30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - ze-man

Stran: [1]
1
Díky za info, tento server jsem neznal. Noo stál jsem timpádem mimo chodník. Nicméně stále mě za to můžou pokutovat kvůli zabrání veřejného prostraství, je tak? Ale můžu nevypovídat.

2
Noo to je dobrý nápad! Už jsem tak nějak automaticky bral stání že spadne do sprdele.
Každopádně by mě stejně zajímalo jestli je to opravdu moje chyba tam stát nebo ne.

3
Díky za odpověď.
Vypadá to tam přesně dle této fotky. Takto stojící auta zde dostávají pokuty.

4
Ahoj,
poslední dobou si naši ochránci další místo k buzeraci kolegů z fimy kdy parkujeme těsně u soukromého objektu (na obrázku "Vysoká škola K.E.") který je nepoužívaný a zchátralý. Bohužel dle katastru to vypadá, že příjezdová "cesta" na které se parkuje je opravdu pozemek města Brna. Je to ale naprosto těsně k soukromé budově u které se parkuje (viz červené čárky = auta). Žlutou jsou jen pro informaci znázorněny vchody (nepoužívané) do soukromého objektu.

Nikomu tam ty auta nevadí, není to nijak průchozí pro chodce, je tam bahno a již na první pohled to působí jako soukromý pozemek (na který se musí najet přes chodník).
Pokuty jsou většinou odůvodněny body typu "ostatní - nedovolené zabrání veřejného prostranství" apod.

Jsou vopičáci v právu? Díky za diskuzi!

5
Majitel je adovokátní kancelář a jedná se o normální vyhrazené stání města Brna :)

6
Potřebuji poradit - ostatní / Parkovací zábrana mimo vyhrazenou dobu
« kdy: 08 Července 2016, 20:20:14 »
Zdravím vespolek,
jen mě zajímá, jestli jste se setkali se situací kdy vyhrazené stání, např. po-pá 9-18h je zamknuto (taková ta zvedací zábrana) i přes víkend. Tzn. majitel(ka) si takto vyhrazuje stání i mimo jí vyhrazenou (a zaplacenou) dobu stání.

O místa je tady nouze a mnohy nezbývá, než takticky parkovat a uhýbat právě na takto časově vyhrazených místech.

Co si o tom myslíte? :)

7
Potřebuji poradit - alkohol, drogy / Povinnost doložit protokol
« kdy: 07 Září 2014, 20:02:37 »
Zdravím,
nedávno mě zastavila MP a pěkně mě otravovali, že prý řídím vyzývavě, že jsem jel 60 v 50 (neměli radar ani nic takového), že jsem neměl pásy (vždy pás používám) a že to oba dosvědčí (měl jsem 4 další lidi v autě co zase dosvědčí moji verzi, pravdivou) apod. Pak zjistili, že se nedám (samozřejmě mě o ničem nepoučili a rovnou kladli otázky, ale budiž) a tak přišli s dechovou zkouškou Dragerem (opět nepoučili o možnosti odmítnutí). Nadýchal jsem 0, takže byli v prdeli. Nedali a NECHTĚLI mi dát žádný doklad o proběhlém meření, prý to nemusí apod. Chtěl jsem, ať je to v záznamu a ať mají další zbytečné měření započteno "k dobru". Otázka tedy zní - MUSÍ mi dát protokol o měření, když jsem dýchl 0? S časem, datem kalibrace, ... Konec příběhu - pak nás 15min zdržovali v autě s doklady a nakonec pustili. Čistá buzerace.

Děkuji.

8
Děkuji, takže v nejzazším termínu vracím vyplněný buzerformulář ;)

9
Děkuji za vyčerpávající info, akorát nevím, jestli doručení je den, kdy pošta zkusila dopis doručit a zjistila, že si ho nepřevezmu (nejsem doma) a nebo den ,kdy jsem přišel na poštu opravdu dopis převzít. Já jen pro jistotu :)

10
Tak to jsou dobré zprávy :) Díky za info. Ještě bych se snad chtěl zeptat, nevíte, co je myšleno tím limitem 15 dní od doručení? Převzal jsem obsílku asi až po 7mi dnech, navíc nevím, zdali a jak se do této lhůty počítají víkendy apod. V jakém zákoně to hledat? Chci to poslat na samotném kraji intervalu. Děkuji.

11
Díky všem za ujasnění. Myslím si, že by ta obhajoba projít mohla (svědka, který seděl v autě mám, neviděl jsem značení, vysoké auto, nevědomě jsem tam parkoval, navíc to absolutně nikomu nepřekáželo to auto (relativně malá křižovatka, ale pruhy 60m dlouhé), byla předemnou ještě přerušovaná čára (šlo se do toho pruhu rovně zařadit ještě ve chvíli, kdy byla možnost legálně přejet z pruhu levého) apod.).

Co jsem četl, tak je ještě možnost - malá nehoda (nehlášená), tím to vypadne ze správního deliktu (a stačí odmítnout klasicky vypovídat), dále třeba otevřít otázku materiálního aspektu (Přestupkem se rozumí zaviněné jednání, které porušuje nebo ohrožuje zájem společnosti (materiální stránka přestupku) a je za přestupek výslovně označeno v tomto nebo jiném zákoně (formální stránka přestupku)“. No a nakonec tady máme vyšší dívčí jménem nezákonnost z důvodu nepřezkoumatelnosti.

Nicméně praktické zkušenosti zatím skoro žádné nejsou a jediné, co čtu, že opravdu platí je osoba mrtvá. Nicméně pokud to dobře chápu, tak to můžou překlopit na SprDel i poslední den před vypršením roční lhůty promlčení a pak se všemi co spoléhali na mrtvé vyjebat :-/ Nebo má někdo zkušenost, že úřad oznámil odložení kvůli mrtvé osobě?


12
Zdravím řidiči,
rád bych se podělil se svým případem a současně se doptal na pár informací, které mi nejsou úplně jasné. Prolezl jsem dfensovy návody i zdejší fóra a pár věcí bych si rád ujasnil, než se rozhodnu co dále :)

Přeskočím začátek - teď mi po skoro třech měsících přišla předvyplněná složenka k úhradě 700,- Kč (namísto požadovaných 2000,- Kč od arogantní příslušnice MP) od magistrátu. Již vyhodili neplatné obvinění (že stojím v připojovacím pruhu křižovatky, ačkoliv ten pruh byl jen rovně, sice tam byly šipky, ale jen rovně, takže se podle zákona o připojovací pruh nejedná), ale nechali tam to, že jsem stál polovinou auta na vodorovném značení V9a (na šipce rovně).

Nejde o tu částku (700 bych i byl ochoten zaplatit, 2000 určitě ne), ale spíše o ohmatání si možností zákona. Je to můj první případ. Chtěl bych se optat na názory a případně potvrdit následující:

1) Buď jako provozovatel zaplatím 700 nebo udám osobu, která auto řídila. Vymlouvání se, oddalováním, odmítání výpovědi apod. nemá v této fázi smysl, protože jsem za to prostě podle toho humlzákona odpovědný. Správně?

2) Udání existujícího cizince, případně nežijící osoby podle mě musí ztroskotat na tom, že pokud správní orgán nezahájí řízení proti určité osobě, nebo pokud řízení o přestupku zastaví, protože obviněnému z přestupku nebylo spáchání skutku prokázáno, povolá k odpovědnosti provozovatele vozidla. Tudíž mi to implikuje, že ať jim řeknu co chci, pokud se rozhodnou řízení zastavit, vrací se to zase na mě (a asi už s maximální pokutou, protože je naseru). Prosím o potvrzení nebo vyvracení.

3) Co když ani nezaplatím, ani neudám osobu a budu chtít pokračovat a hájit sám sebe, s tím, že jsem řídilo já? Stačí prostě nic nedělat a počkat co bude dále? Co můžu čekat? Správní řízení ohledně správního deliktu provozovatele vozidla?
 
4) ad 3) Konkrétně mě zajímá názor na to, jakou může mít šanci se hájit tím, že jsem prostě parkoval do řady (viz podobná situace z jiného dne, opět vybírají za max. pokutu, třeba tak jak stojí to zelené auto) mezi dvě stojící vozidla a z výhledu auta apod jsem prostě žádnou šipku na cestě neviděl? Podotýkám, že do křižovatky je to 30m, žádný jiný přestupek se tam nestal, jen ta šipka, kterou jsem mohl kvůli parkování mezi dvě auta proste nevidět ... dá se něčím takovým ohánět? Případně napadnout značení nevýrazné / nemá 5m / prostě něco najít ... Dá se to použít?

Mimochodem - ještě mě napadlo s nimi komunikovat pomocí elektronické komunikace s el. podpisem - máte nějakou zkušenost? Umí s tím vůbec úředníci? :))

Pokud bude třeba, můžu poslat scan dopisu, který přišel. Nic moc tam, kromě zjevného opakovaného nátlaku na zaplacení, ať to nemusí řešit, zajímavého není.


Děkuji za jakýkoliv tip!

Stran: [1]