30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - pacho

Stran: [1]
1
Potřebuji poradit - rychlost / Re:rychlost - úsekové měření
« kdy: 09 Dubna 2023, 22:48:06 »
Zdravím,
zaplatil bych si geodeta aby změřil délku trasy a pak bych to porovnal s dokumentací.
Dále bych požádal o ověřovací list vydaný ČMI.

2
Zdravím:

vyhláška č. 294/2015 sb. § 3, odst. 1,2 a 3, zejména odst. 3,
dále Příloha č. 5 k vyhlášce č. 294/2015 Sb. značka IZ 8a

Zóna s dopravním omezením
Značka označuje oblast, zejména část obce, kde platí výstraha, zákaz, omezení nebo příkaz vyplývající z příslušných vyobrazení značky nebo značek, pokud místní úpravou provozu na pozemních komunikacích uvnitř oblasti není stanoveno jinak
Dopravní omezení týkající se jen určitých vozidel, doby apod. se vyznačuje ve spodní části značek vhodným nápisem nebo symbolem. Značka může být provedena ve čtvercovém formátu.
Zóna s dopravním omezením
V případě, že je na značce vyobrazena příkazová nebo zákazová dopravní značka, má tato zónová dopravní značka charakter příkazové nebo zákazové dopravní značky.

3
Zdravím,
bylo by dobré ověřit, zda zákaz stání dle IZ 8a není ukončen křižovatkou, viz. charakterové vlastnosti vyobrazená značky, jak je uvedeno ve vyhlášce 294/2015, mimo jiné o zákazu stání dle §3, odst.3 citované prováděcí vyhlášky platí " Zákaz, omezení nebo příkaz je ukončen nejbližší křižovatkou nebo příslušnou dopravní značkou". Je-li mezi umístěním značky IZ 8a a místem, kde vozidlo stálo alespoň jedna křižovatka pak je platnost zákazu, omezení nebo příkazu značky IZ 8a, touto křižovatkou ukončen . A není-li tento zákaz další značkou ( stejného charakteru ) opakován, je platnost IZ 8A touto křižovatkou ukončena. Jakýmkoliv jiným tvrzením ( je ukončena až značkou " konec zóny.." ) říkám "právnické kličky", jejichž cílem je zajistit neoprávněný majetkový prospěch příslušnému samosprávnímu úřadu metodou spoléhání na neznalosti zákonů řidičům nebo vlastníkům vozidel a to tím, že podle předchozí prováděcí vyhláška, platné do 31.12.2015 v § 6 odst.3 platilo, že platnost svislé dopravní značky " Zóna s dopravním omezením " je ukončena svislou dopravní značkou " Konec zóny s dopravním omezením".
Jo, znám mnoho případů opírajících se o tuto "právní kličku". No a pak není pro uložení pokuty právní důvod ...

4
Mám obdobný problém a to s MÚ Kolín jenže s údajným nerespektováním zákazu stání v souvislosti se značkou IZ 8a ( značka obsahuje mj. i zákaz stání - na Komenského náměstí ). Bylo "řešeno" na Odboru dopravy MÚ, dále na středočeském kraji a nyní je to u správního soudu. V prvních dvou "řešeních" jsem, jak jinak, úspěšný nebyl ( došlo k překrucování zákonů a použití lživých a vykonstruovaných argumentů na obou samosprávních stupních ) a ani z dosavadního postupu soudu nemám dobrý pocit. Bude to asi bitva. Obdobný problém pomáhám řešit známému s MÚ Říčany. Jedná se o radary. Nechce se někdo přidat? V současnosti mám důkazy o jejich podvodném jednání. Můj email je nemoch@seznam.cz.

5
Tímto zdravím nejen autora ale i všechny ostatní. Netušil jsem, že takovýto server existuje. Co se rychlostního měření týče mám poměrně dost bohaté zkušenosti, už mnohokrát jsem se "pral"
za syna. Nikdy bych nevěřil, co správní orgány ( nejen obecní. městské. ale i státní ) prostřednictvím svých tzv. oprávněných úředních osob dokáží. Zákon nezákon - prachy jsou prachy. Nezbývá než se spojit a do nich.
Nechci tady nic rozvíjet, aby nevěděli, jaké "klacky" mám v rukách, ale časem tady něco "pustím".

Stran: [1]