30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - Číkus

Stran: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 17
151
Pokud úřad pošle zásilku, které je možno pomocí online nástroje pošty prodloužit úložní dobu, prodloužení úložní doby je provedeno a následně je zásilka osobě (proti podpisu) poslední den prodloužené doby převzata/doručena, je zásilka doručena oním fyzickým převzetím a nebo fikcí desátý den po prvotním oznámení?

Díky.

152
Jiné / [WIN] Blondi a telefon
« kdy: 25 Září 2018, 01:15:48 »
Asi mám novou oblíbenou úřednici, jelikož jednání s ní zaručuje velice zábavné zážitky a její postupy jsou natolik kreativní, že zvyšují šance na výhru ale i fun-factor.

04.09.2017 Blondi zastavena PČR, údajné telefonování za jízdy, nesouhlasila, nepodepsala (dotázala se fízlů, zda jejich rodiče vědí, čím se živí; zaprotokolováno)
30.04.2018 Doručen příkaz (pokuta 1500 Kč), podán odpor
08.08.2018 Proběhlo ústní jednání

Na ústní jednání jsem se dostavil s Blondi, která mne ústně zmocnila (pouze) pro ústní jednání. S úřednicí jsme se ale nějak nepohodli a tak po cca 2 hodinách vyhnala s tím, že ústní jednání přerušuje a nařizuje pokračování za půl hodiny, k němuž nás tímto předvolává. S vědomím, že předvolávat musí alespoň 5 dní předem jsme se k pokračování nedostavili. K podepsání protokolu o ústním jednání nedošlo, tedy jsem přesvědčen o tom, že jsem nakonec nebyl zmocněn ani pro zastupování při ústním jednání, natož pak pro celé správní řízení.

Ústní jednání bylo velice zábavné, ale popisovat ho zde by zabralo až moc místa. Audiozáznam samozřejmě existuje, ale kvůli hluku z blízké stavby to není (ani po zavření okna) žádná extra kvalita.

Následně mi bylo doručeno rozhodnutí o zastavení řízení. Rozhodnutí mi přijde tak trochu šité horkou jehlou, asi nejvíce mne zaujalo zastavení správního řízení dle § 86 odst. 1 písm. c) PřesZ, které ovšem mluví o usnesení a nikoli rozhodnutí. Za zmínku také stojí, že nestranní svědci nebyli v dané věci zjištěni - lze z toho vyvozovat, že fízlové nejsou nestranní?

Mám v plánu podat jako zmocněnec (nejprve blanketní) odvolání a následně zkoumat, za jak dlouho orgán zjistí, že nejsem účastníkem řízení.

Blondi o mé komunikaci s orgánem samozřejmě nemůže vědět, kolem 30.04.2019 pošle na MMB žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti, že už rok marně čeká na rozhodnutí.

edit: Případně by Blondi mohla reagovat na sdělení, které bohužel bylo odesláno obyčejnou zásilkou (nedoporučeně) a někde bloudí, ihned poté, co jí bude koncem dubna 2019 doručeno. V takovém případě by asi uvedla, že má zájem o řešení uvedené věci v příkazním řízení, ale požaduje určení nové lhůty tak, aby nebyla v minulosti.

153
§ 37 odst. 4 SprŘ:
Podání je možno učinit písemně nebo ústně do protokolu anebo v elektronické podobě. Za podmínky, že podání je do 5 dnů potvrzeno, popřípadě doplněno způsobem uvedeným ve větě první, je možno je učinit pomocí jiných technických prostředků, zejména prostřednictvím dálnopisu, telefaxu nebo veřejné datové sítě bez použití podpisu.

Jak to autor zákona myslel?
a) Za podmínky, že podání je do 5 dnů (potvrzeno, popřípadě doplněno) způsobem uvedeným ve větě první, je možno... (jinak řečeno jak potvrzení, tak doplnění musí být provedeno způsobem uvedeným ve větě první)
b) Za podmínky, že podání je do 5 dnů potvrzeno, (popřípadě doplněno způsobem uvedeným ve větě první), je možno... (doplnění musí být provedeno způsobem uvedeným ve větě první, na způsob potvrzení nejsou kladeny nároky)

A jaký je vlastně rozdíl mezi potvrzením a doplněním?

Když pošlu např. odvolání poslední den lhůty e-mailem bez el. podpisu a následně do 5 dnů pošlu odvolání (ovšem v jiném znění) doporučeně poštou, tak:
a) Platí původní podání e-mailem, jelikož bylo následně posláno poštou (ač v jiném znění).
b) Platí odvolání ve znění poslaném poštou.
c) Odvolání nebylo podáno včas, jelikož odvolání poslané e-mailem nebylo následně posláno poštou ve stejném znění a odvolání poslané poštou bylo posláno pozdě.
d) Něco jiného?

154
Rychlost / [LOST] Překročení 40+ v obci, zastaven, ztotožněn
« kdy: 28 Srpna 2018, 18:31:47 »
25.10.2017 - Pyrát změřen (překročení cca o 55 km/h v obci), zastaven, ztotožněn
13.04.2018 - Pyrátovi doručen příkaz (5000 pokuta, zákaz řízení na 6 měsíců a samozřejmě 5 bodů), čímž bylo zahájeno řízení.
29.08.2018 - Ústní jednání. Zastavím se tam vybaven plnou mocí.

Nápad:

1. Vylákám z úředníka lhůtu na vyjádření ke spisu, budu požadovat předvolání fízlů jako svědků, přiložení návodu k Rameru, etc.
2. Pyrát sdělí úřadu, že 25.10.2017 měl od Pyráta půjčené vozidlo Číkus a že si Pyrát v autě zapomněl své doklady. Číkus se jimi prokázal fízlům.
3. SO mne předvolá k podání vysvětlení. Já se k překročení rychlosti i prokázání se Pyrátovými doklady doznám.
4. Jelikož už se blíží výročí přestupku, s dobrým time managementem by SO neměl stihnout zahájit řízení proti mně. (I kdyby náhodou stihl, záznam o podání vysvětlení nelze použít jako důkazní prostředek. Pak by stačilo vydržet do výročí příkazu a vmést mu to do ksichtu.)

Opomínám něco zásadního? Díky.

155
Odborná literatura / Mikrovlný čítač a platnost kalibrace
« kdy: 21 Srpna 2018, 19:42:05 »
Ověřovací list uvádí použité etalony a měřidla. Předpokládám, že i tyto musí mít platnou kalibraci.

Platnost ověření zaniká mj. když uplynula doba platnosti jeho ověření. Platnost pro různá zařízení určuje patrně příloha vyhlášky č. 345/2002 Sb..

Poradil by někdo zkušenější, pod co lze zařadit "Mikrovlný čítač HP 5352B" a jak dlouho tedy platí jeho kalibrace?

Děkuji.

157
Článek Jak jsem podal vysvětlení aneb Rukověť odbojného občana od pana Peciny mne inspiroval k následující úvaze:

Jako účastník jsem povinen předložit na výzvu průkaz totožnosti.

Řekněme, že se jako obviněný dostavím na nařízené ústní jednání s kumpánem, kterého ústně do protokolu zmocním k zastupování. Kumpán se legitimuje, já to odmítnu (buď na tvrdo a nebo si vymyslím pohádku o zapomenutých dokladech). Co může nastat?

a) Úředník mne vyžene, ať přijdu jindy a s doklady. Ovšem zapomínat doklady mohu opakovaně a prekluze se blíží.

b) Úředník mne vyžene, vyloží si to tak, že jsem se nedostavil a ústní jednání provede v mé nepřítomnosti a vydá rozhodnutí. To ale jde jen pokud se nedostavím a já mám svědka a samozřejmě audio nahrávku, že jsem se dostavil. Mělo by jít rozbít v odvolání.

c) Úředník se na ústní jednání vykašle a rozhodne bez něj. Ústní jednání ale bylo nezbytné pro zjištění stavu věci, jinak by jej úředník přeci nenařizoval. Následné rozhodnutí bez zjištěného stavu věci by mělo jít rozbít v odvolání.

d) Úředník to nějak skousne a ústní jednání proběhne i bez toho abych předložil průkaz totožnosti. V takovém případě se k přestupku přiznám. V odvolání pak napadnu skutečnost, že úředník nelegitimoval osobu, která se dostavila na ústní jednání a tak nemůže vědět, kdo se to vlastně přiznal (a kdo se za mne vydával).

Pokud se mi úředník pokusí uložit pořádkovou pokutu § 62 odst. 1 písm. c) SprŘ nebo z toho vykouzlit nějaký jiný delikt, bude pro něj těžké prokázat, že jsem to byl právě já, kdo neuposlechl výzvy k předložení dokladů.

158
Může SO nařídit ústní jednání, kam předvolá i svědka, přičemž o předvolání svědka obviněného neinformuje?

V SprŘ ani PřesZ odpověď nenacházím. Díky za radu.

159
Rychlost / [WIN] Digitálně podepsaný papír
« kdy: 07 Srpna 2018, 19:01:55 »
Ze sprdelní výzvy, která přišla papírově poštou. Diplomovaná specialistka je šikovná, takový digitálně podepsaný papír, to se jen tak nevidí (a otisk razítka, který svět neviděl). Udat řidiče a nebo ignorovat?

Nebo jim poslat nějaký dopis a místo podpisu napsat "Digitálně podepsal Pyrát"?

160
"Ujíždějícího řidiče policisté díky znalosti registrační značky odhalili během několika hodin."
(idnes)

A jak to video chytře ořízli, aby "nebylo poznat", že je zrychlené.

A tady nám nějak vypadává zvuk. Proč asi?

161
Žádosti o spis / Způsob anonymizace poskytnutých informací
« kdy: 02 Srpna 2018, 16:49:21 »
Do Židlochovic dorazila infožádost:

V souladu s ust. § 14 InfZ žádám o zaslání barevných snímků pořízených pomocí radarového zařízení Ramer AD9T/15/0500, který je umístěn v obci Židlochovice, na ul. Žerotínovo nábřeží, sil. II/425 v km. 7,6.

Konkrétně požaduji zaslání těchto snímků:

1. Snímek číslo 00000, který byl pořízen dne DD.MM.YYYY v HH:MM:SS hodin, zachycující vozidlo RZ 18ACAB.
2. 10 snímků, které bezprostředně předcházejí snímku dle bodu 1
3. 10 snímků, které bezprostředně následují po snímku dle bodu 1

Požadované informace zašlete na níže uvedenou adresu a to do 15 dnů od doručení této žádosti (§ 14 odst. 5 písm. d) InfZ). Snímky zašlete v elektronické podobě na datovém CD doporučeně prostřednictvím české pošty.


Židlochovice poslaly Oznámení o úhradě. Když se koukám na to sčítání na str. 2, tak si říkám, zda autorka Oznámení není právě ta příslovečná potrefená husa, co nejvíce kejhá kejřá.

Ovšem dotaz zní: Pokud je úředník/městapák takový lempl, že neumí k anonymizaci použít ani Malování ve Windows, může si účtovat tisk papírů, na kterých se pak vyřádí s korektorem? Nehledě na to, že tiskem a následným skenováním dojde ke znehodnocení snímků.


162
Žádosti o spis / Nahlížení před zahájením SŘ a plná moc
« kdy: 26 Července 2018, 00:00:35 »
Provozovatel může do spisu nahlížet ještě před samotným zahájením správního řízení (třeba hned po doručení sprdelní výzvy), ačkoli ještě není účastníkem správního řízení (to ještě ani neběží), jelikož jistě má právní zájem. (Nemá na to někdo jiný názor?)

Může ale v takovém případě poslat nahlížet zmocněnce? Dle § 33 SprŘ může zmocněnce zvolit účastník.

164
Lze vůbec takovým způsobem zastavit řízení?

Žádné rozhodnutí nebo usnesení, ale jen sdělení. Navíc bez jakéhokoli odůvodnění, poučení o možnosti odvolání...

165
Potřebuji poradit - ostatní / Zákaz vjezdu osobních automobilů
« kdy: 14 Července 2018, 17:50:22 »
Dneska jsem se při silniční kontrole neshodl s fízlem na tom, zda je tato značka vůbec platnou dopravní značkou. Už se moc těším na správní řízení. :-)

To mě ale přivedlo k otázce, kterou bych rád položil ostatním:

Lze vůbec za aktuální legislativy zakázat vjezd pouze osobním automobilům? Jak?

Již neplatná vyhláška 30/2001 Sb. zmiňovala značku B 3b (Zákaz vjezdu osobních automobilů), která ale v aktuální vyhlášce již není, tedy nelze (nově) použít, pokud nebyla umístěna před dnem nabytí účinnosti aktuální vyhlášky. Tato přechodná značka byla ale evidentně umístěna nyní (nebo před pár dny).

Zkusme to tedy pomocí značky B 12 (Zákaz vjezdu vyznačených vozidel).

Do 1.1.2016 by to asi ... nešlo:

B12 lze použít symboly ze značek č. B 3b až č. B 10, č. B 17 až č. B 19 a č. B 33; umístění symbolů může být libovolné, přičemž jedno pole (výseč), zpravidla levé nebo horní, může zůstat neobsazené. Tedy symbol osobního vozidla ze značky B 3b použít lze, ale v kombinaci s dalším symbolem, nemůžou zůstat dvě prázdná pole.

Od 1.1.2016 by to asi ... taky nešlo:

Aktuální vyhláška sice pro symboly na značce B 12 již nepožaduje použití pouze symbolů na předcházejících zákazech vjezdu, takže by asi šlo použít i symbol Osobní automobil (ovšem pokud by byl otočen "čumákem doleva"), ale už nedovoluje žádné prázdné pole.

Možná obyčejný zákaz vjezdu B1 s dodatkovou tabulí?


Stran: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 17