30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - rTed

Stran: [1]
1
Omlouvám se, zapomněl jsem zde udělat update. Žalobu jsem podal (v termínu), o výsledku budu informovat.

2
Na žalobě pracuji. Moc se mi nedaří vyhledávat rozsudky, které bych použil na podporu k žalobním bodům. Později bych sem postnul kostru žaloby a byl bych vděčný za pomoc.

3
Takže prosím o přesun do loss. Rozhodnutí Krajského úřadu přikládám. Když to shrnu, tak je nezajímá špatná značka, porucha, svědci, nezajímá je v podstatě vůbec nic. Pěkně si s tím odvoláním vytřeli prdel. No když už nic, tak jsem si za 6000,- zaplatil celkem slušnou zábavu a zmrdi museli vykazovat činnost.

4
Takže po nějaké době update. Ač to ze začátku vypadalo nadějně, že se nikdo neozve tak se tak nestalo. Udal jsem se jako řidič s tím, že jsem auto nouzové odstavil, pak klasika obvinění z přestupku, výzva k ústnímu jednání. Všechno vybráno poslední den lhůty + nějaká omluvenka byla. Můžu naskenovat, pokud by to k něčemu bylo.  Při ústním jednání se ukázalo, že už je vlastně dávno rozhodnuto a má návštěva je pro úřednici jenom formalita. Jednání mám nahrané ale nestalo se tam nic, co bych považoval za nestandartní.
Do protokolu jsem uvedl, že jsem tam auto nouzově odstavil, jelikož byla na motoru závada kterou jsem pak řešil odtahem, jelikož auto bylo nepojízdné. Jako důkaz jsem předložil fakturu za náhradní díly, jelikož jsem si opravu prováděl sám. V pátek jsem vyzvednul z datovky rozhodnutí a nečekaně jsem vinen...
Protokol a rozhodnutí přikládám. Rozhodnutí pokládám za snůšku nesmyslů kdy úřednice přepsala 2 řádky textu s mým jménem a zbytek je ve stylu ctrl + c a ctrl + v.
Prosím vás o pomoc s odvoláním. Zatím mě napadají tyto body:
1) Místo není řádně označeno (není vodorovná značka viz. foto v prvním příspěvku). Město si svou chybu určitě uvědomilo, protože pár měsíců po údajném přestupku parkovací místa přeznačila a teď už to mají označené správně.
2) Materiální aspekt - auto mohlo začít hořet, bylo nutné okamžitě zastavit a vypnout motor. (krajní nouze?)
3) Nevypořádání se důkazy - faktura za díly nic nedokazuje ale co mám vlastně doložit, když jsem opravu prováděl sám a odtah řešil taky soukromě? Můžou jednoznačně vyloučit, že jsem jednal v krajní nouzi?5
Děkuji všem za odpovědi. Dobrovolně jim nim platit samozřejmě nehodlám.
Citace
Taky jsem si to implicitně myslel, ale na přiložené výzvě uvádí, že na sdělení totožnosti je 15 dnů. Z toho jsem dovozoval, že to tak je. Přeci by úřad nelhal :) A nebo že by víc jak půl roku posílal výzvy s lživým poučením?
Tady jde asi o to, že na výzvě je uvedeno, že řidiče můžu (ale nemusím) udat do 15 dnů. Předpokládám, že se jim nechce čekat. To mají ovšem smůlu.
Výzva mi byla doručena do DS fikcí 25.6. pokud tedy počítám správně, tak nejpozději 25.7. jim pošlu mail, kde se udám jako řidič a do 5 dní jej potvrdím, třeba pro změnu písemně.
Uvažuji, jak to bude probíhat dál. Pokusím se o maximální obstrukce. Budu se bránit tím, že přestupek není jednoznačně prokázán. Doložím foto, že na zemi není vodorovné značení tj. se přestupek dle § 125c 1 f11 nestal. Pak doufat, že budou dostatečně vyčerpaní nebo naštvaní, budou se věnovat lukrativnější kořisti a nezahájí nové správko.
Uvažuji alespoň trochu správně?
S úřady jsem už v jiných záležitostech trochu laškoval, komunikace mi problémy nedělá ale co se týče přestupků na úseku dopravy, tak tam zkušenosti nemám. Každopádně si na to alespoň trochu vybuduju skill.6
Zdravím,
do DS mi přišla výzva k zaplacení částky, kdy údajně někdo s mým vozem stál místě pro postižené. Místo bylo označeno svislou dopravní značkou s dodatkovou tabulkou upřesňující platnost na 3m na každou stranu (viz příloha). Mám za to, že pokud není místo označeno vodorovnou dopravní značkou (což tady není), tak značka není platná.
Lhůta 60 dní pro šetření přestupku úřadem již uběhla, mám tedy počkat na konec lhůty pro zaplacení a udat se jako řidič? Mám strach aby to nepřehodili na Sprdel.
Po té, co bude zahájeno řízení se řidičem, jim mám hned vpálit fotku jako důkaz, že značka nebyla platná?
Prosím o radu jak postupovat.
Díky

7
Nedopravní tématika / Re:Nevrácení pasu
« kdy: 16 Března 2022, 11:18:22 »
Taky by mě to zajímalo. Shodou okolností jsem si šel taktéž pro 2 pasy a baba po mě chtěla vrátit pas z roku 2003. Řekl jsem jí, že nemám. V té době jsem nebyl ani zletilý, žádnou ztrátu jí nepodepíšu, jelikož jsem nic neztratil. Tak mi řekla, že mi pasy nevydá dokud neodevzdám ten starý. Povídám, no problem sepíšeme protokol, že pasy nedáte a já jdu do pryč. V tu chvílí se na mě začali střídat různí okolojdoucí a telefonem přivolaní úředníci, kteří mi začali vysvětlovat, že hovno jako já si tady nebude určovat co budou oni dělat a ať okamžitě podepíšu papír o ztrátě a vypadnu.
Pak byla debata s vedoucím odd. který mi řekl, že teda tentokrát ok ale až si půjdu pro pasy příště, tak mi to pořádně osolí. Vysmál jsem se mu a i se svými novými pasy odešel.
Chápu, že přestupek (nevrácení pasu) pořád trvá, tj. sám od sebe se nepromlčí ale neměli by oni zahájit řízení z moci úřední, když teď o přestupku prokazatelně (mám to nahrané) vědí? Lze to případně nějak použít v můj prospěch?

Stran: [1]