30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování s kotoučem pro zákazníky  (Přečteno 2191 krát)

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Parkování s kotoučem pro zákazníky
« kdy: 27 Srpna 2020, 07:57:55 »

Zdravím,
řeším teď parkování před obchodem označené značkou IP 13b s dodatkovou cedulí "Parkoviště vyhrazeno pouze zákazníkům Penny Market po dobu max 60min." a sice se odvolávám na kotouči umístěném na jiném místě než vyfotili, říkám si zda vůbec mohou toto vymáhat. Mám tedy v plánu jim tam napsat že vedle hodin byla umístěna i kopie Penny kartičky jako důkaz že obchod navštěvuji a jsem jejich zákazník :D. Jak dokážou že jsem opravdu v obchodě byl? Je pravda že řeší porušení že jsem neměl umístěný kotouč, ne že jsem nebyl zákazník. Jinak parkoviště je na pozemku města.
« Poslední změna: 27 Srpna 2020, 07:59:52 od hartom »
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem pro zákazníky
« Odpověď #1 kdy: 27 Srpna 2020, 08:23:23 »

Co to je za blbost, pokud treba jedu jen kolem a sem zvyklej v pennys marketu nakupovat tak si tam jako nenakoupim, protoze v nejakem meste je nejaka anomalie? Nemyslim ze vsichni vozime sebou v aute papirovy hodiny nebo neco co je mysleno tim kotoucem.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 198
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem pro zákazníky
« Odpověď #2 kdy: 27 Srpna 2020, 08:30:57 »

Maji fotky celeho interieru vozidla-vsechny okna?

https://www.policie.cz/clanek/parkoviste-s-parkovacim-kotoucem.aspx
     Tato dopravní značka „Parkoviště s parkovacím kotoučem“ (č. IP 13b) označuje parkoviště, na kterém řidič musí při začátku stání umístit kotouč viditelně ve vozidle a nastavit na něm dobu začátku stání, kterou nesmí až do odjezdu měnit. Na dodatkové tabulce je pak vyznačena doba, po kterou je tam bezplatné parkování umožněno. Řidiči se s touto dopravní značkou setkají ve Znojmě na více místech u budov úřadů (například v ulicích Pražská, Smetanova nebo Dr. Milady Horákové). Běžně se používá ve všech okresních a krajských městech. Z toho důvodu doporučujeme mít ve vozidle parkovací kotouč (parkovací hodiny). Jedná se o plastovou nebo papírovou pomůcku, jenž lze pořídit již za dvacet až třicet korun. Jednoduše se na ní vyznačí doba příjezdu. Provizorně postačí zanechat i viditelně odložený papír s ručně napsaným časem (například: "Příjezd 10:30 hod."). Kdo nerespektuje dopravní značku „Parkoviště s parkovacím kotoučem“, dopouští se přestupku a lze mu v blokovém řízení uložit pokutu až dva tisíce korun.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem pro zákazníky
« Odpověď #3 kdy: 27 Srpna 2020, 08:50:18 »

FOMP: Můžete si stěžovat v Penny. Obecně IP 13b není anomálie. Nebo byste řekl, že třeba semafor je anomálie? Ve většině z 6000+ obcí v ČR, včetně mnoha měst, žádný nemají! Papírový kotouč stojí asi ta 20 Kč a není to zas tak hrozná zátěž, ale pokud vás přesto IP 13b překvapí, lze nouzově hodit za sklo lístek s časem příjezdu napsaným ručně.

K tématu: Jestli lze z IP 13b udělat de facto kombinaci IP 13b a IP 12 jen pomocí dodatkové tabulky, to nevím. Ale dokud nikdo to, zda jste/nejste zákazník marketu, neřeší, je zbytečné nosit sovy do Atén, jde nejspíš jen o ten kotouč a časové omezení. Leda kdybyste měl třeba účtenku z toho krámu z času krátce před kontrolou vozidla, to by šlo použít jako podpůrné doložení, že k žádnému porušení nedošlo (vedle toho, že městapo přehlédlo hodiny).
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem pro zákazníky
« Odpověď #4 kdy: 27 Srpna 2020, 09:30:30 »

hh > anomalie mysleno znacka resp koutouc + Pennys, nikoliv jen znacka. Sorry, jezdim po CZ docela dost a s nutnosti kotouce jsem se faakt zatim nikde nepotkal. Pokud to tak ma Pennys po cele CZ ta k pardon, nevim nenakupuju tam.
IP zaznamenána

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem pro zákazníky
« Odpověď #5 kdy: 27 Srpna 2020, 13:24:12 »


Fotky celého auta nemají, to už jsem psal že to beru jako hlavní bod odvolání, že byl kotouč umístěn jinak.


Je to u jedné fabriky takže tam se parkuje běžně i mimo nákupu, občas to tam vyberou no...
IP zaznamenána