30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - now

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 16
31
Nedopravní tématika / Re:Hradní žumpa stále nenarazila na dno
« kdy: 09 Prosince 2020, 15:26:06 »
Tak nějak.
Nechci zakládat nové vlákno, tak jen napíšu zcela čerstvou zkušenost s úředníkem "bílou vránou".
Potřeboval jsem ohlásit novou provozovnu, jit na úřad 5 hod v po a 5 hod ve st a stát frontu se mi nechtělo, takže jsem hledal na netu, jak to udělat elektronicky. Bylo mi jasné, že vyplnění běžného formuláře a jeho naskenování neprojde, takže jsem se dostal na elektronický a po nějakém laborování to i odeslal v xml.

To bylo v pondělí večer, a v úterý okolo oběda mi volal úředník z P5, že to řeší a potřeboval něco doupřesnit. Na chvíli jsem ztratil řeč, protože tak rychlou reakci od úředníka, byť jen s evidenční věcí, jsem opravdu nečekal.
Takže najdou se i slušní a rychlí.

32
Nedopravní tématika / Re:Soused mi otravuje život
« kdy: 07 Prosince 2020, 12:34:58 »
Ta fotopast nebo trvale snímající kamera se pak dá obhájit tím, že je to atrapa, ale měl jsi takové štěstí, že jsi jej zrovna viděl a měl jsi mobil v ruce. Pak se to nedá znevěrohodnit vůbec.

33
Nedopravní tématika / Re:Hradní žumpa stále nenarazila na dno
« kdy: 07 Prosince 2020, 12:27:18 »
Jafo: jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá....

Takže ať si zEman vychutná vlastní medicínu. V zákoně je, že je úkoluje, ale není tam, že mu BIS musí odpovědět.
To je stejné jako když zEman tvrdil, že v zákoně není napsáno, že na návrh vládsy musí jmenovat.

A pokud je EU v prdeli, jak jsi psal, tak bych rád věděl, kde je fakticky Rusko, pro stav Ruska ještě v tomto případě nebylo vymyšleno příslušné slovo.

Na tomto příkladu je krásně vidět, jak je všechno relativní. Ty si myslíš, že EU je v prdeli, ale oproti Rusku (a mnoha jiným zemím), si žijeme jak prasata v žitě.

34
Tohle ale platí jenom pro "plebs". Viz nedávné video, jak cca 60ti letému pánovi, zakazála blonďatá policejní blbka nahrávat ve Sněmovní ulici její zákrok a jejich dalších 4 bratrů ve zbrani, kdy i jeden z nich také nahrával na zbraň, teda na mobilní telefon. V jeho ruce to byl samozřejmě pouze dokumentační prostředek ale v rukou pána útočná zbraň.

Holt, jak říkal pan Einstein, všechno je relativní ;D (a vymyslel při tom teorii relativity).

35
Některá ano a některá ne, nemají to ze zákona za povinnost ale mívají je pojištěná. Osobně vyzkoušeno, byť v roce 2003, kdy to už platilo.

36
Nedopravní tématika / Re:O2 - upravili chovani meho PC
« kdy: 30 Listopadu 2020, 14:31:04 »
24 minut na jejich lince, chtel jsem kod pro odchod, picus ze musi zjistit proc se mne to deje, ze se odmlci. No nerekl ze na trvalo. Zatim hovor trva, nahrava se, v pripade ze se neozve do hodiny a spadne to, komu muzu poslat na O2 stiznost? Protoze toto chovani proste neni akceptovatelne. Pri zadosti o odchod aby prestali reagovat, to je nehorazna drzost.

Hele, na netu se dá najít, jak mají tvořené e-mailové adresy, úplně stejně to pak má i celé představenstvo a dozorčí rada. Pak mi stačilo napsat všeh asi 8mi lidem a najednou šlo všechno rychle, i bleskurychle odejít, když jsme se zeptal, jestli to chtějí promtně vyřešit nebo medializovat.
Já si už myslím, že tohle všechno nedělají schválně, ale mají v tom takový neskutečný bordel, že už prostě vůbec nevědí co kdo dělá.
Jinak jsme před měsícem řešil přenos čísla v rámci Vodafone, také děs a hrůza, ale není kam odejít...

37
To se tvrdilo i u nás, když z inspekce MV udělali GIBS a ti jsou snad ještě vetší zametači....

38
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/v-cele-francii-propukly-protesty-proti-navrhu-zakona-o-policii-40343626#dop_ab_variant=0&dop_req_id=TmCFKF2blIo-202011281804&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Je otázkou času, kdy se červená mikina pokusí o totéž. Policajtům se už dlouhjo nelíbí, že se mohou dokumentovat a zveřejňovat jejich nezákonnosti.
I když je stávkování ve Francii národním sportem, minimálně v tomto případě si to zaslouží jejich podporu.

39
Krom čísel 8, 18, 88 a 1488 budou zakázána i všechna prvočísla součiny dvou prvocisel..

Ty si děláš srandu, ale telefonní číslo 1488 opravdu existuje a je to číslo se zvláštní sazbou. Chudák firma co ho používá, ti jsou už jednou nohou v base ;D

40
Tak účelem toho bylo jim nežalovatelně dát najevo, co si o nich myslím a taky jim přidat trošku práce.
A já jako občan, si takové podání mohu dovolit (tedy nepřesné či jak jej nazvat), každopádně úřad musí jednat plně podle zákonů, tedy odpověď i odmítnutí a to odmítnutí musí být řádně odůvodněno.
Možná mám málo invence, že jsem nenašel v danou chvíli originálnější způsob, nicméně stát nám zakázal podnikat - vydělávat, účty ale platit musíme, žaloba na stát, který vše bez rozmyslu zakázal se rovná sci-fi, tak se ještě musím trochu pobavit, než spousta z nás příjde o všechno a než si to půjdeme hodit.
Ale sytý hladovému neveří....

41
Tak mi právě přišla odpověď z Ministerstva zdravotnictví ČR, na požadované informace. Sami posuďte kvalitu a dodržení zákona 106/1999Sb.

Kdo je nadřízeným orgánem MZ ČR pro odvolání pro neposkytnutí informace dle 106/1999Sb.? Je to přímo ministr nebo jiný orgán?

Zde citace, Kobílková se s tím fakt nemaže, zákone nezákon:
Odpověď Ministerstva zdravotnictví na žádost o informace dle zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů
K Vámi podané žádosti o poskytnutí informace dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů, doručené Ministerstvu zdravotnictví dne 23. října 2020, evidované pod č. j.: MZDR 46466/2020-1/MIN/KAN, kterou jste požadoval odpovědi na následující otázky (cituji):
1. Mohu beztrestně navštívit restauraci?
2. Mohu tam být bez roušky?
3. Může mít restaurace otevřeno, resp. může umožnit vstup osobě, která tam prokazatelně nepracuje?
4. Může beztrestně navštívit restauraci ministr Roman Prymula?
5. Může ministr Roman Prymula, být v restauraci bez roušky?
6. Může mít restaurace otevřeno, resp. může umožnit vstup ministru Prymulovi, který tam prokazatelně nepracuje?
7. Mám jako občan stejná práva podle LZPS, jako Prymula?
s tím, že všechny otázky jsou vztaženy ke dni 22.10.2020 20 hodin, Vám sděluji následující:
Každý bez výjimky je povinen dodržovat přijatá opatření, tzn. v této souvislosti a v daný moment veškerá platná krizová/mimořádná opatření.
S pozdravem
Mgr. Daniela Kobilková
ředitelka odboru Kancelář ministra
podepsáno elektronicky

42
Nedopravní tématika / Re:Rousky na hubu vsude
« kdy: 03 Listopadu 2020, 17:04:15 »
Na mne v pátek vystartoval v Lidlu nějaký dement, kterému se nelíbilo, že přednostně chráním sebe a mám respirátor, což nařízení neodporuje. Tak jsem tam udělal trochu rozruch, zapnul kameru, které si ani pseudomanažerka nevšimla a ta mne nařkla, resp. se dopustila veřejné pomluvy §184, že jsem neměl roušku. tak te´d trošku dusím vedení Lidlu, jestli to chtějí vyřídit mimosoudně nebo přes státní zastupitelství a mediálně.

Lidi jsou už fakt dementní, a je to asi tou masírkou. Pro zlepění nálady si dovolím vtip z diskuze na idnes.cz:
Ptaji se bezdomovce na ulici bez rousky: jak je mozne, ze pri vasem zpusobu zivota jste se tim covidem jeste nenakazil?? On: vite, to je jednoduche, ja nemam televizi ani internet...

43
Mně se líbilo, jak jej nařkli, že to dělá schválně, teda já taky rád podráždím policajty, ale abych čekal do 22:47 abych se nechal nějakým ulovit....to si by musel být vyložený nadšenec pro věc

44
Máš pravdu, zabít se dá i holýma rukama, ale zkoušel jsi hodit tím placatým smartphonem? Chová se to za letu podobně jako vajíčko, trefit tím cíl, je zhola nemožné!
Pak v tomto konkrétním případě: 1 pán ragetické postavy, věku cca 60 let, oproti němu komando 4 policajtů ve složení: jedna policajstká blbka, vedle ní další policajt a asistují jim 2 těžkooděnci, fakt si někdo myslí, že ten pán je pro ně hrozbou? Jsem zvědavý co mi na moje otázky odpoví ředitelství PČR.

Zákon vždy hovoří o přiměřenosti, jenomže zrovna pražské ředitelství se snaží krýt podřízené i tím nejhloupějším způsobem, neexistuje, že by přiznali chybu, takže se chovám stejně, a při každém kontaktu jim je pořádně školím, je na nich vidět, jak jsou překvapení, že si z nich každý nesedne na zadek, když jim šéfové říkají, že můžou cokoliv.
Dnes je jediná možnost jim tu práci maximálně znepříjemňovat, dělat si z nich srandu, že neznají zákony, to je dostává do největší deprese.
Bohužel , jiná možnost tu dnes není.

45
Tohle by asi bylo na hodne dlouhou akademickou debatu, u které by se vypila spousta lahví whiskey a vykouřilo hodně doutníků.

Já to beru ze svého pohledu, že jsem za svých téměř 51 let, nepotkal policajta, který by nelhal. Pokud bych někdy od nějaké někdy spontánně slyšel, sorry, já jsem udělal chybu, tak to se mnou asi praští o zem. přitom jsem nikdy nechtěl žádného policajta pověsit na Staromáku, všem pro výstrahu, ale jen aby to s ním probrali, dali mu přiměřený trest a hlavně aby jeho jednání, bylo výstrahou pro ostatní.
Ale celé policejní vedení, se sebemenší pochybení toho posledního policajta snaží zamést pod koberec, kdy si neuvědomují, že i zde platí 3. Newtonům zákon akce a reakce....

Myslím si, že větši z nás, kdyby viděla, že jak PČR, tak i správní orgány nelžou, a jednají podle práva, tak by jim (nám) byla hamba se nepřiznat. Ale v současné situaci, že kdo se nebrání, je zašlapán úřady do země přímo, a kdo se brání, ten pomalu ztrácí síly a víru....

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 16