30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - paty

Stran: [1] 2
1
Nedopravní tématika / Kontroly restaurací
« kdy: 07 Července 2021, 01:26:07 »
Kdo je podle současných opatření příslušný pro kontroly restauračních zařízení, resp. jejich zákazníků?

Láká mě poslat 106, kolik takových kontrol proběhlo v Praze. Vím jenom o těch několik pro televizi. Připomíná mi to kontroly DPF. Stále se o nich mluví, ale nikdo je nikdy neviděl.

2
Zajímavé články z internetu / Doručování policisty
« kdy: 03 Listopadu 2020, 19:58:18 »
Policisté doručují rozhodnutí o pracovní povinnosti.
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/nemocnice-karlovarsky-kraj-karlovy-vary-koronavirus-covid_2010301828_sto

Lehce jsem nahlédl do zákonů a i u těchto rozhodnutí by měl platit Spr. Ř. Platí tedy, že proti rozhodnutí se můžu odvolat do 15 dnů? Svým způsobem by se odvoláváním mohl provinnosti tak dlouho vyhýbat až skončí nouzový stav nebo nebude potřeba :D

3
Vím, že momentálně tady frčí korona, ale lenost úřednictva nezná mezí. Lze nějak pracovat s odmítnutím vydání autentizačních údajů pro vstup do portálu EET?

Nástin stiutace:
Podnikatel spadá do poslední vlny EET. Vyslal jsem jej na úřad pro autentizační údaje do EET portálu, abych pokladnu pro evidenci nemusel řešit na poslední chvíli. Na úřadě byl odmíntnut s tím, že "nemají notičky", "víš to říkala paní na informacích a pak jsem i s nějakou ještě volal". Já nyní řeším, jak nejvíc elegantně údaje z finančáku vylámat.

Podle §13 zákona 112/2016 Sb. odst 3  lze o údaje žádat dvojím způsobem:
a) prostřednictvím společného technického zařízení správce daně datovou zprávou s ověřenou identitou této osoby způsobem, kterým se lze přihlásit do její datové schránky, a to ve formátu a struktuře zveřejněné správcem daně, nebo
b) ústně do protokolu, a to u kteréhokoliv věcně příslušného správce daně.

Datovku nemá a vzhledem k antitalentu na techniku se chci vyhnout jejímu zakládání, když stěží vybere e-mail. Beru to jako poslední možnost, kdy ji aktivuju a hned zase po obdržení údajů deaktivuju a nechám ji mrtvou.
Na portálu sice lze podat podání s el. podpisem (ten podnikatel má), ale bojím se, že si s tím úřad vytře anus, když podle zákona má poplatník jenom dvě monžosti výše. Napadlo mě i podání na podatelně, ale to už rovnou můžu i přijít a nahrát jak na mě ouředník kašle a vyhrožovat nadřízeným orgánem. Poslední možnost, co mě napadla požádat s plnou mocí třeba v Praze, kde se vyskutuju.

Co se týče EET zákonů kvůli koroně, byly vyhlášeny dva, a to, že podnikatel není povinanen si plnit povinnosti do 30.9. a druhým zákonem byla tato lhůta prodloužena do konce roku.

Napadne místní zmrdobijce ještě lepší řešení? Případně s čím šermovat až tam s podnikatelem půjdu pro údaje podruhé? Požadovat rozhodnutí, že mi je nechtějí vydat podle SprŘ?

4
Zdravím místní matadory,

v poslední době nám začal nějaký dobrák volat poloopice na parkování motorek. Parkovali jsme na šrafování (za jeepem), ale kvůli nárustu počtu strojů stojíme i ve vyznačené oblasti, kde ještě před nedávnem parkovalo jedno vozidlo. Od doby, co se vozidlo na vyznačené místo nevejde, dost často místo kontrolují poloopice.

Když budu stát ve vyznačené oblasti, můžou mi dát pokutu? Za mě zůstává prostor 3m v každém směru jízdy, pokud počítám i koleje (můžu je počítat?). Podle mě je to snáze obhajitelné než stání na bílém šrafování. Je moje úvaha správná?

Díky za rady

6
https://auto.tn.nova.cz/clanek/novinky/ridici-nechteli-stat-v-kolone-odjeli-v-protismeru-ulickou-pro-sanitku.html?fbclid=IwAR3JOA_8ywGZgo0Nh9zWIZjdsJn9_LVwk2xq3QxTUd4dPMxztnz2lHe_4P8

Bez ohledu na to, jestli nakonec se někdo přizná a bude udělena pokuta. Kterýho čůráka tohle může napadnout, když na konec kolony přilítávají auta 130+ a brzdí na poslední chvíli.

7
Nedopravní tématika / Pravidelný výpis z registru obyvatel do DS
« kdy: 13 Června 2019, 00:19:48 »
Zdravím spolubojovníci. Mám relativně krátce DS a dnes mi zničeho nic přišel Výpis o využití údajů z ROB, přitom mi přišel normálně na začátku 2019. To je normální?

8
Za focení nechody dostali řidiči 130 € pokuty, mimo to jim chtěl ukázat mrtvoly.
https://www.facebook.com/CT24.cz/videos/2204115369918834/


9
Nedopravní tématika / Záhadné psaní od FÚ
« kdy: 24 Dubna 2019, 18:06:47 »
Máme tu někoho, kdo trochu dělá s finančákem?
Přišlo mi od FÚ do datovky psaní s anotací "Ostatní sdělení a oznámení". Je možné, že by to bylo nějaké zahájení řízení k odstranění pochybnosti k daním? Čekám, že by mi měl poslat platební výměr a ještě možná papír k registraci účtu, ale podle daňového řádu se píše, že změna se provede pouze formou úředního záznamu. Znamená to tedy, že mi kvůli tomuhle nepřijde lejstro? Dneska se mi to nechce otevírat, protože bych u toho zkejsnul do večera a navíc si zkrátil čas to nějak řešit. Ale asi mi to nedá a mrknu na to po půlnoci.

Díky

10
Potřebuji poradit - ostatní / Přecházení kolejí
« kdy: 14 Listopadu 2018, 17:09:01 »
Jelikož si často zkracuju cestu z hlavního nádraží v Praze na Žižkov a často tam inkasují opicajti výpalné, díval jsem se, do zákona o dráhách, kolik vlastně můžou inkasovat a dle mého nemají právo řešit toto příkazem na místě. Prosím o kontrolu...

Jedná se o přestupek podle §50 odst. 1 a)
Kód: [Vybrat]
Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že vstoupí v rozporu s § 4a odst. 1 na dráhu nebo v obvodu dráhy na místa, která nejsou veřejnosti přístupná
Ale dále je..

§52a odst. 2
Kód: [Vybrat]
Přestupky podle § 50 odst. 1 písm. c) až f) může projednat příkazem na místě Policie České republiky.
Chápu správně, že toto policie nesmí řešit na místě a musí přestupek poslat na drážní správní úřad.

Lze u takového přestupku zrušit zaplacený příkaz na místě po roce, nechat rozjet a hned zastavit správní řízení pro prekluzi a nárokovat peníze po úřadu?

11
Dlouho jsem váhal kam to zařadit.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/2291509-zakaz-piti-alkoholu-v-centru-neni-zadna-prohibice-rika-prazsky-radni-chce-bojovat-s

Původně jsem to chtěl dát do výroků kvůli téhle větě:
Citace
„Přestupkový zákon, který se bude aplikovat, má určité rozmezí sankcí, které odráží společenskou nebezpečnost a charakter toho chování,“ doplnil Solil. Strážníci by tak podle něj měli vnímat rozdíl mezi skupinou opilých turistů, kteří narušují klid v centru, a dvojicí, která poklidně popíjí na Náplavce. „To rozmezí je napomenutí až po blokovou pokutu ve výši deseti tisíc,“ dodal.

14
Zajímavé články z internetu / Být připraven a chránit
« kdy: 28 Září 2017, 15:28:32 »
Další člověk by se jen pletl, ale ten defibrilátor, co vozí jako závaží v autě vytáhnout mohli. Asi umí obsluhovat jenom rammer  ;D

https://www.facebook.com/ftvprimazpravodajstvi/videos/10155125142543507/

Stran: [1] 2