Záleží na úřednici a její interpretaci. Teď budu neodborně parafrázovat analýzu uživatele
hh. Teoreticky nic nebrání vést 2 řízení o "jednom" přestupku proti jednomu člověku. Podstata přestupku provozovatele je, že
nezajistil, aby nebylo pácháno. Podstata deliktu řidiče je, že parkoval/jel rychle. Nemělo by tedy teoreticky vadit, aby bylo proti jednomu člověku vedeno sprdelní řízení a současně řízení o přestupku překročení rychlosti.
Oč tu beží je to, jestli musí úřednice vyčkávat se zahájením sprdelního řízení až do doby, kdy bude řízení s řidičem kompletně ukončeno (marně uplyne lhůta pro odvolání proti zastavovacímu usnesení). Logika tak nějak říká, že by měla vyčkat, jestli se řidič v odvolání např. nepřizná, nicméně formálně čekat (spíš...) nemusí, protože usnesení o zastavení řízení pro řidiče nevyvozuje žádnou povinnost/závazek/zákaz (teď dost motám právní pojmy, jsem si toho vědom) a tudíž nemá moc smysl, aby odvolání mělo odkladný účinek.
Řízení s provozovatelem tedy bylo příkazem zahájeno legálně

Jinak mám za to, že řidič by toho měl napsat v odvolání proti usnesení co nejvíc, ale nic o tom, jestli řídil, či nikoliv. Měl by se snažit rozbít přestupek jako takový, jeho společenskou škodlivost, nějaké formální vady. A mohou to asi klidně být i nesmysly. Prostě abyste je zaměstnal a ideálně aby tomu nemohli vyhovět sami a museli to předat SO2. Můžete např. požadovat další ústní jednání a výslechy svědků apod. Nic z toho na 95% neuspěje, ale zaměstná je to a bude jim to trvat déle.