30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - Lucc

Stran: [1]
1
Díky vám všem za pomoc, obzvláště pan Eric uvedl mnoho podnětných informací. Přiznám se, že jsem měl zaječí úmysly se na kopii spisu vykvajznout a zaplatit, ale když cítím tak silnou podporu, tak aspoň tu kopii si, byť by to mělo být jen z tréninkových důvodů, obstarám. Pak nahraji sem a uvidím, zda najdeme (spíš najdete) něco použitelného, na čem by se dala vystavět obrana. Na placení je ještě čas, na odpor už moc ne. Díky!

2
Jdu si pročíst FSM o nahlížení do spisu, ale ještě trapná nováčkovská otázka - k nahlížení se mám předem domluvit? A s kým? S vedoucí odboru uvedenou na příkazu asi ne... Nebo stačí přijít v úřední hodiny na odbor s č.j. a požádat o nahlédnutí a někdo z úředníků se mne láskyplně ujme? Čekal jsem, že v rozhodnutí bude nějaký kontakt přímo na konkrétního úředníka.

3
to mortas: Zajímavý nápad. Ovšem šlo o blokové čištění. To, že tam auto stálo před i po této době SO myslím docela věrohodně prokáže svědectvími jednak měšťáků druhak čističů (pokud by se jim chtělo se s tím vůbec zalamovat). Postupovali dlouhou ulicí pořád dál, měšťáci fotili a čističi čistili. Aut tam byla spousta, protože, a to vím jen z doslechu, sám jsem to netušil, značku dali na začátek ulice k vjezdu do obce a pak už pravděpodobně nebyla. Místo domnělého přestupku je o cca 500 m dál nepřehlednou zatáčející se ulicí s parkováním podél u chodníku a pak se zálivy. Tak či tak, výzev pravděpodobně poslali dost. Vůbec jsem netušil, že je čištění, jinak bych tam samozřejmě nestál a mohl si ušetřit tuhle taškařici, do jejíhož řešení pomocí SO se mi jako provozovateli nechce. Jako řidiči - tam mi přišla slušná šance, že auto stálo dávno před osazením dočasné značky a, což jsem si ověřil, na elektronické úřední desce info o blokovém čištění nebylo a obecní rozhlas či web snad nejsem povinen sledovat.

4
Pánové, oběma velice děkuji.

5
Ještě dodám, že příkaz jsem vyzvedl na poště včera, čili na podání odporu je termín, počítám-li dobře, do pátku 21.6.

6
Ještě výzva.
Děkuji již nyní panu Ericovi a budu moc rád za rady a klidně i za konstatování, že do SŘ nemá cenu jít. Zaplatím a vynahradím si to svým způsobem, protože tentokrát je mé auto opravdu nevinné a kupodivu ani řidič nic nespáchal. Ale pokud jsem prošvihl bonz lhůtu, tak je mi to houby platné.

7
Zatím příkaz. Výzvu zkusím co nejdřív. Naivně jsem očekával, že ještě přijde výzva č. 2 s dvojnásobným odpustkem, jak jsem na to zvyklý z práce u radarů. Dá se to ještě zachránit?

8
Zdravím.
Pročítám si příkaz, pospíšili si. Ani neposlali výzvu s vyšším odpustkem. Ještě nemám anonymizovaný, tak zatím nedávám. Mám rychlý dotaz, který je ale základní. Neudal jsem řidiče, příkaz je tedy proti provozovateli. Je vůbec možné se v SŘ hájit tím, že vozidlo stálo na parkovišti před osazením dočasných značek B29 zákaz stání? Nebo už je to marné, protože se SŘ nevede s řidičem, ale provozovatelem? Předem moc děkuji za vaše rady.

9
Zdravím. Pokud jsem dobře pochopil z jiných vláken, tak fakt, že vozidlo stálo na místě před umístěním dočasné značky je dostatečným argumentem pro neoprávněnost trestu provozovateli vozidla? Má smysl takto SŘ jít?

10
Děkuji všem za podnětné vlákno. Týká se mne něco podobného. Vozidlo stálo na parkovišti před značkami o zákazu. Budu tedy postupovat jako pan mortas, tedy v duchu rad pana hh a s úřadem se o tu pětistovku výpalného pokusím poprat.

11
Zdravím všechny. Překvapil mne modrý pozdrav z ORP. Mnou vlastněné vozidlo spáchalo stání na B29 zákaz stání (čištění komunikací). Zaujalo mne, že toto lze také klasifikovat jako přestupek provozovatele. Ale mé vozidlo se necítí vinno, neboť přijelo cestou, kde žádná značka osazená nebyla notabene mnoho dní před osazením značek, které stejně v ulici nezaregistrovalo více řidičů. Ptám se tedy, zda podle vás má šanci na úspěch na tomto vystavět obhajobu ve sp. řízení. Buď - ano, vozidlo stálo, ale na úřední desce o čištění nic nebylo (jen na webu ORP, jak jsem zpětně zjistil) a stálo tam před osazením značek (což si i myslím, že je pravda) anebo druhá, trochu jiná varianta - přijelo po komunikaci, která osazena značkami nebyla (prašná boční cesta).

Předem moc díky za vaše rady.

Stran: [1]