30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - sennheiser

Stran: 1 ... 9 10 [11]
151
Potřebuji poradit - ostatní / BRKO a smlouvy
« kdy: 18 Února 2017, 23:29:39 »
Tak jsem se zkusil pustit do miniboje s větrnými mlýny...
šlo o to, že bylo odtaženo auto z důvodu blokového čištění dne 1.12.2016. Na volně přístupném registru smluv jsem našel, že smluvní odtahovka má smlouvu pouze na období 03-11 v roce.
Byl jsem tedy osobně na BRKU, abych vyřešil tento,dle mého názoru, neoprávněný odtah. Tam byli z té přímé konfrontace zcela zaskočeni a paní právnička si volala kolegy,aby se zeptala zda se opravdu v tento den čistilo. Když jí to potvrdili, tak najednou hned řekla, že je tedy na tento datum sepsána samostatná objednávka. Chtěl jsem tedy tu objednávku vidět,ale právnička mi řekla, že mi tu objednávku neukáže. Na dotaz proč, řekla že tady není. Na dotaz kde tedy je, mlčela.
Došla už i předžalobní upomínka, na kterou jsem reagoval odkazem na neplatnost smlouvy a podal jsem žádost dle InfZ :
1) Na základě jaké platné smlouvy s firmou ........ bylo vozidlo dne 1.12.2016 odtaženo.
2) Kdy byla objednávka odtahů  na 1.12.2016 soutěžena a kdy byla uveřejněna v registru smluv.
BRKO odepsalo:
ad1) Předmětné vozidlo bylo odtaženo na základě smlouvy  o poskytování služeb uzavřené dne 1.4.2013 s firmou ......
ad2) Smlouva o poskytování služeb ze dne 1.4.2013 nepodléhá povinnosti uveřejnění v registru smluv dle zák 340/2015Sb

opět jsem podla žádost dle InfZ:
1) Na základě jaké platné smlouvy s firmou....... byly dne 1.12.2016 odtahována vozidla, když smlouva
    z 1.4.2013  je uzavřena na odtahy ve veřejném zájmu pouze na období 03-11 kalendářního roku. ( strana 2 odst IV, bod 2) ?
2)  Potvzujete tedy, že vědomě porušujete § 19b zákona 13/1997 Sb o pozemních komunikacích a uznáváte,že  Uznání dluhu v případě , kdy je napsané na jinou osobu než je provozovatel, je toto Uznání neplatné a nezákonné? (uznání dluhu bylo zasláno v příloze)
BRKO odepsalo:
ad1) Předmětné vozidlo bylo odtaženo za podmínek stanovených smlouvou  o poskytování služeb uzavřené dne 1.4.2013 s firmou ......, na základě objednávky ze dne 28.11.2016.- viz příloha ( je tam formulář objednávky z pořadovým číslem a v podmínce: Přijetí této objednávky nám potvrdte e-mailem)
ad2) Z položené otázky není zřejmé, jakou konkrétní již vzniklou informaci požadujete.K uvednému lze pouze sdělit, že Uznání dluhu sepsané s jinou osobou než provozovatelem vozidla, je vůči provozovateli vozidla právně neúčinné.Stejně tak jako platbu může každý odmítnout i sepsání Uznání dluhu.Výdej vozidlel není podmíněn sepsáním tohoto dokumentu.

Ale ve smlouvě je psáno ohledně změn jen toto:
Tuto smlouvu lze měnit pouze číslovanými dodatky podepsanými oběma stranami.
Bez podpisu Uznání dluhu vozidlo odtahovač odmítl vydat.

Osobně si myslím, že žádná objednávka v té době neexistovala a je vytvořena dodatečně.Už jen z principu smlouvy - měl být vytvořen pouze dodatek na tento konkrétní den. Samostatná objednávka si myslím, není úplně v pořádku.

Měl by někdo ,prosím, radu jak nyní postupovat?
Já bych zkusil toto, ale nevím jestli je to O.K. postup
1) Vyžádat si přehled objednávek v období např od 20.11. do 3.12 a zkusit najít "chybu" v pořadovém čísle a případně si čísla před a po nějak ověřit ( každopádně je pořád možnost, že mají 2 stejné čísla objednávek na 2 různé firmy - a to je neprokázatelné)
2) Vyžádat si printscreen obrazovky potvrzeného přijetí objednávky e-mailem a zároveň i odeslání od BRKO.. Ale nevím, jestli printscreen je požadovatelný přes InfZ.152
minulý rok mi došel od magistratu papír: Sdělení osobě podezřelé ze spáchání přestupku -
s tím, že mám -li zájem to řešit blokově tak se mám dostavit...  Nedostavil jsem se..

Dnes došla obálka s červeným pruhem a v ní : Předvolání k podání vysvětlení a že se mám dostavit za 10 dní...
za účelem podání vysvětlení ve věci podezření z přestupku, kterého jsem se měl jako řidič dopustit. dne....

Výzva přiložena a nerozumím těm sankcím:
1) podle par 60 zák 200/1990 přestupkový : kdo se nedostaví tam může dostat pokutu až 5.000,-Kč
2) dle ust par 62 zák 500/2004 správní řád : kdo stěžuje postup tím, že se bez omluvy nedostaví tak pokuta až  50.000,-Kč

Takže se tedy mám dostavit??

A pak je tam na druhé straně poučení ohledně náhrady výdajů:
nerozumím tomu co je myšleno osobou jinou?

Jsem OSVC , tak bych jim nauctoval 486000/( 52 týdnů *40hod) = 234,-Kč/hod    - bohužel budu muset přerušit práci na  zakázce, takže naúčtuji 8x234,-Kč  a tím, že pracuji mimo město, kde sídlí orgán, tak mu mohu vyúčtovat i cestovné dle náhrad?

A mohu ještě předem nějak zažádat o spis, abych věděl do čeho jdu?? Obavám se, že běžnou žádost o zaslání spisu asi do 10 dní nevyřídí. A když bych tam šel osobně, tak už mne asi budou vyslýchat  ::)153
Kolega byl v Rakousku a parkoval s dodávkou u hotelu ve Vídni ( na ulici , kde mu na recepci, řekli, že může parkovat, že tam
není žádná placená zona - kontroloval i značky a nikde nic - a ještě to bylo v to úterý, kdy byla ta sněhová kalamita a všude bílo)
dnes přijel a dovezl 3 igelitové obálky se 3 pokutama, kde je to celý německy a na každé je složenka na zaplacení 46€.
Řešit nebo nechat být? mám jen obavy až tam pojede někdo zase pracovně s tou dodávkou,aby neměl problémy..

154
Parkování, zastavení, stání / [?] Odtah + pokuta
« kdy: 03 Února 2017, 18:23:14 »
Zdravím všechny,

kolegovi bylo odtaženo v listopadu auto, za odtah zaplatil 1920,-Kč a nyní mne jako provozovateli došla výzva k uhrazení určené částky.
Přestupek dle par 125c osdt 1 písm k...: nerespektování dopravní značky zákaz zastavení v době blokového čištění.
Výzývá se k uhrazení částky 700,-Kč jinak Sprdel.
poradí ,prosím, někdo nejvhodnější postup - jít na klasiku s Helmutem? Ale když on jim tenkrát podepsal papír uznání dluhu, tak
by mohli říct , že řidiče znají.
Já si i myslel, že bud dávají pokutu a neodtahnou a nebo odtahnou a pokutu už nikdo dál neřeší... ale asi je to jinak.
A jak vlastně prokazují tuhle pokutu - MP tam vůbec nebyl... auto prý odtáhli v 8.05 ( blokové čištění bylo od 8.00)

155
Přišla mi "výzva" - co mám dělat? / Odtah Brno
« kdy: 10 Ledna 2017, 17:47:11 »
Přišla mi předžalobní výzva na zaplacení za odtah z března loňského roku. Jednalo se o firemní auto,které v té době měl dle knihy jízd, člověk, který u mne už nepracuje..
Dá se s tímto něco dělat?? To je první komunikace. Nic jiného před tím nedošlo..
A BRKO jsou arogatní dacani - řešil jsem s nimi něco v prosinci ( také odtah) a něco tak arogantního jako je jejich právnička jsem už dlouho neviděl.
Díky za rady ...

156
Potřebuji poradit - ostatní / Pokuta -složenka pro celní úřad
« kdy: 09 Října 2016, 13:36:44 »
Před pár dny se mi stalo, že mne chytli cajti při telefonování ( telefonování při stání na křižovatce na červenou - je stání na červenou považováno za jízdu???)
Tenhle argument jsem se jim snažil vnutit a tak začali něco o tom, že to teda nebude tak přísný a dali mi 100,-kč pokutu.. Samo jak naschvál jsem peněženku zapomněl v kanceláři a tak jsem jim řekl, že zaplatím kartou - a oni, že nemají sebou terminál. Říkám, tak tedy na složenku.. A oni, že v tom případě už to nemůže být 100,-Kč ale 300,-Kč...A 15 minut mi vypisopvali složenku na 300,-Kč pro celní úřad.
Je to tak O.K.??? proč na složenku musí být vyšší pokuta??? a tím, že u sebe neměli terminál na kratu mi znemožnili ale defacto zaplatit pokutu na místě.. Co ted s tím?
Celní úřady prý od roku 2011 ani neposílají upomínky při nezaplacení do 15 dnů a rovnou nabíhá exekuce..


157
Policejní vysírání / vyhrožování při sundávání botičky
« kdy: 18 Září 2016, 11:45:12 »
Při zavolání OP ,aby sundali botu z auta po mne chtěli doklad totožnosti ( nestačil jim ŘP) .Ten jsem u sebe neměl, tak řekli, že se musí zavolat statní policie ke ztotožnění.. O.K. Vzhledem k tomu, že jsem neměl moc času, tak jsem chtěl zavolat kolegovi,aby mi z kanceláže doklad dovezl.. Volám a jsem cca 20m od auta , když ke mne přiskočí opičák a řve na mne: jménem zákona stůjte. Koukám na něj co mu jako je a říkám co blbne..On, že ať se okmažitě vrátím k vozidlu. Říkám mu , že jen telefonuju a mlžu si chodit kde chci a on mne nemá právo omezovat.. Nalepil se mi na ksicht a řval na mne znovu : jménem zíkona stůjte a vratte se k vozidlu jinak použiju donucovacích prostředků.. Tak mu říkám, že at na mne zkusí sáhnout a bude mít okamžitě žalobu na bezdůvodné napadení a omezování osobní svobody..Tak se trochu lekl a řekl at nikam nechodim.. Rikam mu ,kam bych asi tak chodil když potřebuju odjet a čekám na ty cajty až mne ztotožní.. Navíc je tam pořád auto s botou..
Tak nevím ,ale on by mne snad byl schopen zmlátit kdybych šel kus dál a nereagoval na něj.. A to jen kvůli botě na autě.  Je tohle normální???

158
Jiné / [WIN] Usnesení od Magistrátu Brno
« kdy: 11 Srpna 2016, 20:46:47 »
Přišlo mi usnesení !!, kde mě vyzývají ke sdělení totožnosti řidiče..s dodatkem , že vypověd může odepřít ten kdo by jí způsobil sobě nebo osobě blízké nebezpečí stíhání pro správní delikt.. Je to z února letošního roku. Jaký navrhujete postup?: - viz příloha
1) říct že jsem to byl já
2) podat odvolání proti usnesení  - ale jaké?
3) jiná možnost

Má někdo ,prosím, nějaký nápad?

159
Řeším SPRDEL , kdy s úřadem komunikuji elektronicky -email - datová zpráva se zaručeným elektronickým podpisem a kvalifikovaným certifikátem.
Konkrétní úřad mi u každé takové komunikace napíše citaci zákona 500/2004 a na závěr větu: Z uvedeného vyplývá, že pokud není podání ve lhůtě 5-ti dnů potvrzeno písemnou formou , přihlíží se k takovému podání tak, jako by nebylo vůbec učiněno.

Stejným způsobem jsem podal i Odpor a již více než 2 měsíce bez reakce..

Co když na úřadě neví, co je elektronický zaručený podpis a věc tak posunují dále, jako bych odpor nepodal?
Nechci se jim sám ozývat,ale zase nechci aby pak něco řešili nějací exekutoři nebo tak...

Standardně mi při obdobné komunikaci např. s FU vždy dojde potvrzení přijetí.. ( tam tento podpis znají)

Stran: 1 ... 9 10 [11]