30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - gumidos

Stran: [1] 2 3 ... 88
1
Kauza má zajímavý vývoj a PR fizlů dostává čočku. Dobře jim tak, ale je to ničemu. GIBS to pochopitelně zamete - přestupkové  jednání tam bylo (facka a odnesený mikrofon) takže zákrok bude nepochybně shledán oprávněným. Buď se vyskytne do vyřešení nějaká jiná záležitost, která vyzdvihne hrdinství našich fízlů, nebo to skončí nějakým kázeňským napomenutím.
Nikdo nebude řešit podstatu- proč se vůbec na těchto akcích vyskytují tihle šmejdi v civilu v takto vysokých počtech, proč vyvolávají konflikty, a kdo jim k tomu vydává rozkazy.
Jak pravil Kalousek - 10% jim přidejte a 20% jich vyhoďte. A za každou takovouto akci vyhoďte velitele.

2
to sennheiser: pracuji ve vyšším poschodí v budově na hlavní třídě jednoho města. Na té třídě se konají různé meetingy, předvolební kampaně apod. Stačí chvíli sledovat jakoukoliv takovou akci - zejména pohyb lidí a během chvíle je objevíte. Jsou fakt nenápadní, rotují obvykle okolo celé akce, tak nějak jinak postávají, dosti často je definuje bomber a batoh, dosti často též fotí. Opakovaně se objevují v blízkosti dalšího podobného týpka. Rád bych se mýlil, ale jsou u jakékoliv politické nebo podobné akce. A jak vidno z popisované akce, nadále se snaží vyprovokovat konflikty.
Přečtěte si pár článků od Peciny, jak moc aktivní tihle šmejdi jsou. 

3
Je normální přítomnost neuniformované kriminální policie na předvolební kampani řadového poslance?
A má pravomoc takto sebrat člověka na ulici, když žádný kriminální čin se nestal?
Co znamená normální? V bolševické zemi je to ovšem standardní a nikoliv nezákonné. Nezákonné je ovšem chování toho fízla, který se snažil aktivně vyprovokovat nějaké deliktni jednání. V demokratické zemi by měl být  odvolán šéf fízlů, aby ten nový mohl podřízeným vysvětlit základní demokratické principy.
Předpokládám, že byli na strážnici dost zklamaní, když zjistili, že z “tohoto hovna bič neupletou”. Paní jim to vysvětlila dosti jadrně- tak dlouho do mě žďuchal, až jednu dostal. Upletou max. přestupek proti občanskému soužití, takže fizl bude nejspíše muset svědčit jako občan. Docela bych paní přispěl na kvalitního advokáta, který by jeho chování rozebral.

4
Zajímavé články z internetu / Re:Jak rychle to rozsekají ?
« kdy: 01 Srpna 2022, 12:16:38 »
Tahle kauza jen tak neusne - viz známá záležitost  "Policie ČR & BMW i8" někdy z roku 2017. Bude zajímavé sledovat, jaká případná nevolnost či infarkt bude příčinou, až se stane nějaký průser.

5
Potřebuji poradit - ostatní / Re:Přepsání vozidla full verze :)
« kdy: 25 Července 2022, 12:39:15 »
bruno: váš poslední "příspěvek"  - v podstatě jen snůška urážek a nepodstatných hovadin, jsem poslal do odpadků. To jenom abyste věděl, proč ho tady nenajdete. Tohle si ponechte do své domácnosti, nikoliv na toto forum.

6
Jediný možný způsob jednání s trollem je nenechat se zlákat k diskusi s ním. Bacha na to.

7
Ladislav Laker sděluje: Do označeného úseku smí vjet pouze nemotorová vozidla zásobování. Tedy koňský povoz, volské spřežení, sobi táhnoucí sáně, zásobovač na jízdním kole s nůší na zádech, případně osoba která tlačí nebo táhne ruční zásobovací vozík. Pominul přitom pruhovaný sloupek na jedné ze značek.

A protože je Ladislav Laker velmi hnidopišský, což prokázal v diskusi na téma SPZ/RZ, musím položit dotaz - vaše obsáhlé vyjádření o "platnosti" dopravní značky nějak vychází z obecného výkladu platnosti svislé dopravní značky dle §3, vyhlášky 294/2015? Nebo je to jiná platnost?

Velmi mi připomínáte blogera na idnes jménem Karel Januška? Jeho bitevním polem byl blog na idnes, leč již tam delší dobu nepůsobí. Některá zákonná ustanovení vykládal velmi nestandardně, přičemž poučoval i poslance a ústavní soudce. Spatřuji podobnost ve vyjadřování a značnou podobnost ve sveřeposti.

8
"zajet k zařízení pro provedení kontroly technického stavu, pokud zajížďka, včetně cesty zpět na pozemní komunikaci, není delší než 8 kilometrů"

Tohle platilo do 30.9.2018. No a pak se to změnilo. Takže si radši najděte aktuální znění zákona 361/2000 - §6a, 2a.

9
Je to 8 km tam a 8 km zpět.

10
Potřebuji poradit - ostatní / Re:Re:Stání s jinou spz
« kdy: 11 Července 2022, 10:26:43 »
Dovolím si trochu polemizovat s vaším tvrzením:
Je jednoznačně spárována s VIN konkrétního vozidla. SPZ je uvedena v technickém průkazu vozidla a v osvědčení o technickém průkazu. Samozřejmě i v protokolu o technické kontrole, v dokladu o povinném pojištění silničního vozidla. SPZ není věc - nelze ji "odcizit".

- nepochybně existuje řada vozidel, kterým byla vydána RZ/SPZ, která nemají VIN. Je pravdou, že se většinově jedná o staré vykopávky případně různé pracovní stroje, přesto tomu tak je.

- citace zákona 56/2001, § 4: c) ztracených, odcizených, poškozených a zničených osvědčení o registraci silničního vozidla, technických průkazů silničního vozidla a tabulek s přidělenou státní poznávací značkou (dále jen „registrační značka“), Zde je přímo uvedena "tabulka státní poznávací značky" - tedy té plechové věci, nikoliv nějaké zapsané kombinace písmen a číslic.

- existoval, a nechce se mi hledat, zda-li nadále existuje, pojem: trvale manipulační značka, což je/byla něco jako přenosná registrační značka, ke které se pouze vedla kniha jízd s uvedením vozidla, které jí zrovna použilo.

Tedy pojmy "státní poznávací značka" a "registrační značka" jsou duplicitním vyjádřením téhož a vaše upřesnění je zbytečné a chybné.

11
To je tohle?:
https://www.escape6.cz/transparentni-folie-na-svetla-foliatec-kourova-100x30-cm-id396727/

citace:
Fólie aplikovaná na světlometech automobilu není schválena pro provoz na pozemních komunikacích.

A čímpak z eshopu jste ještě potunil? Třeba modrými diodami na podvozku?

12
Též jsem měl čest s "tetkami" z OSPODu. Záležitost to byla zajímavá - kvůli zpoždění letu mizerné společnosti Smart Wings  a jejich absolutní neochotě jakkoliv reagovat na požadavek na standardní finanční odškodnění jsem musel podat žalobu za sebe, manželku a 2 nezletilé děti. V prvním kole jsem to prošťouchnul žalobou pouze za sebe, kvůli minimalizaci případných ztrát. Ve sporu jsem uspěl (mimochodem Smart Wings nereagoval ani na pravomocný rozsudek a nechal se exekuovat)  a poté jsme chtěli podat společnou žalobu za manželku a 2 děti. Před tím ovšem proběhl soud ve věci "schválení právního úkonu za dítě", který nám rozsudkem umožnil podat žalobu jménem dítěte. Jedním z podkladů k tomuto rozsudku bylo kladné stanovisko OSPOD, který jsme museli navštívit a kde jedna z těchto tetek zpovídala dceru (syn byl ve škole v přírodě a vyhnul se tomu) a dávala jí nějaké kázání. Neustále opakovala, že tomu dcera nerozumí a že tedy musí rozhodnout za ní a podobné pitomé kecy. Přičemž děti nelze považovat za blbé, pouze za malé.... - a naprosto dobře chápou, že SmartWings je banda šmejdů a o odškodnění je třeba se s nimi soudit. Hodnotu peněz chápou možná lépe, než ty tetky...Dceřino hodnocení kvality té tetky bylo vcelku jasné. Tedy bylo založeno mnoho spisů a popsáno mnoho papírů. Mimochodem i druhou žalobu jsme vyhráli a Smartwings se opět nechal exekuovat, nemohl jsem uvěřit jejich postupu. Takže celé odškodnění  - 3 roky po skončení letu, všechno řešil advokát a zábavy kopec.

13
Potřebuji poradit - ostatní / Re:u koho máte POVINNÉ RUČENÍ
« kdy: 22 Června 2022, 16:10:38 »
K otázce různých fíčur typu "převedu bonus z fichtla na os. auto" nebo dokonce "převedu bonus z přípojného vozidla" lze doplnit, že je třeba opět a zase číst pojistné podmínky. Obvykle se v nich vyskytuje něco podobného tomuto: ...pojistitel stanoví bonus na základě předchozího škodního průběhu vozidel, která spadají do téže skupiny, jako pojištěné vozidlo. Skupiny jsou stanoveny následovně 1) motocykly a tříkolky 2) osobní vozidla do 3,5 t, 4) nákl. vozidla 5) přívěsy a návěsy....x) traktory. Tedy tím chci sdělit, že převod bonusu z fichtla či přívěsu opravdu nevyjde. Má-li někdo prokazatelnou zkušenost z posledních cca 10 let, kdy se mu to povedlo, rád bych to viděl.

Co se týče sjednání pojištění pomocí srovnavačů - není to triviální. U pojištění POV je situace snadnější, neboť rozsah je definován zákonem  a moc to upravovat nejde. Různé spoluúčasti apod. jsou již dávno za zenitem - byly nějaké tahanice ohledně práva poškozeného dle §9(1) uplatnit nárok proti pojistiteli, který následně musel požadovat refundaci "spoluúčasti" po pojištěném, kterým ovšem není jen pojistník, ale poměrně široká množina osob, které rozhodně neplatily s nadšením nějaké spoluúčasti. Taktéž např. při spoluúčasti 10.000 Kč si bylo možné představit, že pojistitel vcelku ochotně proplatí škodu 9.990 Kč bez přílišného zkoumání....atd. Dále srovnavač nemusel zohlednit různé nadstavby typu asistence, přímá likvidace (nehorázná kokotina, leč nabízená jako bonus).
U havarijního pojištění je to ještě více sázka do loterie, neboť lze vymyslet produkt odlišný od standardu - opět různé nadstavby, ale i jiné způsoby stanovení přiměřených nákladů apod.
Chápu, že tomu někdo dá přednost, ale nejsem-li líný a trochu uvažuji, touto cestou bych se nevydal. Dosud se mi nestalo, že bych měl cenově dražší produkt při přímém jednání s pojistiteli, než ze srovnavače, i při započtení cena-výkon.

14
Klíčová slova pro google: zákon 361/2000 Sb., § 125c, odst.  1f) a následně pak odst. a 5) až 7) je výše pokuty.

15
Zmínka hh o vybodování je reálná hrozba - máte min. 3 přestupky po 3 bodech (takže min. 9 bodů bude jistých). Mohl jste nakoupit ještě něco dalšího dříve, doba zákazu se navíc nezapočítává do doby odmazání bodů, takže si urychleně zkontrolujte vaše bodové konto - Czech point, portál občana atd. Máte možnost do doby pravomocného rozhodnutí odmazat body kurzem.

Stran: [1] 2 3 ... 88