30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - mungo

Stran: [1]
1
Zdravím,

služby poskytované v naší oblasti Českou poštou se v tomto roce defacto zhroutily. Pošta doručuje dvakrát týdně a dopisy vydává prakticky komukoliv, kdo na dané adrese vystrčí hlavu ze dveří. Tak se stalo, že Výzvu určenou otci převzala babička, ani občanku nepotřebovala. Domnívám se, že to je vcelku triviální win, ale protože v praxi neřeším přestupky často, tak bych si rád ověřil, že je moje taktika obhajoby OK.

1) Včera doručena otci Výzva. Převzata jinou osobou, která ani nemusela dát číslo OP.
2) Držíme radiový klid.
3) Po 60+ dnech přichází zahájení přestupku provozovatele, předpokládám příkazem.
4) Otec podává odpor. V něm uvádí, že mu před příkazem nebylo nic doručeno a rovnou v odporu udává mě jako řidiče.
5) Úřad u pošty zjistí vadu doručení Výzvy. Na řidiče už nemůže, protože odložil, a na provozovatele také ne, protože ten udal.

Šach mat. Co vy na to? :)

2
https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/auto/pokuta-ze-zahranici-uz-vas-nemine-schvalilo-se-snadnejsi-vym/r~30fa1c74023811efbf960cc47ab5f122/

Nová směrnice EU prý schválena. Nemám čas ani morálku dohledávat danou směrnici, tak alespoň FYI výtah z aktualne.cz.

"[Vnitrostátní orgán] může na žádost členského státu, v němž k přestupku došlo, převzít výběr pokut za dopravní přestupky unijní země, v níž má pachatel bydliště. Musí ale platit, že jde o částku vyšší než 70 eur, která nebyla zaplacena po vyčerpání všech zákonných možností."

"[Stíhatelné přestupky rozšířeny] mimo jiné třeba o nedodržení bezpečné vzdálenosti, nebezpečné předjíždění, nebezpečné parkování, tedy parkování na přechodu pro chodce či bránění v jízdě tramvají, přejetí plné čáry a ujetí z místa nehody."


3
Tak kdepak jsou ty slíbené bezpečné vozy bez omylného řidiče za volantem. My čekáme :D
Článek je mírně škodolibý. Celkem jsem se zasmál, což se mi u zpráv moc nestává, a tak dávám sem pro pobavení.

https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/autonomni-mobilita-robotaxi-san-francisko-waymo-cruise.A230824_165506_automoto_dohr

5
Inu šel jsem si vyměnit řidičský průkaz a režim na úřadě mě fascinoval natolik, že jsem si na nahrávání zvuku vzpomněl až u přepážky a jen vytáhl telefon, abych ho zapnul. Se zlou jsem se potázal, bába na mě vyjela co že si to dovoluji, že je to neslušné, všude okolo plno osobních údajů, a vůbec. Nahrávání jsem zapnul, a k tématu se na moment vrátil, protože mě vážně zajímalo, co se to děje :D Dozvěděl jsem se, že mobilní telefony jsou zakázané proto, že na úřadě stoly nemají šuplíky.

Protože jsem jinak velmi nekonfliktní povahy a nerad ztrácím čas s blbci (až toho někdy lituji, tohle mělo potenciál), dál už jednání proběhlo standardně. O pořizovaném zvukovém záznamu jsem se nezmiňoval. Začátek dávám pro pobavení.

Osobně se domnívám, že se bála že jí budu fotit jak tam sedí bez roušky. Možná jsem to měl za tu její drzost udělat. Tož tak to chodí v Brně :)

6
Dobrý den,

pomáhám při řešení podezření z přestupku proti veřejnému pořádku 251/2016 Sb. §5 odst. 1f - krycí název Znečištění. Riziko je malé a zkušenosti k nezaplacení, ale mám pár věcí, které bych si rád ujasnil.

Aktivní svědek volal městskou policii, ta na místě neshledala porušení. Přestupek i řízení samo o sobě je poměrně vtipné, ale nechci uvádět detaily, dokud je šance na rychlé shození už u první instance. Pro pobavení zveřejním až bude hotovo, nebo před odvoláním pro podrobnější rozbor.

Teď proběhlo ústní jednání - výslech svědka, okopírování spisu a vyžádání lhůty pro písemné vyjádření. Původně jsem chtěl napsat poměrně jednoduché vyjádření, že obviněná se držela platných zákonů a nic neporušila (což zaznamenala i přivolaná hlídka). Tím pádem je jediným důkazem proti obviněné tvrzení svědka (který z těch a těch důvodů není úplně důvěryhodný), případ je pouze tvrzení proti tvrzení a tedy IMHO snadný win.

Ve spisu a při jednání jsme ale narazili na chaos, který by se dal využít, a právě to bych rád prokonzultoval.

1. V předvolání na ústní jednání byl klasický copy-paste - po skončení ústního jednání máte možnost seznámit se s podklady pro vydání rozhodnutí a bude rovnou rozhodnuto. Čekali jsme tedy na místě maximálně komisi a spis. Místo toho byl předvolaný i svědek, o čemž v našem předvolání nebyla zmínka. Naštěstí jsme stejně chtěli požádat o jeho předvolání, takže měla obviněná představu jaké klást otázky a výslech proběhl ok. Myslel jsem ale, že o případném výslechu svědků musí orgán předem explicitně informovat obviněného, aby ten byl schopen připravit si otázky. Mýlil jsem se?

2. Není jasné datum spáchání domnělého přestupku. K incidentu reálně došlo 5. 10., v předvolání na ústní jednání je obviněná předvolaná kvůli přestupku z 6. 10. (toho jsme si bohužel dříve nevšimli). Zápisy provedené městskou policií jsou z 5. 10., kromě jednoho, který je z 6. 10. (tady jde pravděpodobně, podle jeho obsahu, jen o chybu v datu). Při ústním jednání ještě vyšlo najevo, že svědek k podobnému incidentu volal policii i o měsíc později - 2. 11., ale tam obviněná vůbec nebyla. Svědek poskytl do spisu fotky, kde některé jsou z 5.10. a některé z 2. 11. Při ústním jednání se je snažili datovat a zjistilo se, že ze dne našeho domnělého přestupku jsou jen fotky nevinné a nic neříkající (a ty ostatní tak nekvalitní, že by jimi klidně mohli dokládat spatření UFO).

Osobně bych se přidržel původní strategie a chaos v datech použil spíš ke znevěrohodnění svědka a fotografií ve spisu, než k nějakým procesním obstrukcím, protože ke shození případu to IMHO nestačí. Nebo je nějaký lepší způsob jak to využít?

7
Zajímavé články z internetu / Rozhovor - velitel dopravky pro idnes
« kdy: 27 Července 2020, 13:24:56 »
Rozhovor s velitelem dopravky na idnes:

https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/jiri-zly-policie-dopravni-prestupek-bodovy-system-silnicni-zakon-nehody-rozstrel.A200726_131758_automoto_fdv

Zajímavé body:

  • na D1 a D5 policie testuje nové silné vozy, které jsou jiné značky než Škoda (předpokládám že pro skrytý dohled)
  • novela silničního zákona - policie se velmi intenzivně na chystaných změnách podílí (a to nás všechny uklidňuje, protože to vůbec nejde proti základnímu oddělení různých typů moci v demokratickém státě)

8
Ahoj, dávám sem odkaz na článek z road-fens.cz. Z pravidelných členů fóra ho bude asi většina znát, ale mohl by se hodit i nově příchozím ;)

http://road-fens.cz/vymahatelnost-pokut-ze-zahranici-na-uzemi-cr/

Eviduje pokus rakouského správního orgánu o vymožení pravomocně uložené pokuty za dopravní přestupek pomocí soudu v ČR. Detaily k případu zatím nejsou žádné, takže těžko říct jestli jde o nějaký exces, nebo o novou praktiku. Osobně si ale myslím, že dřív nebo později stejně někdo ty cesty pro výběr pokut od cizinců prošlape.

9
Zajímavé články z internetu / Filler - Svět motorheadů
« kdy: 28 Června 2019, 15:05:24 »
Tak jsem v páteční odpoledne zabrousil mezi články auto*matu, a hleďme, aktivista filler se ztopořil při čtení světa motorů :)

https://www.auto-mat.cz/2019/05/svet-motorheadu/

Článek je sice staršího data, ale třeba pro pobavení..

10
Trochu mimo téma osobní dopravy, ale hezká ukázka jak se dá všechno zneužít k utahování šroubů.

https://zpravy.idnes.cz/zakaz-zahalovani-tvare-na-verejnosti-kdu-csl-bartosek-babis-klaus-p9x-/domaci.aspx?c=A180801_095719_domaci_kop

Prezentace - obrana národní kultury proti cizím nájezdníkům.
Realita - tady se vrchní lidovec trochu ukecl:
„Nové technologie k identifikaci potřebují tvář vidět v případě různých teroristických útoků. S tímhle krokem souhlasím, je to otázka bezpečnosti,“ řekl Bartošek.

Světe div se, ani premiér proti myšlence efektivnějšího fízlování nic nemá: „Samozřejmě, my nejsme zvyklí se zahalovat,“ řekl iDNES.cz.

A diskuze pod článkem tentokrát vážně jen pro silné žaludky: "Jaký důvod má vlastně člověk, aby schovával ksicht na veřejnosti? Aby ho nikdo nepoznal," obšťastnil nás svou precizní úvahou soudruh Knapek.


11
Nedopravní tématika / "Novinky" v měření emisí
« kdy: 27 Října 2017, 16:36:24 »
Ahoj,

řeším (jak jsem asi pozdě zjistil) poměrně zapeklitý problém. Moje oblíbené, skorosportovní auto pomalu motorově umírá, ale dokud obstojně jezdí rád bych si ho ponechal - potom půjde do likvidace. Na nový rok bych s ním ale měl projít technickou kontrolou a emisemi. Po technické stránce je auto naprosto v pohodě, vždycky jsem si dával na servisu záležet, ale emise nejspíš problém budou. Motor sežere litr oleje na 1500 km a chod za studena taky není nejpravidelnější. Navíc se prý u kontrol hodně přitvrdilo, neprojdou někdy ani na první pohled OK auta a žádný z mých "známých" servisů se mnou najednou nechce nic mít.

Teď už mi zbylo jen pár štací které zkusím objet, tak mě napadlo zeptat se jestli tu někdo nemá zkušenost s novým měřením emisí a jak se na něj připravit. Nějaké jiné info než od Ťoka, nebo toho mechanika co dneska s vážnou tváří mlel cosi o liteře zákona :D
Když nic nevymyslím, tak holt půjde auto v lednu do šrotu.

12
http://zpravy.idnes.cz/theresa-mayova-teror-internet-de5-/zahranicni.aspx?c=A170605_141245_zahranicni_aha

To je jeden politik horší než druhej. Vážně by mě zajímalo, jestli to dělají z blbosti a neznalosti, pro popularitu a nebo jim to diktuje nějaká šedá eminence :)

13
Rychlost / [LOST] Rychlý helmut - odvolání
« kdy: 05 Dubna 2017, 15:53:10 »
Ahoj,

obvykle si snažím poradit si sám, ale narazil jsem na dost vytrvalý úřad. Případ klasického Helmuta je teď ve fázi rozhodnutí, potřebuji dát dohromady odvolání a protože jsem nikdy nic takového nesepisoval, chtěl bych požádat o rady. Vzhledem k tomu že jsem v řízení nenarazil na žádnou vyloženou "botu", mým plánem je sepsat co nejdelší a co nejméně jedlé odvolání a doufat že se tím nebude chtít nikdo hrabat.

Přiložil jsem (snad dostatečně) anonymizované rozhodnutí, za náměty kudy vést obhajobu budu vděčný.

14
https://auto.idnes.cz/nehoda-dozivoti-berlin-073-/automoto.aspx?c=A170301_102945_automoto_fdv

Přijde mi to úplně neuvěřitelné. Každý by měl být souzen způsobem odpovídajícím jeho činu. Jakmile se do práva začne motat ideologie a "posílání zpráv" dostává spravedlnost na frak.

Adekvátní obvinění je podle mě zabití. Dá se polemizovat o úmyslném/neúmyslném - při závodění po městě takovou rychlostí dojde i puberťákovi že může někoho zranit. Ale obvinit a uznat vinným z vraždy? Vážně bych rád viděl odůvodnění soudce a kde viděl úmysl zabít toho konkrétního člověka.

Zničit někoho doživotím jen proto aby z něj byl příklad pro ostatní je pro mě svinstvo.

15
Žádosti o spis / Nahlédnutí do spisu - Brno
« kdy: 09 Února 2017, 15:41:31 »
Zdravím přátelé, potřeboval bych od někoho nahlédnout do spisu v Židlochovicích. Nerad bych se tam ukazoval osobně, díky.

Stran: [1]