30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - Tačůd

Stran: [1] 2 3 ... 12
1
Nedopravní tématika / Re:Dvě prasátka
« kdy: 27 Května 2024, 23:45:47 »
Dnes jsem podal správní žalobu - pro nevyzvání k doplnění blanketního odvolání. Moje první správní žaloba v životě :-)

2
První etapa, do Liberce, proběhla bez pomoci a ochrany.
Zajímal by mne materiální aspekt mého přestupku...

3
Mělo by právě jít o bezpečnost řízení, a ne o nějaký byrokratický pitomosti, jako jestli jsem se obtěžoval si řp vyzvednout na úřadě, nebo ne. všechny podmínky k navrácení ŘO jsem splnil, dokonce mi i bylo navráceno. zasraný paraziti.

4
Koza řídí moc ráda, ale už jí to nedovoluju - vůbec nerespektuje červenou, spíduje. O cajty v tomhle případě nejde, ale dost se bojím o život, když řídí. A změnit nejde, je to prostě koza.

5
Papír s razítkem a vyznačenou mocí samozřejmě teď večer neseženu, vydali by ho jen na tomtéž úřadě, kde dostanu i ten řidičák. To, co mám v kartě řidiče, je ale berná mince a policajtům se jistě údaje z ní zobrazujou taky, ne?

6
S kozama mám domluvenou besídku ve školce, v Liberci, zejtra ráno, zrušit už by to bylo ode mne dost bezohledný, do Varnsdorfu mi zase přivezou přes půl republiky kamna a potřebujou pomoct s vykládkou. žena jet nemůže...   Takže, kdybych si koledoval fakt o průser (jako třeba kdybych fakt neměl ŘO), tak bych samozřejmě nejel, ale já pořád nevím, jak velkej průser mi hrozí.
Jak je to s tím zakázáním dalšího řízení? Jak dlouho platí a lze ho udělit jen ústně? Platí, když se neukazuje v Kartě řidiče?

7
Ano, rozhodnutí o prominutí proběhlo a je a bylo pravomocné – jinak by mi nedali to rozhodnutí o vrácení ŘO. Pravomocné je i to Rozhodnutí o  vrácení – je to psáno i na Kartě řidiče.
Záznam o opo-kontrolách bohužel nemám, opět jsem jednou na nahrávání zapomněl. Měšťák měl na sobě kameru a státní policie přijela až o minimálně deset minut pozdějš – o tom by měl bejt záznam na dispečinku, ne? Myslím, že je měšťáci zavolali až poté, co zjistili, že nemám u sebe řidičák. Tak nevím, jestli si můžou vzájemně dosvědčit, kdo řídil. Naše auto ale viděli na městský kameře na ulici, říkali – tak tam by mě třeba ztotožnili. Ale docela se už smrákalo.

8
Taxíkem dost dobře jet nemůžu. Vezu dvě kozy a na vozejku nábytek.

9
Jak ale poznám, že mám zakázanou další jízdu (a na jak dlouho ji mám zakázanou??), když mi o tom nedali nic písemně, ani jsem nic takového nepodepisoval? Cajt mi jen řekl, že v tu chvíli nesmím tím autem dál jet já. A nebyl by o tom záznam v Kartě řidiče? Stáhnul jsem ji, aktuální, dnes.

10
Rozhodnutí o vrácení ŘO mi bylo posláno datovkou, na základě žádosti o jeho navrácení – přesně podle postupu, který uvádíte. Takže jsem se k němu dostal docela snadno. Pak jsem si ještě ověřil nabytí právní moci.
Lezení po sobě možná ne, ale ta osoba, co byla se mnou v autě, mohla mít důvod, proč nechtěla být lustrována. Vypovídat o tom mohu odmítnout. Podle mne, když nevědí přesně, kdo řídil, nemůžou dokázat nikomu nic. Ne?
Ano, „přestupek“ se stal až včera. Taky mne ještě kontrolovali jiní cajti před týdnem, ve Všetatech – ti mne nechali jet. Tihle včerejší cajti v systému viděli, že jsem byl zastavenej, a volali do Všetat, jestli jsem dostal nějakej záznam o přestupku… (asi by z toho chtěli vyvodit, že mi asi byla zakázána další jízda, a že jsem to teď porušil?)
To je možná zajímavá (a důležitá) otázka: zda je můj řp platný. Mají ho v šuplíku na úřadě, odevzdal jsem ho a byl mi v ten moment tedy odebrán, má vyznačeno „omezení dispozice“, kdykoliv mi jej automaticky vrátí, – je tedy platný?
Já chápu, že email od metodičky není úřední doklad. Ale je to taková trochu sporná otázka, to celé, tak jsem se chtěl ujistit, že to dělám dobře – určitě jsem měl vůli nic nezanedbat.
Pro kartičku si zajdu ve čtvrtek, zítra ale ještě musím přejet z Liberce do Varnsdorfu. Lámu si hlavu, jestli jet přes Německo (což bez plastové kartičky možná taky není dobrý nápad), nebo přes to zaprděný městečko Jablonný, kde mne včera zastavovali. Nakonec možná vyměknu a pojedu úplnejma okreskama, vyhnu se Německu i Jablonnýmu a najedu 2x tolik.
Pokud mi včera zakázali jízdu, dneska už zase řídit můžu a daj mi, pokud mne zastavěj v tomtéž okrsku, jen tentýž „přestupek“? předpokládám, že by mi dali něco v tom smyslu, že řídím bez ŘO, ač mne na to včera upozorňovali – jenže já ŘO mám a můžu jim rozhodnutí o jeho navrácení ukázat. Já u sebe jen nemám řidičák, což by nemělo způsobit, že by mi zakázali jízdu, ne?  Nemůžou mi přece jen tak pro nic za nic zakázat jízdu, ne? A zdůvodnit to  tím, že jedu bez ŘO, což evidentně není pravda…

11
No a co když budu řídit dál? (protože zkrátka musím, pokud nechci zůstat bez práce a bez peněz)
Co mi může udělat hlídka někde v terénu?
A co mi může udělat tatáž hlídka v tomtéž městečku, kde se to stalo?
Připomínám, zakázali mi další jízdu, ale na podkladě toho, že jsem řídil bez řo, což není pravda (rozhodnutí o vrácení řo jsem si teď taky vytiskl a vozím ho s sebou)

12
Rozhodnutí o vrácení řo

14
No taky si myslím, že jsem se rozhodně nedopustil řízení bez ŘO, za což je ten drakonickej trest.
A jen zbytkovýho přestupku (jaká je za něj sankce?). Překvalifikovat to můžou, co? Museli by teda ještě dokázat, že jsem auto řídil já. Když přijeli státní cajti, tak už jsem dávno nebyl v autě, protože mne měli v drápech městapáci. a ty se k mýmu autu přišourali až za šera a po nějaký chvíli, mohli jsme se s partnerkou snadno vyměnit (často po sobě lezeme, zvlášť ve stresu). neptali se, kdo řídil auto. ani nezjišťovali, kdo v autě ještě sedí. ale raději bych nemířil do těchto končin, s argumentací. 
Má nějakou váhu to, že mi metodička na magistrátě napsala, že řídit můžu? Kdo jinej by měl znát příslušnej zákon líp než ona, když o případech sama rozhoduje? Je to ovšem pražskej magistrát, řešit se to bude v liberci.

15
Prostě, vadí mi, když chtěj pachové člověku podstatně zkomplikovat život a přitom ani nevědí rozdíl mezi ŘO a ŘP a neuměj vyčíst ze svý databáze, jestli ŘO mám, nebo nemám.  Jak jsem se podle nich měl dostat domů? Měl jsem štěstí, že v autě seděla i moje partnerka, která taky ŘO má, tak mohla řídit ona. Ale ona řídí k smrti nerada. A kdyby v autě nebyla, tak nevím. Ideální by bylo moct jim vyčíslit náklady a poslat na ně stížnost... lze něco z toho? Díky

Stran: [1] 2 3 ... 12