30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 10
 1 
 kdy: 24 Dubna 2024, 21:46:20 
Založil sennheiser - Poslední příspěvek od sennheiser
námitka podjatosti byla podána po prostudování spisu a zjištění, že úřední osoba neoprávněně lustrovala třetí osobu a ve spise
o tom nebyla žádná zmínka.. Tzn. vlastně na začátku dokazování. A až na konec byla stanovena lhůta 10 dní.

 2 
 kdy: 24 Dubna 2024, 21:32:31 
Založil paramo99 - Poslední příspěvek od Féna
Ja jsem tedy již dvakrát narazil (koop a axa), jednou ve snaze ušetřit a jednou z důvodu, že koop měla doménu na blacklistu a zachytil to tedy spamfiltr.

 3 
 kdy: 24 Dubna 2024, 21:20:26 
Založil Lafayette - Poslední příspěvek od Hugo
Těch 6 měsíců je z OdpŠk. Po uplynutí lhůty od žádosti podat žalobu?

 4 
 kdy: 24 Dubna 2024, 20:32:46 
Založil paramo99 - Poslední příspěvek od ladin
Dvakrát jsem postupoval úspěšně jako medved a tímto přístupem bych začal. Prostě podáte výpověď a v případě, že začnou prudit (u mě ani jednou), tak jim sdělíte, že jejich email případně obyčejný dopis byl doručen den před podáním výpovědi.

 5 
 kdy: 24 Dubna 2024, 20:27:41 
Založil sennheiser - Poslední příspěvek od ladin
Nevidím důvod, proč by lhůta k vyjádření během čekání na vyřízení podjatosti neměla běžet. Ale orgán by do vyřízení podjatosti neměl dělat kroky, které nesnesou odkladu, tedy v principu nic.

Druhou otázkou je, kdy jste tu námitku podjatosti podal. Pokud to bylo "uprostřed" ústního jednání, tak už se pak nic dalšího dít nemělo ani neměla být stanovována (což se většinou děje úplně nakonci) lhůta na vyjádření atd.

 6 
 kdy: 24 Dubna 2024, 19:14:06 
Založil MSkl - Poslední příspěvek od MSkl
Ještě k tomu pasportu - není závazně definován jeho obsah, je pouze definován jeho minimální rozsah, ostatní určuje vlastník (vyhl. 104/1997 Sb. par. 5), který je povinen jej vést (zák. 13/1997 Sb. par. 9 odst. 2 a 6). Proto se mi nezdá vůbec pravděpodobné, že by "neexistovala textová část". Bez ní by ani ta fotka, na které je jasně vidět v daném dokumentu dělení a číslování komunikací a dopravní značení, neměla vůbec žádný smysl. Pokud Vám něco zatloukli, je potřeba to z nich vyrazit, minimálně legendu, která je tam použita. Pokud by hypoteticky ta textová část opravdu neexistovala, neexistoval by právně ani ten pasport (a bylo by to nesplnění povinnosti vlastníka).

Pasport pro jistotu vyžádám datovou schránkou a dodám sem ať je to úplné a kompletní. Došla mě i zajímavá souvislost a to že technicky je i naše zahrada odpojena od komunikace veřejnou zelení... Děkuji i za citaci paragrafů. Až pasport dorazí tak to s chutí porovnám :)


 7 
 kdy: 24 Dubna 2024, 19:08:23 
Založil MSkl - Poslední příspěvek od MSkl
Taktéž byste mohl zkusit jít cestou chybějícího materiálního aspektu přestupku (ale to je nepravděpodobné) a případně bych dotyčným vysvětlil, proč to co dělají je pěkná hovadina - jednak opakovaný přestupek je nutno sloučit do společného řízení (a že tam budete parkovat 365x do roka je dost přestupků na sloučení) a případně si obešel obec kde třeba parkuje starosta, strážníci a soustavně hlásil VEŠKERÁ porušení parkování...

Tahle partyzánská metoda mě také napadla. Tak doufám, že ji nebudu muset také aktivně praktikovat :) Mám čas/vůli to i městské policii případně poněkud znechutit.

Nicméně jsem přemýšlel nad sloučením přestupků. Někde jsem ale vyčetl, že opakovaný přestupce může dostat pokutu až 25K což by mě zase tolik už netěšilo. Máte nějaký názor na kolik Kč by to při slučování přestupků a pokutování 2x týdně mohlo ročně vyjít? Případně zda ta výše 25K souhlasí? Děkuji

 8 
 kdy: 24 Dubna 2024, 17:52:28 
Založil fu - Poslední příspěvek od lerion
- Zelene vlny na krizovatkach (aktualne jsou cervene)
- Vypinani svetelnych krizovatek v noci a o vikendech

 9 
 kdy: 24 Dubna 2024, 17:00:05 
Založil paramo99 - Poslední příspěvek od medved
Mnohokrat jsem rusil povinne ruceni pozdeji nez v pojistovnou dane lhute pred koncem pojistneho obdobi. Jedina pojistovna, ktera s tim kdy mela problem a ozvala se ze pojisteni nelze zrusit, byla Kooperativa. Chvilku jsme si vymenovali zdvorilosti ohledne prokazovani data, kdy jsem se o nesmyslnem zvyseni ceny pojistneho dozvedel (emailem) az to Kooperativu prestalo bavit a vzdala to.
Netvrdim, ze to je univerzalni recept, ale mne to zatim funguje.

 10 
 kdy: 24 Dubna 2024, 15:17:35 
Založil coupe20vt - Poslední příspěvek od motoosman
Jedna věc je zákon o pojištění a jeho definice vozidla a dále kategorie vozidel dle vyhl. 153/2023.
Nařízení Evropského parlamentu a Rady 168/2013 pro vaší koloběžku neplatí - nemá místo k sezení. Vaše koloběžka by mohla spadat do kategorie Z, ale ta vyžaduje schválení technické způsobilosti. Z toho plyne, že koloběžku nesmíte provozovat na pozemní komunikaci. Pokud na ní jedete, musíte se chovat jako jezdec na motocyklu. ŘP A1,B, povinné ručení a přilbu. V případě kontroly PČR to vidím na jízdu bez RZ.

Stran: [1] 2 3 ... 10