30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - 303030

Stran: 1 [2]
16
Díky. No ještě uvidíme, jaká bude reakce na odpor  :o

17
Doručeno fikcí 24/10  ;D

18
Uběhl rok od spáchání údajného přestupku. Řidičce doručen Příkaz a je prý vinna. Řidička s přestupkem nesouhlasí a tak bude odpor podán obratem.

19
Reakce na výzvu byla:

Reaguji na Výzvu k uhrazení určené částky, kterou jsem obdržel dne xy. Tímto Vám řádně a včas sděluji, že řidičem, který měl vozidlo se státní poznávací značkou xyz, jehož jsem provozovatelem, v užívání v době vyznačené ve Výzvě k uhrazení určené částky, je xyz.

Udanému řidiči pak došla následující výzva (v příloze). Přemýšlím, jestli se má řidič přiznat jen suše větou "Zjištěnou skutečnost potvrzuji" nebo vlastními slovy tak, že vozidlo řídil a překlep přehlédnout. Asi nemá smysl si s nimi dopisovat o tom, že takové vozidlo neexistuje a ať se zeptají znovu, ne? Od odeslání na to budou mít už jen 20 dní.

20
Podle úřadu ano, i když má formulace byla poněkud jiná. Tomuto údajnému řidiči došel zajímavý dopis s hlavičkou Výzva k potvrzení. Má prý 10 dní na to, aby potvrdil, že řídil vozidlo v inkriminovaný čas, bohužel vozidlo takové tovární značky, která je v dopise dvakrát zmíněná, provozovatel ve vlastnictví vůbec nemá, protože taková tov. zn. snad ani neexistuje. Je vůbec nutné na takovou výzvu reagovat? To vypadá, že si z údajného řidiče někdo dělá srandu :)

21
08.09.2022 udejte spolupracujícího řidiče. Než s tímto řidičem stihnou zahájit a následně ukončit správní řízení, bude věc promlčena.

Ten datum je správně? Dle Výzvy na to má provozovatel 15 dní a v této době může písemně oznamovat. Kdybych spolupracujícího řidiče měl, tak by postup byl udat řidiče a pak čekat, jestli přijde Příkaz (na který se podá odpor) nebo Výzva k podání vysvětlení (kde se výpověď odepře)? Počítal jsem s kreativním odvoláním na listí a zmíněnou neexistující značku (mají tam ctrl+c ctrl+v nesmysl).

22
Zdravím,

rád bych zkonzultoval případ auta zaparkovaného v zóně na parkovišti sídliště, ale protože řidič ví, jak se (a co) na sídlišti parkuje, zaparkoval na konec parkoviště a přes dvě místa. Ale byl listopad, takže zákony-a-značení-respektující řidič takto zaparkoval z toho důvodu, že značení bylo pod vrstvou listí, a které vinou správce komunikace nešlo vidět. Listí evidentně odvál večerní vítr těsně před návštěvou MP.

24.10.2021 20:18 údajný přestupek
25.10.2021 Výzva k dostavení se k sepsání zápisu o podání vysvětlení (vyzvednuto z DS a ignorováno)
26.10.2021 řidičem zdokumentováno parkoviště pro případnou obhajobu, které je v určitých částech zasypáno listím, sice jiná část, ale pořád to samé parkoviště
04.08.2022 Výzva k uhrazení určené částky (dopis z MÚ, auto na IČO)
09.08.2022 Výzva k uhrazení určené částky (vyzvednutí na poště)

Ano, uznávám, vyzvednout si dopis osobně a zprávu z DS ihned byla chyba a právě proto bych rád nabral další skill.

V plánu je počkat na příkaz/vinen, podívat se na spis a poslat odvolání s tím, že po mně nelze požadovat, abych v úklidu suploval správce komunikace a hledal pod spadaným listím dopravní značení + nějaké další zajímavé body zde z fóra. Může být? Zajímavým bodem bude i to svislé dopravní značení.

Stran: 1 [2]