30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - Ladislav Laker

Stran: 1 ... 6 7 [8]
106
Pane IZS, napsal jste tento nesmysl: "... pokud zákonodárce zavedl SPZ = RZ, platí, že tabulka SPZ = tabulka RZ".
Nikoliv. Zákonodárce nic takového nikde a nikdy nezavedl.

Vaše tvrzení je v rozporu se zákonem č. 56/2001 Sb., se zákonem č. 273/2008 Sb. a se zákonem č. 361/2000 Sb.. V těchto třech zákonech je použit pojem "státní poznávací značka", následovaný pojmem "tabulka státní poznávací značky". Z uvedeného plyne, že ta plechová tabulka je něco jiného než SPZ, jinak by zákonodárce nepoužíval vedle sebe dvě různá označení. A pouze pro ten druhý pojem je v každém ze tří zákonů zavedena totožná legislativní zkratka "registrační značka".  Je to tedy takto:
státní poznávací značka == řetězec písmen a číslic
tabulka státní poznávací značky == registrační značka == plechová tabulka.

Zákonodárce se opakovaně mýlí a plete si pojmy, když státní poznávací značku (řetězec písmen a číslic v registru silničních vozidel, v technickém průkazu a v osvědčeni o technickém průkazu) označuje legislativní zkratkou, kterou sám vyčlenil pouze pro plechovou tabulku. Nemohu za to, že úředníci kteří tyto zákony připravovali byli totálně zmateni a že zákonodárci ty nesmysly schválili.

Nemůžete nijak popřít, že policista může vozidlu zadržet pouze plechovou registrační značku. Toto zadržení kusu plechu (nebo dvou kusů plechu) nemá žádný vliv na státní poznávací značku toho vozidla, ani se tím nemění SPZ uvedená v technickém průkazu, v OTP, ve smlouvě o pojištění vozidla, atd. Máte jiný názor?

Tvrdíte, že uložením RZ do depozitu silniční vozidlo navždy ztrácí svou SPZ? Napsal jste přece že SPZ je RZ. Nebo je to jinak?

Nemůžete nijak popřít, že novému vozidlu je napřed přidělena SPZ, vytoří se záznam o SPZ v registru silničních vozidel, vytiskne se technický průkaz a OTP s uvedenou SPZ tohoto vozidla, a pak se teprve vše vydá vlastníkovi/provozovateli zároveň s dvojicí plechových registračních značek (RZ). SPZ se přiděluje vozidlu jako identifikátor v registru silničních vozidel. RZ je kus plechu který se fyzicky vydává vlastníkovi/provozovateli vozidla teprve po přidělení SPZ konkrétnímu silničnímu vozidlu. Máte jiný názor?

V úvodním příspěvku jsem napsal: SPZ není věc - nelze ji "odcizit". Ale RZ je věc (přesněji součást věci movité). Je možné ji zakrýt, ztratit, pozměnit, zničit, odcizit či zadržet. SPZ není RZ. Máte jiný názor?

Ale prosím neargumentujte těmi vnitřně rozpornými nesmysly, které si úředníci napsali do zákonů. Vždyť to nemá hlavu ani patu.

107
Takže znovu pro ty co nepochopili:

Státní poznávací značka je virtuální záznam v databázi registru silničních vozidel. Státní poznávací značku najdete zapsanou v technickém průkazu, v osvědčení o technickém průkazu, ve smlouvě o pojištění vozidla.

Registrační značka (RZ) neboli tabulka registrační značky je pouze legislativní zkratka pro pojem "tabulka státní poznávací značky". Z toho je zřejmé že SPZ není totéž co RZ. RZ je pouze nabarvený kus plechu.
  • Není možné zakrýt, ztratit, zničit či odcizit státní poznávací značku. Zakrýt, ztratit, zničit či odcizit je možné jedině movitou věc z plechu - tabulku státní poznávací značky (neboli registrační značku). Ve všech těchto případech vozidlu samozřejmě zůstává jeho státní poznávací značka.
  • Není možné uložit do depozitu státní poznávací značku. Jediné co může být uloženo do depozitu je plechová tabulka státní poznávací značky (neboli registrační značka). Státní poznávací značka silničnímu vozidlu samozřejmě zůstává, bez ohledu na to zda RZ je na vozidle nebo v depozitu.
  • Není možné, aby policista při silniční kontrole zadržel státní poznávací značku. Může pouze z vozidla odšroubovat plechovou tabulku státní poznávací značky (neboli registrační značku). Státní poznávací značka silničnímu vozidlu samozřejmě zůstává, bez ohledu na to zda RZ je na vozidle nebo je zadržená policií.

Namátkou cituji ze zákona č. 273/2008 o policii ČR:

§ 42b Zadržení tabulek státní poznávací značky a zabránění v jízdě motorového vozidla
(1) Není-li nedoplatek podle § 42a odst. 1 uhrazen na místě kontroly motorového vozidla, přikáže policista řidiči jízdu na nejbližší vhodné místo z hlediska bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích a
a) zadrží tabulky státní poznávací značky (dále jen „registrační značka“) motorového vozidla; pokud je řidič motorového vozidla odmítne na výzvu policisty vydat, tabulky registrační značky odejme, nebo
b) zabrání motorovému vozidlu v jízdě použitím technického prostředku k zabránění odjezdu vozidla.


Z citátu je zjevné, že zákonodárce nesmyslně a nadbytečně používá nikde nedefinovaný termín "tabulka registrační značky". Z textu zákonů plyne, že existuje pouze  "státní poznávací značka" a "tabulka státní poznávací značky" (legislativní zkratka "registrační značka"). Nesmyslný novotvar "tabulka registrační značky" by tedy po substituci za obsah legislativní zkratky znamenal "tabulka tabulky státní poznávací značky". Tedy jakási tabulka na druhou. Naprostý nesmysl, který nemá žádný jiný obsah ani význam než "registrační značka".

Stále a nepochybně platí, že státní poznávací značka není totéž co plechová tabulka státní poznávací značky (= registrační značka).

108
Panek, ono je naprosto bezvýznamné zda tam zbyl či nezbyl volný pruh 2x3 metry. Ti kdo o tom zde mudrují jsou zcela mimo. Váš problém je že jste zastavil za značkou B 28 Zákaz zastavení. Značka zakazuje zastavení nebo stání, tj. uvedení vozidla do klidu, kromě případů vyvolaných okolnostmi v provozu na pozemních komunikacích jako je např. stojící kolona vozidel apod. Zákaz skončil na hranici následující křižovatky. Při tom je bezvýznamné jaká šířka vozovky zůstala volná!

Značka B 28 s platností pouze pro den 14.06. neměla pro Vás žádný účinek - nebyla platná v den kdy jste spáchal přestupek. Proto se nezabývejte jejím umístěním ani jejím významem. Zmínil jste § 76 odst. 4 zákona: "Přenosné svislé dopravní značky jsou nadřazeny všem dopravním značkám." Ale ušlo Vám, že neplatná značka nemá žádný účinek pro nikoho. Samozřejmě platí, že u neplatné přenosné svislé dopravní značky nelze vůbec zkoumat zda je či není nadřazena platným značkám. Je neplatná - a tím končí veškeré její zkoumání.

109
Mortas, odpověď na Váš dotaz není možná, protože z fotografií se nedá zjistit jak/zda značka byla viditelná ze směru přijíždějícího řidiče. To je ovšem pro posouzení rozhodující.

Ministerstvo dopravy a spojů ČR vydalo technické podmínky TP65 "Zásady pro dopravní značení na pozemních komunikacích", zdroj: http://www.pjpk.cz/data/USR_001_2_8_TP/TP_65_2002_12.pdf. Ačkoliv nejde o celostátně účinný právní předpis, najdete v něm důležité podmínky pro umisťování svislých dopravních značek. V kapitole 7.4 se uvádí, že značky a dopravní zařízení musí být těmi účastníky provozu, pro které jsou určeny, viditelné z dostatečné vzdálenosti. V kapitole 8.2.3 Směrové umístění se uvádí, že značky a dopravní značení se umisťují přibližně kolmo ke směru provozu.

Pro Váš případ je rozhodující zda řidič přijížděl k parkovišti ze směru kolmého k ploše značky s dodatkovou tabulkou. V tom případě přední světla osvětlila značku dostatečně, i v případě že na parkovišti byla tma jako v pytli.

Ovšem pokud příjezd na parkoviště je z pravé strany, pak značka s dodatkovou tabulkou byla natočena rovnoběžně se směrem jízdy a nemohla plnit svou funkci. Přední světla vozidla neosvětlovala plochu značky a dodatkové tabulky. Odraz světla k řidiči byl nulový. Řidič mohl vidět jen sloupek a hranu plechu u svislé značky. Pokud to bylo například v noci, pak řidič hledající mezeru k zaparkování ve vzdálenější části parkoviště neměl možnost značku vidět.

110
Tady si skoro všichni pletou dva různé pojmy: SPZ a RZ. Bohužel zákonodárci si to pletou taky, a policisté samozřejmě taky. Existují dva odlišné pojmy: státní poznávací značka a vedle toho existuje tabulka státní poznávací značky (legislativní zkratka pro tuto plechovou tabulku je "registrační značka").  .

SPZ neboli státní poznávací značka je kombinace písmen a číslic, která je zapsaná v registru silničních vozidel (viz zákon č. 365/2000 Sb.). Je jednoznačně spárována s VIN konkrétního vozidla. SPZ je uvedena v technickém průkazu vozidla a v osvědčení o technickém průkazu. Samozřejmě i v protokolu o technické kontrole, v dokladu o povinném pojištění silničního vozidla. SPZ není věc - nelze ji "odcizit".

RZ (registrační značka neboli tabulka registrační značky) je pouze nabarvený kus plechu. Na vozidle může a nemusí být. Může se stát, že RZ je odcizena, ztracena, vyměněna za jinou, pozměněna, napodobena, zničena, ...

Vozidlo nemůže nikdy mít "cizí" SPZ. To je totiž údaj v databázi, který je jednoznačně spárovaný s daným vozidlem pomocí VIN (vehicle identificarion number). Při ztrátě či odcizení tabulky RZ má vozidlo samozřejmě stále svou původní SPZ. To platí i kdyby na vozidle byla připevněna tabulka RZ z jiného existujícího vozidla, nebo tabulka RZ ke které neexistuje žádné vozidlo které by mělo SPZ shodnou s nápisem na RZ. 

Neexistuje tedy "stání s jinou SPZ".  Stejně tak je vyloučeno, aby "vtipálek zakryl SPZ". Mohl by jedině zakrýt tabulku RZ.


111
Vzkazy uživatelů administrátorům / Re:Kalkulačka lhůt
« kdy: 08 Července 2022, 17:28:05 »
V Kalkulačce je stále neopravená chyba u papírového doručení fikcí. Jde o tyto dva řádky:
  • Kdy proběhl první pokus o doručení? (Klikněte v kalendáři na den.)
  • Datum první výzvy k vyzvednutí zásilky.
Je bezvýznamné kdy proběhl první pokus o doručení. Rozhodující je pouze den kdy se písemnost dostala do sféry dispozice adresáta. A to při uložení na poště bylo v den, kdy si tam adresát mohl uloženou písemnost poprvé vyzvednout. 
Stejně tak je bezvýznamné "datum první výzvy k vyzvednutí zásilky". To je tatáž chyba: Je bezvýznamné jaké datum je uvedeno na výzvě. Rozhodující je den, který je ve výzvě uveden jako první možný den vyzvednutí písemnosti uložené v provozovně poskytovatele poštovních služeb.

112
Aha! Za tento omyl plně odpovídá tazatel renezadak, který nám v úvodním příspěvku předložil obrázek se svislou značku bez nápisu "RÉSERVÉ".
Z jiných úhlů pohledu je skutečně vidět, že je to IP 12. Z pěti parkovacích míst je pouze toto jediné místo vyhrazeno, a to pro vozidlo jehož RZ je na dodatkové tabulce pod značkou. Ostatní čtyři místa jsou použitelná k parkování bez omezení.

113
Jak už napsal Hugo, jde o značku IP 11a Parkoviště. Nejedná se o IP 12 Vyhrazené parkoviště.

Má tento význam: "Značka označuje místo, kde je dovoleno zastavení a stání."
Značka má platnost pouze pro jediné parkovací místo za kterým je umístěna.
Ostatní parkovací místa vyznačená vodorovnými čarami jsou také k neomezenému použití.

Podle vyhlášky č. 294/2015 Sb. platí pro značku IP 11a toto: "Na značce nebo dodatkové tabulce může být vyznačen způsob stání na parkovišti nebo druh vozidla, pro které je parkoviště určeno." Z uvedeného plyne, že význam této značky může být modifikován pouze pomocí symbolu pro způsob stání (viz symboly na značkách IP 11b až IP 11g), nebo pomocí obecného symbolu druhu vozidla (příloha č. 7 "Určené symboly", bod 2 "Druhy vozidel a skupiny chodců", symboly č. 201 až 228). Symbol by mohl být umístěn buď přímo v ploše značky (bíle na modrém podkladu), nebo na dodatkové tabulce pod značkou (černě na bílém podkladu).

Značka IP 11a nemůže být nikdy doplněna dodatkovou tabulkou E 13 se seznamem registračních značek.
Dodatková tabulka E 13 "Text nebo symbol" je tedy neplatná a nemá zde žádný význam. Vůbec bych se nedivil, kdyby se ukázalo, že tu dodatkovou tabulku si tam někdo přibastlil ilegálně.


114
Mikek, samozřejmě že můžete oznámení o pokutě zcela ignorovat. Kdybyste to byl vyřídil hned ve lhůtě 45 dnů (např. zaplacením pokuty bankovní kartou), mohlo to být za 45 eur. Až to auto příště vyhmátnou francouzští policisté, bude řidič muset na místě zaplatit 180 EUR, jinak hrozí zabavení vozidla. Pokuta bude tedy čtyřikrát vyšší.

Mimochodem, rychlost byla překročena o 6 km/h.

115
rTed, jde o jiný přestupek než je uvedeno ve výzvě. Takže výzva je zmatečná.

Ouředník nesprávně tvrdí, že se jedná o přestupek podle § 125c odst. 1 písm. f bod 11. Tohoto přestupku se dopustí fyzická osoba tím, že "neoprávněně stojí s vozidlem na parkovišti vyhrazeném pro vozidlo označené parkovacím průkazem pro osoby se zdravotním postižením nebo v rozporu s § 67 odst. 4 neoprávněně použije parkovací průkaz pro osoby se zdravotním postižením při stání nebo při jízdě".

Vyhrazené parkoviště však musí být vyznačeno jinak: k tomu slouží svislá dopravní značka "IP 12 Vyhrazené parkoviště". V tom případě by tato značka musela být povinně doplněna o vodorovné značení "V 10f Vyhrazené parkoviště pro vozidlo přepravující osobu těžce postiženou nebo osobu těžce pohybově postiženou". Není-li přítomna kombinace obojího značení IP 12 + V 10f, nejde o vyhrazené parkoviště ve smyslu § 125c odst. 1 písm. f bod 11 zákona.

Plyne to přímo z definic obsažených ve vyhlášce č. 294/2015 Sb.. Popis svislé značky IP 12 odkazuje na nutnost užít při vyznačení místa pro vozidlo přepravující postiženou osobu zároveň vodorovné značení V 10f. Platí to i opačně: v popisu vodorovného značení V 10f je uvedeno, že musí být osazena i svislá značka IP 12.

Samotný úředník však rozhodl a napsal že jde o značku "IP 11a Parkoviště", která je ve vyhlášce definována tímto popisem: "Značka označuje místo, kde je dovoleno zastavení a stání. Na značce nebo dodatkové tabulce může být vyznačen způsob stání na parkovišti nebo druh vozidla, pro které je parkoviště určeno.". Tato značka nemá stejný účinek jako značka IP 12 a neoznačuje vyhrazené parkoviště. Je-li doplněna o symbol druhu vozidla, vyznačuje pouze parkoviště "určené" (nikoli "vyhrazené")  pro tento druh vozidel. Je tedy vyloučeno řešit tento přestupek podle § 125c odst. 1 písm. f bod 11 zákona.

Úředník si tím sám podtrhl židli pod zadkem. Probíhající řízení je zjevně zmatečné. Jde o přestupek "jiné porušení povinností" podle § 125c odst. 1 písm. k zákona, a tedy s nižší sazbou pokut. Bloková pokuta za špatné parkování je do částky 1500 Kč, ve správním řízení od 2000 do 5000 Kč.

116
Ernestolojza napsal: "... koukal jsem ještě do katastru a každé parkovací stání má jiného majitele".

Vracím se k tomuto staršímu případu, protože nikdo nenapsal jak to tedy z právního hlediska je. Rozhodující totiž je zda ty plochy (ulice a parkovací místa před domy) jsou či nejsou součástí veřejné komunikace. Pouze toto je rozhodující.

Jde-li o veřejnou komunikaci včetně parkovacích míst, pak je vyloučen jakýkoli soukromý zábor pomocí nějakých svépomocně nainstalovaných nápisů či dokonce mechanických zábran. Ten kdo takovou zábranu neoprávněně nainstaloval by měl slíznout pokutu. To platí i kdyby byl vlastníkem pozemku pod komunikací. Neexistuje zde ani zákaz vjezdu, ani zákaz stání, ani zákaz zastavení v této oblasti. K žádnému přestupku tedy nemohlo dojít. Na veřejné komunikaci platí pravidla silničního provozu, tedy platí zákon a značky. Tím míním ty oficiální, ne nějaké amatérské nasprejované nápisy. Jakýkoli zákaz by byl možný a vymahatelný jedině oficiálně - po schválení nového dopravního značení a po instalaci značek.

Nejde-li o veřejnou komunikaci, pak se tím policie vůbec nemá a nesmí zabývat - nejde o dopravní přestupek. Každý vlastník každého parkovacího stání ať brání svá soukromá práva sám a hlavně za své peníze. Ani policie, ani měšťáci, ani obec do toho nemohou strkat nosy. V tomto případě má vlastník pozemku plné právo chránit vjezd např. závorou či zátarasem (pokud nejde o nástupní plochu pro zásah hasičů - ta by musela zůstat volná).

117
V této diskusi Heisenberg napsal, že unikl pokutě (snad proto, že uplynul rok od údajného spáchání údajného přestupku). Mohlo to však být i zcela jinak: Je pravděpodobné, že žádný přestupek se nestal a úředník pochopil, že spáchání přestupku žádným způsobem neprokáže.

Rozhodující je skutečnost, že se jednalo o parkoviště vyznačené svislou dopravní značkou IP13c Parkoviště s parkovacím automatem. Tato značka má svá specifika, odlišná od jiných značek vyznačujících parkování. Vyhláška č. 294/2015 Sb. k tomu uvádí: "Značka označuje placené parkoviště. Řidič se musí řídit údaji na značce, dodatkové tabulce nebo na parkovacím automatu (hodinách)."

Z uvedeného plyne, že řidič jedoucí ve vozidle sice vidí značku IP13c (a případně i dodatkovou tabulku E13), nemůže však tušit jaká další zpřesnění či omezení jsou uvedena na panelu parkovacího automatu. Aby se řidič mohl s těmito dalšími údaji seznámit (a rozhodnout zda zaparkuje nebo ne), musí zastavit vozidlo na parkovišti a případně i zajet na některé volné parkovací místo, aby neblokoval provoz. Musí vystoupit z vozidla, dojít k parkovacímu automatu a zjistit zda na panelu je nějaká informace která se jej týká. Jestliže teprve tam zjistí, že z nějakého důvodu nemůže legálně zaplatit a zaparkovat, ihned z parkoviště odjede - samozřejmě bez zaplacení a bez možnosti aby byl pokutován.

Při tom je bezvýznamné zda na panelu parkovacího automatu jsou či nejsou nějaké údaje, zda obsahují zpřesnění či omezení působnosti dopravní značky, nebo jen vymezují přípustný způsob placení parkovného (např. pouze mincemi - pouze mincemi do 20 Kč - pouze kartou atd.). Rozhodující je pouze to, že podle právního předpisu tam nějaké závazné údaje a pokyny mohou být. Řidič má povinnost seznámit se s nimi. A to by nemohl splnit bez předchozího zastavení na parkovišti.

Pokutovat by bylo možné pouze v případě kdy se prokáže, že řidič se na parkovišti vyznačeném značkou IP13c zdržel déle, než bylo nutné k zastavení (uvedení vozidla do klidu, zabezpečení vozidla proti neoprávněnému užití, přistoupení k automatu, přečtení textu na panelu, návrat k vozidlu, odjezd z prostoru parkoviště). Jestliže právní předpis ukládá řidiči povinnost řídit se (také) údaji na parkovacím automatu, pak nelze řidiče pokutovat za to, že jen plnil svou zákonnou povinnost.


118
Pracovníci dopravních odborů obcí se poměrně často mýlí ve vyznačování parkoviště. Například na oficiálních stránkách města Žamberk se úředník chlubí špatně vyznačeným parkovištěm pro vozíčkáře: http://www.zamberk.cz/index.php?&idmsg=8707
Na fotografii je značka IP11a kombinovaná s dodatkovou tabulkou - a samozřejmě je to špatně. Tato značka vyznačuje parkoviště přístupné pro všechny bez omezení. Musela by tam být značka IP12 s nápisem RESERVÉ, nebo IP12 s bílým symbolem vozíku namísto nápisu. Situaci by nemohlo zachránit ani vodorovné značení V10f, protože to je povinně spojeno pouze se svislou značkou IP12 a má účinek pouze společně s ní. A jak ostatně víme, svislé značení má přednost před vodorovným.

Obdobně zmatené je osazení značek v tomto případě: https://img23.rajce.idnes.cz/d2303/7/7332/7332488_620c6e1d45c921decc6c440ca8b20564/images/IMG_20180901_091739.jpg
Chybně je použita značka IP11a která - jak víme - umožňuje parkovat komukoli a kdykoli bez omezení. Vezmu to postupně odshora dolů:

Značka IP11a Parkoviště = Parkoviště pro každého bez jakýchkoli omezení, bez placení, bez povolení, 24 hodin denně
Značka IP4b Jednosměrný provoz = Značka označuje směr jízdy vozidel na jednosměrné pozemní komunikaci.
Dodatková tabulka E13 Text nebo symbol = zpřesnění nebo omezení významu dopravní značky IP4b Jednosměrný provoz
Výklad: Parkoviště je bez jakýchkoli omezení a bez placení. Vozidla držitelů karet a parkovacích lístků mají přikázaný směr jízdy parkovištěm. Pro ostatní značka IP4b neplatí (všichni ostatní mohou tedy parkovištěm projíždět oběma směry, a mohou tímto místem i vyjíždět).

119
První případ:
Použitá značka IP12 pouze vyhrazuje parkovací místo pro některé řidiče, avšak nezavádí pro nikoho povinnost umístit ve vozidle kotouč, ani dodržet nějaké časové omezení. Jestliže úmyslem obce bylo umožnit parkování pouze s parkovacím kotoučem na dobu 90 minut, pak jediný způsob souladný se zákonem je umístit značku IP13b "Parkoviště s parkovacím kotoučem". Pod značkou by měla být umístěna dodatková tabulka E13 s uvedením výjimky pro držitele povolení a s časovým údajem o době (ne)platnosti značky. 

Druhý případ:
Použitá značka IP12 pouze vyhrazuje parkovací místo pro některé řidiče, avšak nezavádí pro nikoho povinnost platit parkovné. Jestliže úmyslem obce bylo "kasírovat" parkující řidiče kteří nejsou držiteli příslušného povolení, pak jediný způsob souladný se zákonem je umístit značku IP13c "Parkoviště s parkovacím automatem". K podrobnější úpravě režimu parkování má obec dvě možnosti: buď se umístí pod značkou dodatková tabulka E13 jako v prvním případě, nebo postačí uvést informace o výjimkách a době (ne)platnosti značky přímo na panelu parkovacího automatu. Při použití značky IP13c se řidič musí řídit údaji na značce, dodatkové tabulce nebo na parkovacím automatu (hodinách).

Na první fotografii máme:
Značka IP12 "P RESERVÉ" = vyhrazené parkoviště
DRŽITEL POVOLENÍ 9 = údaj o tom pro koho je parkoviště vyhrazeno
MIMO PO-PÁ 7-17 h = údaj o tom v jaké době není parkoviště vyhrazeno (značka neplatí od pondělí do pátku mezi 7. a 17. hodinou)
Poslední řádek nemá žádný právní účinek pro nikoho - musela by být použita značka IP13b.
Výklad pro ladina: V pondělí až pátek 7-17 tam může parkovat kdokoli bez kotouče a bez časového omezení, a mimo tuto dobu jen lidi s razítkem.

Na druhé fotografii je to obdobné:
Značka IP12 "P RESERVÉ" = vyhrazené parkoviště
DRŽITEL POVOLENÍ B = údaj o tom pro koho je parkoviště vyhrazeno
MIMO PO-PÁ 7-17 h = údaj o tom v jaké době není parkoviště vyhrazeno (značka neplatí od pondělí do pátku mezi 7. a 17. hodinou)
Symbol v posledním řádku nemá žádný právní účinek pro nikoho - musela by být použita značka IP13c.
Výklad pro ladina: V pondělí až pátek 7-17 tam může parkovat kdokoli zdarma bez placení, a mimo tuto dobu jen lidi s razítkem.

Stran: 1 ... 6 7 [8]