30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 10
 1 
 kdy: Dnes v 11:34:48 
Založil Capablanca - Poslední příspěvek od Capablanca
Tak možné je u našich úřadů všechno, ale spíš bych vsadil na klasický bordel. Buď jí nezmínili, protože použili špatnou šablonu a nebo je docela dobře možné, že ve spisu vůbec není. Tak jako tak na to úředníka v žádném případě neupozorňujte!
Promiňte, na co nemám upozorňovat? Mám dlouhé vedení  :)
Neupozorňovat na fakt, že chybí výsledek z odběru krve a pak tímto nedostatkem argumentovat během správního řízení?
Děkuji.

 2 
 kdy: Dnes v 11:23:58 
Založil Číkus - Poslední příspěvek od Tez
Mám za to, že chybějící poučení v příkazu zákon explicitně neřeší a protože příkaz je formou rozhodnutí, mám za to, že by se §83 použít měl... Ale je fakt, že v praxi jsem neměl příležitost to ověřit.

 3 
 kdy: Dnes v 11:23:34 
Založil medved - Poslední příspěvek od medved
Muj dotaz se tyka prikazu a odporu, nikoli rozhodnuti a odvolani o nemz hovori Vami zminovany §83 2) SprR. Nicmene jste mne navedl spravnym smerem a ja jsem objevil §150 SprR. Dekuji.

Prvni otazka zodpovezena, mam dalsi:
Podle https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-500#p150-4 tedy Prikaz MUSI obsahovat pouceni o moznosti podat proti nemu odpor a v jake lhute. Lze tedy dovodit, ze Prikaz bez tohoto pouceni je neplatny?

 4 
 kdy: Dnes v 11:19:46 
Založil hp racing - Poslední příspěvek od hp racing
Fogyn -> jsem pro... :)

hh -> také nerozumím tomu, proč si to nevysvětlili na místě. Resp. sestra chtěla - slušně tomu člověku (stěžujícímu si na to, že to je den co den) řekla, že pokud má takové problémy, měl by si to tam nechat vyznačit. MP na to reagovalo stylem, že dnes daj papíry opravdu každému a její arogance (nechtěla podepsat) je do nebe volající. Upřímně, tipoval jsem na 99%, že se už dále nic dít nebude.
Jestli jsem dobře pochopil ten § 27 odst. 2., tak by tam stát neměl přes den nikdo, jelikož koleje jsou tak metr a půl od aut (tramvaj ještě blíž). Na druhé straně, je zakázáno stání. Ona v podstatě zastavila, jelikož byla v galerii za kolegyní (teoreticky možno doložit majitelkou, že v zájmu byznysu), trvalo to sice déle, ale mohlo se jednat o zastavení..? - Jinak ještě tak na okraj, MP napřed volalo mě, jelikož jsem na to auto párkrát kupoval sms parkování - první co bylo, ať okamžitě přijedu nebo vozidlo bude odtaženo.. vostří hoši

solaris -> díky, je to zajímavý postřeh

 5 
 kdy: Dnes v 11:16:18 
Založil Číkus - Poslední příspěvek od Číkus
Ovšem § 83 SprŘ mluví o odvolání nikoli o příkazu. (a to vlastně platí i pro tento příspěvek)

 6 
 kdy: Dnes v 11:14:23 
Založil Capablanca - Poslední příspěvek od Tez
Tak možné je u našich úřadů všechno, ale spíš bych vsadil na klasický bordel. Buď jí nezmínili, protože použili špatnou šablonu a nebo je docela dobře možné, že ve spisu vůbec není. Tak jako tak na to úředníka v žádném případě neupozorňujte!

 7 
 kdy: Dnes v 11:05:40 
Založil Číkus - Poslední příspěvek od Tez
Zákon na to dokonce pamatuje, viz. §83 odst. 1) SprŘ

edit: to platí na situaci, kterou popisoval Číkus. Situace popsaná 2M patrně už neprojde.

 8 
 kdy: Dnes v 11:04:40 
Založil medved - Poslední příspěvek od Tez
Musí, a pokud není, prodlužuje se lhůta až na 90 dnů: SprŘ §83 2)

 9 
 kdy: Dnes v 10:56:19 
Založil medved - Poslední příspěvek od medved
Zdravim, obdrzel jsem 'Prikaz' za domnely banalni dopravni prestupek. K prestupku nejspis nedoslo, nicmene s PCR jsem tradicne nekomunikoval a po cca 3 mesicich jsem obdrzel zmineny 'Prikaz'.
Co mne prekvapilo je to, ze obsahem onoho Prikazu sice je podrobny navod jak zaplatit prikazovanou pokutu vcetne kavalirske 30 denni lhuty (po nabyti pravni moci) + 5 stran popisu meho pirateni vcetne citace asi padesati ruznych paragrafu, co vsak zcela chybi je jakekoli pouceni ve smyslu moznosti podani odporu a lhuty pro jeho podani.

Otazka: musi byt pouceni o moznosti podani odporu soucasti pisemneho 'Prikazu' nebo ne?

 10 
 kdy: Dnes v 10:42:40 
Založil hp racing - Poslední příspěvek od solaris
Myslím, že ta vzdálenost od kolejí, kterou zmiňuje pan hh, je přesně ten argument, který sestra hledá. Tři metry tam nejsou a zcela jistě ani MP nebo SO nebude tvrdit, že je tam sice vyznačené parkování, ale nikde se tam přes den nesmí stát, protože § 27 odst. 2. A pokud ta značka přebíjí odstavec 2, přebíjí i odstavec 1.

Stran: [1] 2 3 ... 10