30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - hp racing

Stran: [1] 2 3
1
Přišla mi "výzva" - co mám dělat? / Re:Podezření z přestupku
« kdy: 27 Března 2023, 08:58:25 »
V této fázi se tím není potřeba jakkoliv trápit. Počkejte, až přijde něco z úřadu - jestli vůbec. Papírek od MP si můžete pro jistotu schovat.

2
Potřebuji poradit - přestupek mimo ČR / Slovensko - rychlost
« kdy: 24 Března 2023, 14:21:58 »
Zdravíčko pánové,

dneska u nás zazvonila pošťačka a dala na podpis mojí přítelkyni pro mne určený dopis.

Inu, stalo se, že se můj vůz pohyboval po slovenské dálnici v nedělní odpoledne závratnou rychlostí převyšující o 35km/h povolený limit. Rychlost v daném úseku byla snížena přenosnými značkami.

Nemáte někdo zkušenost, jak to s našimi bratry funguje nebo nefunguje? Líbí se mi, že když zaplatím do 15dní, tak dostanu slevu. Plná částka není úplně malá, třeba kolem 4K CZK... po slevě třeba 2,7K...

Asi jsem nastavenej tak, že pokud není jiné "easy" východisko, tak to zaplatím, protože nemám moc náladu se s tamními úřady dohadovat.

Je ale nutné to vůbec platit a řešit? Na Slovensko jezdím jednou, maximálně dvakrát za deset let.

Moc vláken o Slovensku jsem tu nenašel, tak budu vděčný za názory.

Díky,
majitel šedé perly

UPDATE: ještě k tomu jsou fotky, jednalo se o úsek, kde byla dočasně snížená rychlost ze 130 na 100. Foto dokumentující přítomnost značek je pořízeno 14:46. Fotka z radaru 15:10. V mezidobí možná mohlo dojít k odstranění značek? Sfouknutí větrem? Další věc je to auto na foto přede mnou? Nemohli měřit ho? Myslíte, že je čeho se chytit?PS-je to tam i v CZ verzi.

3
Potřebuji poradit - alkohol, drogy / Re:Alkohol v dechu 0,32 a 0,34
« kdy: 14 Října 2022, 12:01:57 »
Já mám vlastní zkušenost.
Kamarád měl THC - jel svým autem. Žádné nápadné auto. V době, kdy měl papíry v čistírně, jsem si ho půjčil na nějaký převoz (byl to kombík).
Najednou PČR za mnou, pár odboček, STOP - a lízání! a alkohol.
Já jezdím 15 let a nikdy jsem nelízal - nevypadám asi jako smažka.
Takže možná náhoda, možná ne.
OT: Toto mohu také potvrdit. Stalo se to samé nedávno známemu. Měl auto 1 (napsané na sebe) a firemní auto 2 (na firmu). V autě 2 jej chytli, nalízal, papíry pryč, teď už je má zpět a jezdí dále autem 2. Auto 1 půjčuje dceři. Za auto 1 se nedávno dostalo auto PČR, jelo za nimi x stovek metrů (po městě) a po dojetí do cíle je zkontrolovalo. Začínalo se čím jiným, než testem na THC, nikoho nezajímalo, kdo řídí. Když vyšlo najevo, že neřídí majitel auta 1, chtěli po řidiči, aby podle fotky z nějakého rejstříku potvrdil, že majitelem je člověk na fotce. Pak si z dotyčného stříleli, že teď dělal 3 měsíce osobního řidiče a podobné sračky. Bohužel, řidič neznalý, nenahrával atd.. 

4
Zeptám se blbě, není lepší to zaplatit a mít čistý rejstřík jakožto řidič? Chápu, že to chcete rozbít, ale v případě prohry přijdete o body a budete mít záznam, nebo se mýlím?

5
Potřebuji poradit - ostatní / Re:zvláštní jednosměrka
« kdy: 05 Října 2022, 07:38:28 »
Co znamená prosím PK? No já si to taky tak myslel, že to spíš platí pro tu následující odbočku, vzhledem k tomu, kde ta značka stojí... :) ale opak je pravdou. Resp. asi ta ****, co to tam dala, to myslela opačně a 90% lidí to akceptuje. Já si toho například ani nevšiml a jel rovnou na poštu. Upozornil mě známý, že jsem projel jednosměrku naopak, proto se ptám zde... Fízli jsou schopni opruzovat za kdejakou kravinu a u nádraží to mají rádi, takže je pravděpodobné, že na tom někoho zkusí udělat... Chci být připraven.

6
Potřebuji poradit - ostatní / zvláštní jednosměrka
« kdy: 04 Října 2022, 09:18:12 »
Ahoj,
jen rychlý dotaz - je tohle platná značka, s ohledem na tu tyč, na které je umístěna?

https://mapy.cz/zakladni?pano=1&pid=77792535&newest=1&yaw=2.301&fov=0.982&pitch=0.124&x=17.2771055&y=49.5933168&z=19

Děkuji,
HP

7
Přátelé,

stalo se, že jsem taky obdržel 2 lejstra z ValMezu, zaplatil (neptejte se proč...) a pak jsem náhodně zjistil, že k tomu mám kamerový záznam (ten měl být dávno smazaný, ale kamera si postavila hlavu a nepřemazává). Z kamery nikde nevidím, že bych nějak extra překročil rychlost a obzvlášť v místech radarů. Nebo jsou i někde jinde na tom úseku než na sloupech? Fotí to i zezadu? Vím, že je to asi v háji, když už je to zaplacený, ale prostě by mě zajímal váš názor, na co si dát příště pozor.

Výzva 1 - 69/50 - video zasova_1
Výzva 2 - 62/50 - video zasova_2

update:
videa na ulož.to:
https://uloz.to/tamhle/uUsBAB7FSB9N#!ZJDmMwR2AGyzMwEvMQAzMQZ4Lmx0BH45DyARGUWbrQScrwR4AN==

8
Ahoj, tak bohužel, šla dobrovolně na fízlárnu. 200 Kč, což se dá. Téma můžete smazat, nemá smysl to dál řešit, i když jsem myslel, že bude mít... :) omluva

9
Ahoj,
moja včera přijela klasicky na sídliště pozdě, tma, déšť, nikde místo, tak to zaparkovala na místo s bílými čarami, kde není žádná kovová závora. Večer (20:30) pčr, telefon rodinnému příslušníkovi, na kterého je pojistka, ať s tím příjde někdo odjet. Fuck off, tak že se má řidič druhý den ozvat na dané číslo pčr (nepochopil jsem proč)...

Za stěračem byl nalezen tento papír, který po vysušení říká něco o porušení zákona :) :


Stála na místě té octavie:
https://mapy.cz/zakladni?x=17.2525391&y=49.5720720&z=20&pano=1&base=ophoto&pid=69161653&yaw=3.067&fov=1.571&pitch=0.157

https://ikatastr.cz/#kde=49.57196,17.25267,20&info=49.57203,17.25259

Zatím nic nemám, asi klasicky s pčr nemá smysl jednat, nebo..? Přítelkyně si je vědoma, že by asi taky nebyla happy, kdyby měla vyhrazené místo a někdo ji tam stál, takže chce nést následky a nedělat si problémy - zaplatit. Já se ale bojím, aby ji příliš nenatáhli.

Ze zvědavosti - ta místa jsou dle katastru soukromá, to je důvod, že to řešila pčr a ne městapo?
Lze to v tomto případě sprdelizovat?

Díky,
hp

10
Jasně, teď nic neřeším, ale je dobré být připraven a přinejmenším o tom obecně něco vědět i do dalších dovolených.. :)
Určitě fízl, pokud teda geodeti v PL nezačali jezdit autem Policja... :)

11
Ahoj,
jen taková zvídavá: pokutu holky zaplatily 20.8.2020 na základě výzvy provozovateli (mámě). 5.10.2020 bylo vytvořeno usnesení, že se zastavuje řízení se sestrou.

Zajímalo by mě, proč s ní vůbec to řízení rozjeli, když vůbec nikdo neřekl, že řídila..? Je to normální, že se to tak kryje časově?

Díky  :)

12
Už je tu univerzální odpověď, po které se - alespoň v tom “mém” případu - už dva roky nic nestalo.

Díky, bude se hodit.. Když ne teď, tak jindy určitě.. :) zatím nic nepřišlo..

13
Kde tam měřili ? jezdím tam každý den na Varšavu a ještě jsem tam nikdy nikoho neviděl. Nevím proč, ale z Polska mi nikdy nepřišla žádná pokuta. Ať už mě vyfotil ten žlutý stacionární radar, jednou i fýzl. Asi mají rádi Čechy.

Někde na té spojovačce mezi Piotrkow a Czestochowou - jak je ta neuvěřitelně dlouhá dvojproudovka v ještě víc neuvěřitelným stavu... :)

14
Ano, zaplatily odpustek.
O zastavení řízení nemám žádné zprávy. Může být vůbec zahájeno?

15
Ahoj,
tak nakonec to holky zaplatily... můžete přesunout do ukončených jako dobrovolný lost..
Pěkný den

Stran: [1] 2 3