30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - fu

Stran: 1 [2] 3 4 ... 25
17
https://www.usoud.cz/aktualne/ustavni-soud-opet-zrusil-ustanoveni-trestniho-zakoniku-zmocnujici-vladu-ke-konkretizaci-pojmu-mnozstvi-vetsi-nez-male

https://www.usoud.cz/fileadmin/user_upload/Tiskova_mluvci/Publikovane_nalezy/2021/18._tyden/Pl._US_98_20_na_web.pdf

Po nabytí vykonatelnosti nálezu sp. zn. Pl. ÚS 13/12 se jako řešení jeví určování množství rostlin a hub obsahujících omamnou nebo psychotropní látku cestou judikatury obecných soudů, což se podle Ústavního soudu v praxi osvědčilo. K vymezení pojmu „množství větší než malé“ v § 284 a § 285 trestního zákoníku již existuje rozsáhlá a ustálená judikatura obecných soudů, na základě které je možno učinit ústavně konformní výklad uvedeného pojmu. Navíc lze předpokládat, že Nejvyšší soud bude i nyní postupovat obdobným způsobem jako po nálezu sp. zn. Pl. ÚS 13/12, kdy vydal za účelem sjednocení dosavadní judikatury v dané oblasti stanovisko sp. zn. Tpjn 301/2013.

Účinky nálezu se odvíjí teprve ode dne, kdy bude nález vyhlášen ve Sbírce zákonů. Nosné důvody nálezu lze proto uplatnit pouze do budoucna, nikoli pro rozhodování soudu o skutcích, k nimž došlo za trvání napadené právní úpravy. Opačný přístup k zahájeným, ale i již ukončeným věcem, by totiž nevedl pro adresáty zrušeného ustanovení v rozporu se smyslem tohoto nálezu k vyšší míře právní jistoty.

18
Behem karanteny bylo vhozeno oznameni do schranky, bez pokusu o skutecne doruceni>
1. Pokud by melo byt doruceno, mam narizenou karantenu, tedy prevzit nemohu.
2. Nez skonci karantena dopis bude odeslan zpet bez moznosti se seznamit s obsahem.

Karantenu naridil osetrujici lekar telefonicky  bez vysetreni na covid patrne dle https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-258#p64

Tusim, ze zde nastoupi  § 41 správního řádu (č. 500/2004 Sb.) https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-500#p41
I. Závažné důvody, které představují překážku, jež bránila účastníkovi řízení učinit zmeškaný úkon (§ 41 správního řádu z roku 2004), musí být objektivní povahy, přičemž závažnost těchto důvodů se posuzuje vždy podle okolností konkrétního případu.
II. Nepříznivý zdravotní stav účastníka řízení lze považovat za závažný důvod, který představuje překážku, jež bránila účastníkovi řízení učinit zmeškaný úkon (§ 41 správního řádu z roku 2004), pouze tehdy, pokud mu skutečně brání učinit zmeškaný úkon.

https://sbirka.nssoud.cz/cz/spravni-rizeni-zavazny-duvod-zmeskany-ukon.p3187.html

19
https://www.youtube.com/watch?v=s6xMh-y-8yY
Policista #316999 drager
Policista #xxxx05 drugwipe

Kolik zakonnych pozadavku kazdy z policistu porusil, vcetne ochrany pred sirenim covidu.
http://www.drogovetesty.cz/file/p94.pdf

22
https://www.autoforum.cz/predstaveni/navrh-zakona-o-vyhlazeni-spicek-ukazuje-co-nemci-chystaji-na-majitele-elektromobilu/

Řada Němců za takové velkorysosti podlehla dojmu, že jako majitelé elektrických aut budou u vedení státu v oblibě a nadbíhat jim bude nejen při koupi, ale i kdykoli později. Chyba lávky...

24
Seznam českých konspiračních a antisystémových serverů, na které Seznam.cz Vyhledávání nově upozorňuje, dodávají české internetové jedničce Nadační fond nezávislé žurnalistiky (NFNZ), projekt Atlas konspirací, slovenská iniciativa Konšpirátori.ska společnost Semantic Visions. Samotný Seznam.cz se na hodnocení jednotlivých médií žádným způsobem nepodílí. „Seznam.cz jako technologická společnost není a ani nemůže být arbitrem nebo hodnotitelem pravdivosti či informační spolehlivosti vydavatelského obsahu. V našich produktech a algoritmech přistupujeme ke všem obsahovým zdrojům stejně, nezávisle na jejich názorové, politické nebo hodnotové orientaci. Vedle toho ale chceme našim uživatelům zpřístupnit i výsledky práce nezávislých organizací, které se hodnocením informační spolehlivosti vydavatelů zabývají. Je věcí každého uživatele, jakým způsobem s nimi naloží,“ vysvětluje Ondřej Procházka, předseda představenstva Seznam.cz.
https://blog.seznam.cz/2020/12/seznam-cz-nove-upozornuje-sve-uzivatele-na-dezinformacni-weby/

28
Zajímavé články z internetu / Idnes - praskejte...
« kdy: 23 Července 2020, 10:14:00 »
...podobna videa muzete poskytnou PCR, ktera videa vyhodnoti a budou-li prukazne, jejich aktery dodatecne oceni...
https://tv.idnes.cz/domaci/predjizdeni-zprava-odstavny-pruh-d1-pokuta-risk.V200721_142151_idnestv_cham

29
Jak reaguji soudy na bezodkladne doruceni, do jedne obalky vlozi 2 pisemnosti:
- vyzvu - zaplat polatek do 15 dnu - s poucenim
- listina bez oznaceni - posli informace  - bezodkladne - bez pouceni

Je problem pokud oboji bylo doruceno(platba) odeslano(fotokopie) do  15 dnu?
Bezne je povazovano bezodkladne = do 7 dnu, bohuzel pisemnost vyzvednuta osobne na poste  3. den(s duvodu jine pisemnosti) z 10. dnu.
Pripadne - delaji s tim problem?

Odpovim si sam, soud zajimaji predevsim prachy, dalsi informace az tak nespechaji.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 25