duvod pro nejake vysetreni - navic bez dobrovolneho souhlasu pacienta. http://judikatury.cz/document/cz2601du
« Poslední změna: 28 Září 2020, 21:58:28 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin