30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - Číkus

Stran: 1 ... 402 403 [404] 405 406 407
6046
georg>O úhel až tak nejde, spíše o místo. ve finále ani není důležitý videozáznam, ale to, že fízlové mohli vidět z toho místa a jsou dva, takže si to dosvědčí.

U prvního přestupku je prokázáno, že jste skutečně řídil? Počkal bych na to, co bude ve spisu. Co bylo v tom dopisu za předchozí přestupek?

Plán X: Nemohlo to být náhodou tak, že jste jel jako spolujezdec a řidič po zastavení u stojanu musel akutně utíkat na WC? Vás (spolujezdce) tam mezi tím nechal natankovat a než se vrátil, otravovali Vás fízlové?

fu> Ač bych osobně asi (také) řadil i uživatele trávy mezi feťáky a nemusím je, ještě méně mám rád fízly a v konfliktu "feťák X fízl" se zastanu "feťáka" (schválně v uvozovkách). A co se týče kofeinu, věřím tomu, že kdyby bylo možné za kofein pokutovat, objeví se mnoho "seriózních" výzkumů o tom, jak kofein strašně zvyšuje riziko nehody.

georg> Chcete tady radu, tak se držte tématu, ty zbytečné výpady k ničemu nevedou, jen znepřehledňují diskusi.

edit: Ještě jedna věc: Ten dopis sice "prakticky doručen nebyl" ale jak to je v reálu? Byl doručen fikcí? Je někde potvrzeno (Vaším podpisem), že jste si tu kopii převzal?


6047
Potřebuji poradit - ostatní / Re:D11 a modrý "maják"
« kdy: 20 Srpna 2016, 01:52:57 »
taboracek>Pravděpodobně to bude jiné porušení dle § 125c odst. 1 písm. k)

6048
Ufff.

Ten přiložený dopis Vám byl doručen kdy (předpokládám že byl doporučený)? To to tedy začínáte řešit hodně na poslední chvíli.

Obávám se, že z místa, kde byla Oktávka je vcelku pěkný ničím nerušený výhled na celou trasu jízdy až ke stojanu (Street View).

Fízl byl v autě sám, nebo jich tam bylo víc?

Ohledně toho dřívějšího přestupku je v plánu také nějaká snaha, nebo to už necháváte být? To by byla škoda!

Pokud to správně chápu, tak Vás předvolávají k projednání obou přestupků, tedy ten první zatím nebyl pravomocně rozhodnut, takže k zákazu řízení zatím nemohlo dojít (tím lépe, alespoň to není maření úředního výkonu).

Tohle je tak na hodně dobrého právníka (nebo minimálně na kolegy z fóra, kteří jsou zkušenější než já). Každopádně mé doporučení zní: Dostavte se na ústní jednání, krom pozdravu nic neříkejte, nic nepodepisujte, nechte si vyhotovit kompletní kopii spisu (vč. případného videa, pokud je součástí spisu) a nechte si určit lhůtu pro seznámení se spisem.

6049
Už teď lze konstatovat, že to smrdí průserem a to tak, že fest.

Ale určitě stojí za to se pokusit alespoň minimalizovat škody. A když bude dobrá konstalace, možná by se i dalo vyhrát.

Kdy se ten incident stal? Úřad Vás tedy předvolal na "po víkendu"? Písemně a doporučeně? Máte k tomu nějaké dokumenty?

Co se týče zadrženého ŘP za THC: Byl ŘP pouze zadržen, nebo už i nabyl právní moci zákaz řízení? V jakém stádiu vůbec je ten předchozí problém?

Stihl jste tedy zajet na benzínku, natankovat a až poté se ukázala fízlkára? Jak dlouho tak cca tankujete do Mustanga? Otázkou je, zda jste skutečně byl po celou dobu v záběru kamery. Kde se to stalo? Kde byla Oktávka a na které benzínce (a u kterého stojanu) jste tankoval?

6050
mach> Spíš bych to pak hrál na "zastavení vozidla".

6051
Tohle je sprdelizovatelné? "Neumístění kotoučku" je "neoprávněným zastavením nebo stáním"?

6052
Přidal jsem do úvodního příspěvku odkazy na TO s přílohami a Vyrozumění.

Přijde mi zajímavé, že pan komisař uvádí různá tvrzení, ale neopírá je o žádné zákony. Dále je zajímavé, že vyžadoval stanovisko od starosty, to už se rovnou mohl zeptat nějakého trhovce nebo automechanika.

6053
Pokud nebyli fízlové (v době, kdy předjížděl) za ním, jen těžko mohli vidět, co mu svítilo nebo nesvítilo na semaforu.

Ještě mě napadlo argumentovat tak, že za přestupek už byl jednou potrestán a tedy není možné jej trestat znova (to se ale dostávám na tenký led, spíš vařím z vody).

Elegantnější je samozřejmě si nechat vrátit peníze, smazat body a vyhrát. Jen je zde riziko, že v případě prohry to je o papíry.

6054
Zdravím,

chtěl bych se zkušenějších zeptat, jaká je možnost obrany proti rozhodnutí "nedošlo ke spáchání TČ" na základě trestního oznámení.

Podal jsem trestní oznámení a jsem přesvědčen, že došlo k TČ, nicméně komisař PČR byl jiného názoru a zaslal mi vyrozumění o uložení věci, jelikož došel k jednoznačnému závěru, že v dané věci nedošlo ke spáchání trestného činu nebo jiného deliktu. S jeho argumentací zásadně nesouhlasím a chtěl bych podat nějaký opravný prostředek. Nevím ale jaký.

Díky!

Trestní oznámení + přílohy (výpovědi staršího a mladšího opičáka, Chýšť, Voleč, letecký snímek)

Vyrozumění o uložení věci

6055
Ve verzi zákona do 19.02.2016 bylo pro zákaz řízení potřeba spáchat dvakrát během 12 měsíců, v aktuální verzi už není recidiva potřeba (což je teda pěkná prasárna).

6056
Fízlové přejeli za ním také na červenou přes přejezd?

6057
mosquitoe>Plná čára není zákaz předjíždění.

Analogicky předjíždění auta jedoucího maximální povolenou rychlostí není nedovolené předjíždění, nýbrž (maximálně) překročení maximální povolené rychlosti.

6058
Oni nějakým způsobem ztotožňují (ověřují existenci) zahraničních Helmutů? Neměli by jen zkusit napsat na uvedené jméno a uvedenou adresu a počkat?

6059
Tedy do protokolu o technické kontrole v takovém napíší
"Vážné závady (B): Nejdou zavřít okna"
případně
"Nebezpečné závady (C): Nejdou zavřít okna"
?

6060
Je nefunkční stahování (resp. vytahování) oken vážnou závadou? Pokud ne, nestačilo by přijet se staženými předními okny a odmítnout je vytáhnout (možná raději i vyndat pojistku)?

Stran: 1 ... 402 403 [404] 405 406 407