30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - j0hn

Stran: 1 ... 14 15 [16]
226
Potřebuji poradit - alkohol, drogy / Re:hypotetická
« kdy: 15 Listopadu 2017, 06:28:44 »
S tou slinou to moc reálně nevidím. Při posledním foukání byl jednorázový náústek 8 - 10 cm dlouhý. To jen tak proslintat nepůjde. Orgán krabičku vždycky drží a může jí odtrhnout. Aby z toho pak ještě nebyl pokus o poškození.

Takže cvičit chabrusáctví na plíce, ale tak aby z toho nemohli uvařit neschopnost řidiče pokračovat v jízdě. Což údajně dělaj například vytočenejm řidičům.

Tohle se jim vskutku povedlo.

227
Potřebuji poradit - alkohol, drogy / Re:hypotetická
« kdy: 14 Listopadu 2017, 19:32:05 »
Hledal jsem k tomu vic, ale nic jsem nenasel. Co to znamena, ze od 1.7. zaplatim? Znamena to, ze nemohu odmitnout specificky zpusob zkousky (pralinkometr) s zadosti o odborne vysetreni, aniz bych tu srandu mel zpoplatnenou?

Protože je to upravené jiným právním předpisem, kterým je od 1. 7. Zákon 65/2017 o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek

Právo odmítnout orientační zkoušku zůstává:
§20 odst. (2) V případě, že povinná osoba podle odstavce 1 orientační vyšetření odmítne nebo takové vyšetření nelze provést nebo úspěšně dokončit, provede se odborné lékařské vyšetření. Pokud odborné lékařské vyšetření osoba odmítne, hledí se na ni, jako by byla pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky

odst. 3 tomu přidává trochu adrenalinu:
Spočívá-li orientační vyšetření na ovlivnění alkoholem v dechové zkoušce provedené analyzátorem alkoholu v dechu, který splňuje podmínky stanovené jiným právním předpisem8), odborné lékařské vyšetření se neprovede.

Analízátor detekuje rumovou pralinku a nemám právo na lékařské vyšetření. Vykládám si to správně? Z toho mě jímá hrůza.

Nicméně odmítnutí je zpoplatněné protože §24 odst. 4:
(4) Pokud bylo odborné lékařské vyšetření provedeno z důvodu odmítnutí orientačního vyšetření vyšetřovanou osobou, má vyšetřovaná osoba povinnost uhradit tomu, kdo poskytovateli zdravotních služeb odborné lékařské vyšetření podle odstavce 1 uhradil, náklady, které mu takovou úhradou vznikly, bez ohledu na výsledek vyšetření; tato osoba hradí i náklady na její dopravu do zdravotnického zařízení za účelem provedení odborného lékařského vyšetření. Pokud je vyšetřovaná osoba nezletilá, která není plně svéprávná, hradí náklady její zákonný zástupce.

228
Žádosti o spis / Re:Nahlížení do spisu dle §38 Praha
« kdy: 13 Listopadu 2017, 11:19:19 »
Každopádně prosím všechny pražské nahlížeče o info, jestli lze nahlížet i po 14:30. Nechce se mi věřit, že by všichni nahlíželi a brali si na to dovolenou!

Na výše uvedeném linku píšou:
"Úřední a návštěvní doba bez předchozí domluvy s příslušným zaměstnancem:
Pondělí - Pátek 09.00h - 14.30h."

Nahlížet po 14:30 by tedy mělo jít dohodnout.

229
Z "ředvol.f3" na lístečku jsem si domyslel, že to je předvolání. Fotka lístečku v příloze.

Dá se využít, že tam není datum, nebo si pro to mám na konci lhůty dojít? Pokud nedojdu, bude vhozeno do schránky? Pokud nebude vhozeno do schránky (i kdyby se na to pošťačka vykakala), tak stejně půjdu nahlédnout do spisu a vyzvedávat tedy nemusím, že?

Neberu ani dva body.

230
Zdravím,

před třemi týdny jsem jel před šestou ráno za mírného deště do práce po Strakonické a za mnou se rozblikala modrá diskotéka. Následoval jsem, byl ztotožněn a bylo mi nabídnuto 1000 Ká a tři body za 110 km/h na 80 km/h. Odmítnuto, tedy do správka. Orgán se zeptal, jestli se chci k oznámení vyjádřit a po mém ne se rozloučili. Detektor rumových pralinek samozřejmě byl. Neselhal a nahlásil nulu.
Minulou středu dorazilo předvolání k podání vysvětlení od Magistrátu. Na oznámení není datum, kdy byl učiněn neúspěšný pokus. Může to k něčemu být?
Mám se stavit nahlédnout do spisu osobně, nebo zkusit poslat nějakého dobráka? Jde mi o to, abych nepřišel o lhůtu k podání vysvětlení viz:
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2158.msg24299#msg24299
Nebo je na takové obavy brzo. Do doby těsně před vydáním rozhodnutí se musí se spisem ještě něco stát, že?
S přebíráním výzvy nemusím čekat na konec lhůty, protože termín je daný? Nebo tam může stát "Dostavte se do x dní od převzetí?"

Pokud by těch 110 bylo bez odečtu, pak je to podle § 125c / 1f)3 a tedy 3 body a v případě recidivy do roka zákaz, ale mimo obec 1f)4 2 body a v případě recidivy bez zákazu. Je to v místě, kde není žádné stavení, jen pole, louky a dopravní zeleň. Lze se otočit na § 2 cc):
"obec je zastavěné území, jehož začátek a konec je na pozemní komunikaci označen příslušnými dopravními značkami; na účelových komunikacích se značky neosazují,"
a překvalifikovat na mimo obec?

DS založena v den vypravení výzvy.

Díky

231
IMHO o ničem... max dostaneš canc, že to bylo prověřeno a že nebylo shledáno žádné pochybení na straně opicie. Občane, vyliž si prdel. Chování opicajtů, byť protiprávní, nemá pak souvislost s případným SŘ, pokud by to jednoznačně nezpůsobilo nezákonnost získaného důkazu o přestupku, což je obvykle dost na vodě. Ouřada ti napíše, že na jednání opicajtů si máš stěžovat na lampárně a že to neřeší. Takže jediný přínos je skutečně v pruzení, event. ve znevěrohodnění svědka, což je ovšem munice, která má obvykle nějaký význam až u případného soudu

Pokud mám záznam z kamery (jakože z poslední buzerace nemám, zastaven v devět dopoledne pro prasklou žárovku, bububu, občanka, foukání do trumpety, povinná výbava, deset minut čekání na doklady), tak se jim to shazuje hůř, nebo?
Ale zamítnutá stížnost není pro monocajty stejná jako žádná. Pochvala od šéfa ho za to asi nečeká. A pokud se to párkrát zopakuje, tak by ho to mohlo i nasrat. Pak je otázka jestli tohle není důvod, proč si stěžovat k šéfovi než u GIBSu. Ale teď koukám, že za to zodpovídá ředitel útvaru (takže kraj) a ten to fakt řešit nebude.

PS: Občanku si při tý poslední buzeraci zdůvodnili řešením přestupku a poznámkou "Vy ste taky koukal na televizi."

232
Policejní vysírání / Re:Vypněte motor, vystupte z vozidla.
« kdy: 16 Června 2014, 22:30:25 »
jak a cim si oduvodni vypnuti motoru?
Třeba bezpečností. Nebo tím, abyste jim do nastartovaného auta nemohl naskočit a začít ujíždět. Fízl může říct cokoliv, jako vždy platí, že jste povinen výzvu uposlechnout a stěžovat si (marně a zbytečně) můžete až zpětně.

A co mi udělaj, když výzvu neuposlechnu? Vytáhnou mě za uši ven?

233
Policejní vysírání / Re:Stížnost
« kdy: 17 Května 2014, 20:28:04 »
Už jsem to sem jednou psal - komentář (od BECKa) k §63 ZoPČR praví toto "Tyto údaje se prokazují např. občanským průkazem (§ 2 zák. č. 328/1999 Sb.), cestovním dokladem (§ 2 zák. č. 329/1999 Sb.), řidičským průkazem (§ 103 zák. č. 361/2000 Sb.)."

Tomu úplně nerozumím. Prokázal se řidičákem, takže OK. Nebo to má znamenat, že se má prokázat všema třema kartičkama?

Stran: 1 ... 14 15 [16]