30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - 3rl

Stran: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 15
91
Podávat cca každý měsíc novou žádost s ověřenými podpisem? To není zrovna dvakrát praktické, pokud si na to udělají šablonu, můžou strkat dopisy lidem u okýnka rovnou.

92
Alkohol / Re:Alkohol 0,36 a 0,35 poté krev POMOOOOOC!!!!
« kdy: 10 Července 2015, 23:48:27 »
Více si můžete počíst např. :
http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2010/0059_8As__1000_20101004093332_prevedeno.pdf

Když čtu ten rozsudek (btw - bude to stejná odvolačka), tak bych si při pozitivních dechovkách + krvi a zadrženému řidičáku na výsledek nevsadil. Obstrukce tady působí kontraproduktivně, jim totiž bude úplně jedno, jak dlouho se to potáhne, dokonce i kdyby to neprojednali vůbec, ale to už je otázka taktiky.

93
Bylo by zajímavé znát názor soudu, byť po novele je s ubíhajícím časem víc a víc akademický. A naši při tady by rozsekli :)

Jen bych dodal, že toto se vztahuje až na přestupky/správní delikty spáchané ode dne 7.11.2014

Tu změnu zákona udělali proto, aby to pochopili i pracovníci na MD. Prekluze nikdy 1 rok nebyla podzákonná metodika MD na tom nic nezmění.

A proč vůbec udělali tu novelu č. 230/2014 Sb., když už ta prekluze platila předtím, takže ji vůbec nebylo potřeba dělat?  ;)

Vládní novela zajišťuje zejména řádnou implementaci právních předpisů Evropské unie do českého právního řádu. Vládní návrh dokončuje transpozici evropské směrnice 2011/82/EU o usnadnění přeshraniční výměny informací o dopravních deliktech v oblasti bezpečnosti silničního provozu a směrnici 2006/126/ES o řidičských průkazech a jejich dvou novel.
Úprava znění § 125e odst. 5 je jen jedním z x technických bodů, ustanovení původně znělo "obdobně to platí pro odpovědnost fyzické osoby za správní delikt podle § 125d", tedy zákon upravoval promlčení jak pro právnické, tak i fyzické osoby. Obecné liberační důvody jsou pro správní delikt dle § 125f moderovány speciálním ustanovením § 125f odst. 5. Navíc je to jedno, protože důvody typu: "poučil jsem řidiče atd." by běžně neobstály (NSS na něco podobného již zveřejnil právní větu).
Na prekluzi správního deliktu po roce proto nespoléhám. Metodika se nicméně bude hodit v případě, že to odvolačky mimo Prahu pustí, potom je lepší volba to napadnout v přezkumu než u soudu, protože ten se může na nějakou metodiku vykašlat. Autorovi vlákna se omlouvám za off-topic.

94
Přišla mi "výzva" - co mám dělat? / Re:Prekluze a další postup.
« kdy: 08 Července 2015, 21:53:38 »
Napište podnět k přezkumu tomu krajskému úřadu (proti jeho rozhodnutí), pokud mu nevyhoví, budou to muset předat na ministerstvo. A ministerstvo by mělo podnětu vyhovět, pokud nebude chtít popřít svoji metodiku. Zahájit přezkumné řízení lze do roku od nabytí právní moci přezkoumávaného rozhodnutí, takže máte už jen cca půl roku. Na zahájení přezkumu ovšem není právní nárok, na druhou stranu se dá žalovat nečinnost a taky náhrada škody.

V přezkumném řízení lze teoreticky pozastavit vykonatelnost přezkoumávaného rozhodnutí, za pokus to stojí, protože jinak to nestojí nic. Každopádně, kdykoliv má úřad exekuční titul, tak bych neplacení tisícovkové pohledávky neriskoval, buď přezkumu vyhoví a dostanete to zpět, nebo nevyhoví a pak to bylo poučení pro příště.

95
Alkohol / Re:Alkohol 0,36 a 0,35 poté krev POMOOOOOC!!!!
« kdy: 04 Července 2015, 22:38:11 »
Kolik bude v krvi víte Vy sám, stačí použít výpočet (google : alkohol kalkulačka ). Pokud bude pod 0,24 , tak je šance na rychlé vrácení (bere se za fyziologickou hladinu, např. díky cukrovce nebo sežranému švestjkovému kompotu)

Cut-off plynové chromatografie je 0,20 g/kg, ještě to sice nemusí znamenat konec problémů, ale šanci to zásadně zvedá. Legenda o kompotu stále přežívá...

pokud ne tak budete volit mezi až ročním bojem proti pokutě (neměl jste důvod se domnívat, že tam je = nenaplněn materiální znak přestupku) a uznáním, políbením úředníkovi prdele, cca 5000 pokuty a 6 měsíců pěškobus.

Zavinění je formální znak. Pokuta 2.500 až 20.000, zákaz 6 až 12 měsíců.
Úřad povede dvě samostatná řízení - v jednom řízení bude rozhodovat o zadržení řidičáku, v druhém řízení o vlastním přestupku. V obou je možno navrhovat důkazy, omlouvat se, zdržovat a odvolat se (v řízení o zadržení ovšem odvolání nemá odkladný účinek, resp. až do ukončení procesu tak jako tak neřídíte). Až něco z úřadu přijde, tak to sem postněte, více nemá cenu se teď bavit.

A zklidněte si ten caps-lock...

96
To "V" znamená římská 5 a je to označení ztmavení pro jiná skla než přední. Pochyboval bych, že existuje auto mladší 12 let, na které lze umístit legální folie s více než pár procenty. Smůla je mít navíc vyznačenou propustnost na skle od výroby, pak jaksi není potřeba nic měřit, že. Hodnotu jim podle VIN klidně sdělí i výrobce auta.
Hrál bych to zavinění - auto jste tak koupil, kartička je, atesty jsou, stk opakovaně prošlo - běžný řidič není schopen poznat, že to není cajk, kór když má štemply.

97
Jiné / Re:Prikaz o ulozeni pokuty, potrebuji poradit...
« kdy: 09 Června 2015, 01:10:36 »
- úřad tvrdí, že přihlédl k přestupkům z minulosti, ale neříká kdy se staly a jak byly závažné - každopádně by snad neměl přihlížet k přestupkům starším než jeden rok

Přihlíží se k přestupkům spáchaným za poslední 3 roky.

3 roky se sice pořád objevují, ale rozhodně to není v zákoně. Možná kdysi bylo, ale platný zákon žádné omezení nestanoví, tzn. ani 1 rok. Zjednodušeně se dá říct, že s určitou analogií by se mohlo přihlížet ke všem minulým přestupkům, na které nejde hledět jako na "zahlazené". Doba 1 roku by pak odpovídala době zahlazení, může jí ovlivnit zákaz činnosti atd.
Příklad: mám dvě rychlosti projednané bez zákazu v XII/2012 a IX/2013, když se mi teď zdaří další, tak by k minulým přestupkům přihlíženo nemělo být. Pokud mám ale rychlosti v XII/2012, IX/2013, VIII/2014 a střihnu si další, potom může úřad přihlédnout ke všem třem předchozím.

98
ZTP nemá výjimku pro stání v obytné zóně. Můžou to hodit na SPRDEL, průkaz totiž nemusí znamenat, že byl řidič.

99
JJ, náhrada nicméně spíš pro zábavu. Dám to do PM.

100
Pokud to extra nespěchá, tak můžu něco napsat, samotného mě zajímá reakce.

101
2a) odpor proti příkazu podle správního řádu je 8 dnů, proti příkazu o uložení pokuty za přestupek podle přestupkového zákona je 15 dnů. Každopádně zcela klidně můžete vždy postupovat podle poučení, přičemž vadné poučení by tak jako tak šlo na vrub správního orgánu.
2b) lhůta začíná běžet dnem následujícím po převzetí, pokud poslední den lhůty připadne na víkend, tak se posouvá na následující nejbližší pracovní den, př. z neděle na pondělí, kdy je možno odpor nebo odvolání podat na poště, nebo přímo u správního orgánu. Předpoklad pochopitelně je, že jste si poštu převzal dříve, než po jejím vložení do schránky poté, co nastala fikce.
4) podání vysvětlení u MP nebo PČR nemá na předání věci, resp její následné projednání úřadem vliv.

102
Žádost je žádostí pořád. Problém zmocněnce mr. Vavy je v tom, že se nechal odbýt, takže žádnou žádost vůbec nepodal.
Zmocněnec mohl:
a) domlouvat úředníkovi za přepážkou tak dlouho, až tupec žádost přijme
b) poslat žádost poštou nebo podat na podatelně, čímž se tupci vyhne
c) napsat stížnost, aby to nadřízení tupci vysvětlili

Možnost c) lze pochopitelně kombinovat s a) nebo b). Možnost a) jistě půjde stupňovat třeba požadavkem na přivolání nějakého nadřízeného, ale v principu je účel stejný - aby úřad žádost vzal a pak už o ní rozhodoval, jak uzná za vhodné. Pokud by byla žádost podaná, úřad automaticky rozhoduje o předmětu žádosti. Rozhodnutí o nevyhovění je vždycky písemné, to všechno plyne ze zákona.

103
...to o čem mluvím je z praxe a jak říkám, vždy jsem tím dosáhl svého.

To ale ještě neznamená, že jste měl nárok, nebo že to bylo podle zákona, že?
Rozhoduje se o žádosti, která je podaná, věcně = vyhoví/nevyhoví. Nerozhoduje se odmítnutí podání žádosti. Pokud úředník žadatele přesvědčí, typicky u přepisu auta, že mu něco chybí a nepůjde mu vyhovět, a žadatel žádost nepodá, tak žádné řízení není. Domáhat se toho, aby úřad rozhodl, že nepřijímá žádost = neumožní jí osobně podat, nemá v zákoně oporu. Proto si na to takový postup lze účinně stěžovat.

Bylo by celkem fajn, kdyby na mě „za to” chtěli hodit nedodržení desetidenní lhůty, na to by bylo slušně nabito.

Jasně, ale chtělo by to raději mít něco v ruce (nahrávku), nebo alespoň vědět datum, čas a jméno úředníka.  Pak je povaříte ve vlastní šťávě.

104
Doplňující otázka: na to rozhodnutí o odmítnutí mám nárok?

Ne. Žádné rozhodnutí o odmítnutí "přijetí žádosti" není. A taky ne každý "rozhovor" s úředníkem je správní řízení.
Problém popsaný nahoře vychází z toho, že úředník žádnou žádost nepřijme, protože to žadatel to "dobrovolně" vzdá - helejte, tady vám chybí tohlenc, tak si pro to zajděte a pak s tou žádosti znova přijďte...
Když není žádost podána, není žádné řízení zahájeno. V takovém případě jde jistě žádost napsat na kus papíru a poslat poštou, nebo nechat na podatelně. Pak bude žádost podaná (byť třeba ne na odpovídajícím formuláři a se všemi přílohami) a úřad bude o žádosti rozhodovat - včetně toho bude muset automaticky vyřešit i původně sporný bod, třeba tu neověřenou plnou moc. Požadavek na podání žádosti do protokolu asi nezabere, když úředník tupě odmítá přijmout žádost normálně.
Výchovnější a schůdnější pro neobeznámeného člověka je pěkně napsaná stížnost. V důvodných případech úřad ještě rád a rychle vyřeší žádost k plné spokojenosti. Oba postupy se pochopitelně dají kombinovat, ale podat žádost "mimo" chce poněkud přesněji vědět, co a jak požadovat.

105
Nezískali ::)

Stran: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 15