30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - urban.novak

Stran: 1 [2] 3 4 ... 13
16
Nedopravní tématika / Re:Darovanie českej s.r.o.
« kdy: 25 Června 2022, 16:23:00 »
.

17
Do odporu žádné argumenty psát nemusíte, raději si je schovejte až do následného správního řízení.

Vzor odporu + popis toho co bude následovat naleznete na https://www.30kmh.cz/index.php?topic=706.0

18
To kdy si vyzvednete dopis nemá vliv na to, kdy bylo pravomocně rozhodnuto přestupku ... , takže jestli máte obavu z toho, že vám z magistrátu přišlo oznámení o rozhodnutí týkající se bodovaného přestupku, je lepší si dopis vyzvednout ještě před kurzem. Ovšem pokud si přebíráte poštu, měl byste o probíhajícím správním řízení vědět.

19
Můžete nám prozradit, o jaký přestupek se jedná?

Pokud strážník přestupek neřeší, máte možnost přestupek sám zadokumentovat a podle zákona č. 553/1991 Sb., o obecní policii § 12 odst. 1 e) požádat strážníka o zjištění totožnosti pachatele.

Edit: Mimochodem, máte nějaké zkušenosti s se zjišťování něčí totožnosti z důvodu právního zájmu? Nepřekvapilo by mne, kdyby to v praxi probíhalo stejně jako v prvním příspěvku tohoto vlákna, tzn. strážník začne zjišťovat, jestli je k tomu oprávněn. Po půl hodině mu z centrály řeknou že to tak opravdu je, ovšem mezitím osoba, jejiž totožnost jste chtěli zjistit odejde.

20
Rychlost / Re:Prekroceni rychlosti o 2kmh
« kdy: 05 Června 2022, 19:29:40 »
Vzhledem k tomu, že přesnost měřidla je +-3km/h, nemají prokázáno, že se došlo k přestupku.

https://www.camea.cz/data/files/UnicamVELOCITY3.pdf

21
Za vozík chce ČKP jenom 4kč/den a navíc pouze od roku 2018, takže vás to nezruinuje, i kdybyste se to rozhodl řešit standardní cestou.

22
Jenže orgán v BLR s česky psaným dopisem udělá to samé, hodí ho do koše, protože mu nebude rozumět.

Mají v BLR některé z našich vymožeností - kauci pro neplatiče pokut, botičku, odebrání SPZ nebo něco podobného?

23
Může, viz. zákon č. 250/2016, § 78 (4) Má-li být v řízení rozhodováno také o jiném skutku, než pro který bylo oznámeno zahájení řízení, postupuje správní orgán obdobně podle odstavců 2 a 3. Pokud v průběhu řízení správní orgán změní právní kvalifikaci skutku, vyrozumí o tom obviněného.

Komentář k průběhu správního řízení najdete v https://www.mvcr.cz/soubor/pruvodce-novou-upravou-prestupkoveho-prava.aspx ,   kapitola 4. Postup v řízení (§ 77 až 92)

24
Na odkazovaném videu žádný přestupek nevidím. Mezi tím, kdy se rozsvítily výstražná světla a tím, kdy jste se dostal na úroveň závor uplynuly cca 2 sekundy. 1 sekundu trvá zaregistrování toho, že se rozsvítila výstražná světla. No a za sekundu auto z rychlosti 30km/h nezastavíte.

25
Ohledně té infožádosti, nebudete první - https://www.policie.cz/clanek/dechove-zkousky-naustky-nakladani-s-materialem.aspx.

Z odkazu mimo jiné vyplývá, že minimálně na Moravě náústky vracejte přislušníkum. Ti totiž mají za úkol je shromažďovat a následně zajistit odbornou ekolikvidaci.

26
Zmenšovat můžete před tím, než vám lékař to lejstro potvrdí.

Obrázek v mobilu není originál, takže bude záležet na koho při kontrolní kontrole narazíte. Pokud nebudou mít nasbíráno dost pokut pro daný měsíc, počítejte s tím, že byste mohl skončit s pokutou 1 500 až 2500 Kč ve správním řízení.

27
Zase jako úplně dovolené držení věcí za jízdy dovolené není, viz ZPPK § 5 (1) b) Řidič je povinen věnovat se plně řízení vozidla a sledovat situaci v provozu na pozemních komunikacích

28
Spravedlivé by bylo, kdyby motorkář dostal 2 roky nepodmíněně. Jako řidič má zodpovědnost za bezpečí pasažéra. Mohl velmi snadno celému konfliktu předejít jenom tím, že by lehce ubral plyn. Namísto toho se rozhodl konflikt eskalovat a tím vystavil nebezpečí těžkého ublížení na zdraví jednu osobu, proto poloviční trest Jeepaře.

Jinak mi přijde trest 4 roky naprosto přepísknutý, paní soudkyně nejspíš pouze plní "společenskou poptávku" po exemplárním potrestání silničních pirátů. Kouknul jsem se i do trestního zákoníku a k mému překvapení jsem tam žádny paragraf trestající pokus o těžké ublížení na zdraví nenašel. Nejbližší co jsem našel byl § 145 Těžké ublížení na zdraví s trestem 5-12 let (2) g) za čin spáchaný opětovně nebo poté, co spáchal jiný zvlášť závažný zločin spojený s úmyslným způsobením těžké újmy na zdraví nebo smrti nebo jeho pokus . Rozsudek je tedy zřejmě hodně kreativní.

29
Shrnutí jsou poslední 2 stránky dokumentu a nic moc zajímavého tam není.

30
rezistor> Jen tak pro zajímavost, jak často se do vyhrocených situací, kdy na vás policajti řvou výzvy, dostáváte?

Pokud se bojíte toho, že orgán bude považovat telefon za zbraň, pořiďte si pro účely nahrávání outdoorovou kamerku, nejlevnější stojí jenom pár stovek.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 13