30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - Urban.

Stran: [1] 2 3 ... 31
1
Potřebuji poradit - rychlost / Re:Rychlost v obci
« kdy: 01 Července 2025, 09:11:14 »
V jednom starším rozsudku NSS 4 As 10/2006 - 57 se uvádí, že

> Nutno tedy uzavřít, že správní orgán I. stupně pochybil, pokud o výslechu svědka V. S. obviněnou nevyrozuměl, což ve svých důsledcích znamenalo, že ji odepřel právo se k tomuto důkazu vyjádřit, klást svědkovi otázky atp.

2
Bohužel zásada koncentrace řízení zakotvená § 82 odst. 4 SprŘ se tyká pouze účastníků řízení, tudíž tudy zřejmě cesta nevede.

Podrobnější rozbor problematiky listinných důkazů z praktické stránky - viz. https://www.pravniprostor.cz/clanky/spravni-pravo/provadeni-dukazu-listinou-ve-spravnim-rizeni-mimo-ustni-jednani

>  NSS nahlíží na problematiku naplnění § 53 odst. 6 SŘ ve vazbě na § 18 odst. 1 SŘ optikou § 76 odst. 1 písm. c) zákona č. 150/2002 Sb., soudní řád správní, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „SŘS“),[20] tj. optikou zásahu do procesních práv účastníka řízení. V centru pozornosti pak stojí otázka, zda se měl účastník řízení možnost s daným důkazem seznámit a vyjádřit se k němu. Nikoliv tedy otázka, zda byl ryze formálně dodržen postup stanovený v § 53 odst. 6 SŘ ve vazbě na § 18 odst. 1 SŘ.

S případnou správní žalobou to tedy nevidím nijak nadějně, pokud nemáte v rukávu další důvody.

3
Vložit nový ověřovací list do spisu jen tak mimochodem samozřejmě není možné, resp. takový list není platným důkazem, ze kterého je možné vycházet v rozhodnutí. Důkazy se totiž musí provést a o provádění důkazů mimo ústní jednání musí být účastníci včas vyrozuměni. Viz § 51 správního řádu.
Bohužel, NSS dovoluje úředníkům na procedurální záležitosti zvysoka kašlat, pokud dodrží alespoň to, že vložení papíru do spisu oznámí účastníkům řízení. Viz.  https://www.pravniprostor.cz/clanky/spravni-pravo/provadeni-dukazu-listinou-ve-spravnim-rizeni-mimo-ustni-jednani

4
Je otázka, co pánové Pásek a Jouda očekávají od toho, že nechají rozhodnutí nabýt právní moci a pak podají mimořádný opravný prostředek. Nehledě na to, že na to, že šance na to, že s ním uspějí je nevysoká, tak i kdyby to přeci jenom vyšlo, tak stejně po obnově řízení se případ zase vrátí zpět na I. stupeň, kde to opraví a bude to pořád dokola. Jedině snad že do promlčení zbývá relativně krátká doba, pak by to snad mohlo mít smysl.

5
Procesní detaily bývají popsány v zákoně. K postupu úřadu při zadržení ŘP se vyjadřuje  § 118c ZPPK
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-361#f4377815

6
Screenshot není problém udělat i teď. Stačí zmáčknout F12, najít v html SPUÚ a přepsat to na OVM.


7
Rychlost / Re:jen pro info a někoumu snad i pomůže
« kdy: 11 Června 2025, 16:59:27 »
Datovku mu založil stát, protože má živnost. Došlo k tomu už ale před více než 2mi lety.

https://info.mojedatovaschranka.cz/info/cs/2005.html

8
Jonas> Viz. zmíněný § 118b zákona. Policista může zadržet  ...
zapomnelJSEM> Tož maj to tak na Praze 11 a nejspíš to tak bude i v ostatních městských částech Prahy.
https://www.praha11.cz/cs/media/aktuality-z-prahy-11/agenda-prestupku-v-doprave-z-magistratu-hl-m-prahy-prechazi-na-mestske-casti.html

9
odevzdává se i zadržený RP, viz § 118b zákona. Cca někdy před rokem se řešení přestupků přesunulo z magistrátu na městské části. Pokuta takovou banalitu jako je neodevzdání RP je poměrně mastná 2-5kkč.

10
Řekl bych, že si to zbytečně komplikujete. Já bych po nich požadoval provedení opakované STK zadarmo, což je myslím v souladu se slevou uvedenou v občanském zákoníku.
Nákupem nových pásů vám škoda nevznikla, pouze jste vyměnil své peníze za věc, kterou nepotřebujete. Je na vás co s ní teď uděláte. Pokud jste jí koupil přez internet, můžete jí do 14 dnů bez udání důvodu vrátit.

11
Jiné / Re:Nezastavení STOP
« kdy: 21 Května 2025, 20:15:04 »
§ 125c / 1f bod č.5 se týká nezastavení na semaforech, případně fízlovi, nikoliv nezastavení na STOPce.

Vám přišlo rovnou oznámení o zahájení správního řízení, bez toho, aby před tím poslali příkaz?

12
Do odporu se námitky nepíšou. Případné vyjádření poskytněte úřadu až v průběhu správního řízení.

Otázka je, jaká je vhodná strategie pro tento případ. Pokud totiž úředníkovi napovíte, že udělal chybu, rekvalifikuje přestupek na zbytkový odst. 1 písm. k), takže vás to ve výsledku vyjde na 1500 pokuta + 2500 náklady správního řízení.

Podobný případ,který se dostal až k NSS - https://www.zakonyprolidi.cz/judikat/kshk/43-a-3-2023-39, kde úředník zastavil původní řízení a následně zahájil nové se správnou kvalifikací, čímž ale narazil na problém překážky věci pravomocně rozhodnuté.

13
To že s pásy bylo manipulováno není podstatné. Pro uplatnění reklamace potřebujete prokázat pouze to, že technik na STK svou práci odvedl špatně, protože pásy testoval chybným postupem.

15
STK je služba poskytovaná soukromou firmou. Podle občanského zákoníku máte nárok na to službu reklamovat, pokud došlo k vadnému plnění.
viz § 1914 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku
„(1) Kdo plní za úplatu jinému, je zavázán plnit bez vad s vlastnostmi vymíněnými nebo obvyklými tak, aby bylo možné použít předmět plnění podle smlouvy, a je-li stranám znám, i podle účelu smlouvy.
(2) Je-li splněno vadně, má příjemce práva z vadného plnění.“

Práva z vadného plnění jsou (taktéž obecně) upravena v občanském zákoníku § 1923: „Je-li vada odstranitelná, může se nabyvatel domáhat buď opravy nebo doplnění toho, co chybí, anebo přiměřené slevy z ceny. Nelze-li vadu odstranit a nelze-li pro ni předmět řádně užívat, může nabyvatel buď odstoupit od smlouvy, anebo se domáhat přiměřené slevy z ceny.“

Lhůtu pro reklamaci služeb zákon blíže nespecifikuje, znovu se tedy vrátíme k obecným ustanovením. Podle občanského zákoníku § 1921 odst. 1 je nutné vadu nejprve vytknout, aby později bylo možné se práv z vadného plnění domáhat soudní cestou.
Přitom platí, že vadu je nutné vytknout „bez zbytečného odkladu poté, kdy měl [nabyvatel] možnost věc prohlédnout a vadu zjistit, a to buď označením vady nebo oznámením, jak se projevuje“, nejpozději potom do šesti měsíců od převzetí předmětu plnění.

https://www.pravopropodnikatele.cz/proc-kdy-a-jak-lze-reklamovat-sluzbu

Jestli někdo úspěšně vyreklamoval STK to netuším. Jinak je třeba nahrávat nejenom úředníky a policajty, nýbrž i techniky na STK. Se záznamem toho, jak technik blbě testuje pásy, by reklamace byla jednodušší.

Stran: [1] 2 3 ... 31