30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - sennheiser

Stran: 1 ... 56 57 [58] 59 60 ... 68
856
Parkování, zastavení, stání / Re:Parkování Brno
« kdy: 22 Března 2019, 20:54:30 »
Ta ulice se zákazem vjezdu je opravdu účelová komunikace. Tudiž dle zákona č. 361/2000 Sb se nejedná o křižovatku..
Za křižovatku se nepovažuje vyústění polní nebo lesní cesty nebo jiné účelové pozemní komunikace na jinou pozemní komunikaci.
Ale jak píše Čikus , tak je opravdu důležité kdy ten canc z úřadu přišel.. Protože pokud to teta sepsala 17.1., tak do pošty to Brno dává cca do 2 dnů. A lhůta 15 dnů po doručení bych tipl, že už uplynula... Ale třeba to zapadlo a opravdu bylo doručováno teprve nyní..


857
Zajímavé články z internetu / Re:Strážník Stejskal to neustál
« kdy: 11 Března 2019, 17:27:29 »
Tady je jen drobná změna v jedné větě...

https://www.echo24.cz/a/SdAQ6/obcan-je-povinen-poslechnout-vyzvu-policity-i-kdyby-se-ukazala-neopravnena-rozhodl-soud

Takže co je správná verze?

„Občan je povinen respektovat výzvy policisty nebo strážníka, i kdyby s ní nesouhlasil,“ dodal soudce.

a nebo

 občan je povinen uposlechnout výzvu policisty či strážníka i tehdy, když by se později ukázala jako neoprávněná.

celkem zásadní rozdíl...

858
Odvolání mělo veškeré procesní náležitosti  - pouze bylo blanketní..

859
SO jsem zaslal blanketní odvolání a ten mi poslal výzvu na doplnění odvolání aby splňovalo náležitosti dle §37 odst 2.
A v usnesení je určení lhůty 5 pracovních dnů. / zde jen pro kontrolu - doručeno fikcí dne 28.12. tzn 5 pracovních dnů je tedy až 7.1.? /

Zatím jsem vždy dostával jen určenou lhůtu ve dnech ( nikoliv pracovních dnech) .. jak a kdo rozhoduje, jestli lhůta bude ve dnech nebo pracovnich dnech?

Sice to úplně nesouvisí,ale v principu jde  také o odvolání a ZSDP má minimálně 8 dní...
A v zákoně o správě daní a poplatků je uvedeno:
§ 14 Lhůty

(1) Není-li lhůta pro některý úkon v daňovém řízení stanovena obecně závazným právním předpisem, určí přiměřenou lhůtu rozhodnutím správce daně. Zároveň upozorní na právní důsledky nedodržení této lhůty. Lhůtu kratší osmi dnů lze stanovit jen zcela výjimečně pro úkony jednoduché a zvlášť naléhavé.


Je tedy tato lhůta nějak napadnutelná, když stanovili 5 pracovních dnů??  Jde mi jen o munici do obsahu odvolání ve stylu,že SO
několikrát chyboval ve lhůtách a tím dochází k zvýšené administrativní činnosti a zvýšeným nákladům ( úřad už proinvestoval přes 700,-Kč v poštovních poplatcích)

860
Policejní vysírání / Re:nesl stromek a pilu-vinen
« kdy: 10 Prosince 2018, 18:02:03 »
Jako komunikace O.K.  ale co já osobně nechápu je , že když píšete , že jste si to uřízl na Vaší zahradě, tak jste si i tu pilku bral sebou na cestu? A pak táhnout se s 1,5m smrčkem někam půl kilometru kamarádovi ... no ale pokud "kamarád" je blondýna s trojkama co je sama doma tak možná :-)
Jinak to s tím červnem je super...


862
https://1url.cz/2MoXW

str.2 poslední odstavec a strana 3...

863
Nedopravní tématika / Re:A. Babis ml. - svedectvi, unos, capi hnizdo
« kdy: 01 Prosince 2018, 15:12:29 »
Tak tady alespoň něco na popopobavení od kluků z Brna...

https://youtu.be/R-tU6x9GTnE

864
Odůvodnění je opřeno o důkaz se kterým jsem neměl možnost se seznámit..
Do spisu jsem nenahlédl
A jestli jsem to dobře pochopil, tak podklady od Policie byly správné, ale výzva od Magisrátu díky CTRL C a CTRL V obsahovala jiné údaje o měřících zařízeních než byla skutečnost od Policie..

Je tedy na tomto možné stavět odvolání s šancí na úspěch?


865
Tak se Ostrava probudila z letargie a sesmolila 7 stránkový hustě popsaný elaborát s názvem Rozhodnutí, kde jsem shledán vinným se spáchání přestupku dle  §125f odst 1.
Šlo o rychlost 93km v tunelu v Klimkovicích firemním autem.
V odůvodnění je kromě klasických CTRL C a CTRL V pasáží ohledně homologace VELOCITY4 i zmínka, že jako omluvu za nedostavení se k provedení důkazů mimo ústaní jednání jsem zaslal kopii smlouvy s cestovní kanceláří, kde není uvedeno v jakém termínu se zájezd koná. Byl tam uveden pouze datum odletu do cílové destinace a datum odletu z cílové destinace... :-)
Dále opět rozebírají proč neposlali požadovanou část spisu a že nejsou povinni dle §38 odst 4 nic posílat - pouze umožnit nahlédnutí s právem vytvořit si kopii.
Doslova píší: §38 odst 4 SprŘ  nehovoří o povinnosti spr.orgánu pořídit opis spisu nebo jeho části, ale jednoznačně je zde uvedeno, že s právem nahlížet do spisu je spojeno právo činit si výpisy a právo na to, aby správní orgán pořídil kopie spisu nebo jeho části.Toto ustanovení je nutno chápat tak, že ten komu spr. prgán umožní nahlédnout do spisu , má právo, aby mu zdejší orgán pořídil na požádání kopii. Nelze tím však dovodit povinnost spr. orgánu kopie pořídit a zaslat cestou poštovních služeb či elektronicky.

A vůbec nijak nereagují na moji žádost, kde jsem odkazoval na §17 odst 2 Spr.Ř, kde je uvedeno: Zasílají-li se dožádané spisy v poštovní zásilce, musí odesílající správní orgán zvolit takovou poštovní službu, která zahrnuje stvrzení podání a dodání poštovní zásilky.

Asi neměli k tomu žádný pádný protiargument , tak to prostě vynechali.. Mnou napadené jejich judikáty, které odkazovaly na jiné případy, také nechali bez reakce. 

Pak zajímá zmínka o chybě v oznámění od Policie, kdy dle oznámení to měřilo jiné zařízení než ve skutečnosti. - viz obrázek

Na závěr konstatují, že byl naplněn formální znak přestupku , tedy jeho společenská nebezpečnost. A že společnost má zájem na tom, aby přestupky s blíže neurčeným řidičem nezůstaly nepotrestány s přihlédnutím k odpovědnosti fyzické osoby za přestupek dle §125f odst 1 zíkona o siln. provozu, kde se nevyžaduje zavinění..A že uložení napomenutí by v daném případě nebylo dostatečné.

Poradí, prosím, někdo nyní vhodnou strategii?
- v odvolání poslat výtky týkající se nereakce na mé argumenty?
- napadnout nějak formální znak přestupku  ( jednalo se o neděli 11.50)
- napadnout tu chybu v oznámení od Policie?




866
Nedopravní tématika / Re:Česká pošta - bezpečnostní složka
« kdy: 19 Listopadu 2018, 16:49:11 »
to gogobrno:  jejich ceny jsou od 1500,-kč výše, což při doručení balíku v ceně cca 1000,-Kč jsou opravdu vyhozené peníze..
                    : jezdit 200km tam a 200km zpátky jen kvůli osobnímu odbavení také není ekonomické terno :-)
                    : a jak jsem psal, tak několik spedičních firem odmítá proclívat zásilky ČP.

to paty:  mě prostě vadí, že mne někdo bezdůvodně označí jako rizikového klienta.. A na žádost o vysvětlení v čem jsem jako rizikový
               tak neodpovídají. Tím, že jim chci zaplatit za službu?? já si od nich nic nepůjčuju a ani je nevystavuju žádnému riziku...
               

867
Nedopravní tématika / Re:Česká pošta - bezpečnostní složka
« kdy: 10 Listopadu 2018, 10:18:09 »
to Behemot:
Pokud to ČP zadrží tak to zůstává v dočasném skladu ČP a mne přijde upravené AVIZO, že zásilku je možné odbavit osobně a nebo pověřit zastoupením komerční celní agenturu.. A tohle vše mají na starosti celní deklaranti České pošty. Takže celní správě nelze nic poslat, protože oni o té zásilce vlastně ani neví. A 103,-Kč se zaplatí za tu souhrnou deklaraci vždy.
No a tím, že nedovážím zboží vyšších hodnot, tak potom cena 600 nebo 1500 za vyřízenéí JSD je už fakt rozdíl. Protože kvůli jednomu
balíčku se žádné deklarantské firmy nehrnou na poštu 120 ( dokonce jsou i takové co mi řekli, že ČP nevyřizují). Je jedna deklaracxe v Praze co to dělá za 1000-1200,ale to je takový soukromníček, který je třeba týden mimo ČR a nestíhá to řešit.. A pak ti zmrdi z ČP hned účtují skladné..

to Gumidos:
GDPR by asi byla cesta jak z nich vyrazit nějaké info,ale jelikož GDPR jsem nastudoval jen velice okrajově - tak se nejdřív ponořím trochu hlouběji do problematiky, abych tam nenapsal úplné nesmysly..

868
Nedopravní tématika / Re:Česká pošta - bezpečnostní složka
« kdy: 09 Listopadu 2018, 11:50:11 »
něco málo k tomu je zde:
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=5749.0

prostě jde o to, že dovezl jsem zásilku na soukromou osobu v ceně 20USD z Izraele , proběhlo celní řízení, kde chtěli doklady - byly zaslány - výpis Paypalu, objednávka , potvrzení objednávky o zaplacení.. Neuznali to s argumentem , že podobné zboží stojí v Americe okolo 30USD. Vysvětlil jsem jim, že proto taky objednávám přímo ze země , kde se to vyrábí a tam je to logicky levnější - neuznali to.
Já jsem bohužel člověk co si nespravedlnost opravdu nenechá líbit a tak jsem podal stížnosti na chybný postup a dopadlo to - závěry v odkazované vláknu..
A ta perlička je na tom to, že na základě tohoto mi zakázali dovážet i na firmu ( což s tímto případem nemělo absolutně nic společného)

No a v minulosti jsem se vlastně dověděl, že ČP nemá o spolupráci se mnou zájem  O.K.
A nyní po dotazu jak dlouho zákaz platí se dovím že jsem v hledáčku nějaké bezpečnostní složky a jsem vyhodnocen jako rizikový klient .. WTF..

( podotýkám, že opravdu nevozím žádné zakázané nebo nelegální zboží, ani žádné celní podvody, ani podhodnocení cen .. u firemních zásilek naopak dodávám reálnou fakturu na vyšší hodnotu než např udá odesílatel , protože to potřebuji dostat do účetnictví v plné výši.) A počet zásilek ročně je okolo 30-50ks  a z toho do peklaČP padne ročně 1-3 zásilky.

869
Nedopravní tématika / Česká pošta - bezpečnostní složka
« kdy: 09 Listopadu 2018, 11:27:05 »
Tak jsem si dovolil, se změnou vedení ČP , se zeptat  zda mne vydaný zákaz využívat celní deklaraci ČP je doživotní nebo je nějak časově omezen. ( zákaz byl vydán kvůli anabázi sndovozem 2ks srpchových gelů z Izraele v celkové ceně cca 20USD a mému nesouhlasu s celním řízením, kdy zásilka neměla vůbec CŘ podléhat)

Odpověď přišla od bezpečnostní složky ČP (referent bezpečnosti)
Na moji otázku vlastně vůbec neodpověděli a napsali:

K vypovězení plných mocí k zastupování v celním řízení Česká pošta, s. p., přistoupila na základě opodstatnění. Důvody, které Českou poštu, s. p., vedly k rozhodnutí nezastupovat Vás, jako fyzickou osobu, i Vaši firmu , byly takového charakteru, které Vás staví do pozice rizikového klienta České pošty, s. p.
Za rozhodnutím nezastupovat Vás v celním řízení si v současné době stojí i současné vedení České pošty, s. p., pro které je v této záležitosti směrodatné stanovisko Ministerstva vnitra.

Tak jsem se stal rizikovým klientem ČP s.p. a vlastně ani nevím důvod. ( žádné zbraně, drogy a nic takového opravdu nedovážím a vždy šlo o drobnou kosmetiku nebo elektroniku v řádech desítek USD)
Nevím jestli teď s tímto cejchem mohu vůbec na nějakou pobočku - nebo jestli musím předem hlásit moji návštěvu na pobočce,
aby třeba vyjel nějaký bezpečnostní tým -

může mne vůbec někdo označit bez udání důvodů jako rizikového klienta a dokonce s odkazem na nějaké směroplatné ( jak říká Máňa) stanovisko MV ?  ....nebo je to na žalobu? ale žalovat v tomto státě stát / zkušenost sice už mám ale.. /

Vedení státu - trestně stíhaný STBák,  předsedové soudních mocí - soudruzi a prokurátoři bývalého režimu, Státní podniky -
účelové kádrování osob ......   už se mi zase chce emigrovat...



870
Nedopravní tématika / Re:MP a prokázání totožnosti pomocí pasu
« kdy: 28 Října 2018, 14:30:11 »
jj doklady totožnosti to je někdy lahůdka.. Ona legislativa je taková ne úplně přesná
Taky funguju pouze na cestovní pas + doplňkově na potvrzení o trvalém bydlišti..

občan je povinnen prokázat Policii svoji totožnost..
Totožnost je jméno, příjmení, rodné číslo nic víc ( tyhle položky jsou vyjma vdavek chtivých žen neměnné a jednoznačně idetifikující)
V rámci důvodu prokázání totožnosti nemusí být striktně vyžadovány všechny položky.
Pokud kontrolují např vstup do nějaké budovy, tak jim pas stačí a bydliště neřeší..
Když ale, jak píše autor otázky, sedí o půlnoci na lavečce pod vlivem, tak je dle logiky policie
zajímá trvalý pobyt ( i když v dnešní době může mít trvalý pobyt např ve Zlíně a stejně bydlí v Praze)

Málokdo ví, že prokázání totožnosti např při policejní kontrole stačí jen řidičským průkazem. Pro tento
úkon jsou tam všechny potřebné údaje.Pokud z nějakého buzeračního hlediska chtějí bydliště, tak si ho vyhledájí sami v registru.

Takže s policií je relativně v pohodě - oni mají přístup do databáze obyvatel a mohou si sami zjistit co chtějí. Pokud je PaCh s nižším IQ tak stačí odkaz na § 63 zákona č. 273/2008 Sb., o Policii České republiky

 § 63Prokázání totožnosti
 Odst. 1
Prokázáním totožnosti se rozumí prokázání jména, popřípadě jmen, příjmení, data narození a v případě potřeby také adresy místa trvalého pobytu, adresy místa pobytu nebo adresy bydliště v zahraničí, rodného čísla a státní příslušnosti. Rozsah a způsob zjišťování osobních údajů musí být přiměřené účelu zjišťování totožnosti.

Horší je to ale u úřadů a institucí... Tady už se naráží na nedokonalost legislativy..
Např jdete založit účet do banky a jdete s ŘP. Na jedné straně splňujete prokázání totožnosti,ale banky nemjí přístupy do registru,
aby si zkontolovali, že je to opravdu Vaše ( fotografie na ŘP i Pase jsou aktuálně černobílé v otřesné kvalitě - po revoluci byly krásné barevné). A tady oni potřebují kvůli korespondenci ověřit trvalé bydliště.. Takže jim ukážete výpis z Czech pointu,ale to nepomůže.Většina SW neumí zadat jiný doklad totožnosti než OP a už vůbec ne kombinaci dokladů.

To stejné smlouva s operátorem - pokud ji pošlou kurýrem, tak kurýr akceptuje jen OP jelikož má šablonu na skrytí jiných údajů
a scanuje si to do telefonu.

Dříve to byl problém i na poště,ale světe div se, tento moloch do svých SW doplnil roletku a tam je výběr různých typ dokladů

Takže obecně stačí jezdit jen z ŘP a mít pro jistotu ten výpis o trvalém bydlišti a pokud nejdete řešit nějaké smlouvy  tak
je to naprosto dostatečné prokázání totožnosti v běžném životě.

Ještě tedy je správní řád  § 36 odst. 5
kde se píše:  Průkazem totožnosti se podle § 36 odst. 5 správního řádu rozumí doklad, který
je veřejnou listinou a v němž je uvedeno jméno a příjmení, datum naroze ní a místo trvalého
pobytu, popřípadě bydliště mimo území České republiky a z něhož je patrná i podoba, popřípadě
jiný údaj umožňující správnímu orgánu identifikovat osobu, která doklad předkládá, jako jeho
oprávněného držitele.

komentář --- Správní řád. Komentář. 4.vydání. Praha: C. H. Beck, 2013, s. 174 – 175.

 „průkazem totožnosti není průkaz bez fotografie jeho držitele, a to i přesto, že se bude jednat o veřejnou listinu, která obsahuje veškeré zákonem předepsané obsahové náležitosti.
Veškeré náležitosti podle tohoto ustanovení splňuje při striktním výkladu pouze občanský průkaz (nikoli potvrzení o občanském průkazu). Slova „popřípadě jiný údaj umožňující správnímu orgánu identifikovat osobu“ však lze chápat jako možnou náhradu za jiný údaj zde uvedený – například údaj o místu trvalého pobytu lze nahradit údajem o státním občanství a za průkaz
totožnosti ve smyslu správního řádu by tedy mohl být považován rovněž cestovní pas. Podle některých názorů
lze za průkaz totožnosti považovat rovněž kombinaci více dokladů, které jsou veřejnou listinou a splňují
dohromady všechny předepsané náležitosti. Vzhledem k základním zásadám činnosti správních orgánů,
podle kterých má být veřejná správa chápána jako služba veřejnosti a dotčeným osobám má být vycházeno vstříc,
by podle našeho názoru také ustanovení § 36 odst. 4 mělo být vykládáno ve prospěch účastníků a tento výklad
by měl být připuštěn.


Stran: 1 ... 56 57 [58] 59 60 ... 68