30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - kdo

Stran: 1 ... 61 62 [63] 64 65 ... 125
931
A to někdy skutečně zafungovalo, nebo je to nějaká městská legenda?

Předpokládám, že SMS má být využita k podložení tvrzení o náhlé nevolnosti, která ale není náhlá, neboť započala ještě před zahájením jízdy. Jak Vám doporučil kamarád reagovat, pokud by na Vás úřad vytáhl porušení § 5(2)(c) ZPPK?

932
Děkuji všem za připomínky. Pokusil jsem se je zapracovat a myslím, že už to můžeme odeslat:

Citace
Vážená paní bakalářko,

děkuji Vám za zaslání návrhu smlouvy. Ač jsem stále zcela přesvědčen, že že dle § 7 odst. 1 zákona č. 13/1997 Sb., zákon o pozemních komunikacích, je pozemek p. č. 2707 účelovou komunikací, jsem v rámci smírného řešení situace připraven vyjednávat o podmínkách uzavření smlouvy. Mé připomínky k Vašemu návrhu jsou především:
1) Dle čl. 1 odst. 5 „[ n ]ájemce prohlašuje, že bude pozemek používat jako garážový dvůr“, přičemž není naprosto patrno, co je tímto ustanovením myšleno. Mám-li podpisem smlouvy uznat, že onen „garážový dvůr“ není účelovou komunikací, pak toto ustanovení odmítám a žádám o jeho vypuštění z textu smlouvy, příp. navrhuji nahradit textem: „Nájemce prohlašuje, že bude pozemek používat jako cestu pro přístup ke své garáži.“.
2) Dle čl. 3 odst. 3 „[ n ]ájemce ohlásí pronajímateli každou změnu rozhodnou pro řádné plnění uzavřené smlouvy, zejména změnu bydliště a vlastnictví garáže“, což je povinnost, kterou v tuto chvíli nemám, přičemž ze smlouvy nijak nevyplývá žádná kompenzace této mé nové povinnosti. Pokud bych se přestěhoval, a opomněl oznámit tuto skutečnost pronajímateli, byl by pronajímatel oprávněn smlouvu vypovědět i tehdy, když bych nájem nadále řádně platil. Hlášení změny vlastnictví garáže rovněž není nic než nucení nájemce k provádění zbytečných úkonů pod pohrůžkou výpovědi smlouvy. Tato informace je dostupná ve veřejném seznamu, navíc – budu-li nadále platit nájem „garážového dvora“ i bez vlastnictví garáže – pronajímatele to nijak nepoškozuje. Celé to nedává smysl, navrhuji proto shora citovaný text vypustit.
3) Dle čl. 3 odst. 6 „[ n ]ájemce je oprávněn přenechat garáž do užívání třetí osobě pouze po předchozím oznámení pronajímateli“, čímž je omezeno mé vlastnické právo ke garáži. Požadavek na hlášení majetkových dispozic, a to dokonce předem, považuji za zcela nepřijatelný. Ze smlouvy navíc opět nijak nevyplývá žádná kompenzace toho, že tuto novou povinnost přijmu. Navrhuji proto shora citovaný text vypustit.
4) Dle čl. 3 odst. 9 „[ n ]ájemce tímto ve smyslu ust. § 1765 odst. 2 občanského zákoníku výslovně prohlašuje, že na sebe přebírá nebezpečí změny okolností“. Pokud by z libovolných důvodů nebylo možno „garážový dvůr“ užívat, nebo až se ukáže, že jde o veřejnou komunikaci, musel bych přinejmenším ve výpovědní době platit nájem. U takto triviální smlouvy vyloučení rebus sic stantibus nedává smysl, navrhuji proto celý odstavec vypustit.
5) Dle čl. 5 odst. 1 „[ ú ]hrada je stanovena dohodou a činí 45,- Kč za m2 a rok“. Takto absurdně vysoký nájem jsem samozřejmě nucen odmítnout. V daném místě je nájem komerčních ploch, které může nájemce používat mnohem intenzivněji a efektivněji než „garážový dvůr“, běžně i o více než polovinu nižší. Zdvořile proto žádám o návrh v daném místě a čase relevantní výše nájemného.

Co se týče úhrady tzv. bezdůvodného obohacení, na Vaši výzvu nereflektuji, nemám totiž vůči MČ Starý Lískovec žádné splatné závazky. Vámi tvrzené bezdůvodné obohacení, pokud by k němu vůbec došlo a pokud by byla MČ Starý Lískovec schopna jeho existenci prokázat, samozřejmě nelze stanovit takto arbitrárně (srov. např. nález Ústavního soudu I. ÚS 143/11 ze dne 1. 9. 2014 nebo rozsudek Nejvyššího soudu spis. zn. 25 Cdo 2526/98).

Zdravím, pokud se na to podívám nezaujatým pohledem, tak si myslím, že pokud nehodláte reflektovat nájem cca 20-30 kc/m, tak tam ty ceny raději nepište. Z mého úhlu pohledu si o tuto cenu říkáte a jak jsem pochopil i to je cena vysoká. Aby Vás pak nenařkli, že cenu podle Vás snížili na 25Kc a vy dále obstrukčně chcete méně.

Oni nemohou snížení ceny akceptovat. Je stanovena rozhodnutím rady. Pokud by rada rozhodla o snížení v tomto konkrétním případu, postarali bychom se, aby se o tom co nejrychleji dozvěděli všichni, kdo platí 45 Kč.

Vypustil bych pojem "budu moci akceptovat" a nahradil bych ho ve smyslu "navrhněte to jinak a znovu se na to podívám....".
Pokud si to nenecháváte do dalšího kola - tak článek 3 bod 9 bych zrušil zcela. V článku 3 bod 4 bych žádal úpravu - klidně bych se zavázal neznečišťovat a nenechávat odpadky, ale po nikom uklízet nebudu. Článek 3 bod 5  proč? - viz § 2215 OZ.
Pokud ale cílem vaší cesty vícekolový mač, pak OK.

Bod jsem odstranil úplně. Ve vážně koncipovaném dopisu postrádá tato de facto sarkastická vložka smysl.

Cílem tohoto dopisu je ukázat vůli jednat. Konečným cílem je samozřejmě uznání garážového dvora za veřejnou komunikaci.


933
Vyhrazené parkoviště je takové, kde má konkrétní vozidlo (příp. konkrétní řidič) jistotu, že může kdykoli zaparkovat. Bavíme-li se o fialových zónách, o vyhrazených místech nemůže být řeči, neboť snad všechny MČ prodaly více karet, než kolika parkovacími místy disponují, a k tomu umožňují parkování i dalších vozidel za jednorázový poplatek.

Tedy, abych parafrázoval Vaši argumentaci, i platící stojí na vyhrazeném parkovišti a omezuje "řidiče vozidel, pro něž je parkoviště vyhrazeno", tedy ty, kteří mají předplatné.

Povinnost uhradit parkovací poplatek není dána ZPPK, ale opatřením obecné povahy. Její nesplnění tudíž nemůže být posuzováno jako naplnění znaku přestupku podle ZPPK.

934
Nebudou-li další připomínky, takto bych to poslal:

Citace
Vážená paní bakalářko,

děkuji Vám za zaslání návrhu smlouvy. Ač jsem stále zcela přesvědčen, že že dle § 7 odst. 1 zákona č. 13/1997 Sb., zákon o pozemních komunikacích, je pozemek p. č. 2707 účelovou komunikací, jsem v rámci smírného řešení situace připraven vyjednávat o podmínkách uzavření smlouvy. Mé připomínky k Vašemu návrhu jsou především:
1) Dle čl. 1 odst. 5 „[ n ]ájemce prohlašuje, že bude pozemek používat jako garážový dvůr“, přičemž není naprosto patrno, co je tímto ustanovením myšleno. Mám-li podpisem smlouvy uznat, že onen „garážový dvůr“ není účelovou komunikací, pak toto ustanovení odmítám a žádám o jeho vypuštění z textu smlouvy, příp. navrhuji nahradit textem: „Nájemce prohlašuje, že bude pozemek používat jako účelovou komunikaci pro přístup ke své nemovitosti.“.
2) Dle čl. 3 odst. 3 „[ n ]ájemce ohlásí pronajímateli každou změnu rozhodnou pro řádné plnění uzavřené smlouvy, zejména změnu bydliště a vlastnictví garáže“, což je povinnost, kterou v tuto chvíli nemám, přičemž ze smlouvy nijak nevyplývá žádná kompenzace této mé nové povinnosti. Navrhuji proto shora citovaný text vypustit.
3) Dle čl. 3 odst. 6 „[ n ]ájemce je oprávněn přenechat garáž do užívání třetí osobě pouze po předchozím oznámení pronajímateli“, čímž už je omezeno mé vlastnické právo ke garáži. Ze smlouvy opět nijak nevyplývá žádná kompenzace toho, že tuto novou povinnost přijmu. Navrhuji proto shora citovaný text vypustit.
4) Dle čl. 5 odst. 1 „[ ú ]hrada je stanovena dohodou a činí 45,- Kč za m2 a rok“. Takto absurdně vysoký nájem jsem samozřejmě nucen odmítnout. V daném místě je nájem komerčních ploch, které může nájemce používat mnohem intenzivněji a efektivněji než „garážový dvůr“, o polovinu nižší. Zdvořile proto žádám o návrh v daném místě a čase relevantní výše nájemného.
5) Pouze po provedení shora naznačených úprav smlouvy budu moci akceptovat znění čl. 6 odst. 8, dle nějž „[ s ]mluvní strany prohlašují, že tato smlouva byla uzavřena po vzájemném projednání podle jejich pravé vůle, nikoliv v tísni nebo za nápadně nevýhodných podmínek“.

Co se týče úhrady tzv. bezdůvodného obohacení, na Vaši výzvu nereflektuji, nemám totiž vůči MČ Starý Lískovec žádné splatné závazky. Vámi tvrzené bezdůvodné obohacení, pokud by k němu vůbec došlo a pokud by byla MČ Starý Lískovec schopna jeho existenci prokázat, samozřejmě nelze stanovit takto arbitrárně (srov. např. nález Ústavního soudu I. ÚS 143/11 ze dne 1. 9. 2014 nebo rozsudek Nejvyššího soudu spis. zn. 25 Cdo 2526/98).

935
Ano, měl jsem na mysli to stejné místo. Kolem stromu kousek od značky určující vyhrazené parkoviště pro Commerzbank je nějaký kovový rošt, středový pás (údajný "chodník") je v daném místě široký cca 30 cm. Podle technických norem (zejm. ČSN 73 6110) ale má chodník mít průchozí šířku nejméně 150 cm (aby se mohly míjet protijedoucí maminky s kočárky, které fungují jako etalon šťastného a bezpečného provozu).

Ke středovému pásu navíc nevede žádný přechod pro chodce, a tak lze jejich výskyt na něm v podstatě vyloučit, jelikož nemají, jak by se na středový pás dostali. Přinejmenším je jisté, že absence přechodu je součástí místní úpravy, jež výskyt chodců na středovém pásu zcela zjevně nepředpokládá.

Žádné dopravní značení v dané lokalitě, které by zakazovalo parkování na středovém pásu, jsem neobjevil. Ze zásady legální licence (co není zakázáno, je dovoleno) tak vyplývá, že parkováním na středovém pásu se dopustit přestupku nelze.

Na nevolnost to klidně můžete zkoušet (velmi pravděpodobně to bude označeno za účelové tvrzení), zajímavější by ale rozhodně bylo sledovat, jak se oprávněná úřední osoba v tomto konkrétním případu zapotí při prokazování existence chodníku.

EDIT: Ještě dodávám, že podle již zrušených právních předpisů:
1) podle ustanovení § 7 odst. 12 vyhlášky Federálního ministerstva vnitra č. 100/1975 Sb., o pravidlech silničního provozu (+ stejnojmenná vyhláška č. 99/1989 Sb.) „chodníkem se rozumí komunikace v obci určená především pro chodce, oddělená od silnice výškově nebo jiným způsobem“.
2) podle ustanovení § 4 odst. 1 vládního nařízení č. 1/1943 Sb., o čištění chodníků, podle něhož „čistiti jest chodníky (cesty pro pěší) sloužící veřejnému provozu, a kde chodník není zřízen, pruh veřejné silnice (veřejné cesty), jež hraničí s nemovitostí, potřebný k bezpečné a snadné chůzi“.

Na tomto základě lze vymezit chodník jako úzký pás komunikace vedoucí podél silnice, který na druhé straně hraničí s nemovitostí, umožňuje bezpečný a plynulý pěší provoz a je k tomu určen příslušným orgánem. Za rozhodující definiční znak je nutno považovat účel komunikace, nikoliv její stavebně a dopravně technické uzpůsobení. Smyslem chodníku je výhradně umožnit chodcům bezpečnou a pohodlnou chůzi mimo vozovku tak, aby nebyli ohroženi dopravními prostředky a sami neomezovali účastníky silničního provozu.

Zajímavý náhled do této problematiky poskytuje rozsudek NSS č. j. 2 As 48/2008 - 59 ze dne 31.7.2008.

936
Některá oslovení se nepoužívají – neříkáme pane bakaláři ani kandidáte věd.

Oslovením “Vážená paní bakalářko” vyjadřujeme adresátce soustrast s její neschopností absolvovat (dokonce i v dnešní době) pseudoVŠ studium. Kdybychom ji rovnou oslovili “Vaše ubohá nevzdělanosti”, což je vlastně totéž, obdrželi bychom bonus v podobě pořádkové pokuty. Jen na okraj: onen příživník (majitel garáže) nepřispívající finančně obecnému blahu absolvoval magisterské studium na FI MUNI v době, kdy to ještě skutečně mělo úroveň, ale paní bakalářka jej vytrvale tituluje “pane”, nikoliv “vážený pane” či dokonce “vážený pane magistře”.

Jinak ale apeluji na umírněnost, i když to svrbění prstů plně chápu. Nešlo by v prvním kole navrhnout jen vypuštění problematických bodů? Nebo si odpustit alespoň to kouzlení s čísly a záporným nájmem? Protistrana to sice dělá taky (vygeneruje si čísla jaká chce a neštítí se do návrhu cpát vatu o projednání, pravé vůli a nikoliv nevýhodných podmínkách), ale věc je na začátku a není taktické dávat najevo, jak dobře se bavíte. K tomu ještě bude příležitostí dost.

Já vím. Omlouvám se, tomu zápornému nájmu jsem odolat nedokázal. Ukázním se a text učešu do nějaké komisnější podoby. Předpokládám ale, že vyjádřit nesouhlas s výší “nájmu” můžeme (seriosní formou) už teď, přibližně v tom duchu, jak navrhuje pan opas:

jo, já bych jim fakt napsal že s "radní" cenou nesouhlasím, tedy nemohu souhlasit ani s výší údajného obohacení a pokud je uhrazení této částky podmínkou uzavření smlouvy pak tedy smlouva uzavřena být nemůže a nechápete co na tom nechápou :-D
A to bych jim napsal bez toho aniž bych uváděl jakýkoli protinávrh. Jen ať se snaží a sami napíšou dotaz, co byste si představoval.

Tedy něco ve smyslu: “o uzavření smlouvy mám v rámci dobrých vztahů s MČ vážný zájem, nicméně cena je po mém soudu s přihlédnutím k obvyklým tržnim cenám poněkud přemrštěná, zdvořile proto žádám o její snížení”, a rozhodně vynechat “kdybych se učil tak dobře jako Vy, paní bakalářko, jistě by pro mne výše nájemného nebyla neúnosně vysoká”.

937
Připravil jsem návrh reakce:

Citace
Vážená paní bakalářko,

děkuji Vám za zaslání návrhu smlouvy. Ač jsem stále zcela přesvědčen, že že dle § 7 odst. 1 zákona č. 13/1997 Sb., zákon o pozemních komunikacích, je pozemek p. č. 2707 účelovou komunikací, jsem v rámci smírného řešení ochoten vyjednávat o podmínkách uzavření smlouvy. Mé připomínky k Vašemu návrhu jsou především:
1) Dle čl. 1 odst. 5 „[ n ]ájemce prohlašuje, že bude pozemek používat jako garážový dvůr“, přičemž není naprosto patrno, co je tímto ustanovením myšleno. Pokud jde pouze o uznání skutečnosti, že onen „garážový dvůr" není účelovou komunikací, pak toto ustanovení odmítám, neboť se o účelovou komunikaci zcela zjevně jedná.
2) Dle čl. 3 odst. 3 „[ n ]ájemce ohlásí pronajímateli každou změnu rozhodnou pro řádné plnění uzavřené smlouvy, zejména změnu bydliště a vlastnictví garáže“, což je povinnost, na kterou budu muset jako nájemce stále myslet, abych ji v případě změny neopomněl splnit. Jsem ochoten tuto podmínky akceptovat oproti slevě na nájmu ve výši 100 Kč/rok.
3) Dle čl. 3 odst. 6 „[ n ]ájemce je oprávněn přenechat garáž do užívání třetí osobě pouze po předchozím oznámení pronajímateli“, čímž už je omezeno mé vlastnické právo ke garáži. I na tuto podmínku budu muset po celou dobu trvání smlouvy myslet. Jsem ochoten ji akceptovat oproti slevě ve výši dalších 100 Kč/rok.
4) Dle čl. 5 odst. 1 „[ ú ]hrada je stanovena dohodou a činí 45,- Kč za m2 a rok“. Takto absurdně vysoký nájem jsem nucen odmítnout. Jsem ochoten hradit maximálně 15 Kč/m2/rok – tj. pět osmin (62,5 %) tržního nájemného za běžně využitelný komerčně pronajatý pozemek.
5) Pouze po provedení shora uvedených úprav smlouvy budu moci akceptovat znění čl. 6 odst. 8, dle nějž „[ s ]mluvní strany prohlašují, že tato smlouva byla uzavřena po vzájemném projednání podle jejich pravé vůle, nikoliv v tísni nebo za nápadně nevýhodných podmínek“.
 
Dle bodu 4 jsem provedl výpočet nájmu. Ten, bude-li můj návrh akceptován, činí 195 Kč ročně. Po odečtení slev dle bodů 2 a 3 činí celková výše nájmu -5 Kč. V rámci dobrých vztahů s městskou částí jsem připraven se tohoto přeplatku doživotně vzdát, což samozřejmě můžeme rovněž podchytit ve smlouvě.

Co se týče úhrady tzv. bezdůvodného obohacení, na Vaši výzvu nereflektuji, nemám totiž vůči MČ Starý Lískovec žádné splatné závazky.

Skutečně jsem se snažil pojmout to vážně, ale prostě mi to nejde...

938
To, co Vám chodí, nejsou pokuty, ale výzvy k úhradě určených částek. Budete-li je ignorovat, MČ proti Vám časem (možná) zahájí správní řízení, v jehož rámci bude muset přestupky sloučit. Výše pokuty včetně nákladů řízení v takovém případě činí reálně kolem 2.500 - 2.800 Kč za jedno řízení. MČ aktuálně nepůsobí dojmem, že by byly schopny zvládnout více než jedno řízení s jedním obviněným ročně (bez pohledu na počet vozidel a přestupků). I v případě markantního zlepšení jejich činnosti se nad dvě řízení s jedním obviněným za rok nedostanou, pokud obviněný alespoň trochu ví, jak postupovat. Časové náklady na průběh jednoho řízení jsou cca 2 hodiny (poprvé to bude trochu horší), něco málo stojí poštovné, nemáte-li datovou schránku (ta je zdarma).

Mezitím se (snad) někomu podaří u soudu prokázat, že všechny tyto výzvy k úhradě určených částek za parkování v barevných zónách jsou MČ vydávány protiprávně, neboť parkování bez provedení úhrady nenaplňuje znaky přestupku podle zákona o provozu na pozemních komunikacích jinak než ve snech správních úředníků.

939
Tohle chodník zjevně není. Maminka s kočárkem by tudy neprojela.

Přečtěte si pro začátek tento článek.

940
Legalni zpusob je (kdyz nemate ucet v DE), prijet s hotovosti v kapse a s prodejcem skocit do banky -  na miste penize slozite a hotovo.

Zcela legální je tento způsob teprve tehdy, když je převoz hotovosti v částce vyšší než 10.000 EUR předem oznámen celníkům. Volný pohyb peněz v rámci EU mj. znamená, že částka nad 10.000 EUR může být nejen proclena, ale dokonce i zabavena.

941
Společník tuhle platil účty, přehlédl se a omylem zaplatil ze svého soukromého účtu odpustek. Jelikož historie zlopověstné firmy jasně prokazuje skutečnost, že odpustky nikdy neplatí, je omyl zřejmý. Má teď firma povinnost společníkovi uhrazenou částku proplatit, nebo si ji má nárokovat jako mylnou platbu u SO?

942
Tak tu máme další kolo. MČ Starý Lískovec píše:

Citace
Vážený pane,

obdrželi jsme Váš dopis ze dne XXXXXX. K textu jeho prvního odstavce Vás odkazuji na náš dopis ze dne XXXXXX. Nájemní smlouva Vám nebyla zaslána, neboť jste o její uzavření dosud neprojevil zájem. Je-li tomu nyní jinak, návrh nájemní smlouvy přikládám.
Výše ceny za pronájem pozemků pod garážovými dvory byla ve výši 45,- Kč za m2 a rok stanovena radou městské části Brno-Starý Lískovec v roce 2011 pro rok 2012 a od té doby se nezměnila. Výše nájmu pro jednoho vlastníka garáže je pak stanovena jako násobek výměry pozemku p. č. 2707 (714 m2 ) a stanovené ceny nájmu (45,- Kč) dělený 55 (počet garáží v garážovém dvoře).
Připomínám, že před uzavřením nájemní smlouvy musí být uhrazeny všechny pohledávky vůči městské části (odst. 4 čl. 6 nájemní smlouvy), tedy již vyčíslené bezdůvodné obohacení.

V příloze je návrh smlouvy, která obsahuje obdobné nesmysly, které jsme identifikovali už v textu smlouvy zveřejněné panem oswec:

1) Čl. 1(5): Nájemce prohlašuje, že bude pozemek používat jako garážový dvůr.
2) Čl. 3(3): Nájemce ohlásí pronajímateli každou změnu rozhodnou pro řádné plnění uzavřené smlouvy, zejména změnu bydliště a vlastnictví garáže.
3) Čl. 3(6): Nájemce je oprávněn přenechat garáž do užívání třetí osobě pouze po předchozím oznámení pronajímateli. (!!!)
4) Čl. 3(7): Pronajímatel se zavazuje, že umožní nájemci užívání POZEMKU za účelem užívání postavené garáže.
5) Čl. 5(1): Úhrada je stanovena dohodou a činí 45,- Kč za m2 a rok. (Srov. dopis shora - výše ceny je stanovena radou MĆ.)
6) Ćl. 6(8 ): Smluvní strany prohlašují, že tato smlouva byla uzavřena po vzájemném projednání podle jejich pravé vůle, nikoliv v tísni nebo za nápadně nevýhodných podmínek, což potvrzují svými podpisy. (Že by smysl pro humor?)

Mně připadá jako nejvhodnější varianta začít teď vyjednávat o ceně. Navrhoval bych něco mezi 1-2 Kč/m2/rok.
A dále: ke "garážovému dvoru" přiléhá 61 parcel, ale výpalné je rozděleno pouze mezi 55 nevolníků.

943
A kdo z těch dvou mi má vadit víc? Poraďte, prosím. Mně totiž výrazně víc nekonvenuje chování toho hulváta, který video natočil, ale to asi není správně, což?

944
Nedopravní tématika / Stěhování úřadů z Prahy
« kdy: 10 Dubna 2019, 11:43:53 »
V reakci na návrh lobbistického sdružení CELTA navrhuje starostka městysu Hustoměře Potměměřilová přemístění tamního odboru dopravy na ostrov Hanga Roa. “Práva účastníků řízení tím nebudou nijak dotčena, účast na ústním jednání budou navíc moci spojit s výletem do exotické lokality. Jen bych ráda upozornila, že pošta tam nefunguje, a tak budou přijímány pouze písemnosti doručované datovou schránkou, čímž motivujeme občany, aby ISDS více využívali.”. Ing. Zdeněk Veš, tajemník městysu Poměřenice, k tomu dodává: “Je to vynikající nápad, asi se jím budeme inspirovat. Pouze se obávám, že se nám značně zvýší příjmy z pokut za nedostavení se k jednání. Účelovou výmluvu, že místo určené k provedení ústního jednání je pro účastníka řízení příliš daleko, bohužel podle zákona a ustálené judikatury akceptovat nemůžeme...”.

945
Aktuálně se zabývám otázkou, zda parkování bez uhrazení parkovného, které je (v daném případě) stanoveno opatřením obecné povahy, vůbec vykazuje znaky přestupku podle ZPPK. Zkoušel už tohle někdo napadnout?

Stran: 1 ... 61 62 [63] 64 65 ... 125