30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - urbann

Stran: [1] 2 3 ... 20
1
Taky není od věci mít pořádek ve všem důležitém. Tzn. mít někde sepsané všechny termíny, smlouvy, pojistky, doklady atd. Pak se vám nestane, že byste na něco zapoměli.

Pro inspiraci jak začít si můžete prostudovat knížku od Metoda Bullet Journal .
https://search.mlp.cz/cz/titul/metoda-bullet-journal/4514150 


2
Tak hlavně by si měli dát pozor na to, aby pyrát neposlal fízlům signál pro vypnutí motoru nazpátek.

3
Potřebuji poradit - ostatní / Re:Přednost chodců na přechodu
« kdy: 15 Února 2024, 09:48:53 »
Našel jsem jinou statistiku, která uvádí úúúplně jiné údaje. Nárůst po roce 2000 tam také je, ovšem není zdaleka tak dramatický jak uvádí ekononmický deník ve výše odkazovaném článku. Jestli má lepší statistické údaje ekonomický deník nebo český statistický úřad, to už si musíte vybrat sami. Dlouhodobě jde ale o poměrně malá čísla, proto z nich nelze vyvozovat dalekosáhlé závěry bez analýzy jednotlivých případů.

https://www.czso.cz/documents/10180/20534694/32025414a.pdf/57d484eb-1939-47ad-8fef-f38d6dd2c19e

4
Potřebuji poradit - ostatní / Re:Přednost chodců na přechodu
« kdy: 14 Února 2024, 22:03:35 »
Pokud by to někoho zajímalo, o důsledcích absolutní přednosti chodců si můžete přečíst na https://ekonomickydenik.cz/absolutni-prednost-chodcu-vzala-krvave-konce/ . Nicméně mi ta statistika přijde poněkud podezřelá. O změně předpisů se obvykle lidi dozví tak, že za porušení nějakého nového předpisu dostanou flastr.  Proto si myslím, že k nárůstu zabitých chodců na přechodech došlo pouze kvůli změně metodiky sběru dat. Pokud by se porovnávaly jablka s jablkama, tedy počty nehod na přechodech bez ohledu na příčinu, k nárůstu by nejspíš nedošlo.

6
Potřebuji poradit - ostatní / Re:Přednost chodců na přechodu
« kdy: 09 Února 2024, 21:52:12 »
Zdenek.123> Tohle je dobré si rozmyslet dopředu. Jestli kvůli ušetřenejm 10 sekundám je rozumné riskovat to, že strávíte několik hodin řešením naprosto zbytečné dopravní nehody. O případné pokutě, bodech, správním řízení ... ani nemluvě. Každej si sám musí vybrat v jakých "bitvách" se má smysl angažovat. Já když vidím blba, tak mu raději dám přednost, případně se mu obloukem vyhnu.

7
Vyhovět vám nemusí, pokud si mají dostatek argumentů pro to, aby oddůvodnili nadbytečnost výslechu. Máte nahranou i samotnou odmítačku? Pokud ano, ověřte si, jestli vás správně vyzvali a poučili, viz. bod.6 na https://radyproridice.cz/odmitacka/. Jestli by špatné/chybějící poučení postačovalo pro zneplatnění celého testu to netuším, ale měl byste aspoň nějaký argument, proč je nutné provést výslech policajtů.8
No a chcete se k podkladům ještě nějak vyjádřit? Pokud ano, tak si požádejte o stanovení lhůty pro vyjádření, nebo jim své vyjádření rovnou pošlete. Pokud možno co nejdříve, tak aby to k nim došlo před tím, než stihnou vydat rozhodnutí.

9
To že provozovatel nevi kdo v dané chvíli řídil vozidlo by vadit nemělo, nicméně měl by vědět, komu bylo vozidlo svěřeno, viz § 10 ZPPK

11
Potřebuji poradit - rychlost / Re:Rychlost - rovnou příkaz.
« kdy: 18 Ledna 2024, 16:27:31 »
Do odporu se nic nepíše, teda kromě náležitostí typu kdo a proti čemu podává odpor.

U DS si nastavte rozšířené notifikace do emailu, z toho pak poznáte odesilatele. Podle toho se pak můžete rozhodnout, jestli si zprávu přečíst hned nebo až po 10 dnech, kdy nastane fikce doručení bez ohledu na to, jestli zprávu otevřete nebo ne.  Pokud nechcete o zprávy v DS po 3 měsících přijít, používejte pro přístup do DS aplikaci https://www.datovka.cz/cs/, která vám zprávy stáhne a uloží na vaše PC. Za doručenou se zpráva v DS považuje buď po přečtení nebo po uplynutí lhůty pro fikci doručení.


Náležitosti odporu:
V odporu musí být uvedeno
a) označení správního orgánu, jemuž je odpor určen,
b) označení osoby, která odpor podává - fyzická osoba uvede v podání jméno, příjmení, datum
narození a místo trvalého pobytu, popřípadě jinou adresu pro doručování. V podání souvisejícím
s její podnikatelskou činností uvede fyzická osoba jméno a příjmení, popřípadě dodatek odlišující
osobu podnikatele nebo druh podnikání vztahující se k této osobě nebo jí provozovanému druhu
podnikání, identifikační číslo osob a adresu zapsanou v obchodním rejstříku nebo jiné zákonem
upravené evidenci jako místo podnikání, popřípadě jinou adresu pro doručování. Právnická osoba
uvede v podání svůj název nebo obchodní firmu, identifikační číslo osob nebo obdobný údaj a
adresu sídla, popřípadě jinou adresu pro doručování. Podání musí obsahovat označení správního
orgánu, jemuž je určeno,
c) označení rozhodnutí, proti kterému odpor směřuje.

12
Pokud by vás zajímalo, jak se podobnými případy vypořádávají soudy, studujte zde: https://kraken.slv.cz/7As323/2016

Řidič se bránil argumentem, že značka byla zakryta svodidly. Soud z toho vyvodil, že řidič značku přehlédnul, a proto je to jeho chyba.

13
Potřebuji poradit - rychlost / Re:Usekovka Patockova (Praha)
« kdy: 18 Ledna 2024, 12:57:52 »
Zkusil sem, jestli na termokameře Uti-260b uvidím světlo z dálkového ovládání k monitoru a nic vidět není. Přitom na telefonu ho vidím. Rozebirat se mi ho nechce, abych se podíval jaká dioda je v něm použitá, nicméně prý obvykle dálková ovládání používají vlnovou délku 940 nm.

14
Potřebuji poradit - rychlost / Re:Usekovka Patockova (Praha)
« kdy: 17 Ledna 2024, 22:57:33 »
Teplotu jsem jenom odhadoval podle rozsahů na wikipedii, o moc jsem se ale nespletl. Jednomu mikrometru odpovídá teplota 2900K, teda pokud se to bere podle špičky v záření černého tělesa.

15
Potřebuji poradit - rychlost / Re:Usekovka Patockova (Praha)
« kdy: 17 Ledna 2024, 21:12:37 »
Tož jestli má radar zaplý infra přísvit, tak by teoreticky mohla. Jestli to ale bude fungovat v praxi závisí na tom, jestli je kamerka citlivá i na frekvence používané pro přísvit - kolem 1 mikrometru. Detektory v infrakamerách by měly mít nejvyšší citlivost pro pásmo 8-12  mikrometrů, protože tyto frekvence vyzařují objekty při pokojových teplotách. 1 mikrometr odpovídá teplotě 4000 stupňů C, což už je mimo rozsah většiny termokamer.

Stran: [1] 2 3 ... 20