30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - 3rl

Stran: 1 ... 13 14 [15]
211
Jak zdržovat doručení úřadu pomocí odesílání z exotických lokací je předpokládám všeobecně známo. Existuje ovšem i postup opačný - tj. výrazné zpomalení doručení písemnosti od úřadu účastníkovi.

1. V některých zemích je lhůta pro uložení písemnosti před jejím navrácením odesilateli delší než v ČR. Například v Holandsku je to 21 kalendářních dnů, v USA se u USPS dá nastavit mail hold až na 30 dnů*. Český úřad musí tuto lhůtu respektovat a fikcí může doručit až po ní.

Fikce doručení v zahraničí reálně prakticky nemůže nastat, ale pokud by už nastala, tak podle zákona, ne podle toho, o kolik dní déle by zásilka ležela na poště.

212
Je to individuální kauza s konkrétním skutkovým základem, takže podstatný je kontext věci a role nepřímého důkazu svědectvím a způsob jeho získání. Nad novinářskými zkratkami je předčasné se vzrušovat.

213
Potřebuji poradit - ostatní / Re:Dálniční nálepky a PČR
« kdy: 01 Února 2014, 19:55:42 »
Asi spali na školení. "Nový" zákon o občankách už v sobě tuto povinnost nemá, byť nevím, jestli obecně nejsou trochu jiné povinnosti pro cizince (což tuším nejste). Pro domorodce jsou samozřejmě nějaké možnosti se prohlásit nebo potvrdit pomocí druhé osoby. Čistokrevný cizinec (pomiňme záznamy bodů) a podobně našinec v cizině by evidenci druhého státu nebyli, takže tam by ještě měl nějaký smysl mezinárodní doklad (variantu zrušení řidičského oprávnění za reálnou nepředpokládám). Argumentace možností ověření oprávnění on-line přesto podle mě v současnosti nemá šanci na úspěch ani běžného domorodce.

214
Potřebuji poradit - ostatní / Re:Dálniční nálepky a PČR
« kdy: 01 Února 2014, 18:19:23 »
np :) řidičák se mi jeví schůdnější než techničák, ale i tak si obávám, že by to soud nepustil. Tipl bych to na odůvodnění v duchu: řízení je vykonávání určitě kvalifikované činnosti kecy kecy, pro níž je předepsáno mít doklad u sebe, je to důležitější než občanka kecy kecy, přestupek to je. Samozřejmě, záleželo by i na okolnostech, nějakou roli by sehrálo vystupování řidiče atd. Vydávání řidičáků by se mohlo úplně redukovat jen pro toho, kdo chce, respektive by se mohl ponechat jen mezinárodní. S odůvodněním postaveném na označení přestupku jako proti bezpečnosti a plynulosti provozu to fungovat nebude, je to jen určité typové označení skupiny přestupků, které může existovat a nemusí, klidně by se to mohlo jmenovat dopravní přestupky, nebo jen přestupky a výsledek by byl pořád stejný.

215
Potřebuji poradit - ostatní / Re:Dálniční nálepky a PČR
« kdy: 01 Února 2014, 17:26:30 »
§79/1c bod 1 a 2 se týká jen pravomoci měšťáků, pro PČR žádné omezení neplatí a zcela bez problému si to schovají pod obecnou definici jejich činnosti v zákoně. A o nezákonný důkaz se vskutku jednat nebude, protože důkaz bude to, že příslušník vypoví, že viděl auto bez známky, důkazem není to, že auto zastavil...
A zapomenutí zelené karty je už pár let přestupkem přímo podle zákona o pojištění odpovědnosti.

216
Za využití služeb "neadvokáta" nehrozí nic, v hledáčku bude to poskytování služeb. Po Koucourkovi z Nechcipokutu už prý bylo před časem vyhlášeno policejní patrání...

217
V nějakém příspěvku na jejich fcb tuším bylo, že Kocourek pracuje nebo nějak spolupracuje, někdo si tam stěžoval na jeho rady.

218
Potřebuji poradit - ostatní / Re:kartička atestu k fóliím
« kdy: 23 Listopadu 2013, 20:52:04 »
Vzor není závazný. Otázka je, jestli sedí obsah kartičky se štítky, je docela běžné, že kartička je vypsaná "správně", ale folie pochopitelně neodpovídá. Pak záleží na tom, na jak inteligentního jedince natrefíte.

př:
http://www.tinter.cz/files/pages/5-certifikace/karticka-jpg.jpg
http://www.tinter.cz/files/pages/5-certifikace/karticka_rub-jpg.jpg
http://www.tass.cz/userfiles/osvedceni-male-b-0.jpg
http://www.tass.cz/userfiles/osvedceni-male-a-0.jpg

219
Hodnotit se to bude podle zákona o silničním provozu, protože obsahuje vlastní definici křižovatky pro účely tohoto zákona. Možná by se hodilo sem nahrát třeba oznámení o zahájení řízení. Bez ohledu na skutečný stav by měla uspět námitka absence zavinění. Zjednodušeně: i kdyby se skutečně jednalo o vyústění pozemní komunikace na jinou "vyšší" komunikaci (zde místní), pak se řidič na základě všech vnějších znaků, které mohl na místě vnímat, domníval, že se o křižovatku jedná a nejednal zaviněně.

220
Zdravím...
Situace:Podezírají Vás z přestupku proti zákonu 200/1990 sb., což je zákon o přestupcích. Ten žádnou možnost využít SPRDEL neumožňuje.
Zcela přesně. BTW lze zkusit jít ještě dál - nejen zábor, ale i povinnost zaplacení stání, která vychází z obecní vyhlášky. Takový přestupek jde kvalifikovat jako § 46/1 zákona o přestupcích, takže taky mimo zákon o silničním provozu.

221
Pokud máte datovou schránku k podnikání na IČ, tak je to "jiná" schránka, než pro fyzickou osobu. Kdyby úřad řešil něco s provozovatelem auta (registrovaného na IČ), tak to do datové schránky pošle. Pokud ale řešil přestupek řidiče, tak se netýkal auta a bylo podstatné to, jestli řidič má datovou schránku jako fyzická osoba. Pokud ne, poslali to pochopitelně na trvalé bydliště. Proto do schránky chodilo FÚ, ČSSZ, VZP a souviselo to s podnikáním, tak bylo to v pořádku (mohlo přijít i podání vysvětlení provozovateli auta, dnes taky SprDel), ale pokud šlo o přestupek řidiče, tak do datové schránky na IČ přijít nemělo, pokud není úředník/strážník jelito. Závěr MV č. 86 a rozsudek řeší jinou situaci, respektive platí za situace, že by při ignorovali "správnou" datovou schránku. Nejde-li o body ani zákaz řízení, tak podle podaného popisu raději peníze ušetřete :(

222
Zcela určitě by to nemělo za následek přerušení řízení, ani by ho nemuseli obeslat.

Stran: 1 ... 13 14 [15]