30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:


>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit o jaký případ se jedná.Jak na to? Pojďte >>sem<<

Stran: [1] 2 3 ... 10
 1 
 kdy: Dnes v 00:21:35 
Založil Vashiik - Poslední příspěvek od Číkus
Pokud ovšem odbočující řidič nedal blinkr až ve chvíli, kdy fyzicky začal odbočovat a již byl předjížděn (tak jako v mém případě). Ale jak jsem psal výše, nestihl jsem si přečíst úvodní příspěvek, než jej Vashiik smazal.

 2 
 kdy: Dnes v 00:16:05 
Založil Vashiik - Poslední příspěvek od hh
Číkus: Čára z té fotomapy je v místě, kde patrně došlo k jejímu přejetí (což bude o něco dál před křižovatkou, než je naznačeno na obrázku, červená trajektorie představuje opravdu brutální myšku) jasně souvislá. I v tom naznačeném místě, kde je značení trochu ošoupané (jde-li vůbec o vadu v reálu a nevzniklo to při výrobě koláže s těmi autíčky), tak je zjevné, že čára tam je, a že V 2a ani V 2b to není. Tedy argumentem, že to za něco z toho řidič považoval, se může utěšovat jen on sám, v případném řízení by šlo jen o kouřovou clonu.

Ale čert vem čáru. I kdyby tam byla přerušovaná a značka hlavní, tak nelze zleva předjíždět auto, které má nahozený levý blinkr. Zrovna tohle pravidlo dává smysl a snad jej nikdo nebude zatracovat jen proto, že je mj. uvedeno i v ZPPK.

Stejně tak rychlost - nejde o absolutní limit, dokud řidič jízdu zvládá, ať dělá co umí. Ale v popsaném případě zřejmě nastala jedna z následujících možností - 1) předjíždějící řidič mohl za těmi odbočujícími auty bezpečně zastavit, ale rozhodl se předjet, což se ukázalo jako rozhodnutí chybné, dost možná proto, že neměl dostatek procesorového času na sběr a vyhodnocení všech relevantních informací, nebo 2) nic jiného než zkusit předjet už mu v tu chvíli nezbylo - pak je to ale doklad toho, že jel nepřiměřeně rychle.

 3 
 kdy: 18 Leden 2018, 23:32:24 
Založil Cheaky - Poslední příspěvek od uziv
Citace
Samozřejmě sem chtěl napadnout i postup SO a turborežim, a to pořádně a rozsáhle. To udělám i tak aby mi měli na co odpovídat a museli se s tím vypořádat. Ale vidím že to nebude mít žadnou jinou přidanou hodnotu... A to ani pro případné další odvolání.

Jsem trochu před Vámi a rozhodně se mi taky nelíbí výklad NSS, který tvrdí přesný opak toho, co je napsáno v zákoně. Třeba s tím půjde něco udělat. No a do odvolání můžete dát třeba tohle:

V souvislosti s § 125f a násl. není v zák. č. 361/2000 Sb. uvedeno nic o zrychlování a zjednodušování správního řízení. Na tom nemůže nic změnit ani případné odvolávání se daných správních orgánů a soudů na účel a smysl zákona podle důvodové zprávy (která byla prokazatelně sepsána až po schválení zákona), ani odkazování na příslušnou rozpravu sněmovny (i když by spíše svědčila provozovateli, např. citace „Zavedení tohoto pochybného správního deliktu je tedy snahou obejít ústavou zaručená práva, a pokud nejde o přímý rozpor s ústavou, jde zcela jistě o narušení či prolomení řady důležitých právních principů“), případně dovozování různých úmyslů zákonodárce a smyslu zákona (když skutečný smysl zákona činností správních orgánů zdegeneroval na co nejsnadnější výběr výpalného), a v neposlední řadě ani upravené poučení ve Výzvě, které neodpovídá zákonu. Je tedy jasné, že za přípustné urychlení a zjednodušení předpokládané a dokumentované zákonem je možné považovat pouze případnou reakci provozovatele po zaslání výzvy. Provozovatel, vyděšený tím, že si na něho vrchnost vzpomněla, si může svůj nervový šok rychle vyléčit tím, že zaplatí nebo někoho udá a tím celé řízení urychlí. Nicméně pokud nezvolí žádnou z těchto variant, pak v zákoně není žádná možnost pro správní orgán I. stupně rezignovat na jakoukoli činnost, neudělat vůbec nic a po uplynutí šedesáti dnů přestupek odložit a přistoupit k postihu provozovatele vozidla. Pokud by to zákonodárce takto předpokládal, zcela jistě by to v zákoně i takto formuloval.

 4 
 kdy: 18 Leden 2018, 23:03:18 
Založil mmprelude - Poslední příspěvek od pk202
To už je taková legrace na tom světě kulatém, že spousta věcí je v životě sporných... On má občan ČR povinnost přebírat poštu? Pokud je mi známo, žádná taková povinnost neexistuje. Definovány jsou pouze některé druhy fikce doručení a i u nich existují opravné prostředky.

Sám si odpovídáte. Povinnost nemáte žádnou, ovšem tím že jste navštívil ouřad, který vám prokazatelně nabídlo možnost se s písemností seznámit, vám prostě doručeno bylo.   Jak by byl svět jednoduchý, bez fikce doručení....


 5 
 kdy: 18 Leden 2018, 22:49:11 
Založil Cheaky - Poslední příspěvek od enzym
Vše podstatné bylo řečena v tomto příspěvku https://www.30kmh.cz/index.php?topic=5575.msg59919#msg59919. Nachystejte si důkazy, které podpoří Vaše tvrzení.
K podkladům - ftp ořístup na tento web jsem ještě neviděl, nejde mi to samozřejmě stáhnout.

témata jsem sloučil, týkají se téhož --eznym

 6 
 kdy: 18 Leden 2018, 22:33:18 
Založil Cheaky - Poslední příspěvek od Cheaky
Jedná se právě o společné řízení...
již sem založil jiné téma ve kterém se mi dostalo pár odpověďí...

Samozřejmě sem chtěl napadnout i postup SO a turborežim, a to pořádně a rozsáhle. To udělám i tak aby mi měli na co odpovídat a museli se s tím vypořádat. Ale vidím že to nebude mít žadnou jinou přidanou hodnotu... A to ani pro případné další odvolání.

Zde najdete všechny podklady:
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=5575.0

Diky za vyjádření

EDIT: Odkaz opraven

 7 
 kdy: 18 Leden 2018, 22:29:50 
Založil Mesec - Poslední příspěvek od Mike
2 Jan Novák

doprava, zapomněl jste, že se tam a zpět musí pracovník nějak dopravit
a mhd to určitě nebude  8)

 8 
 kdy: 18 Leden 2018, 22:22:21 
Založil t4455 - Poslední příspěvek od Mike
já to tedy nechválím
dřív tam předjížděl kdo uměl a "měl na to"
dnes to v těch pruzích zkouší "každý"
a výsledek je to stání na konci

chtěli to realizovat i na I/11, zaplaťpánbu, že od toho ustoupili

 9 
 kdy: 18 Leden 2018, 22:17:35 
Založil Vashiik - Poslední příspěvek od pk202
Upřímně řečeno Vashiik si svojí přehnaně pomalou jízdou (8 km/h bůhví jak dlouho před křižovatkou) o průser přímo říkal

 10 
 kdy: 18 Leden 2018, 22:15:52 
Založil Cheaky - Poslední příspěvek od enzym
Jak píše kolega Číkus, základem je posunout situaci, zjištěnou jako formální znak přestupku, do stavu nezavinění. K tomu je nutný celý spis, jinak Vám není odpovídající rady. Úřad s Vámi řeší dva sprdelní přestupky ve sloučeném řízení, nebo vede dvě různá SŘ?

Stran: [1] 2 3 ... 10