30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: doručovací adresa: email  (Přečteno 3612 krát)

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 908
    • Zobrazit profil
doručovací adresa: email
« kdy: 20 Ledna 2022, 18:24:49 »

S jedním úřadem vedu obsáhlejší komunikaci ve stylu InfZ.
V každé žádosti mám napsány kompletní údaje dle zákona + doručovací adresa: můj email.
Vždy ale zasílají papírově na poštu..
Je na ně nějaký bič,aby doručovali dle požadavků?
A nebo to mohu brát jako nedoručené?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:doručovací adresa: email
« Odpověď #1 kdy: 20 Ledna 2022, 18:39:56 »

Já mám problém opačný.. Podávám vše emailem s uznávaným podpisem a úřady chtějí komunikovat emailem :D A to i když explicitně vznesu požadavek, že si přeji odpověď na InfZ zaslat doporučeným dopisem.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 908
    • Zobrazit profil
Re:doručovací adresa: email
« Odpověď #2 kdy: 20 Ledna 2022, 18:58:48 »

Tak ale podle §19 odst.9  SprŘ :
V případě doručování na elektronickou adresu platí, že písemnost je doručena v okamžiku, kdy převzetí doručované písemnosti potvrdí adresát datovou zprávou podepsanou adresátem. Nepotvrdí-li adresát převzetí písemnosti nejpozději následující pracovní den po odeslání zprávy, která se nevrátila jako nedoručitelná (odstavec 10), doručí správní orgán písemnost, jako by adresát o doručení na elektronickou adresu nepožádal.
tzn. pokud to nepotvrdíte, tak úřad by měl poslat normálně poštou.

V mém případě je v §19 odst 4 SprŘ:
Nevylučuje-li to zákon nebo povaha věci, na požádání účastníka řízení správní orgán doručuje na adresu pro doručování nebo elektronickou adresu, kterou mu účastník řízení sdělí, zejména může-li to přispět k urychlení řízení; taková adresa může být sdělena i pro řízení, která mohou být u téhož správního orgánu zahájena v budoucnu.

zde sice píšou něco povinnosti správního orgánu doručovat emailem,ale je to jen nějaká obecní rada.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 908
    • Zobrazit profil
Re:doručovací adresa: email
« Odpověď #3 kdy: 20 Ledna 2022, 19:31:54 »

to johncreek:
Tak použijte  tento judikát :As 188/2015 - 61
"Lze tedy uzavřít, že v zásadě má účastník řízení právo na doručování na elektronickou adresu, jíž správní orgánu sdělí. Správní orgán však tomuto požadavku není povinen vyhovět za situace, kdy jím účastník doručování záměrně komplikuje (např. uvádí adresy, na které nelze doručovat, operuje v nich s různými diakritickými znaménky nebo, jako v nyní projednávané věci, v rámci jednoho podání sdělí správnímu orgánu dvě rozdílné adresy"

zadejte tam adresu třeba s diakritikou nebo více emailových adres.

IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:doručovací adresa: email
« Odpověď #4 kdy: 20 Ledna 2022, 19:41:29 »

Díky za zajímavý rozsudek ke studiu. Pamatuji, jak v tom cca roce 2018 Mike Pán ve svých tehdy ještě videích prohlašoval, že mají úžasný trik na vyjebávku se správními orgány a furt všude cpal adresy typu "...@majkjepán.eu" apod. Ještě, než jsem vyhledal ten rozsudek, už jsem tušil, že to bude něco z dílny Topola a Kocourka.

IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 908
    • Zobrazit profil
Re:doručovací adresa: email
« Odpověď #5 kdy: 20 Ledna 2022, 19:49:50 »

ano u domén.eu je možné využívat diakritiku.. Ale NSS to shodil s odůvodněním, že to není obecně známé a chudák úředník
se snažil v rámci svých IT znalostí " opravit" tu adresu a zaslat to na adresu bez diakritiky.

https://sbirka.nssoud.cz/cz/spravni-rizeni-dorucovani-e-mailova-adresa-s-diakritickymi-znamenky.p3327.html
odst 16
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:doručovací adresa: email
« Odpověď #6 kdy: 28 Ledna 2022, 21:33:53 »

sennheiser - nicméně je třeba to brát v kontextu celého rozsudku, kdy prostě těm dvěma prostě z principu nemohlo tohle procházet, protože na ně byli všichni vysazení. Kdyby to udělal obyčejný člověk, neměl by to NSS v rozhodnutí tak moc jednoduché, úplně to z toho rozsudku stříká  ;D ;D Navíc sám NSS říká, že to nebylo obecně známo v roce 2014, ale máme rok 2022.  Kocourek byl v mnoha věcech průkopník, ale toho spoustu dojebali u NSS a tím všem prokázali medvědí službu.
IP zaznamenána