30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - Paulie86

Stran: [1] 2 3 ... 14
1
"Byl úplně mimo, koukal nepřítomně..."

Cosi mi říká, že za střízliva to nebude o moc lepší.

3
Nedopravní tématika / Re:OP bez otisků
« kdy: 11 Dubna 2024, 01:08:58 »
Imho to v úvahu moc nepřipadá. Když si to ustanovení rozebereme, tak:

V občanském průkazu vydaném osobě mladší 12 let se v nosiči dat, v němž jsou uvedeny biometrické údaje, namísto otisků prstů rukou uvede záznam o tom, že tento biometrický údaj v občanském průkazu není uveden.
Jinými slovy, věta první se vztahuje jen na děcka U12, která z nějakého důvodu předčasně žádají o OP, což Vy předpokládám nejste.

Věta první se použije obdobně v případě občanského průkazu vydaného osobě, u níž je fyzicky nemožné pořídit otisky prstů rukou.
Pokud je Vám víc než 12 let (což předpokládám že je), tak jediný důvod pro nesejmutí otisků je to, že to fyzicky nejde a ne že "prostě mi to vadí." V tomhle případě budete tahat za hodně krátký konec provazu a pokud Vám ouřad tu občanku bez otisků chtít vydat nebude, tak se obávám, že nemáte páky jak ho k tomu přinutit - pokud tedy netrpíte sklony k sebepoškozování a nejste odhodlán si kvůli tomu useknout nebo alespoň nějak vážně zranit prsty tak, aby bylo sejmutí otisků fyzicky nemožné (a "nemožné" neznamená "obtížné" nebo "ztížené").

A
"Mohu si prst, ze kterého bude sejmut otisk, zvolit"
Nemůžete, protože § 21 vyhlášky č. 281/2021 Sb. k provedení zákona o občanských průkazech. Je to prostě dané: https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2021-281#p21

"musí se jednat o prst na ruce?"
Musí - je to výslovně uvedené jak v zákoně, tak v prováděcí vyhlášce, alternativa nepřipadá v úvahu.

Ale jak psal Eric, třeba se Vám podaří najít úřad, kde Vám tu občanku na rok vydají a nebudou do toho rýpat.

4
„Lásko, klekni na ni,“ pobízí přítelkyni policista.

Aneb fízlí pár si vyrazil na rande.

6
Obzvlášť výživný je odstavec:
"Řidič J. K. zastoupený brněnským advokátem se proti trestu odvolal ke Krajskému úřadu Pardubického kraje. Tento krok udělá každý, kdo se chce vyhnout postihu za přestupky, byť jsou jasně prokázány."

Hm... Kdo se odvolá, ten je podle soudruha redaktora automaticky gauner, co se chce vyhnout postihu. Zajímavá filosofie.

7
Ta diskuse je také výživná.

9
Nedopravní tématika / Re:Vykopání nájemníka
« kdy: 30 Října 2023, 12:45:38 »
O tom judikátu NS stran přímé vykonatelnosti vím. Nicméně tam soud řešil  pouze otázku, zda může být použita při neplacení nájmu, nikoliv skončení (a neprodloužení) smlouvy na dobu určitou.

10
Nedopravní tématika / Re:Vykopání nájemníka
« kdy: 29 Října 2023, 20:19:18 »
Doložka přímé vykonatelnosti ve smlouvě je?

11
Zaujal mě konec: "Podobně jako u eDokladů platí, že i nadále bude možné využívat plné moci v tištěné podobě."

Jsem poněkud zmaten. I ta papírová plná moc půjde následně do toho jejich registru? Protože pokud ano, je to dost naprd. Spolu se zákazem opakovaného zastoupení v přestupkových řízeních je to dost vražedné kombo. Hezky o tom žvaní jako o "komfortu při jednání s úřady", ale ta cena za pár ušetřených minut času je neakceptovatelná. Proč proboha, když se v tomhle státě konečně něco modernizuje, tak je to jen na škodu?

12
Asi není moc co dodat. Snad jen to, že jestli zůstal opravdu jen majetek "nepatrné hodnoty" se už nikdy nedozvíte. Realita je taková, že když má zemřelý doma něco cenného (hotovost, šperky, dražší elektronika apod.), co narozdíl od účtů, aut nebo nemovitostí nefiguruje v žádné evidenci, tak si to pozůstalí rozeberou sami a notáři se prostě nahlásí, že po nebožtíkovi zbyly jen bezcenné krámy. Notář nepůjde prohlížet byt a zjišťovat, jestli pozůstalí náhodou nelžou.

13
Samozřejmě že dědictví odmítne, pokud je předlužené. Což by ostatně udělal každý, kdo je aspoň trochu při smyslech. Pokud byl ve výkonu trestu, tak měl na krku dalších bůhvíkolik za náklady věznění a náhradu škody, kterou způsobil tím za co byl odsouzen...

No a k tomu co píše Hugo - pokud ten majetek převedl ještě před zahájením exekuce, tak se jakákoliv účelovost bude s odstupem času prokazovat jen hodně těžko. Respektive, byla by to náročná a nákladná akce s (mírně řečeno) hodně nejistým výsledkem.

Chápu, že jste asi čekal pozitivnější informace, ale pokud dlužník zemře jako nemajetný, tak je prostě v 99,99% případů game over a s rozsudky a exekučními tituly si můžete tak leda vytřít...

Suma sumárum, formálně ty pohledávky přihlašte, co kdyby náhodou (naděje umírá poslední), ale nic od toho nečekejte.

14
Formálně můžete přihlásit co chcete, ale pokud je nemajetný (resp. se "zbavil" majetku ještě za života a před zahájením exekuce), tak stejně nedostanete nic.
A předlužené dědictví nikdo příčetný nepřijme, takže ne že dcera "spíše" odmítne, ale určitě odmítne - pokud má všech pět pohromadě.

15
Škodu vcelku žádnou, ta reálně nevznikla (jednalo se o ignoraci plné moci a doručování pouze povinnému za mými zády).
Jde mi čistě jen o princip, aby aspoň formálně musel uznat svoji chybu.

Stran: [1] 2 3 ... 14