30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - frantisek

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Potřebuji poradit - přestupek mimo ČR / Italie skrz CZ firmu
« kdy: 20 Listopadu 2019, 19:52:26 »
Nalezeno v hloubi internetu. Nejspis fake, ale nemate nekdo zkusenost?

Odesláno z mého F5321 pomocí Tapatalk


2
Zajímavé články z internetu / Re:Uzavírka Smetanova nábřeží
« kdy: 13 Listopadu 2019, 15:58:14 »
Jen malinko doplním Milošovu stručnou poznámku:

Praha, vedená primátorem (Nerozšiřovat a nebourat) Hřibem a spol. se rozhodla k poměrně radikálnámu kroku. Původně na pár dní (cca týden) uzavřený průjezd po Smetanově nábřeží protáhli  na cca měsíc (do 17.11.) s tím, že vyhodnotí dopady.

Uzavírka bude končit a napříč pražskými eko a zklidňovacími spolky a politiky zní jadan hlas = uzavřít natrvalo.

Je pravděpodobné, že to zavřou :(

Takže by možná nebylo od věci napsat na adresu či adresy uvedené v odkazovaném článku svůj názor. Opakuji, svůj názor. Nejsme tu cyklospolek zelených pošuků, takže Vám názor tvořit fakt nebudem ;)

Za OSBID dík.
František


3
Přišla mi "výzva" - co mám dělat? / Re:Deathmut
« kdy: 21 Srpna 2019, 06:59:20 »
ad Varnsdorf/Studánka: tamní radnice hraje přetlačovanou s MD o zákonnost toho měření. Podle všech informací co odsud mám rozesílají výzvy, především směrem do Německa a berou peníze co přijdou. Dále nepostupují, neřeší ani oznámení řidiče. Vím jen o dvou pokračováních a to si "pirát" musel hodně hlasitě vyšlápnout na radnici, aby se něco dál stalo.

Takže opatrná rada zní: ignorovat. nejspíše to tím skončí.

4
Rychlost / Re:Nahlížení Ji - neposkytnutí spisu
« kdy: 24 Května 2019, 12:53:18 »
S pripadem souvisi. Necekal jsem ze nam 149.- poslou, ale zduvodneni, ze nemohli stihnout predat ci interne overit zplnomocneni je takove varchrlate.
Kdyby nekoho napadla argumentace, par stovek na soud bych asi i obetoval ;)

5
Vzkazy uživatelů administrátorům / Re:Smazání profilu
« kdy: 26 Března 2019, 09:09:22 »
djh se smázl, někdo z moderů či adminů to potvrdil a příspěvky djh se tím dostaly na úroveň hosta.
U lidí, jako je djh - kteří tu jen projdou je to IMHO úplně jedno.

Pokud by chtěl odejít někdo z pravidelných, stálých přispěvatelů a ztrátou vazby jeho příspěvků na konkrétní NICK by se snižovala informační hodnota fóra, znamená to jediné. Založit další nick, nicneříkající, například "on-odesel-a-pritom-dobre-radil-001" a skrze standardní mechanismus fóra převést příspěvky rušeného nicku na ten neutrální. Pak lze nick zrušit, ztratí se vazba na osobu, ale příspěvky s nějakou informační hodnotou zůstanou svázané.

Takto například kdysi zmizel jeden z otců zakladatelů, ale jeho příspěvky jsou tu stále, jen pod nickem "admin".

6
Vzkazy uživatelů administrátorům / Re:Vyhledavani
« kdy: 27 Listopadu 2018, 18:50:37 »
Takto se chová hledání snad na každém fóru který znám.
V menu  + po kliknutí na lupu vedle hledacího okna se zobrazuje komplet panel s možnostmi nastavení co a kde hledat.

Pokusím se projít šablonu, zda by šlo snadno doplnit stránku s výsledky vyhledávání o info, že hledáno bylo jen v rozsahu otevřeného tématu či vlákna.

7
Rychlost / Re:Nahlížení Ji - neposkytnutí spisu
« kdy: 08 Listopadu 2018, 07:02:44 »
Jen myšlenka: neni v enzymově příspěvku výše jeden krásný odvolací bod? A použitelný hned ve dvou rovinách.

Pirát v rámci studia spisu srovnal  video založené ve spise s jinými výstupy téhož zařízení a konstatuje, že parametry videa neumožňují posoudit pohyb a polohu vozidla v čase vůči stavu světelné signalizace, děj zachycený je snímkován 1sec a poloha v čase tedy může být různá o významné jednotky metrů.

A dále, protože běžný výstup z použitého zařízení bývá podle srovnávacích vzorků jiných záznamů velmi přesný a podrobný, pirát se domnívá, že založený záznam byl poupraven, či užit v režimu, který je přitěžující. Může jít záměr, protože SO1 rozhodl cca 14 hodin poté co se záznam dostal do pirátova dosahu. Návrh na rozpitvání videa, doplnění návodu a možnosti nastavení výstupu kamerového systému, doplnění či srovnání se záznamy ze stejného období .....

enzym snad doplní, ale na tomhle by se dalo slušně točit, ne?

8
Rychlost / Re:Nahlížení Ji - neposkytnutí spisu
« kdy: 31 Října 2018, 17:39:56 »
caroprd111: Spis dnes vyzvednut. Jdu to oscanocvat a posilam.
Pokud by z toho bylo neco dal, jsem plne k mani. Podjatost, ci onen uredni zaznam namisto usneseni a pod.... cokoliv vymyslite, rad podporim ;)

2all: správní úředník, takto můj ex-spolužák se vytáhl. Po celou dobu mi ostentativně pokládal do zorného pole desky s vytištěnými screeny z fóra. Pronášel narážky na to, zda jezdím rychleji než 30kmh/h. Když už jsem se balil, tak to nevydržel a prý, že nejsem jen obyčejný nahlížeč do spisu. Hlas mu potemněl, kdyz pronášel větu: "Tady (významně poklepal na ty desky) vystupuješ jako _admin_ ..."
Ježišikriste, to je vůůůl! Kdokoliv máte cokoliv v Jihlavě, tak si to užijte. Už jsem viděl hodně dopravněsprávních kašparů, ale můj rodný kraj jednoznačně vede :D

9
Rychlost / Re:Nahlížení Ji - neposkytnutí spisu
« kdy: 27 Září 2018, 14:26:22 »
hh: dekuji.

Jako cesta nikoliv nejsnadnejsi, ale vuci uradu nejschudnejsi se mi jevi kombinace prudy a prudy.
1. caroprd se neformalne (telefon) dotaze, zda pro overeni postaci ta plna moc, kterou jim poslal minuly ctvrtek, nebo zda ji ma poslat znova. Uprednostnovana varianta je ta, ze jim staci ona puvodni PM. Telefon spoji s lehkou vyhruzkou, ze pozaduji proplaceni marne cesty (neco jako 2x 56 Kc za vlak a 3x150 Kc za ztracene hodiny :) ) Cilem je ukolebat pozornost a umoznit Frantiskovi:
2. vyzvednu kopii. Bez drzych reci, s milym usmevem. A s proslou plnou moci. Snad jim to nedocvakne :)
3. jakmile mam kopii spisu, predavam ji caroprdovi a vylicim mu, jak se mnou nakladali minuly tyden. Caroprd je sveta a spravniho prava znaly - obratem zasila namitku podjatosti podlozenou mym svedectvim a vyzaduje presun jinam, pryc z dosahu podjateho Vlcka, takze mimo Jihlavu, pac kazdy kdo je v Ji dopravnespravni ourada, je Vlckuv podrizeny a tedy podjaty taky.
4. az pokud se podari zmena mista - pirat ci caroprd resi s uradem procesni chybu jejich predchudce, kdy plnou moc obdrzel nezmocneny zmocnenec. A navrhuje to cele ukoncit, pac se z toho stava fraska. nebo cokoliv dalsiho, ma role rusiveho elementu skonci.

Pokud OK, potrebuji pripravit pudu v Jihlave na utery v cas cca 10-13 hodin, to je v pristim tydnu jedine okno, kdy se mohu utrhnout.


10
Rychlost / Re:Nahlížení Ji - neposkytnutí spisu
« kdy: 27 Září 2018, 09:55:31 »
Pravnicka osoba - pirat nebyl vcas varovan a vyzvedl. Obsah dopisu je kopie meho uredniho zaznamu s vyzvou na zmocnence, ktery dale zmocnoval me k nahlednuti.
Za pozornost stoji jmena uredniku. Zmizel Vlcek, to je muj potencionalne podjaty exspoluzak a vedouci odd prestupku, vyzvu tvorili Findejs (sef odboru dopravy, taky uz jsem s nim mel tu cest, ten se me ptal zda nejsme pribuzni, taky podjatej :)) ) a Tinka (neznam, asi pesak).

Pokud je to od nich zamer, predchazeji mozne podjatosti Vlcka?

Plna moc predlozena dne 20.9. vyprsela dne 23.9. - pokud jim podpis overime a ja pojedu nahlednout, urad by me mel poslat do haje. Cely je to na hlavu postaveny :(

11
Rychlost / Re:Nahlížení Ji - neposkytnutí spisu
« kdy: 25 Září 2018, 16:28:39 »
hh: diky. Zaminka to neni, ty dva podpisy jsou naprosto a uplne odlisne. Zmocnitel zjevne pouzil podpis a parafu a SO to bryskne odhalil :)

Original plne moci mam u sebe, takze pripadny znalec by zkoumal kopii. To nema sanci na uspech - ano, tez si myslim, ze chce uredne overit podpis na lejstru. A tajne doufam, ze si uvedomil, jak moc obvinenemu nahral.

Stale tedy vychazi jako nejlepsi nechat je placat se v tom co si nadrobili. A nedelat nic, az v odvolacce.

Vyse jeste zaznel napad abych tam zasel ted, plna moc skoncila v nedeli. Pokud by mi spis vydal, tak uz to bude jen tezko cele rozmotavat.

K tomu, ze urednik ma se mnou problem: ma.
Ve skolnim roce 1990/1991 jsme spolu sedeli v jedne tride. Ja pak skolu opustil s nekolika nedostatecnymi.
Pan urednik mi to dal, ve svem pojeti veci, naramne sezrat: zjednodusene receno, znely vety typu "nojo, tys byl dycky blbej, ve skole ti to neslo a ted se paktujes s takovouhle verbezi piratskou, fuj ......"
Samozrejme podano relativne slusnou formou. Ale z vyrazu jeho tvare bylo zrejme, ze potrebuje rousku a gumove rukavice a ze mi dokumenty bude podavat pinzetou, jak se me stitil. Slysel jsem i ze vec (plna moc) ma znaky "pojisteninapokuty" ci "odtahauta" a pod..

Debatu uzavrel tim, ze mi oznamil, "az tu budes takhle parkovat priste, zavolam na tebe mestaky". (Motorka stala pod oknem jeho kancliku osamocena uprostred prazdneho parkoviste, v okruhu 50 m od ni byla jen asfaltova plocha). Bohuzel, i pres me prosby je nezavolal, pry "az priste, ze stare znamosti".

asmodeus: plna moc byla na urad zaslana cca hodinu pred mou navstevou skrze datovou schranku. Bylo to v bezne pracovni dobe a na tuhle skutecnost jsem uradu opakovane upozornoval.
Vyzvu k dodatecnemu overeni podpisu chapu tak, ze si uvedomil(i) chybu a snazi se to zahladit.

12
Rychlost / Re:Nahlížení Ji - neposkytnutí spisu
« kdy: 25 Září 2018, 13:58:34 »
asmodeus - spis nejspis v poradku mel, dokonce jsem videl kopii, nevypadalo to na zmatek. Ja ho sral dilem obecne, protoze jsem a nejspis jsem pirat a zeru deti a dilem osobne, nevim presny duvod, ale zaverem diskuse mi oznamil ze parkuji zcela spatne a ze priste na me vola mestaky.

hh: papir prikladam. poloanonymne, jde jen o lidi kterych se to tyka mimo me. To co doslo do datovky je pisemnost nazvana vyzva k doplneni - overeni podpisu, ja jim na prevzeti zatim kaslu.
Clovek co me zmocnil ma v datovce totez.

13
Rychlost / [WIN] Nahlížení Ji - neposkytnutí spisu
« kdy: 25 Září 2018, 09:49:46 »
Ve čtvrtek jsem byl nahlížet pro jednoho místního. Spis je v Jihlavě. Úředník je zaťatý svazák, rozhodl se spis neposkytnout. Zpochybnil podpis zmocnitele a namísto spisu mi vydal papír, kde odmítá vydání kopie a navrhuje ověření podpisu. Protože v době, kdy jsem byl na úřadě, už meli v datové schránce tutéž plnou moc, tedy je ověřena a byla v jejich dosahu v čase kdy mě odmítli, byl plán nechat dojít k rozhodnutí a odvolávat se na krácení práv účasatníka řízení.

Plná moc byla vystavena na dobu omezenou - do 23.9. - už není platná.
Dnes (út) mi v datovce přistála výzva k doplnění podání = ověření podpisu. Zpráva zatím není čtená.

Prosím ctěné kolegy o názory a nápady. Děkuji.

14
Vzkazy uživatelů administrátorům / Re:Odřádkování
« kdy: 25 Června 2018, 13:05:45 »
Píšu ....
a vodentruju

píšu ....
a Vodšiftentruju.

U mě dobrý. S editorem pokud vím nikdo nic nedělal.

15
Řešili jsme problém s kouskem HW. Večer výměna, ráno to na nějaký čas vypadlo úplně.
Teď už by mělo být vše OK.

Stran: [1] 2 3 ... 10