30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - urban.novak

Stran: [1] 2 3 ... 13
2
alo.is> Takže jakmile budu mít pocit, že se úřední osoba ke mně nechová dostatečně zdvořile a důstojně, mohu ji od té chvíle beztrestně urážet?

3
Kontrola ze strany PČR nebo lesní stráže by proběhnout mohla, nicméně jediné co mohou zkontrolovat je to, jestli máte povolení vlastníka lesa, viz § 20 odst. 1 písm. g) lesního zákona č. 289/1995 Sb.

O tom kde a jaké má policie pravomoci na základě zákona o provozu na pozemních komunikacích si můžete přečíst na  https://www.autoweb.cz/pozemni-komunikace-kde-jeste-plati-pravidla-a-kde-uz-ne/

4
Ovšem pokud na tom bude někdo mít zájem, není problém z ujíždějícího řidiče udělat viníka. Stačí do protokolu uvest, že pronásledované vozidlo náhle a neočekávaně změnilo směr a rychlost jízdy, čímž přinutilo pronásledující vozidlo k vyjetí prostoru vozovky.

5
Pokud vás chytí, tak ano. Dostanete maximální možnou sazbu za vše, co jste spáchal a případně i za to co jste nespáchal.

6
Pane fu, máte to nějaký popletený. Motáte dohromady tři různé skupiny - cyklisty, cykloaktivisty a ekoaktivisty. Já znám desítky cyklistů, pričemž žádný z nich se neangažuje jako aktivista. Pokud se bojíte toho, že vám nějaký eko/cyklo blb poškodí vašeho plechového miláčka, doporučil bych vám sjednání pojištění proti vandalismu.

7
Potřebuji poradit - ostatní / Re:promlčecí lhůty
« kdy: 10 Září 2022, 23:16:36 »
Odpovím si sám, promlčecí lhůty pro přestupky stanoví zákon č. 250/2016  § 30,   https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2016-250#p30

8
Potřebuji poradit - ostatní / promlčecí lhůty
« kdy: 10 Září 2022, 23:09:04 »
Dobrý večer,
mám otázku z oblasti práva. Kde je možné nalézt promlčecí lhůty přestupky, pokud v zákoně žádné lhůty nejsou uvedeny?

9
Tak jako zákony o policii a městské policii hovoří jasně: Oprávnění použít technického prostředku k zabránění odjezdu vozidla má policista, případně mestský policista. O tom, že by tuto pravomoc bylo možné delegovat na zaměstnance soukromé firmy v zákoně nic není.

U odtahů policista pouze rozhoduje o odstranění vozidla, samotný odtah provádí vlastník pozemní komunikace, viz § 45 ZPPK.

10
gofree> Obecně o dokazování ve správním řízení - https://is.muni.cz/th/u7211/Dokazovani_ve_spravnim_rizeni.pdf.
Zásada souladu se zákonem je probírána na stranách 13-16. Aby měření rychlosti nebylo platným důkazem, museli by buď nedodržet návod k obsluze radaru nebo používat radar, který byl kalibrován před více než rokem.

Ovšem to, že v rámci výkonu služby porušují pravidla silničního provozu snižuje jejich věrohodnost jako svědků. Při jednání se jich zeptejte na to, jaký mají postoj k dodržování zákonů nebo jestli vůbec znají jaká je platná legislativa. Pokud budou tvrdit, že nikdy nic neporušují, ukažte jim záznam z vaší palubní kamery, ze kterého je jasné, že porušili č. 361/2000 Sb. § 79a.  Jaká je ale šance na úspěch to vůbec netuším.

11
Není mi jasné, z čeho usuzujete, že měření z vozidla zaparkovaného na krajnici je v rozporu se zákonem? Policie měří rychlost na základě zákona  č. 361/2000 Sb. § 79a,  a tam se nic o parkování nepíše.

12
Brnem jenom občas projíždím, naposledy loni v létě.

Chcete říct, že je to tam horší než v Praze? To aby jste si založili pobočku Motoristé sobě https://www.30kmh.cz/index.php?topic=11901.0.

Po cca 10 letech zkušeností s pražskou dopravou mám problémy tohoto typu jednoduchý recept. Do interkomu si pustím audioknížku, abych se nenudil, když nějaký blb přede mnou překáží. No a jakmile je přede mnou alespoň 80 cm mezera, tak abych se tam vešel řídítky, klidným tempem vyrazím kupředu.

13
Trip> Jestli každý den řešíte problém s chodci, kteří vám na zelenou skáčou pod kola motorky, tak byste se měl zamyslet, jestli by nešlo lehce upravit styl jízdy. Na motorce máte spoustu možností, jak odbočit přes křižovatku a projet přes následný přechod. Můžete to vzít nejkratší cestou a pak pro vás bude přechod součástí zatáčky. Nebo si můžete zajet více do křižovatky, tam zatočit, a přes přechod pak pojedete rovně. Můžete projet přechod po levé nebo pravé straně nebo prostředkem.

Důvod proč vůbec máte tento problém souvisí s tím, že motorka má výrazně větší výkon na kilo než auto. Proto se k semaforu dostanete o pár sekund dříve než auto. Případně si můžete koupit CBF125, která je na tom s akcelerací podobně jako auta. A navíc ušetříte za benzín  :) .

14
Na druhou stranu, proč ne, ovšem za předpokladu, že mají vše hotovo a podle neodpracovaných hodin jim bude poměrně zkrácen plat.

15
Jak by to bylo v případě, když by na doplňkové tabulce byly uvedeno dvě nebo více SPZ? Bylo by stále vyhrazeno jedno místo pro všechny uvedené SPZ?

Stran: [1] 2 3 ... 13