30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - urban.novak

Stran: [1] 2 3 ... 18
1
Můj laický právní názor> V NSS 7 As 293/2018-19 došlo k porušení zásady materiální pravdy. Podle této zásady má správní orgán povinnost zjistit v průběhu dokazování skutečný stav věci, o němž nejsou důvodné pochybnosti, jelikož rozhodnutí správních orgánů musejí vycházet ze spolehlivě zjištěného stavu věci. NSS tuto zásadu nesplnil, když  se v odstavci [19] odkázal na  3 As 82/2012 - 27, které se týkalo radaru založeného na zcela jiném principu. NSS v rozhodnutí  NSS 7 As 293/2018-19 nezkoumal, zda vlastnosti mikrovlnného radaru Ramer 10 C jsou shodné s laserovým rychloměrem Micro Digi Cam LTI.

Nepřekvapilo by mně, kdybyste to nakonec musel dotáhnout až k ústavnímu soudu. Právo na spravedlivý proces bohužel není právem na spravedlivý výsledek, není právem na objektivně správné hodnocení důkazů, na nalezení pravdy, není právem na určitý výklad zákonů.
https://www.pravniprostor.cz/clanky/procesni-pravo/pravo-na-spravedlivy-proces-pravo-na-spravedlivy-rozsudek2
Jaká je doba mezi podáním odporu a posledním mileneckým dopisem? Pokud je to méně než týden, je velmi pravděpodobné, že se úřad chystá případ odložit pro nedostatek důkazů. K tomu, aby vás mohli uznat vinným by úřad musel vyslechnout svědka, který viděl vaše auto parkovat, což se za tak krátkou dobu stihnout nedá. O ústním jednání byste měl být informován, protože je vaším právem se ho zúčastnil.

3
Vy máte smlouvu s úřadem o tom, že budete skákat jak oni pískaj? Seznámení s podklady je vaše právo, nikoli povinnost. Pokud vás zajímá, co na vás chystaj, je ve vašem zájmu se v úředních hodinách dostavit na úřad k nahlédnutí do spisu. Pokud možno před tím, než úřad vydá rozhodnutí.

4
Stání na zeleni je přestupek podle  § 5  zákona 251/2016 Sb., tudíž nelze překlopit na správní delikt provozovatele. Teď byste měl podat odpor proti příkazu. Ve správním řízení se k ničemu nepřiznávejte a neposkytujte úředníkům další důkazy proti sobě. Aby mohli váš email s přiznáním použít jako důkaz ve správním řízení, musel byste jim potvrdit, že jeho obsah je správný a pravdivý. Tak to prosimvás nedělejte.

5
Nedopravní tématika / Re:Prolomení bankovního tajemství
« kdy: 30 Října 2023, 13:33:53 »
https://www.novinky.cz/clanek/domaci-firma-nabizela-nebankovni-platebni-karty-klienti-se-uz-pres-tyden-nemohou-dostat-k-penezum-40446456

Firem, které nabízí nebankovní platební karty je spousta, já mám zřizenou Revolutku a Wise. Používám je pro nákupy ze zahraničí, protože mají o pár procent lepší kurz než banky.

6
Potřebuji poradit - ostatní / Re:FIELD SURVIVAL MANUAL
« kdy: 29 Října 2023, 21:23:14 »
Taky není od věci před tím, než se zeptáte na fóru, zkusit se zeptat strejdy Googla. Při vyhledání fráze    FIELD SURVIVAL MANUAL - základní dovednosti    mi jako první odkaz vyjede stejný odkaz, který tu máte od Jenyka.

7
[img] se používá pro vložení obrázku  z jiného serveru.

Co třeba připojit obrázek jako přílohu?

8
Potřebuji poradit - ostatní / Re:Lhůta na odpověď při Žádosti
« kdy: 22 Října 2023, 22:36:10 »
Není možné to řešit přes stavební úřad? Vyžádat si od nich dokumentaci k této stavbě(povolení, kolaudační protokol, atd. ), iniciovat řízení o odstranění stavby, která je v rozporu normami a mohla by způsobovat poškození vozidel řidičů, kteří projíždí tímto místem poprvé.

9
Potřebuji poradit - ostatní / Re:Lhůta na odpověď při Žádosti
« kdy: 22 Října 2023, 20:13:09 »
BRKO a.s. na webu uvádí, že jsou právním nástupcem práv a povinností zrušených rozpočtových organizací (Městská správa komunikací Brno a Dopravně inženýrská organizace města Brna), tak to by zřejmě reagovat měli.

10
Zkontrolujte si, jestli máte v certifikátu stejný email jako ten, ze kterého jste zprávu odeslal.
Oba úřady ověřovaly něco jiného. MMB kontroloval podpis emailové zprávy, zatímco v Brně si vystačili s kontrolou podpisu PDFka.
Možná by stačilo poslat nepodepsaný email, který bude obsahovat zprávu v podepsaném PDF?
Není jednodušší komunikovat s úřady přes datovou schránku? Pak podepisování řešit nemusíte.

11
Holt si musíte vybrat pojišťovnu, která má ke svým zákazníkům laskavější přístup. Mně koop také párkrát upomínala kvůli povinému ručení, v roce 2019 dokonce 2x, poprvé po 14 dnech, podruhé po měsíci, smlouvu jsem zrušil až letos, protože jinde mi nabídli poloviční cenu.

12
Pokud by někdo uploadnul závadovou kapitolu na web, na který chapadla české justice nedosáhnou, předpokládám, že by pak bylo možné předběžné opatření zrušit, protože by pozbývalo smyslu.

13
Bohužel je to tak. Viz. nedávný případ z Arkansasu, kdy si policajti použili PIT proti špatnému autu. Naháněli se s bílým sedanem a tak prostě a jednoduše poslali do pangejtu první bílé auto, na které narazili.

https://thehill.com/homenews/state-watch/4210935-arkansas-trooper-retires-after-performing-pit-maneuver-on-wrong-car/

14
4. jděte na dopravku požádejte o fotokopii všeho ze spisu (toto mi strašně pomohlo, protože jsem věděl proti čemu stojíme)

Takže nejenom úřad, nýbrž i PCR má spis o tom, jak někoho změřili a obsah spisu PCR je možné získat tak, že zajdu na příslušné oddělení?


A jinak na první setkání se správní právem je to opravdu velmi slušný výkon.

15
Ze zákona máte povinnost podat vysvětlení, nikoliv dostavit se na úřad.

Stran: [1] 2 3 ... 18