Ono by to asi chtělo pořídit fotku z výšky lidaru na stojánku (mimochodem, neměřili náhodou přes kovový plot?), ty kamery street view a panorama jsou asi o něco výš, tak to rozhazuje pohled. Dle fotky je auto na horizontu (což by odpovídalo spíše Pavlicím), ale jakýsi minihorizont je patrný i blíže*.
Tak jako tak to vypadá, že auto bylo změřeno úplně těsně za cedulí obec. Otázkou pak je, na jak dlouhém úseku probíhalo měření, zda nezačalo ještě mimo Grešlovské Mýto. A ano vím, obec Pavlice pro jistotu raději ani nekončí. Což mne přivádí k nápadu:
Jelikož řidič před sebou viděl značku začátek obce (ale žádnou značku konec obce), usoudil, že je mimo obec a tak tomu ještě alespoň na chvíli šlápnul. Jelikož vyjížděl
odsud a v dáli viděl jen značku obec, usoudil, že je mimo obec. Pokud by byl v obci, značce obec by předcházela značka konec obce.
Další věc: Na Záznamu jsou dvě fotografie a výřez RZ. Předpokládám, že výřez RZ pochází z větší fotografie vlevo (naklonění by tomu odpovídalo). Existuje snad nějaká spojitost s větší fotografií (kde je možná čitelná RZ) a menší fotografií s domem na pozadí, kde je záměrný kříz, ale RZ (snad) čitelná nebude? Vždyť se jedná o úplně jiné vozy...
*) Nicméně i tím by možná šlo tupému orgánovi mírně zamotat hlavu, dle street view i panorama je z místa měření nejbližší horizont až v Pavlicích, tedy není možné, aby bylo vozidlo při změření v Grešlovém Mýtě (podpůrný argument).
edit: Zkusil bych ještě analyzovat zdánlivou velikost auta a domu na fotografii, zda odpovídají vzdálenosti. Ale to bych nechal na odbornících. (enzyme?)