30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - Berserk

Stran: 1 ... 6 7 [8] 9 10
106
Ale odvolačka neřeší okolností přestupku.. nedělá oponentní hodnocení důkazů a rozhodnutí.. odvolačka posuzuje procesní stránku.. jestli SO1 vedl řízení a vydal rozhodnutí v souladu se zákonem.
Třebas u materiálního aspektu SO2 nemá řešit jestli byl naplněn, ale jestli se SO1 materiálním aspektem zabýval a jestli jeho úvaha není v rozporu s něčím jiným ve spisu.

Na posouzení procesní stránky spis musí stačit.. když nestačí tak SO1 nevedl řízení podle zákona.


Máte samozřejmě pravdu, v tom, že odvolačka řeší, jak se SO1 popasoval s vedením řízení.
Každopádně odvolačka přece dostává kompletní spis a pouze ten, v něm kompletní důkazní materiál a k němu to, jakým způsobem si svoje rozhodnutí SO1 obhájil (ve výrokové části rozhodnutí).
Pokud by SO1 rozhodoval na základě nějakého důkazu, který ve spisu není, tak by to odvolačka měla shodit, už jenom proto, že je to nepřezkoumatelné. Jak má taky vědět, co to bylo za důkaz, když ve spisu nebude?



Čemu říkáte "kompletní dokumentace"??
Když o přesun požádáte hned na začátku řízení tak "kompletní dokumentace" je třebas jen oznámení od strážníka.

Pak by SO měl vzít v úvahu třebas jestli se přestupek stal v době kdy tam je spíš vyšší a nebo menší provoz.. jestli se v tom místě často pohybují chodci.. a podobně.

Dá se argumentovat že i SO v místě bydliště může použít dožádání a informace získat.. ale SO může argumentovat že když fakticky pro SO v místě bydliště bude důkazy zajišťovat SO v místě přestupku tak ten přesun jen komplikuje a zpomaluje řízení.

Tady jsem se vyjádřil nepřesně, hlava byla rychlejší, než prsty na klaviatuře - napravím :-D

Konkrétně uvažuji situaci po té, co v dané věci vydá SO1 Příkaz.
Mám za to, že pokud vydává Příkaz, tak má takovou množinu důkazů, která ukazuje na stav věci, o kterém nemohou panovat důvodné pochybnosti a tedy je možné použít procesní zkratku - Příkaz.

Respektive naopak - nikdy se mi nestalo, že by do spisu přibyly, po podání odporu proti Příkazu, vlastní činností SO1, nějaké další nové důkazy. Samozřejmě mojí činností přibývaly :-)

Pokud se tedy podržím Vašeho příkladu, tak SO1 v místě spáchání tedy zjistí, jaká je tam obvyklá hustota chodců a provozu v denní době spáchání přestupku a toto zaznamená do spisu, tedy zaznamenat by měl, pokud se pak bude kroutit z materiálního aspektu.

Krom toho přeci právě ten okamžik, kdy podám Odpor a řízení tedy v plnotučné formě běží dál, tak to je ten okamžik, kdy by bylo logické, aby se přesunulo do místa mého bydliště, protože minimálně jednou se tam půjdu podívat seznámit se se spisem a vznášet důkazy...

Svojí filozofickou úvahu směřuji k tomu, že si SO1 sám naběhne na vidle, když se bude pokoušet vyargumentovat, proč nepřesunul řízení na žádost. Podle dikce zákona by měl, klasicky přezkoumatelným způsobem, dovodit, jaké překážky tedy našel, že rozhodl, že se nepřesune.
Pokud umetu cestičku tím, že přesunutí budu chtít po té, co SO1 dokončí dokazování a už by chtěl jenom požrat výpalné, tak - podle mého soudu - těch důvodů, na straně současného SO1 orgánu, moc nezbývá (plus ještě zákonná povinnost rozhodovat o skutkově stejných věcech stejně).
Tedy samozřejmě kromě toho přiznat barvu, že nechtějí přijít o tu pokutičku...

107
Dobrý večer gentlemani,
mám k dispozici přípisy o tom, jak MHMP a jistá městská část znají/neznají trasy vozidel Eltodo.
Překvapivě samozřejmě trasy neznají.
Skoro mi to zavání důkazní nouzí :-)
Dokumenty jsem pročistil, jsou to pro mne živé kauzy, tak nepotřebuji moc odkrývat karty...

108
K čemu to může být ve správním řízení dobré?
Osobně jsem jednal s lidmi z toho seznamu a nedokázali ani řádně doručit dopis.
Není to tak, že podle nového přestupkáče, nebudou moci úředníci bez této zkoušky být oprávněnou úřední osobou?
Šance je asi malá, ale kdyby se třeba přihodilo, že by takový nekvalifikovaný úředník rozhodoval Vaši věc, tak je to hnedka jeden náboj.
Do odvolačky nejlépe

Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk


109


..ale že SO který má o okolnostech přestupku víc informací musí dojít ke stejnému závěru jako SO který má informací méně je zjevně absurdní.

No já právě žiju v tom, že všechno, co je SO o věci známo je ve spisu, protože to bylo provedeno jako důkaz.
Nebo opačně - ono asi není moc legální rozhodovat věc na základě nějakých pokoutných informací. Minimálně to tedy pak není přezkoumatelné.

Pokud by se rozhodovalo takto, tak jak by pak fungovala odvolačka? Té se přeci také předává spis a nic víc, plus samozřejmě nějaký vejšplecht dotyčného SO1, ale ten je nejspíš taky vložen do spisu.

Čili SO v místě bydliště obviněného se spisem dostává kompletní dokumentaci, na základě které musí vydat správné rozhodnutí, stejně jako jej na základě stejné množiny informací musí vydat SO2, který to dostane v odvolačce...

O zmršené praxi se nebavím, ale teoreticky by to tak mělo být. Nebo jsem ve své úvaze něco přehlédl?

Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk


110
Důvody pro vyhovění SO dodáte vy, ale když se SO bude snažit tak najde i důvody proti.. kromě toho skutečného že pak neshrábne pokutičku i něco co může do odmítnutí oficiálně napsat.
Zejména že SO na druhé straně republiky nemá místní znalost a proto nemůže tak dobře vyhodnotit okolnosti přestupku.
No ale pokud státní správa pracuje dobře, a to jistě pracuje, pan premiér se o to zasazuje, tak by nemělo záležet na tom, kde se rozhoduje, protože přeci důkazy ve spisu musí každý SO vyhodnotit stejně.

Trošku se v tomto předpokladu chytám toho paragrafu SprŘ., kde se píše, že podobné věci se mají rozhodovat stejně a to tak, aby mezi podobnými skutky nevznikly v rozhodnutí neodůvodněné rozdíly.
A myslím, že je to snad někde zakotveno jako předvídatelnost práva, či něco v tomto smyslu, snad konzistence v rozhodovací praxi?

Respektive si neumím představit, jak by SO v místě A odůvodnil, že si myslí, že by tentýž skutek SO v místě B posoudil úplně jinak.

Kdyby toto přiznali, tak to by tedy byl zajímavý průlom...


Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk


111
Dobrý den,
chci se zeptat na názor a případnou reálnou zkušenost místních, teorie i praxe znalých matadorů, na to, jak naložit se zamítnutím žádosti o přesunutí řízení do místa bydliště obviněného.
Řeším nyní aktuální případ, proto se nebudu šířit o podrobnostech a proto i nadpis s filozofickou úvahou.

Pokud se stane přestupek, tak jej ze zákona řeší SO v místě spáchání (§ 11 SprŘ).
Správní řád ale dává "soft" podmínku v:

Citace
§ 4
(1) Veřejná správa je službou veřejnosti. Každý, kdo plní úkoly vyplývající z působnosti správního orgánu, má povinnost se k dotčeným osobám chovat zdvořile a podle možností jim vycházet vstříc.

a navíc

Citace
§ 6
(2) Správní orgán postupuje tak, aby nikomu nevznikaly zbytečné náklady, a dotčené osoby co možná nejméně zatěžuje.

podle možností (tedy pokud tomu nic nebrání) musí SO vyjít vstříc, tedy hledat důvody/překážky PROTI a pokud nenajde, tak vyhovět.

Správním orgánům obcí, které vysolily majlant za stacionární radar samozřejmě nejde o nějaké právo, ale o prachy. Pěkně dojit.
Takže žádost automaticky zamítají - logicky - protože pokud by kauzu pustily, tak prachy inkasuje někdo jiný a to je špatně.

Při čtení posledního takového zamítnutí jsem si uvědomil, že SO zamítnutí vyargumentoval tím, že nenašel žádné důvody, proč přesouvat (tedy vyhovět).

Možná je to právně mimo, ale pokud SO musí přezkoumatelně odůvodňovat, jak k nějakému závěru, či rozhodnutí došel, nemělo by se to vztahovat i na tento případ? Tedy na zamítnutí žádosti o přesun řízení?

Protože:
  • SO říká: nenašel jsem důvody PRO vyhovění žádosti
  • zákon říká: pokud nejsou důvody PROTI (neexistuje něco, co by té možnosti bránilo), tak vyhovět

Samozřejmě, že SO asi nebude do odmítnutí psát, že důvodem, proč nelze vyhovět je, že by nevybral výpalné.

Takže moje otázky zní:
  • dává smysl vůbec tímto směrem uvažovat, musí i toto SO odůvodnit přezkoumatelným způsobem?
  • pokud zdůvodnění absentuje (nebo SO jen napíše, že nemá důvody proč to udělat, ne že má důvody, které mu v tom brání), zakládá to PRÁVO, nikoliv jen možnost, k přesunutí věci?
  • dávalo by smysl toto protlačit odvolačkou a pak s tím jít až k soudu? Jako ten paragraf je trochu gumový, ale ...

Díky za Vaše postřehy

112
Zahlédl jste správně.. to říká správní řád §2(4).
Použít se to dá.. najít podobný případ kde bylo rozhodnuto tak jak chcete je určitě výhoda.
To už jsem zkusil někdy předloni.
To samé inkasní místo, ta samá kráva, ten samý provozovatel, ten samá Helmut. Jednou spis přišel, podruhý nepřišel a nikdo se kvůli tomu nevěšel. Narážky na hospodárnost řízení, podobnost případů atd si nacpali do bot a se spisem jsem se seznámil až při jednání jako Helmutův zmocněnec. K soudu jsem to nehnal, fiktivní Helmut se k soudu bál.
Tak nechutí kamaráda Helmuta jít k českému soudu jsem se ve svých dišputacích také zabýval a jediné, co mne napadá je napsat žalobu cíleně a přesně tak, že napadám jen neposkytnutí spisu a absolutně nic okolo.

Akorát si nejsem jist, že by se v tom agilní soud/ce nechtěl rýpat jakožto zjišťování stavu případu.

Někdy při čtení kauz, či rozhodnutí NSS, mám pocit, že by se dalo aplikovat to anglické přísloví o tom, že když zasedá parlament, tak si nikdo nemůže být jist životem ani majetkem


Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk


113
Rychlost / Re:86kmh v dědině
« kdy: 21 Února 2019, 01:07:22 »
Berserk: psal jsem to v jinem vlaknu,kter nemohu linkovat

Navic:
Radarovy svazek(je to antena):
- ma svuj uhel - neni to primka pro predstavu http://www.radartutorial.eu/06.antennas/Antenna%20Characteristics.en.html
- neni v ose vozidla, ani v ose objektivu kamery - viz predchozi prispevek
- perspektiva viz obrazek ty 2 cary jsou(mohou byt)  rovnobezne (jen pro ilustraci)
- dalsi vlastnosti opticke soustavy(kamery) - ty lze pro rychle zjisteni pominout

Smer jizdy vozidla je +- primka prochazejici osami naprav(pokud nelze vzit v potaz pneu - spatna kvalita snimku) , nikoliv cary na silnici
Tady bych se chtěl zeptat - jestli už je možné tu informaci pustit, jestli případ postavený na této fotografii směřuje alespoň do prekluze.
Kvůli fotce motorky ze stacionárního RAMERu, co teď řeším jsem se koukal do návodu, plus jsem si stáhnul metodiku s tou legrační přikládací šablonkou.
Co jsem pochopil, tak u nových modelů RAMER je již svazek vyznačen jako vodorovná čára u spodního, nebo horního okraje fotky. V tomto konkrétním případě pak je to na časem.
Když si spustím svislé čáry, tak to vypadá, že svazek jen lízne pravý přední roh auta, prakticky by se dalo říct plasty a může se směle odrážet o ta kovová dvířka v tom sloupku, případně o tu kovovou krabici na tom sloupu veřejného osvětlení.

Típnutá metodika:


Zkoušel jste argumentovat i tímto? Prošlo?

114
Dobrý den,
nejspíš budu první šťastlivec v tomto roce, který to k JMK dostane - už jsem poslal odvolání, vycházel jsem z rozboru ze šablon výše, plus jsem si k tomu dodal nějakou svojí úvahu (směřována ve smyslu rozdílu mezi Infz a SprŘ, kdy se liší kdo koná, kdy koná a jakými prostředky koná a to proto, aby se i zabedněnému povinnému subjektu rozsvítilo, že opravdu nechci nahlížet do spisu).

Chtěl bych se ale zeptat - pokud to tady čte někdo znalejší realizace práva v zemích koruny české: dá se to rozhodnutí JMK, které je v předchozím příspěvku využít jako precedens?
Vím, že náš právní systém není anglo-americký precedenční, ale jestli to byl SprŘ, tak si vybavuji, že někde v zákonech jsem zahlédl, že správní orgán má rozhodovat tak, aby v podobných případech nevznikaly nedůvodné rozdíly v rozhodnutích (zásada předvídatelnosti práva)?

Tzn v případě, kdy by mi jiný SO2 podržel SO1 v odmítnutí žádosti za stejných okolností, má cenu třeba s tím jít k soudu a argumentovat tím, že by přece dva orgány státní správy nemohou (no, vím, neměly by) rozhodovat v totožné věci rozdílně?

Díky za nápady

115
To je jednoduché... Už je to v řešení a sám jsem zvědavý, jak se to vyvrbí. Více napíšu až to bude možné.
Dobrý den,
o passportu komunikací jsem nevěděl a podle rychlé rešerše na internetu to vypadá jako zajímavý zdroj informací.

Zejména co se týká dopravního značení a také inspekce místa pyráťění v případě, kdy je nehospodárné se tam vydat osobně.

Chápu správně, že se o něj dá konkrétní úřad požádat podle 106 a musí jej vydat? A měl by obsahovat i záznamy o přesném umístění značek...? Buzerbudek...?

Díky za info

Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk


116
Rychlost / Re:Brandýs nad Labem-Stará Boleslav
« kdy: 20 Ledna 2019, 12:32:59 »
Výše jmenovaný pán je naprosto famózní a inovátor.
Před více než 10ti lety jsem s ním řešil dopravní nehodu a to uměl dokonce vzít zpět i mnou podaný Odpor.
Navíc ho podezřívám z toho, že je i trochu dramaticky založený, při první návštěvě krásně zahrál zlého policajta, při druhé návštěvě, po výměně několika podání do spisu, zase excelentně zahrál policajta hodného.
Vřele doporučuji  :)

117
Pěkný den vespolek,

chtěl bych se zeptat, jestli má smysl vyzvedávat rozhodnutí SO-2 v poslední den lhůty? Za 20 dní mělo dojít k prekluzi, ale SO-2 si pospíšil a vydal rozhodnutí. Podle okolností předpokládám, že rozhodnutí nebude v můj prospěch (pokud by rozhodnutí bylo v můj prospěch, asi by žádné rozhodnutí ani nedělal).

Díky za radu.
No, záleží na tom, jestli DS, nebo dopis.
Kdybyste byl třeba zrovna mimo domov a mohl to dokázat, že jste si rozhodnutí nemohl převzít...
Nejsem expert v teorii doručování, ale třeba by se pak dalo pracovat s něčím, jako určení data skutečného doručení, které by samozřejmě jako na potvoru bylo den po prekluzi. Takže by rozhodnutí nenabylo právní moci včas, protože Vám nebylo doručeno...
Druhá varianta, ta má ovšem dvě ale, by byla poslat nějaké podání, které by měl SO2 zohlednit při vydání rozhodnutí.
V tomto případě první ale je mít takto co říct, druhé pak být rozhodnut se soudně domáhat toho, aby se tím SO2 zabýval, až to shodí že stolu...
Jinak obecně vyzvednout co nejpozději, pak třeba zjistíte, že byl každý den dobrý 

Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk


118
Rychlost / Re:86kmh v dědině
« kdy: 18 Prosince 2018, 18:22:13 »
Berserk: Dle Vašeho názoru jsem tuto část odvolání vypracovával. Nadruhou stranu po pečlivém nastudování návodu se přikláním spíše k variantě 2 (v příloze) podle pánů opas a enzym.
Dobrý den,
máte pravdu.

Našel jsem si návod k radaru a je to striktně daná hodnota, nikoliv maximální.

Každopádně o to lépe, jedna věc je strefit se a obhájit důkazně strefení se do intervalu úhlu 0-22, kdežto něco jiného je strefit se přesně do hodnoty 22

Pevně doufám, že příslušníci, co přístroj na stanoviště instalovali, veškerý postup řádně zaprotokolovali, postupovali podle návodu k přístroji a pokud snad měřili vzdálenosti a úhly, tak k tomu použili úředně ověřené měřidlo, aby snad správní orgán nedostali do situace důkazní nouze
A kdyby snad panovala nějaká důvodná pochybnost, tak budou schopni při svědectví před SO, pochopitelně každý zvlášť, do protokolu popsat, jak to tenkrát postavili (ten radar, samozřejmě )

Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk


119
Rychlost / Re:86kmh v dědině
« kdy: 17 Prosince 2018, 04:18:26 »
Doporučuji nechat v původním znění s 24 a ať úředník dokáže, že je to jinak, je to přece jeho povinnost.
Naopak by to měl být on, kdo si bude ověřovat, že měření je lege artis, nikoliv, že bude brát policejní výblitek jako slovo Páně, o kterém se nediskutuje.
Pokud SO donutíte na tom černobílém paskvilu, aby sám určil hrany vozidla a měřil je, tak myslím, že to bude velmi zábavná taškařice.
Tedy pokud budete chtít, aby SO svoji úvahu odůvodnil tak, aby byla přezkoumatelná
Plus jako ránu z milosti můžete navrhnout, aby byl pořízen znalecký posudek v oboru fotogrammetrie, anebo stereoskopie, nebo jak je správně hrůzonázev tohoto oboru
O znaleckém posudku v oboru matematiky na Vaše odvození pak snad nemusím ani mluvit
Děkuji za rychlou reakci. Přímo ve vyjádření je že Policie toto místo označila jako místo měření. Tudíž tuto část opravím.

U výpočtu úhlu jsem si pravda zahrál tak trošku na úředníka a přibarvil si realitu ve svůj prospěch a i tak vyšel úhel 24 stupnů. Vámi popisovaným postupem dojdu k výsledku když 17 tak jsem rád. Tudíž mám trochu dilema jestli bod nechat jak je a spoléhat na to že toto úředník nebude rozporovat nebo celý bod smazat. Jiné řešení zde nevidím. Maximálně celou situaci otočit a chtít po úřadu doložit že úhel měření byl správný a v souladu s manuálem.

Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk


120
Rychlost / Re:86kmh v dědině
« kdy: 17 Prosince 2018, 04:04:24 »
17° je naopak paráda. Lepší než 24°. Kde je větší rozdíl od standardu 22°?
Vaše přibarvování je vidět na první pohled. Změřte středy kol a šířku přes zrcátka.
Obávám se, že nikoliv.

Jestli se dobře pamatuji, tak těch 22 je maximum, nikoliv přesná hodnota.
A dává to smysl - prostě čím víc je ten úhel tupější, tím větší šance, že se svazek odrazí kdovíkam a pak kdovíodkud zpět a kdoví, co cestou nasbírá

Naopak čím je úhel ostřejší, ideálně co nejblíže nule, tím spíš bude cesta paprsku nejkratší a hrozí, že se nasbírá míň rušivých jevů.

Vemte si, že když policajt měří z nadjezdu rychlost aut pod sebou (v reálu párkrát lávka u Kongresové v Praze) tak by se musel kdovíjak divně kašírovat, aby těch 22 trefil...

Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk


Stran: 1 ... 6 7 [8] 9 10