30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - polsak66

Stran: 1 [2] 3 4 5
16
Potřebuji poradit - rychlost / Re:D0 v úseku 78,305 - 77,155 km
« kdy: 23 Srpna 2021, 15:42:46 »
To těžko. To auto je spíš menší.

17
Potřebuji poradit - rychlost / D0 v úseku 78,305 - 77,155 km
« kdy: 23 Srpna 2021, 15:22:46 »
Zdravím,

příšlo mi divné výpalné za překročení rychlosti (90km/h na údajné 80km/h). Divné je to, že na daném úseku nejsou žádné značky omezující rychlost na 80km/h, jezdím tam skoro každý den. Nejsou tam ani žádné světelné tabule. V tuto chvíli se až na konci úseku nachází jedna značka 100km/h (před mostem), která je dokonce zabalena (tedy zneplatněna), načež se až za mostem (zhruba 200m dál) nachází značka 100km/h.
Nevím tedy, co si mám myslet o tom výpalném za překročenou osmdesátku. Máte s tím někdo taky nějaké zkušenosti? Zatím jsem kvůli termínu nahlásil řidiče (helmutku, která si vyzvedne v zahraničí poštu). Ale v tomto případě mě opravdu štve, že otravují i bez jakéhokoli značení - skoro bych se nebál nazvat to ze strany orgánu v Říčanech pokusem o podvod.

18
Rychlost / Re:Helmutka - manželka
« kdy: 14 Dubna 2021, 01:36:42 »
Ano.

19
Rychlost / Re:Helmutka - manželka
« kdy: 26 Března 2021, 23:50:46 »
Žaloba nakonec podána nebyla, netroufnul jsem si jít do toho sám, protože bych to kvůli nedostatečnému právnímu vybavení zmrvil a řekl jsem si, že prohraný soud by spíš dal správním orgánům do ruky další trumfy.

20
Rychlost / Re:Helmutka - manželka
« kdy: 05 Ledna 2021, 19:41:47 »
Mnohokrát děkuji za rady. Rozhodnutí bylo doručeno 11.11.2020, to tedy zřejmě znamená, že bych musel žalobu podat nejpozději v pondělí 11.1.2021. Finanční hledisko nehraje až tak zásadní roli (byť by samozřejmě nějaká podpora byla vítána). Co je ale podstatné, je, že pokud by měl vzniknout pro nás příznivý precedens, tak by to asi chtělo tu žalobu nesepsat diletantsky. Jenže já sám jsem naprostý laik a obávám se, že bych žalobu sepsal dost špatně, což by mohlo znamenat prohru a nepříznivý precedens.

Byl by někdo ochoten pomoci s vytvořením správné podoby žaloby?

21
Rychlost / Re:Helmutka - manželka
« kdy: 03 Prosince 2020, 15:53:52 »
Rád bych se zdejších zkušených harcovníků zeptal:
1) Má podle vás cenu zkoušet žalobu ke správnímu soudu?
2) Pokud má žaloba smysl, s jakými náklady se asi musí počítat?
3) Pokud má žaloba smysl, jaká je lhůta pro podání žaloby?
4) Pokud má žaloba smysl, máte představu, jak by taková žaloba měla vypadat? Na co by se měla zaměřit a co a jak hlavně napadnout?

22
Rychlost / Re:Helmutka - manželka
« kdy: 16 Listopadu 2020, 18:45:59 »
Poradí mi někdo, jestli se pokuta hradí bez dalšího vyzvání nebo jestli mám počkat na nějaké obeslání ze strany SO1?

23
Rychlost / Re:Helmutka - manželka
« kdy: 11 Listopadu 2020, 16:48:29 »
Tak podle očekávání, pan Fröhlich rozhodnutí SO2 podržel. Ani si nedal nějak moc práci, v podstatě jen sepisuje již známé skutečnosti a k námitkám v odvolání se nějak moc nevyjadřuje, jen se odvolává na to, že před zahájením řízení nemusí SO s cizincem komunikovat jinak než v češtině.

Připojuji dvě přílohy. Anonymizované odvolání a anonymizované rozhodnutí.

Jestli tomu správně rozumím, jedinou další cestou je nyní zaplatit a případně se obrátit na správní soud, jak si to zde někteří na začátku přáli. :-)

24
Rychlost / Re:Helmutka - manželka
« kdy: 03 Listopadu 2020, 22:16:00 »
Ano, odvolání bylo doplněno. Díky za radu, nechám to tedy ještě uležet.

25
Rychlost / Re:Helmutka - manželka
« kdy: 03 Listopadu 2020, 21:49:05 »
Je to od JMK. Proti tomu samotnému usnesení odvolání podáno nebylo.

26
Rychlost / Re:Helmutka - manželka
« kdy: 03 Listopadu 2020, 21:36:39 »
UPDATE:
Dnes mi do datové schránky přišla zpráva do vlastních rukou s anotací "Rozhodnutí". Mám takové tušení, že SO2 zřejmě podržel SO1 a mé odvolání zamítnul, i když to zatím ještě nevím, protože samotnou zprávu jsem ještě nevyzvednul.

Má ještě v tuto chvíli smysl čekat na konec lhůty pro vyzvednutí (10 dní) nebo je to v této fázi už jedno a mám zprávu vyzvednout hned? Jaké jsou v případě zamítnutí odvolání lhůty pro další kroky? Zřejmě bych musel v nějaké lhůtě uhradit předepsanou pokutu a také by pak zřejmě běžela nějaká lhůta pro případné podání žaloby ke správnímu soudu?

27
Rychlost / Re:Helmutka - manželka
« kdy: 29 Května 2020, 15:33:46 »
Citace
Úřad nemůže vědět jaké jazyky adresát ovládá.. výzva v češtině s tím že adresát může reagovat že tomu nerozumí asi projde..

Ano, přesně tak adresát reagoval, tedy že vůbec neví, co se od něj chce a jestli by to nemohl dostat ve francouzštině.
Pokud se týká toho, že úřad nemůže vědět, jaké jazyky adresář ovládá, tak bych řekl, že se dá předpokládat, že osoba s bydllištěm ve Francii bude zřejmě rozumět francouzštině. Ostatně, když Helmutku obesílali kvůli rychlosti z Rakouska, tak to opravdu dostala francouzsky. Neboli Rakušáci nějakým záhadným způsobem vytušili, že to mají na fracouzskou adresu poslat francouzsky. :-)

28
Rychlost / Re:Helmutka - manželka
« kdy: 26 Května 2020, 18:17:11 »
Procházel jsem si teď ještě jednou spis a zaregistroval jsem věc, které jsem si předtím nevšiml.
Součástí spisu je také "Výzva k podání vysvětlení", kterou obdržela Helmutka v českém jazyce.
Na konci dokumentu je uvedeno: "Příloha: Formulář k uvedení údajů o řidiči". Tento formulář
se ale ve spisu nenachází. Nemělo by být ve spisu reálně vše, co SO posílal?
Nejedná se o nedostatek, kterého by se dalo také využít?

Také mě zajímá další věc. Ve "Výzvě k podání vysvětlení" je na konci také poučení.
Jde o povinnou součást takové výzvy nebo ne?

Pokud by šlo o povinnou součást takové výzvy, pak by se zřejmě mělo
jednat o jakýsi typ ochrany toho, kdo má vysvětlení podat, protože se dá předpokládat,
že se neorientuje tolik, jako SO. Nejedná se pak ale v případě člověka, který česky nemluví,
o diskriminaci? Tedy že se nachází v daleko nevýhodnějším postavení, než tuzemec, protože
v podstatě poučen nebyl?

29
Rychlost / Re:Helmutka - manželka
« kdy: 12 Května 2020, 13:00:43 »
Moc děkuji za fundované vysvětlení věcí kolem podpisů a ISDS. Takže zřejmě vytisknout, podepsat, naskenovat a poslat přes DS je nejspolehlivější cesta.
Měl byste případně také doporučení ohledně toho, jak koncipovat ono "... v čem je spatřován rozpor s právními předpisy nebo nesprávnost rozhodnutí nebo řízení, jež mu předcházelo"? Domnívám se, že jádro celého sporu se bude točit kolem toho, že v zákoně č. 361/2000 Sb. sice stojí:

§ 125j

(1) Pokud je podezřelým z přestupku osoba s bydlištěm v jiném členském státě Evropské unie, zašle obecní úřad obce s rozšířenou působností této osobě spolu s oznámením o zahájení řízení informační formulář v úředním jazyce členského státu Evropské unie, ve kterém má podezřelý bydliště. Tento postup se použije v případě, že se jedná o přestupek.


Nicméně se zde explicitně zmiňuje "oznámení o zahájení řízení", zatímco SO obeslalo podezřelého výzvou k podání vysvětlení.
Z logiky věci by člověk předpokládal, že pokud existuje něco jako "informační formulář v úředním jazyce členského státu Evropské unie", pak by neměl být problém poslat podezřelému i něco srozumitelného před samotným zahájením řízení, tedy při výzvě k podání vysvětlení.

Je zcela zřejmé, že zaslání několikastránkového složitého textu podezřelému, který neumí česky, je zcela účelové jednání se snahou nezahájit řízení a věc odložit. Přitom řidič je existující osoba, která komunikuje a je dokonce "osobou blízkou" provozovatelim. Existují nějaké zkušenosti ohledně "výzvy k podání vysvětlení" do EU? Já sám jsem kdysi dostal výzvu k udání řidiče z Rakouska a přišlo to česky. A to je němčina přece jen více světový jazyk než čeština.


30
Rychlost / Re:Helmutka - manželka
« kdy: 11 Května 2020, 15:35:12 »
S tím podpisem osoby, která podání činí (mimochodem osoba, která to psala, má zřejmě problém s rozlišováním "činní" vs "činí"), se mi to také přiliš nezdá. Obecně by mělo být podání přostřednictvím DS rovnocenné elektronickému podpisu. Mám dojem, že i z tohoto odkazu na výklad US je to celkem patrné...
http://www.holec-advokati.cz/cs/publikace/aktuality/358

Stran: 1 [2] 3 4 5