30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - Tez

Stran: 1 ... 14 15 [16]
226
Rychlost / Re:Opakovaný příkaz
« kdy: 17 Ledna 2019, 21:01:58 »
hh: Díky moc za reakci.

V rámci jedné zprávy do DS jde o dva binárně odlišné dokumenty, nicméně obsah (tedy to, jak mi jej zobrazí PDF prohlížeč) je zcela identický. Druhá zpráva obsahuje znovu ty samé dva dokumenty. Čísla jednací, datum na příkazu... všechno sedí.

Vzhledem k tomu, že v dané obci mám více řízení, napadlo mě, jestli úředník nechtěl poslat příkaz v jiné záležitosti a neudělal chybu. V tom případě bych spatřoval určitý potenciál v situaci, kdy SO by si myslel, že v jiném řízení odeslal příkaz, a při tom by to nebyla pravda.
Zřejmě tam mají bordel - byl jsem před pár měsíci nahlížet do spisu a byť jsem v té době měl doma 4x odpustek, úředník v počítači u mé osoby dohledal pouze 3 spisy.

227
Rychlost / [WIN] Opakovaný příkaz
« kdy: 17 Ledna 2019, 11:23:43 »
Zdravím,
chtěl bych zkonzultovat takovou situaci:

17.12. doručen příkaz provozovateli ve společném řízení (2x rychlost) do DS. Zajímavé je, že ve zprávě byly 2 PDF dokumenty s různým názvem, oba obsahující tentýž příkaz.
27.12. podán odpor
16.1. doručen znovu ten samý příkaz do DS. Opět v příloze 2 totožné dokumenty :)

Je správný můj předpoklad, že proti příkazu jsem odpor již podal a tedy nemusím nijak reagovat?

Díky!

228
Potřebuji poradit - ostatní / Re:Občanka - na vlastní kůži
« kdy: 06 Listopadu 2018, 14:19:20 »
Proč prostě neodevzdáte ten starý?

229
Zajímavé články z internetu / Re:Birke zachraňuje životy
« kdy: 13 Září 2018, 15:16:11 »
Pochopitelně je blbost řešit to zákonem. Na takový samotest by mohl něco vymyslet ten podělaný Besip.

Besip má teď novou kampaň slepivrazi.cz. Najdete tam i seznam optik, kde se můžete nechat vyšetřit (= optik, které odebírají dostatek zboží od Zeisse).

Jinak k tomuto tématu mám blízko a 90% lidí, kterým optik naměří oční vadu, se bude do krve hádat, že vidí dobře a na řízení jim to nevadí. Představa, že se někdo koukne na písmenka na benzínce a chytne se za nos, je podle mě naivní (čest výjimkám).

Disclaimer: s vynucováním zákonem rozhodně nesouhlasím

230
Některé jsou prolomené, některé ne.

Proto zdůrazňuji, že se bavíme o současných šifrách založených na matematických problémech. Pokud znáte nějakou "prolomenou", rád se přiučím.

Při zadávání tel. čísla na klávesnici má každá klávesa jiný ton, alespoň na mém telefonu. Tedy se k údaji lze dobrat 2 způsoby - obrazem či zvukem. Možná obdobně lze "obejít" i šifrování namísto testování kodů nepřímým způsobem - třeba měřením odezvy systému, měřením proudové spotřeby apod. Na to téma bylo pár článků a konkrétně šlo o obejití šifrování Androidu.

Odečtením nebo odposlechnutím hesla ovšem neprolamujete šifru. To samé s různými způsoby odposlechu přes spotřebu atd. Pokud vám bude chybět ta osoba, která heslo zadá, tak je vám takový postup k ničemu.

231
...

Ano, správně. Způsob jak se "nabourat" do komunikace je přesně jak zmiňujete - zastaralé GSM, případně jít někam, kde mají data už rozšifrovaná (operátor, poskytovatel služby).

Já reagoval pouze na to tvrzení, které jsem citoval. Lidé se často domnívají (zřejmě pod vlivem různých filmů a seriálů), že šifrovanou komunikaci lze nějak prolomit. To ale nelze, v tom je právě pointa šifrování. Pokud se bavíme o současných šifrách, tak jediný efektivní způsob, jak je "prolomit", je dostat se ke klíči (typicky social engineering, MitM, atd).

232
... cokoli, co jde přes telefon/pc/tablet, obecně internet/mobilní signál je relativně snadno nabouratelné ...

Nezlobte se, ale tohle je laický názor vycházející čistě z neznalosti.
Nevěřím tomu, že ten jejich tablet dokáže nabourat jakýkoliv zašifrovaný telefon, to je extrémně nepravděpodobné. Zajímalo by mě na jakém principu to funguje, ale článek moc informací nenabízí. Telefony obvykle data nešifrují - sice při zapnutí chtějí heslo, jinak se "zamknou", ale to se týká běžícího systému. Je možné, že data samotná to umí nějak vytáhnout. Nicméně pokud budou data zašifrována, tak bez znalosti klíče je nerozlouskne ani sebestylovější tablet s kufříkem Jamese Bonda.

233
§2 w) křižovatka je místo, v němž se pozemní komunikace protínají nebo spojují; za křižovatku se nepovažuje vyústění polní nebo lesní cesty nebo jiné účelové pozemní komunikace na jinou pozemní komunikaci

§23 (1) Při vjíždění z místa ležícího mimo pozemní komunikaci na pozemní komunikaci musí dát řidič přednost v jízdě vozidlům nebo jezdcům na zvířatech jedoucím po pozemní komunikaci nebo organizovanému útvaru chodců nebo průvodcům hnaných zvířat se zvířaty jdoucím po pozemní komunikaci. To platí i při vjíždění z účelové pozemní komunikace nebo ze stezky pro cyklisty nebo z obytné nebo pěší zóny na jinou pozemní komunikaci.

Tak si to přeberte :) Já to chápu tak, pro výjezd z obytné zóny platí stejný režim jako pro výjezd z účelové pozemní komunikace, ale není tam vyloženě řečeno, že obytná zóna je účelovou komunikací. Nicméně bych se tím určitě hájil.

234
Reagoval jsem na D1 před Prahou a jižní spojku, tam kamiony jsou (a to i v tom úseku, kam nesmějí). Po magistrále jezdím jenom výjměčně.
Další věc je, že technicky vzato IZS nemá povinnost uličku použít.

Na video jsem se podíval a mám z toho dojem, že problém je spíše na dvouproudých dálnicích, kde kamiony ucpou oba pruhy. Tedy diskuze "vlevo/vpravo" zřejmě nemá význam.

235
... IZS by si měl hlavně zamést před vlastním prahem ... Tam kde jsou tři pruhy jezdí neustále mezi levým a prostředním...

Důvod, proč jezdí mezi levým a prostředním je ten, že v pravém je nejvíc kamionů, které jsou jednak širší a druhak nemají moc možností (ani ochoty) uhnout. Takže průjezdnost mezi levým a prostředním je obvykle lepší. U nás to zákonodárce z nějakého důvodu vymyslel naopak, to je pravda.
Ale... vážně budeme zrovna na tomto fóru nadávat, že někdo ingoruje nesmyslný zákon?

236
Zajímavé články z internetu / Re:Voda, alkohol
« kdy: 31 Července 2017, 14:11:53 »
Dovolím si trochu oživit téma, nedávno jsem se o to trochu zajímal a i ten zákon o vnitrozemské plavbě přečetl. Jsem naprostý laik (byť dlouhodobý zvědavý čtenář fóra) a bez praktických zkušeností, takže pokud plácám, budu rád za usměrnění.

Přestupek: Zákon o vnitrozemské plavbě 114/1995, §43 (3) c), tedy "řídí" pod vlivem / odmítne se podrobit - to je asi jasné.
Sankce: §43 (15) c), tedy až 100.000,-
Ovšem co mě zaujalo, na místě nelze projednat blokově. Co mě zaujalo ještě víc, PČR má tímto zákonem přesně vyjmenované přestupky, které může projednat (§43 odst. 17) a alkohol tam není. Pokud to správně chápu v kombinaci s §42, tak kontrolu dodržování zákona a řešení přestupků provádí Státní plavební správa a PČR do toho nic moc není (kromě výše zmíněného odstavce 17).

Zákon 65/2017 dává policii pravomoc vyzvat osobu, ale:
§21 odst. 1: "Vyzvat osobu (...) je oprávněn v rámci své působnosti a za podmínek stanovených jinými právními předpisy příslušník Policie České republiky (...) nebo osoba pověřená kontrolou podle jiného právního předpisu"

Osoba pověřená kontrolovou je jasná, to bude zaměstnanec Státní plavební správy, ale co příslušník? Může vyzvat nebo ne, pokud to "jiný právní předpis" nestanoví?

Stran: 1 ... 14 15 [16]