30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - iWarp

Stran: 1 [2] 3 4 ... 29
16
Už to tu prakticky padlo, ale ještě to explicitně zopakuji, protože se to málo ví:

To tzv. řešení přestuku na místě by mělo být pouze pro situace, ve kterých si je přestupce svého přestupku sám dobře vědom, v postatě se k němu tou akceptací "vyřešení na místě" ochotně doznává. Nemělo by tedy ani dávat smysl zabývat se na místě nějakými důkazy. Právě od toho má být až to případné následné správní řízení.

17
1) Neměl by. ŘP může beztrestně propadnout, když držitel nebude po té řídit.
2) Úřad může nakonec cokoliv, když zvlášť, když se úředník blbě vyspí. Ale imho bude OP neplatný až 15.3.2022 v 00:00 hodin, takže 14.3. by s ním mělo jít normálně žádat.

18
Někdo by se měl zeptat ved. zmr. Kunce, jestli pročítání komentářů na sockách patří ke standardní operativní činnosti místní MP.  ;D

19
Nabízejí se asi dva postupy. Rychle je odpálkovat ve stylu "wtf, to si musíte dělat srandu, rychle to zastavte, než se vám budou všichni smát" a nebo je v tomhle jalovém řízení co nejdéle vykoupat, aby je nenapadlo, že by to mohli zkusit ještě taky s určenou částkou... Určitě bych se jim k ničemu nevyjadřoval osobně, ale vždy jen písemně (tzn. na míste se vůbec a za žádných okolností nebavit). Pořízením kopie se nic nezkazí, tipuju však, že v tomto případě ani nezíská. O lhůtu k vyjádření bych v tomto okamžiku nežádal, když je nařízeno ÚJ. Buď bych jim tam rovnou vyjádření ve zmíněmém stylu poslal a nebo v té zdržovací variantě se nabízí obyčejná omluvenka z ÚJ.

20
Rychlost / Re:[WIN] Ivančice: Šach-mat
« kdy: 01 Prosince 2021, 09:00:10 »

21
Rychlost / Re:Číkusmut Jihlava/Hosov
« kdy: 29 Listopadu 2021, 15:02:51 »
Nevím jak moc to pomůže, ale aspoň přibližně, po paměti... Jedničku odhaduji. Je možný, že ze směru od Jihlavy (na obrázku tedy zprava doleva) jsou čary konce úseku až za sloupem č. 2, tedy že na odjezdu to fotí zadek. Bohužel se mi od nikoho z mých lokálních známých zatím nepovedlo vyrazit video z toho úseku.

22
Proti rozhodnutí se podává odvolání do 15 dnů ode dne oznámení (doručení) rozhodnutí. Odvolání se podává u orgánu, který rozhodnutí vydal. Jako jediný odvolací bod by měl stačit zánik odpovědnosti za přestupek uplynutím promlčecí doby.

23
Já bych hned spis nežádal. Tím se to celé jen zbytečně urychlí – dojde k doručení dosud nedoručených písemností... Úplně by imho stačilo požádat daný správný orgán o informaci o řízení podle §36/2.

24
Jestli máte datovku (včetně podnikatelské v případě auta "na ičo"), do které vám skutečně nic nepřišlo, tak jste nemohl nic zmeškat a nedává smysl žádat o prominutí zmeškání. Vytáhl jste z nich aspoň kdo měl tu nedoručenou pokutu uložit? Jinak bych celníkům odepsal něco jako, že po kontrole archivu datové schránky vylučujete doručení (včetně náhradního doručení fikcí) údajně pravomocné pokuty a z procesní opatrnosti podáváte odvolání proti neoznámenému rozhodnutí, resp. odpor proti neoznámenému příkazu.

25
Potřebuji poradit - ostatní / Re:Uznávaný elektronický podpis
« kdy: 01 Září 2021, 14:54:57 »
Já sem – pokud si dobře pamatuji – stáhl iSignum, vygeneroval žádost, zašel na počtu a bylo hotovo. Časem pak přišla ještě faktura. Pokud má být v certifikátu i IČO, tak je prý potřeba udělat výpis z rejstříku, což moje počtovní úřednice nějak zvládla v rámci té žádosti.

26
Jiné / Re:Kuriózní nehoda
« kdy: 18 Června 2021, 19:21:17 »
Fogyn: Ten zákon je imho tak schválně napsanej, že průser se dá řekl bych i ve většině případů do jisté míry připsat oběma. Jeden něco porušil a způsobil krizovou situaci a druhý nepředpokládal, nevěnoval se, nedbal zvýšené opatrnosti, nebo taky něco porušil (typicky rychlost, ať už nedovolená, nebo dokonce nepřiměřená), čímž nezabránil střetu. Ano, intuice nám praví, že by to mělo jít z větší části za tím prvotním původcem krizovky, právo to však bere trochu jinak... Opakuji, IMHO.

27
Citace
Stačilo by bývalo zavrávorat a následný pád pod například projíždějící kamion by byl fatální.

Což se už naštěstí na té silnici II. třídy, po které pokračovala, stát nemůže.  ;D

(Disclaim: Tím nafandím cykloprojížďkám na dálnici; sám se na kole vyhýbám cestám, kde lze čekat více než jednotky aut za hodinu).

28
Potřebuji poradit - ostatní / Re:Podjatost + rozhodnutí
« kdy: 21 Dubna 2021, 23:16:43 »
Nz. Třeba ještě počkejte, jestli mě někdo neopraví nebo nedoplní. Spěchat už úplně není kam.

29
Potřebuji poradit - ostatní / Re:Podjatost + rozhodnutí
« kdy: 21 Dubna 2021, 23:11:47 »
Tak bych zkusil poslat na MÚ doplnění odvolání, ve kterém se uvede něco jako, že odvolatel postupoval podle poučení, kde z formulace "... lze podat do 15 dnů odvolání ke Krajskému úřadu... " a následně uvedené adresy pouze u KÚ pochopil, že odvolání má odeslat na uvedenou adresu KÚ. Nyní má za to, že takové poučení vykazuje znaky nesprávného poučení podle § 83 odst. 2 správního řádu a dovolává se tedy prodloužené 90 denní odvolací lhůty.

30
Potřebuji poradit - ostatní / Re:Podjatost + rozhodnutí
« kdy: 21 Dubna 2021, 22:54:19 »
Zní to docela jako past, zvlášť jestli je tam pak ještě i rovnou celá adresa...

Stran: 1 [2] 3 4 ... 29