30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - now

Stran: [1] 2 3 ... 16
1
Nedopravní tématika / Re:zkušenosti s fízly
« kdy: 10 Září 2021, 09:06:11 »
IZS:
pár faktických poznámek.
1. hrát si na gentlemany s vykáním na fóru, které se primárně věnuje radám, jak nezaplatit za přestupek, mi příjde trochu mimo, nemluvě o tom, že polovina vyká, polovina tyká. Na fórech se vždy tykalo.
2. vyjadřoval jsem se věci, která byla v tomto tématu - vlákně několikrát zmíněna. Tedy si myslím, že popsáním reálné zkušenosti nic neprasím.
3. měl jsem za to, že si zde lidé vyměňují informace a své zkušenosti. Já se vždy snažím najít co nejvíce informací k danému tématu z co nejvíce zdrojů, a samozřejmě i ty negativní, pokud já mám pocit, že to musím lehce vyhrát. tento web je jední z mnoha zdojů, a měl jsem za to, že je slušnost, pokud sám informace čerpám, tak také nějaké informace poskytnout. Nikomu nikdy neříkám, že můj názor nebo moje zkušenost je správná, natož jediná správná. Ale čím více mám informací, tím lepší rozhodnutí mohu udělat.
Nicméně vždy když čtu Tvé poznámky, tak mám chuť se na to vykašlat. Pamatuji si tvůj postoj, kdy každý kdo oznámí cizí osobu, je "práskač či udavač". Nicméně jsou povolání, kde zákon dopadá více na toho kdo službu poskytuje a opravdu nemám tolik prostředků, zaměstnanců ani času abych bojoval zua zcela cizí osoby.
Holt, každý si svůj boj musí vybojovat sám. A pokud bych měl napsat svou zkušenost, tak i když jim řeknu, že se sami mohou zkusit bránit, tak všichni kromě toho jednoho, kterého řeším v jiném vlákně, prostě hned zaplatili a chtěli to mít z krku. Pro mnoho lidí je totiž ten čas s tím strávený cenější, nemluvě o tom, že nemají zkušenosti. A nikdo soudný jim to nemůže mít za zlé.

4. a jako poslední věc. Opravdu si nemyslím, že zbytečnými podáními a žádostmi o přezkum lze dosáhnout něčeho pozitivního. Dopadne to tak, že se opět utáhnou šrouby a uberou práva podezřelých - obviněných.....

2
Popravdě, Židlochovice fakt nechápu. Podle mne dělají maximum proto, aby poslanci provedli změnu zákona o příjmu z pokut z obce na státní rozpočet, za což bychom měli hromadně nejen lidé z tohoto fóra, lobovat u nově zvolených poslanců s důkazy a odkazy na trvalé jednání Židlochovic, kdy dělají vše proto aby pokutu získali a ne aby dosáhli potrestání skutečného viníka , a už vůbec ne vyšší bezpečnosti v té prdeli světa, kde Židlochovice leží.

Právě mám na odvolání u JMK na Židle, kdy jsme jako řádná autopůjčovna činili maximum. Pro pořádek, kdy budu zase označován za práskače, opravdu nemáme čas ani prostředky, abychom bojovali za někoho jiného. Každému dáváme možnost se hájit sám, přidám rád i radu.
Nicméně v tomto případě měl asi důvod se "ztratit".
Naší milé a zároveň hlopé Taťáně jsme poslali:
1. kopii smlouvy o pronájmu a předávací protokol
2. kopie OP a ŘP
3. několik snímků z kamer s tím, že máme souvisný záznam včetně zvuku z vyzvednutí a vrácení danou osobou a také záznamy hovorů
4. snímek zaparkovaného vozidla kterým přijel (byl to nový zákazník, takže jsem chtěl mít o něm co nejvíce údajů)
5. faktura a další písemnosti nalezené ve vozidle po vrácení (nechal jsem si je spíše pro zajímavost, neboť prý obchodovali s rouškami)

A přes to všechno s provozovatel zahájili řízení o přestupku provozovatele, byť jsme jim poslal rozhodnutí krajského soudu HK, a také NSS ve stejné věci.
Pokud to neshodí JMK, tak to je na správní žalobu. Nicméně jednání Židlochovic opravdu nemá nic společného s bezpečností silničního provozu.

I proto přeji všem zúčastněným hodně štěstí a nervů!


3
Nedopravní tématika / zkušenosti s fízly
« kdy: 06 Září 2021, 08:31:00 »
Tak jsem pročetl vlákno a moje zkušenosti jsou následující:
1. může si nahrávat na soukromý telefon, GIBS to vůbec neřešil, kontrolní odd policie tvrdí, že to je OK, nové= zjištění, nepomůže ani ÚOOÚ, odkážou na GIBS, který prý je oprávněn jako jediný řešit podání nejen na policisty, ale také a to pozor, na občanské pracovníky. Takže zacykleno.
2. trestní oznámení k ničemu nepomůže, GIBS kopíruje totéž: na základě odborného posouzení se nejedná o věc pro GIBS, jak k tomu přišli aby to bylo přezkoumatelné nikdy nenapíšou.

Problém vidím v tom, že lidé se chtějí "vzpírat" nařízením, ale nemají to bohužel promyšlené, jak reagovat a neudělat se na svém jednání sám.
Takže základem je neodmítnout sdělení totožnosti, pokud dnes ještě požadují OP, tak si s nimi hraji tak dlouho jak dlouho mne to baví, jestli nějaký OP musím nosit a podobně. Dříve či později se dostaneme do fáze , že chtějí ověřit ottožnost, na to jim sdělím, že to měli říct hned! a samozřejmě že vyhovím.
Další věc, co je třeba říct, že neodmítám si nasadit hadr na hubu, ale že jej nemám, neboť na to už nemám peníze, ale že si klidně nasadím hygienicky zabalenou rouškou, pokud ji mají. Nemají, dle ředitelství PČR nic takového nevozí.
No a pokud si hrají na roušku ve vzdálenosti 2m a méně, tak jsem zatím vždy uspěl s argumentem, že já jsem žádnou družbu s policajtama 2m a méně neplánoval, takže nic mít nemusím a okamžitě ve stížnosti píšu dvě možnosti, které na místě byly možné:
Pokud jsem nepřišel za policajtama o vlastní vůli, ale oni mne šikanovali ověřením totožnosti (což je běžný postup), tak jsem mohl:
1. odmítnout cokoliv s nimi řešit s odkazem, že jsem situaci nevyvolal já, takže jsem neměl povinnost mít hadr na hubě, ale současně doplňuji, že jsem sám vyhodnotil, že mne to neopravňuje k neuposlechnutí prokázání totožnosti, takže jsem se podvolil jejich šikanóznímu jednání
2. mohl jsem strpět jejich jednání, což jsem udělal, ale pak jsem se nemohl dopustit přestupku, neboť výzva orgánu byla podle mne silnějším právním instrumentem, než skutečnost, že nebudu mít hadr na hubě, který bych si klidně nasadil, kdyby mi ho poskytnuli.

Na toto jsem už od hloupého policajta Lercha z Prahy odpověď nedostal, nic neřešili, nic nepředali na úřad, konečná.
Ale je pravdou, že jsem po celou dobu nabízel spolupráci, byť díky jejich neomalenosti a hlouposti jsem je zdržel asi půl hodiny.

Myslím si, že by to u soudu obstálo, kdybych celou dobu tvrdil, že jsem neměl v úmyslu dělat něco, co by bylo podmíněno mít hadr na hubě, ale vyhověl jsem výzvě PČR a dokonce jsem nabízel, že si ho nasadí, pokud mi ho dají.

Takže jsem je dostal do kouta jejich vlastními prostředky a užíval si jak dva hloupí policajti musí mít hadry na hubě, já nemusím a ještě si z nich dělám srandu.

No a dalším argumentem, který by asi pomohl asi až u soudu je, že dneska se v těch nařízení už ani prase nevyzná, co platí a co neplatí, hlavně protože v těch nařízeních nejde najít logiku, a pokud bych chtěl přidat trochu humoru, tak bych odkázal, že v pravidelném "Čau lidi!" náš milovaný a vševědoucí premiér nikdy nesdělí link na aktuální nařízení vlády ČR, což není úplně jednoduché najít!

Takže můj názor je takový, že když chci "kverulovat" tak je třeba to dělat chytře a být na to připravený. V opačném případě je lepší mít ten hadr i při sexu s manželkou a svůj odpor ukázat ve velbách a případně agitací před nimi.

4
Zajímavé články z internetu / Re:správní řízení Klaus
« kdy: 18 Července 2021, 08:15:17 »
al.ois: mícháš tu hrušky s cihlama.

Nikdo Ti nebere, a máš to i správně odcitované, kdy , tedy kterým dnem, nastaly účinky neplatnosti. OK, pohoda. Klaus a my ostatní, co jsme to od začátku , subjektivně, považovali za nezákonné, jsme se dopouštěli přestupku. Klause u toho chytili, tak se ho snaží popotahovat.
To byly ty hrušky.

A teď ty cihly. Soud to zrušil, ano až k pozdějšímu datu, aby měli čas to zkopírovat a vydat další nezákonné nařízení, ale současně konstatoval, že to zrušil na základě nezákonnosti, a nezákonné bylo tím, co napsal do odůvodnění soud, myslím že to byla klasika, nebylo řádně odůvodněné.

A ten Klausův právník se odvolává na to, že podle Ústavy, nelze trestat na základě nezákonně vydaných nařízení. Už to chápeš o co jde?

A oprosťme se od toho, že se jedná zrovna o Klause, ano, je to hodně rozporuplná osobnost, ale díky své známosti, je o to alespoň trochu mediální zájem.
Kdyby se jednalo o nás, obyčejné smrtelníky, tak o tom nikdo nenapíše ani čárku.

A plně souhlasím s Behemotem. Spíše mne udivuje, jak si všichni a s klidem necháváme každým dnem ubírat jednu svobodu za druhou.

Viz nyní vakcíny. Opět výbušné téma, ale zmíním jen jednu věc.
Očkovat se nechám až v případě, že sám uznám že mi to přináší více než mi bere. Proč já bych se měl očkovat, když mám násobně více protilátek, než očkovaní, ale prý to je blábol, že to prý nemá význam. Ale mladá od Babiše se nenechá očkovat, protože prý má hodně protilátek. Tak kde je pravda?

A poslední věc. Dokonce i s tím rizikem, že to může mít nežádoucí účinky, protože každé lidské tělo je originál, i to, že se budeme pořád pravidelně opíchávat, POKUD by to znamenalo, že budu moci na základě toho papíru volně cestovat alespoň po EU, bez různých, 2x denně se měnících nařízení každého ze států EU a bez hadru na xichtu, tak v tomto případě bych se nechal opíchat, ale nyní, mi to více bere než přináší...

Jaká je realita vidíte asi všichni sami i z toho mála co v médiích denně vidíme. Cestování má být za odměnu, ne za trest!

A tady EU totálně selhala. Nařizuje, že nesmí být křivá zelenina, ale nařídit státům (prý to ale nejde, protože na to není zákon EU) aby platila v celé EU stejná pravidla, když jsme tak jednotní, to nedokáže. A tím jsme ukázali světu, jak je EU strašně slabá, a Putin s číňanama se zase směje....

5
Výroky a citáty / Re:letní soutěž
« kdy: 17 Července 2021, 15:22:26 »
Já jsem v odvolání, kromě mnoha jiného, také napadal skutečnost, že správní řízení je soukromé, a že podle mne nemá právo Břeclavský správní orgán, cokoliv vynášet ze spisu.
O to větším paradoxem pro mne je skutečnost, že obeslat pana XX by prý bylo moc zbytečné práce, ale s Břeclaví, si tato osoba vesele komunikuje.

Jinak bludišťáky budu všem výhercům předávat, před dotčeným správním úřadem :)

6
Zajímavé články z internetu / Re:správní řízení Klaus
« kdy: 17 Července 2021, 15:15:53 »
Chce to správně číst!
Jedná se o nezákonně vydané nařízení, ne zrušené, a i zrušené by bylo nezákonné. To co píšeš, je zcela jiná věc, NSS dával vládě možnost několika dní, aby vydala řádné nařízení, a aby v těch několika dnech, úplně každý neodhodil "slinták". Nicméně ti co to nedodržovali a byli přichyceni, nemohou být trestáni, protože to nařízení bylo NEZÁKONNĚ VYDANÉ, a k tomu se také Klausův právník vyjadřuje.

Takže si to chce nejdříve pořádně přečíst, a pak vynášet vlastní soudy :)

7
Výroky a citáty / letní soutěž
« kdy: 17 Července 2021, 08:45:55 »
Máme tzv. okurkovou sezónu, tak si dovolím udělat tipovací soutěž:
Otázka za 1. bludišťáka: o které měsdto se jedná
Otázka za 2. bludišťáky: jméno úředníka/ce

A není to tak složité, protože se jedná o velice známý správní orgán a také ta oprávněná úřední osoba je velice známá a na zdejším fóru oblíbená.
Tady je ta perla:
Dle rozsudku Nejvyššího správního orgánu, ze dne 29. 5. 2020, č. j. 2 As 293/2018-25, „ Pokud autopůjčovna jako provozovatelka vozidla sdělí správnímu orgánu, která konkrétní osoba, byť by se jednalo o cizince, měla v době spáchání údajného přestupku od ní vozidlo zapůjčeno, je to zpravidla dostatečný důvod pro zahájení řízení přestupku proti této osobě“. Správní orgán nezahájil vůči XX správní řízení, neboť oznámení o zahájení správního řízení bylo XX doručováno odborem dopravy městského úřadu v Břeclavi, avšak zásilka byla odesílateli vrácena s odůvodněním „adresát neznámý“. Z tohoto důvodu zdejší správní orgán oznámení o zahájení řízení panu Ťažkému již nezasílal, neboť v tomto případě by se jednalo o pouhou formalitu.

Takže zákon je jen formalita, no pro tu osobu opravdu je. Takže ji a její nadřízenou trošku zlobím a prudím. Nyní to je na kraji.
Jinak je to trochu vytržené z kontextu, tak doupřesnění. Ten "soutěžený" úřad se odvolává na to, že v Břeclavi tu osobu taky obesílali a nepřevzala si to, tak prý bylo zbytečné to posílat z jejich , zcela jiného úřadu.....

8
Zajímavé články z internetu / správní řízení Klaus
« kdy: 17 Července 2021, 08:30:01 »
https://www.lidovky.cz/domov/vaclav-klaus-musi-zaplatit-pokutu-za-lonske-vystoupeni-bez-rousky-potvrdilo-to-ministerstvo-zdravotn.A210716_154708_ln_domov_lidar
Nedávám to tady kvůli Klausovi, ale kvůli tomuhle, viz citát z článku, vycházím samozřejmě z toho, že opravdu dané nařízení bylo soudem shledáno jako nezákonné:
    Koudelka řekl, že Klaus ve správní žalobě hodlá argumentovat mimo jiné tím, že hygienici uložili pokutu v rozporu s ústavou za porušení opatření, které pro nezákonnost zrušil soud. „Z hlediska ústavního nelze ukládat a vymáhat pokuty na základě nezákonných a neústavních právních aktů,“

   Pokud je to pravda, tak je to vrchol arogance státní moci proti zákonům ČR. Tohle snad už musí být trestné?! Nebo v našem bordelu není? Oni fakt čekají, až tu zopakujeme Velkou francouzskou revoluci, která narozdíl od naší, nebyla sametová.

9
Já jsem tím nechtěl prosazovat "zvýhodnění" českého řidiče, ale vadí mi tam to zdůvodňování, že se to týká vlastně cizozemců, a všichni moc dobře víme, jak to dopadne ve skutečnosti.
To co mi na tom vadí nejvíce je skutečnost, že "stát" se svými maximálními pravomocemi (info z bank, katastru, reg. vozidel a další) není schopen vybrat pokuty, a chce to přehodit na provozovatele vozidla.
Jka dlouho bude trvat, kdy se na provozovatele hodí i odpovědnost za dopravní nehody? A netvrdil bych tady, že je to "fake news" jako bylo před rokem, že žádné covid pasy nebudou.

10
Nebylo úplně lehké nalézt ten konkrétní návrh zákona, ale podařilo se. Jedná se evidentně o toto https://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?O=8&CT=983&CT1=0

LOuskám jak návrh zákona, tak důvodovou zprávu, kde se hodně ohánějí špatnou vymahatelností pokut od cizinců, ale nikde v návrhu není napsáno, že se ten zákon týká všech, tedy i občanů ČR.
Dále to už poněkolikáté čtu, ale vychází mi z toho, že klidně "zablokují vozidlo" úplně jiného provozovatele, který nemá žádný dluh. Nikde jsme se zatím nedočetl, jak si provozovatel vozidla může ověřit, že osoba, které svěřil řízení, nemá nedoplatek.
Asi tím chtějí zabránit stavu, kdy půjčím vozidlo někomu jinému. Jak to ale chtějí zdůvodnit u autopůjčoven a i u všech referentských vozidel to nevím. Vypadá to na čistý nátlak.
V důvodové zprávě jsme se dočetl, že :
V případě, že provozovatelem vozidla je osoba, která nemá nedoplatek ani jako řidič vozidla,
ani jako provozovatel vozidla, jsou registrační značky vozidla vráceny, resp. je možné domáhat
se uvolnění vozidla v čase a místě stanoveném v úředním záznamu.
Případné škody způsobené v souvislosti se zadržením tabulek registrační značky nebo použitím
technického prostředku k zabránění odjezdu vozidla, zejména způsobené omezením užívání
vozidla, náklady spojené s jízdou vozidla do místa odstavení a odstavením vozidla jdou k tíži
osoby, která má nedoplatek na pokutě.

Což beru jako jasný nátlak bez možnosti si to ověřit v nějakém veřejném registru. V ARESu se dozvím kdo je nespolehlivý plátce DPH a mohu se tomu přizpůsobit, bude někde také registr dlužníků pokut?

Nebo to někdo chápe jinak? Třeba si sedím na vedení.

11
https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/nezaplacena-pokuta-boticka-policie-registracni-znacka.A210620_203025_automoto_fdv

Tak doufám, že bude i veřejný registr, kde si budu moci zkontrolovat jestli osoba, které chci svěřit vozidlo (a to nejen kamarádovi, ale také v rámci podnikatelské činnosti) nic nedluží.

12
Vždycky má někdo moc. Bez moci to nejde ani v demokracii. Nechci nic jiného, než srovnat podmínky pro všechny účastníky silničního provozu, kdy i LZPS mluví o rovnosti před zákonem.

Popravdě, ta moc nemusí být dána úředníkovi, klidně může být dána mně jako řidiči, abych měl právo, v případě podobných prasáren, zmlátit cyklistu lešenářskou trubkou, nebo ho tím autem prostě odhodit. Ale zase je to "MOC".
Ale to by jsme se dostali zpět do dob divokého západu. Ono je to i o práci policie. Kdyby ho chytili a nějakých 15 minut mu v klidu vysvětlovali, že ohrožuje sebe i jiné, ukázali pár fotek, jak vypadají cyklisté sražení autem, nedej bože náklaďákem, tak by to co nahnal šílenou jízdou zase ztratil. Nemusí být vždy přímá represe. Ale to je strašně pracné!

A upřímně, určitá míra represe být musí, protože co nás nyní nutí jet v úsekovce pomalu? Co nás nutí nezaparkovat si kde chci, bez ohledu na ostatní. Co nás nutí nepít alkohol před jízdou? Ano, hrozba represe!

A ať si každý sáhne do svého svědomí, ale opravdu by jste dodržovali (a to všechny) zákony, kdyby nebyla hrozba postihu? Tím neobhajuji různé prasárny správních orgánů nebo policie.
Já mám sebereflexi, takže vím a veřejně to řeknu, že prostě bez hrozby postihu, by se i moje morálka "uvolnila". A ne, není to tím, že bych byl takový vyvrhel, ale je to přirozená lidská vlastnost.

Ale tohle kždý pozná, až když se to dotkne jeho....

13
V jiném vlákně někdo odsuzoval touhu po zavedení pojištění a zkoušek pro cyklisty. Jak jinak ale chcete donutit agresivní cyklisty, aby dodržovali zákon, jinak, než odebráním ŘP? Nám nově hrozí 7 bodů, pumpičkáři nic...
KOlik odřených aut už mají cyklisti na svědomí, protože oni musí projet! Kamarádově ženě a synovi skončil cyklista uvnitř auta mezi nimi. Obytná zóna, max 20km/h, ale bylo to z kopce, proč brzdit a proč jet po kraji. Naštěstí jej aspoň identifikovali, protože cyklista po průniku do auta, nebyl úplně ve své kůži. Bez zák. pojištění. Naštěstí to byl nějaký zámožnější cyklista, takže škodu cca 60.000 z něj dostali, pár měsíců staré auto, a vypadalo, jako by porazili slona.....

14
Jak už někdo napsal výše, štvou ve všem jenom lidi proti sobě.
Celkem dost se pohybuji přes den po Praze autem. Nově jsem si dal kameru i do starého pracovního auta, a nepamatuju si skoro, kdy naposledy, jsem potkal slušného cyklistu. Silnice, šup na chodník, přejetí v rozporu se zákonem přes přechod pro chodce, chodník a zpět cesta. To je pořád. Kdybych to sbíral jen po minutách, tak za týden mám z toho celovečerní film....
Ani si nepamatuju, kdy jsem po upozornění klaksonem, že ve dvou a více vedle sebe se opravdu nejezdí, neviděl "fakáče".
Cyklisti za tmy jsou také téměř neviditelní. A to nejsou děcka, ale všechno chlapi ve věku 45-60 let, kde by člověk čekal rozum.

Když mi ještě za hlubokého socialismu bylo 15, já jsem právě a hrdě dodělal autoškolu na malou motorku, tak se mne otec zeptal:
Jedeš po hlavní, a z vedlejší jede nákladní Tatra, kdo má přednost?
Samozřejmě, že jsem hrdě opáčil, že přece já!
Otec mi na to jen opáčil: Špatně. Tatra. Právo silnějšího nárazníku. A toto si pamatuju dodnes, i když je mi přes 50.

Nechápu ty lidi na kolech, co takhle kličkují mezi auty. K čemu jim bude platné, že možná i měli přednost, ale budou z nich "krypli" na vozíku? Ale můžou si pořád mumlat: já jsem měl přednost!

A už vůbec nechápu v dnešním provozu ve městech, proč mohou cyklisté předjíždět kolonu aut zprava. Každý má plné ruce koukat na všechny strany, a ještě sledovat, jestli z prava neprojíždí cyklista, který je stejně při rozjezdu nejpomalejší. A úplně největší šílenopst jsou ty vyhrazené "kastlíky" vepředu před všemi auty. Prostě my tu dopravu tak ztížíme a zpomalíme, že budete rádi jezdit na staré Ukrajině!

A jako poslední. Doufám, že všichni pražští řidiči autobusů, budou toto dodržovat a ploužit se 10-20km/hj za kolem. Ať se ta pražská doprava zhroutí úplně, pak prostě povinná přestávka a i kdyby měl zůstat stát na zastávce. Jinak se prostě ti "dobroserové" neproberou.

15
Zajímavé články z internetu / zajímavý rozhovor s T.Sokolem
« kdy: 10 Června 2021, 17:16:56 »
Celkem úplnou náhodu, jsme narazil na rozhovor s T.Sokolem. Hodně lidí ho nemusí, ale když se oprostíme od osobních antipatií, tak si myslím, že je hodně zajímavý, a pro zdejší publikum třeba vyjádřením:

Jak důležité je hlídání procesních pravidel, aby ve jménu „dobra“ nebyla ohýbána?

Nesmírně a možná snad nejvíc. Jednou „ohnuté“ procesní pravidlo, i kdyby to skutečně bylo ve jménu dobra (což je tak trochu oxymóron, zlo ve jménu dobra!) se velmi snadno může stát zavedenou praxí, při níž už ani tak nejde o dobro, ale o to, že to tak je snadnější a rychlejší. Jedno jestli to je natahování na skřipec po staru, nebo připuštění nezákonně získaného důkazu po novu.

viz https://e-news.cz/2021/06/tomas-sokol-takhle-tu-naposled-zkousel-vladnout-general-blaskowitz/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.context&dop_id=12091445

Stran: [1] 2 3 ... 16