30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - Rod

Stran: 1 2 [3] 4
31
Rychlost / Re:Změřen, zastaven, ztotožněn
« kdy: 05 Května 2017, 18:43:47 »
Update: Od posledně bylo podáno blanketní odvolání proti rozhodnutí o zamítnutí žádosti o spis podle 106.

Doručeno usnesení s výzvou k doplnění odvolání, stanovena lhůta 5 dnů od doručení (zajímavé, posledně šlo o "výzvu k odstranění nedostatků podání" a lhůta 10 dní, tentokrát "usnesení" a pětidenní lhůta; jedná se teda o jiný úřad, asi nejsou jednotné postupy).





(lze rozkliknout)

S tou pětidenní lhůtou se teda moc nepředali, dacani lakomí. Nemá někdo zkušenost s žádostí o prodloužení stanovené lhůty podle § 39 odst. 2 SprŘ.?

Citace
§ 39 - Určení lhůty k provedení úkonu

(1) Správní orgán účastníkovi určí přiměřenou lhůtu k provedení úkonu, pokud ji nestanoví zákon a je-li toho zapotřebí. Určením lhůty nesmí být ohrožen účel řízení ani porušena rovnost účastníků. Usnesení o určení lhůty se oznamuje pouze tomu, komu je určena, popřípadě i tomu, jehož se jinak přímo dotýká.

(2) Lhůtu určenou správním orgánem může na žádost účastníka správní orgán za podmínek stanovených v odstavci 1 usnesením přiměřeně prodloužit.

Zejména mi není jasný postup vzhledem k pětidenní lhůtě.

- varianta A: Risknu to a místo doplnění odvolání podám v pětidenní lhůtě žádost o prodlolužení lhůty. Úřad vyhoví, pošle usnesení o prodloužení lhůty, po 10 dnech doručeno, od doručení běží nová lhůta. Tady není problém.

- varianta B: Risknu to a místo doplnění odvolání podám v pětidenní lhůtě žádost o prodlolužení lhůty. Úřad zamítne, pošle usnesení o zamítnutí žádosti, po 10 dnech doručeno, původní lhůta promrdána, odvolání nedoplněno. Je to problém? V "poučení" je uvedeno:

Citace
V případě, že odvolání nebude ve lhůtě doplněno, bude věc předána nadřízenému SO k přezkoumání v celém rozsahu.

Takže by neměla nastat situace typu "odvolání z důvodu nedoplnění zamítnuto", mám pravdu?

- varianta C: Ve lhůtě doplním odvolání, žádost o prodloužení lhůty tedy postrádá smysl.

- varianta D: Samozřejmě mě napadlo požádat o prodloužení lhůty současně s doplněním odvolání, párkrát už jsem použil i absurdní věci, tohle mi není cizí, ale něco mi na této variantě nesedí a napadá mě snad jen:

- varianta E: Ve lhůtě doplnit odvolání o to, co je požadováno (v jakem rozsahu je rozhodnutí napadáno, v čem je spatřován rozpor...) a vynechat něco jiného, např. podpis? Může to vést k řetězení požadavků na doplnění odvolání? (Mimochodem, chybějící datum narození zřejmě nikomu nevadí.) Tedy varianta: Ve lhůtě podat jiným způsobem neúplné doplnění odvolání a současně požádat o prodloužení lhůty. Ale zní mi to už příliš překombinovaně, tak případně prosím o usměrnění mých představ. :-))

----------

Podotýkám, že jsme zatím pořád "jen" u tahanice o spis, jehož nezaslání mě až tak netíží, bude se hodit k námitce podjatosti a spis si plánuji nechat okopírovat v rámci ústního jednání a následně požádat o lhůtu, čemuž by nejspíš nebylo vyhověno, pokud bych spis měl a měl možnost ho znát. Takže je zde případný prostor pro zkoušení nějakých haluzí, nových postupů a tak, ale víc než výše uvedeno mě zatím nenapadlo.

Dále se mi samozřejmě líbí možnost odvolání proti usnesení do 15 dnů ode dne jeho oznámení, viz poučení (přpkl., že v tomto případě den oznámení == den doručení, příp. doručení fikcí). Prostě ty šmejdy zaměstnat.

K doplnění odvolání použiju některý ze zdejších vzorů. Odvolání proti usnesení budu teprve vymýšlet, případně pokud má někdo zajímavé tipy, budu za ně vděčen.

Co mě teď nejvíce zajímá - jak s tou žádostí o prodloužení lhůty? A pokud ji podám, tak jak s doplněním odvolání - poslat/neposlat?

Odůvodnění žádosti by bylo pravděpodobně typu "pět dní je málo, zvlášť když tři z toho jsou nepracovní". Jestli je to dostatečně relevantní důvod nevím, nedivil bych se, kdyby nebyl.

32
Číkus> Jestli SO na kontaktní adresu doručovat musí nebo nemusí nevím, navíc se jedná o jiný případ, než uvádíš... Ale poté, co jsem při jedné buzeraci ze strany PČR jako jediné uvedl kontaktní adresu (byl k tomu důvod) a požádal o postoupení do správního řízení, přišel mi pozdrav jak na kontaktní adresu, tak na adresu trvalého pobytu.

33
Rychlost / Re:Úsekovka Dobříš
« kdy: 21 Dubna 2017, 13:33:19 »
Macek> Nevím, jak je na tom Praha, ale testoval jsem jízdu stylem letadlo (středem auta po "naváděcí čáře") na úsekovce ve Zlíně a pozdrav přišel:


34
hh> Rozumím, děkuji za vyčerpávající odpověď.

35
Plus zdravý selský rozum. - V případě, že chci něco rozporovat a bojovat s úřady. Ať se nám to líbí nebo ne, občas se zaštítí i zdravým selským rozumem.

No to je mi samozřejmě jasné, že by se chtěl úřad zaštítit zdravým rozumem s tím, že "to je přece zřejmé, jak to bylo myšleno", když se mu to zrovna hodí.

Ale to neznamená, že bych se nesnažil naházet mu ve SŘ klacky pod nohy. Taky přece jako podezřelý ze spáchání přestupku neuspěju s argumentem "třicítku u školy jsem ignoroval, protože bylo nedělní poledne a je přece zřejmé, že je tam omezená rychlost kvůli děckám, co chodí v týdnu do školy". :-/

36
hh> OK, děkuji za názor. Ale přiznám se, že jsem trochu překvapen/zmaten, možná mi jen unikly nějaké souvislosti, ale měl bych k tomu, mohu-li, ještě tři dotazy:

1. Čím je dáno nebo z čeho vyplývá, že zrcadlově otočené provedení DZ oproti vyobrazení v prováděcí vyhlášce není v rozporu s touto vyhláškou?

2. Je tedy správný závěr: "DZ nemusí (v určitých případech, do určité míry) odpovídat vyobrazení v prováděcí vyhlášce."?

3. Zkusím jiný příklad: Značka B21a, zákaz předjíždění. Je druhá ze značek na následujícím obrázku platná nebo není?



edit: V prováděcí vyhlášce v § 10 stojí:

Citace
Určené symboly

(1) Na svislých dopravních značkách je možné pro doplnění, upřesnění nebo jako náhradu textové informace použít určený symbol. Na informativních značkách, dodatkových tabulkách a zařízeních pro provozní informace je možné použít i jiný vhodný obecně srozumitelný symbol.

(2) Provedení, význam, popřípadě užití určených symbolů je uvedeno v příloze č. 7 k této vyhlášce.

...a v příloze č. 7 pod číslem 225 je skutečně vyobrazen invalida koukající vpravo, což mi pravděpodobně dává odpověď na otázku č. 3 (tedy že druhá ze značek neplatí a je to špatný příklad), ale tento paragraf se týká svislých dopravních značek (navíc jen některých) a objasnění platnosti zrcadlově otočeného vodorovného DZ mi zatím schází. :-(

37
Caroprd111> Osobní zkušenost s takovým případem nemám, ale měl bych potřebu "do toho jít". Přece pokud jsou značky přesně nadefinovány prováděcí vyhláškou, nemůže si někdo vymýšlet značky nové, i kdyby podobné, nebo se pletu?

38
PVS> Ale vodorovné DZ není V10f, to vypadá jinak - vozíčkář kouká na opačnou stranu a je "nakreslen" úplně jiným stylem (jako bonus chybí "orámování"). Takže: IP12 je podle mě v pořádku, dodatkovou tabulku si v tomto případě netroufám posoudit, čmáranici na zemi bych se osobně snažil rozporovat.

edit: Vypadlo slovo "chybí".

39
pk202> Tak samotných pár dní rozdílu většinou nic neřeší, ale při počtu možných dopisů během jednoho správního řízení... Deset tady, teset tam... :-) Ale hlavně - vyplatilo se mi dodržovat lhůty např. u případu, kdy došlo k převolání příliš brzo po doručení (při převzetí moc brzo by to bylo v pořádku). Pokud si dobře vzpomínám, následovalo okamžité rozhodnutí (copypasta příkazu) a bylo z toho hezké odvolání.

(pardon za off-topic)

40
Parkování, zastavení, stání / Re:Stání na vozíčkářích
« kdy: 13 Dubna 2017, 17:51:56 »
Spocklw> Pravda, jednalo se o "běžné" vyhrazené parkoviště a ne o invalidy, omlouvám se za neúmyslnou mystifikaci (zkusím to napravit jiným tipem).

Pak bych osobně zkusil použít "zastavení vozdila", což není "zastavení" ani "stání":

Citace
361/2000 Sb., § 2 - Vymezení základních pojmů

Pro účely tohoto zákona

p) zastavit vozidlo znamená přerušit jízdu z důvodu nezávislého na vůli řidiče,

V takovém případě přece chybí zavinění a nemohlo se tedy jednat o přestupek. A např. na poruchu vozidla by přece nešlo našít ani zavinění z nedbalosti, nebo má někdo jinou zkušenost? U SO jsem to nikdy nepotřeboval použít, na vyhaluzení opice na místě (jiný případ) to stačilo.

41
Parkování, zastavení, stání / Re:Stání na vozíčkářích
« kdy: 13 Dubna 2017, 13:08:09 »
Před pár lety (2011) jsem se úspěšně uhájil před městskými opicemi a následně SO1 (na SO2 nedošlo) při krátkodobém stání na vyhrazeném parkovacím místě díky rozporování délky parkování a neomezení řidiče [blablabla]:

Citace
361/2000 Sb, § 27

(1) Řidič nesmí zastavit a stát

o) na vyhrazeném parkovišti, nejde-li o vozidlo, pro které je parkoviště vyhrazeno; to neplatí, jde-li o zastavení a stání, které nepřekročí dobu tří minut a které neohrozí ani neomezí ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích, popřípadě neomezí řidiče vozidel, pro něž je parkoviště vyhrazeno,

A tedy, že jednání nebylo přestupkem. Bylo to sice ukončeno prekluzí, ale to, že to SO1 nechal vyhnít a ani nevydal rozhodnutí, mluví za vše. Mimochodem, na tom parkovacím místě jsem tehdy parkoval oprávněně. :-D Ale odmítl jsem se čůze v uniformě čímkoli prokazovat a očekával, že po vypsání lístečku za stěrač odtáhne (byla aktivní, tak jsem si následně zaprudil, měl jsem hodinu čas :-) ).

Je to sice předsprdelní záležitost, ale pokud se nepletu, tak: nestal se přestupek -> nemohl vzniknout správní delikt; a tedy v principu se nic nemění, ne?

42
Rychlost / Re:Změřen, zastaven, ztotožněn
« kdy: 01 Dubna 2017, 22:15:46 »
Mršťa> Děkuji za info.

43
Rychlost / Re:Změřen, zastaven, ztotožněn
« kdy: 31 Března 2017, 23:44:47 »
Aktuální stav: Proti příkazu byl podán odpor a žádost o spis podle 106, žádost o spis zamítnuta (rozhodnutí). Do patnáctidenní lhůty pro vyřízení žádosti (nepletu se?) se úřad vešel (rozhodnutí podáno patnáctý den od doručení žádosti, přesněji nejbližší následující pracovní).

Další plánovaný postup: Odvolání proti rozhodnutí o žádosti (z principu), vyčkání na předvolání k ústnímu jednání, dostavení se k ústnímu jednání, kopie spisu, žádost o lhůtu k nastudování.

Dotazy:

1. Možná se ptám na zbytečnost, ale... Standardní postup by byl využít patnáctidenní lhůtu před podáním odvolání, ale tady, u odvolání proti rozhodnutí o zamítnutí žádosti - není to fuk? Nemůže být naopak výhodné odvolat se dřív?

Proč se ptám:
- varianta A: pošlu odvolání patnáctý den a mezitím mi dorazí dopis s předvoláním k ústnímu jednání,
- varianta B: pošlu odvolání dřív a třeba než se dostanou k poslání dopisu s předvoláním k ÚJ, budou "muset" řešit toto odvolání, což jim přidá práci (ikdyž asi těžko, autoremedura by byl zázrak),
- no a samozřejmě teda ještě varianta C, kdy nic na nic nebude mít vliv: pošlu odvolání patnáctý den a předvolání k ÚJ přijde kdoví kdy.

Asi moc teoretizuju, že? :-)

2. Jak s námitkou podjatosti a zejména kdy? Teď? Před ústním jednáním? Po něm? Tady nemám zkušenost (resp. jednu ano, ale zatím nedořešenou).

44
No tak pak se nabízí ještě řešení , nasednout do auta na tom odtahovém parkovišti a prostě odjet.Mají tam pouze závoru na hlavní bráně, kde jezdí i spediční firma, takže závora se občas musí otevřít :-) Co by mi asi tak hrozilo, kdybych si odjel svým autem, které mi neznámý člověk jen přeparkoval na dané parkoviště?

Hrozit (aspoň podle mě) nemá co, někdy před deseti lety jsem přesně tohle udělal, resp. chtěl udělat - přišel jsem ke svému autu, nasedl a vyrazil. Bohužel, auto bylo daleko od brány a zmrd stihl bránu zavřít. Myšlenku projet bránou po vzoru amerických filmů jsem tehdy zavrhl, ale mít pět vteřin navíc, tak jsem prostě odjel.

45
Vzkazy uživatelů administrátorům / Re:Vzkazy administrátorům
« kdy: 22 Března 2017, 20:15:21 »
Zdravím,

narazil jsem na jeden bug, tak ho hlásím. Přesun z neveřejné sekce do vyřešených případů možná nefunguje úplně tak jak by měl.

Na úvodní straně v tematickém celku "Ukončené případy", řádek "Rychlost", poslední sloupec tabulky, vidím:

Poslední příspěvek od standap
v Re: lustrací v registre...
kdy 17.03.2017, 09:24

Když na uvedený odkaz s názvem tématu v sloupci s posledním příspěvkem kliknu, téma (které sem bylo přesunuto z neveřejné sekce) i s příspěvky vidím.

Když místo toho rozkliknu sekci "Ukončené případy" -> "Rychlost", ve výpisu témat toto téma chybí. Tedy v době psaní tohoto příspěvku je první téma "úspěšnost v neplacení přestupku od zavedení sprdele" (přípíchnuté), druhé téma je "Výhra nad radarem v Židlochovicích", přestože druhé by mělo být téma "WIN: lustrací v registrech Helmut nedohledán - sprdel".

Toto se paradoxně děje jen při přihlášení. Pokud se odhlásím, téma ve výpisu vidím, což je divnější, než kdyby tomu bylo naopak.

Je to srozumitelné? :-)

Stran: 1 2 [3] 4