30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - chom

Stran: 1 ... 6 7 [8]
106
Potřebuji poradit - ostatní / telefon - dovolání k soudu
« kdy: 10 Srpna 2014, 08:10:41 »
Zdravím, byl by zde někdo ochotný mi poradit, zda má smysl podávat dovolání k doudu, co to obnáší a podobně?
Ve stručnosti jde o toto:

3. 9. 2013 jsem byl zastaven hlídkou s tím, že jsem používal telefon a že mají záznam. S přestupkem jsem nesouhlasil.
Proti příkazu podán včas odpor. Následně předvolání - omluva ze zdravotních důvodů. Další předvolání - opět zdravotní indispozice. Poté mi poslali rozhodnutí, že jsem byl uznán vinným. Podal jsem odvolání, kde jsem toto napadnul jako závažnou procesní chybu a krácení práv obviněného + pár dalších nesrovnalostí z důkazního materiálu (jakože mně viděli bez překážek na pár metrů a ono to bylo přes 30 m a přes dvě skla). Teď mi přišlo rozhodnutí z kraje, že odvolání shledávají jako nedůvodné....

Co myslíte, má to smysl a naději na úspěch? Dokumenty mám všechny v pdf včetně spisu, tak to bych kdyžtak poslal přes SZ. Díky moc.

107
Tady asi není si na co stěžovat. Vložení do schránky je, jak sám říkáte, postup dle zákona. To, že někomu na vesnici ze schránky vypadávají dopisy a j do nich vidět, je asi spíš problém adresáta....
V mém případě šlo o to, že úřednice požadovala po poště, aby vložila do schránky (podle mého názoru v souladu se zákonem), ale pošta vrátila zpět na úřad, takže se doručovalo znovu. Což mi vzhledem k běhu lhůt nvadilo.

Na doručení fikcí má vliv jen to, zda si adresát dopis vyzvedne nebo ne, prostě v případě nevyzvednutí je 10 den doručeno, v případě víkendu nebo svátku se posouvá doručení na následující pracovní den.
Vhození dopisu do schránky s fikcí nemá nic společného a ta úřednice mele bláboly, spíš po.... něco jiného, buď je nezkušená, hloupá a nebo by měla roztrhat své osvědčení o zvláští odborné způsobilosti.

Správní řád neukládá úředníkům po 10ti dnech vhazovat písemnosti do schránek, pouze jim tu možnost nabízí, ale neměl by nikdy připustit vhazovat do schránky písemnosti do vlastních rukou.
Například do schránek na vesnicích, vyrobených ze silničních patníků, vidí každý kolemjdoucí a pokud tam nějaký individum uvidí dopis s pruhem, tak vidím, jak si celá vesnice bude povídat o tom, jak jsem obviněný z toho nebo z toho. Ten dopis může otevřít kdokoliv a je řada případů, kdy to může adresáta značně poškodit.

Kdyby mně osobně nechal správní orgán vložit do schránky dopis do vlastních rukou, tak mu tam ještě ten den letí stížnost.

108
Nikdy jsem v praxi fikci doručení nezažil (a vzhledem k DS už asi papírově ani nezažiju), ale jak se vrací obálka? Měl jsem zato, že pošta 11. den vhazuje celou obálku (kromě ústřižku) do schránky. To jako že pošťačka obálku roztrhne, vyjme obsah, hodí ho do schránky a obálku pošle zpět?  :) Navíc ani to by nedokazovalo, že vhodila do schránky a ne do odpadkového koše.

Záleží na druhu písemnosti a jakou variantu doručení správní orgán vyznačí.
U přestupků můsí být písemnost převzata do vlastních rukou, pokud osoba písemnost nepřevezme na místě doručení, tak jí pošta uloží na své pobočce, kde leží těch 10 dní, přitom pošťačka vloží do schránky výzvu k vyzvednutí.
Po uplynutí 10ti dní jí celou i s obsahem vrací odesílateli, nemůže jí vhodit do schránky, jedině v případě, že o to správní orgán vysloveně požádá, což je možné, ale ne v případě správního řízení o přestupku, kde musí být doručena proti podpisu nebo vrácena v tom stavu jak přišla.
Pokud by správní orgán požádal o vhození do schránky, tak se mu vrátí útržek s údaji o uložení a může vypočítat fikci, ale samozřejmě to neznamená, že je adresát informován o obsahu, takže stejné, jakoby to hodila do hazlu :)
Při správním řízení bych napadal ten postup a chtěl vidět co správní orgán posílal, kde je obálka, co bylo jejím obsahem, což správní orgán nebude moci doložit, protože jí nemá, a tím samozřejmě napadnu i samotnou fikci doručení ničeho.
Pošťačky samozřejmě nesmí otvírat žádné obálky to by porušily řadu předpisů :)
Zatím jsem viděl ve spisech pouze podepsané doručenky nebo celé, nerozlepené obálky.
V řadě případů klienti převzali nedoručené písemnosti přímo u orgánu, kdy správní orgán obálku před klientem rotrhnul a předal mu proti podpisu její obsah.

Podle mého názoru je to tak, že po 10 dnech má pošta uložit dopis do schránky. Teď jsem řešil s přítelkyní jeden přestupek a během doby, kdy měla ve schránce svého trvalého pobytu výzvu k převzetí zásilky a běžela lhůta 10 dní, tak jsem na podatelnu magistrátu zanesl plnou moc s povídáním, že mají vše řešit se mnou a že se na adrese trvalého bydliště nezdržuje. Následně uplynulo 10 dní (zásilku jsme z důvodu v předchozí větě nepřebírali) a dopis nebyl vhozen do schránky. Pátráním na poště se ukázalo, že ho odeslali zpět magistrátu. Po návštěvě magistrátní úřednice řešící přestupek ona sama konstatovala, že fikci doručení nelze uplatnit, protože měli správně vhodit dopis po 10 dnech do schránky!

Stran: 1 ... 6 7 [8]