30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - coach

Stran: [1] 2 3
1
Nemám k dispozici reprezentativní vzorek předžalobních výzev k vrácení uhrazeného odtahu, abych z toho mohl dělat nějaké obecné závěry, a už vůbec ne k posouzení, zda je nějaká korelace či dokonce kauzalita mezi tím, jak byla výzva vyargumentovaná, a zda vedla k dobrovolné kapitulaci neoprávněně obohaceného subjektu.

Obecně platí, že úřady mají hroší kůži, dokud jim reálně a bezprostředně nehrozí nepříjemnost, velký dojem nějakou argumentací, byť sebepreciznější, na ně neuděláte. Víc než obsah spíš funguje, kdo je pod dopisem podepsaný (ať už jako přímý účastník či zástupce) - pokud už úřad má zkušenost, že jde o někoho, kdo ví, co dělá, nefungují na něj obvyklé úřední triky, hraje tvrdě a hlavně už si v minulostí své (k nelibosti úřadu) prosadil, budou jeho podání brána vážně, i kdyby v nich stálo jen "dobrý den".

Nicméně ve vašem případě moc nechápu ten přístup. Buď vám to za to nestojí, pak se na to vykašlete rovnou a přestaňte tady filozofovat o nákladech a zisku. Nebo to chcete dotáhnout, s argumentací, že auto stálo v souladu se značením, tedy jste jako řidič i provozovatel nic neporušil, nařízení odtahu bylo nezákonné, vybrané peníze jsou bezdůvodným obohacením a krom toho byste naopak vy mohl vyčíslit nároky na náhradu škody, která vám v souvislosti s odtahem vznikla. Pak asi není žádný důvod, proč to nepoužít rovnou, zejména máte-li to, jak tvrdíte, už připravené. Celý relevantní skutkový děj už proběhl a důkazy a další podklady jsou zajištěny, tím, že argumentačně odkryjete karty, protistrana nezíská žádnou výhodu, nenapadá mě nic, co by ke zlepšení své pozice mohli udělat jen teď a nešlo to udělat až po podání obsahově podobné žaloby.

Děkuji za odpověď. Po zvážení všech pro a proti to budu chtít dohrát až do konce. V současnosti to vše dávám do písemné podoby, poté dám k nahlédnutí a případným připomínkám.

2
Plná moc je vůči SO účinná až jejím doručením úřadu. Tedy pokud něco odeslali předtím, než jim došla PM, nebyli povinni doručovat zmocněnci (ani nemají povinnost dodatečně ten úkon poslat na vědomí i zmocněnci - i když podle povahy toho úkonu by to minimálně v některých případech bylo z hlediska principu dobré správy velmi vhodné). Nicméně chápu-li to správně, tohle je akademický problém, jde o úkony v řízení s nějakým Helmutem a ten si asi na nějaké chybné doručování stěžovat nebude (a dovolal se toho z pozice neúčastníka, např. jako provozovatel při následném řešení sprdele, taky nebude snadné).

Tvrdíte, že to bude vhozeno, tak nejdřív vyčkejte, co Helmutce úřad chce - podle časové osy to nejspíš bude zastavení řízení (nebo, s menší pravděpodobností, akceptace omluvy a nové ÚJ).

Měl jsem za to, že v rámci odeslání by měla plná moc vstoupit v platnost dnem podání a pokud úřad zaslal něco v mezidobí - tj. mezi odesláním a doručením plné moci úřadu, měl by obeslat následně se stejným psaním i zmocněnce, nicméně děkuji za upřesnění.
Vhozeno bude, předpokládám vzhledem k minulosti, opět 3. den po posledním dnu pro vyzvednutí - tj. na dopise je pozn. s vhozením do schránky. Může úřad zastavit řízení před tím, než mu byla písemně potvrzena emailová omluva - omluva byla podána včas, jen pošta ji doručovala v rámci města doporučeně 3 dny? Je někde zákonem dána minimální lhůta pro odstup mezi doručením předvolání a termínem předvolání - např. 5/8 dní?
Děkuji moc za rady a pomoc

3
Pro budoucí jednání (v rámci Olomouce) je možné helmuta využít s docházku na městapo. Na základě lístečku jsem k nim došel, "udal helmuta z Litvy, který nejspíš nechápe místní poměry tak tam zastavil", bylo mi oznámeno že to berou jako řešené domluvou a od té doby se nic nedělo.. Samozřejmě nelze paušálně očekávat stejný přístup.
Mam mirnou alergii na mestske opice a stihace, tak se radeji temto koncinam snazim vyhybat. Uvidime, jak aktivni bude parazit.

Casova osa:
1) Doruceno fikci, vhozeno do schranky 3. den, predvolani k podani vysvetleni 3. den po poslednim dni k vyzvednuti (v den vhozeni do schranky) - "D"
2) D - odeslana omluva emailem, cca 2h po narizenem case jednani
3) D+5 odeslano pisemne potvrzeni emailove omluvy, priznani ridice k uzivani vozidla, zaroven zmocnen provozovatel k zastupovani v rizeni, doruceno organu D+8
4) D+6 urad zaslal ridici dopis, ktery je nyni ulozen na poste, jelikoz je jiz ridic mimo CR, bude vhozeno do schranky, nicmene, vzhledem k zmocneni provozovatele, pokud bude chtit cokoliv urad resit s ridicem, predpokladam, ze jiz mel obesilat zmocnence a tento krok uspechal

4
Pasport komunikací vyžádán, dle pasportu se jedná o místní komunikaci, tudíž domněnka o účelové komunikaci padla.
Zahraniční řidič nahlášen - obeslán, obálka dnes vhozena do schránky, cizinec informován a chce se přiznat. Nicméně orgán předvolal řidiče k podání vysvětlení, pouhé 3 dny od poslední doby možného vyzvednutí na 8hod ráno (obálka vhozena dopoledne do schránky), zároveň orgán argumentuje, že pro uspořádání záležitostí je to dostatečná doba. Ihned po obdržení obálky a kontaktování řidiče se řidič omluvil emailem - nicméně vzhledem na čas předvolání to bylo již 2hod po stanoveném čase jednání. Následující plán je takový, že řidič do 5ti dnů pošle omluvu i písemně a tím potvrdí podání přes email, v omluvě bude argumentovat nemožností dostavit se vzhledem k zahraniční cestě a nemožnosti reagovat tak rychle. Dále podání vysvětlení dá písemně a zmocní k zastupování provozovatele.
Dá se prosím nějak točit na dané lhůtě pro dostavení se k podání vysvětlení? Standardně, co jsem měl zatím možnost řešit, bylo vždy dáno alespoň 5 dnů na vyjádření.

5
hh: Děkuji za nasměrování. Vzhledem k časové náročnosti zkusím zřejmě jen pošťouchnout město o vrácení částky a uvidím na jejich vyjádření - máte prosím přehled z jiných případů napříč ČR jestli má smysl v zdůvodnění žádosti uvádět důvody, které jsem měl připravené pro správní orgán, nebo proforma to město zdůvodní, ale nijak je to nebude zajímat a případné důvody by dávaly smysl až u soudu? Soudní cesta už by asi byla dlouhá a převážily by náklady nad ziskem.

alo.is: Ano, v plánu bylo rozhodnutí správního orgánu o nevinně, k jednání bylo přistupováno neutrálně, nebyl tam zájem o prekluzi, nicméně po prvním zrušeném ústním jednání už to časově nešlo zvládnout. Takto je to složitější situace a zřejmě pro mě převáží časová náročnost případného soudního sporu nad vrácením peněz za odtah.

6
Asi mělo být při platbě za odtah vydáno nějaké potvrzení o platbě, kde by měl být uveden příjemce platby.
Vozidlo bylo odtaženo na parkoviště MP, na příkaz MP. Platba byla poukázána na účet - jak jsem zjistil z webu, účet je Statutárního města Prostějov, převodem.
Tudíž jestli žádat po MP, která nařídila odtah a u níž bylo vozidlo po sepsání vyzvednuto s tím, že mi bylo dáno číslo účtu a částka, která na něj má být poukázána, nebo žádat po Prostějovu, jakožto zřizovateli MP a vlastníku účtu.

7
Mam zde lehke aktualizace - WIN:
9/2020 - predvolan k ustnimu jednani-omluva
6/2021 - usneseni o zastaveni rizeni, odpovednost zanikla 10/2020

Chtel bych pozadat, kam se obratit s pozadavkem na vraceni poplatku za odtah - MP nebo magistrat? Predpokladam, ze si s tim vytrou pozadi, jelikoz jsem rizeni nevyhral, ale rad bych to hnal pripadne vyse, jelikoz znaceni je tam vskutku unikatni a ja, dle meho, parkoval mimo vyhrazene stani .

Odesláno z mého ONEPLUS A6013 pomocí Tapatalk

8
Zdravím místní osazenstvo,
vyzvednul jsem si výzvu pro provozovatele vozidla, viz. obrázky níže.
Jelikož si nejsem jist, jestli místo, na kterém bylo parkováno, již není silnicí, ale účelovou komunikací - kde by se nejednalo o stání v křižovatce, pokud si dobře pamatuji; rád bych zjistil, zda někdo neví, kde najít pasport komunikací pro město Olomouc - ať jsem hledal, jak jsem hledal, nedohledal jsem nic veřejně přístupné, jako má třeba Brno. A v návaznosti na to - žádost o pasport komunikací dle 106 na úředníka co zaslal výzvu, nebo na město?
Dále na lístečku, který uletěl, byl čas nejednoznačný - nula v hodinách upravena na 2 (2 vepsána do číslice 0), je to případně relevantní pro další řízení?
Co zvažuji a připadá v úvahu - 1, nahlásit zahraniční kamarádku, která tam vozidlo zaparkovala, zmocnit se pro zastupování, 2, nahlásit sebe jako řidiče, v 1. případě kajícné doznání a přijmutí trestu jako chlap nebo v obou případech natahování řízení, kdy si řidič vzpomene nakonec, že neřídil a nahlásí jiného řidiče až do prekluze 3, pokud by se některý místní bijec chtěl pošťuchovat s olomouckým úřadem, není problém mu toto přání splnit
A ještě jedna otázka, řidička pochází ze země s bezvízovou povinností s ČR, nicméně v tomto termínu zrovna platil lockdown - není to problém pro cizince - nemuseli se někde registrovat při vstupu do ČR v tomto období?
A poslední věc, hraje nějakou roli, že přestupek řeší úředník z oddělení přestupků proti zákonnému pojištění?
Předem děkuji všem za jejich postřehy a rady.

9
Potřebuji poradit - rychlost / Re:Havířov - úsekovka
« kdy: 12 Června 2021, 01:07:00 »
Cca 2 roky zpet jsem resil rychlost v Havirove... Viz. vlakno:
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=8527.15#msg103252

Odesláno z mého ONEPLUS A6013 pomocí Tapatalk


10
Jízda na červenou, pásy, světla / Re:Osvetleni RZ
« kdy: 08 Června 2021, 15:44:45 »
Jak to dopadlo?
WIN, úřednice zřejmě pochopila, že z toho jí nic nekápne a zašoupla to na dno šuplíku.
K dnešnímu dni nic neobdrženo. Sice na mě něco čeká na poště, ale předpokládám, že se to bude týkat parkování a nebo sčítání obyvatel.

11
Rychlost / Re:Výzva Havířov 69 na 50
« kdy: 13 Května 2020, 23:21:49 »
Posledni dobou se nam tady siri takovy nesvar. Podezrele moc vyzev je za praseni 69 na 50 v obci. Dival jste se do spisu, jestli to skutecne odpovida namerene rychlosti z radaru?
Ano,pri nahlednuti do spisu bylo radarem namereno 72, po odectu 69...

Odesláno z mého ONEPLUS A6013 pomocí Tapatalk


12
Rychlost / Re:Výzva Havířov 69 na 50
« kdy: 13 Května 2020, 23:20:42 »
coach:
Jestli poslední akce úřadu je pořád..
Citace
12.8.2019 usnesení o odložení, předpokládám překlopení na sprdel

..a nedošlo k zahájení řízení tak je opravdu promlčeno.
Posledni akce uradu byla kolem 20.8.2019  kdy bylo udanemu ridici sdeleno, aby se osobne dostavil na urad... Ridic zaslal uradu dopis s vyjadrenim ( zde jeste jednou dekuji uzivateli @kdo ) a od te doby ticho at na strane k ridici tak i smerem na provozovatele...

Odesláno z mého ONEPLUS A6013 pomocí Tapatalk


13
Rychlost / Re:Výzva Havířov 69 na 50
« kdy: 24 Dubna 2020, 20:52:45 »
Prestupek se stal 19.4.2019, mohu ho tedy nyni povazovat za prekluzi? Nebo se ceka az na termin +1 den, kdy byl oznamen MP na SO?
Jinak bych rad podekoval za pomoc s odpovedi uzivateli @kdo - odpoved SO ohledne osobni navstevy ridice...

Odesláno z mého ONEPLUS A6013 pomocí Tapatalk


14
Poprosím o ten odkaz na audiozáznam, díky.
Odeslano do zpravy.

Odesláno z mého ONEPLUS A6013 pomocí Tapatalk


15


K jednotlivým nepravidelnostem:

* že chtěli vést jednání bez spisu...

* že to ad hoc přehodili na jinou úřednici...

* že se konalo zrušené jednání ...

Ad 1, urednice zacala jednani citaci prikazu a domnenkou, ze jsem zrejme podal odpor, kdyz jsem byl predvolan, po tom co jsem ji upozornil, ze nema spis mi sdelila, ze to nevadi, ze se vyjadrim a nasledne me puvodne urcena urednice bude kontaktovat

Ad2, O tom, ze by pripad a jednani prevzala jina urednice neni ve spise zadna zminka, pri nahlizebi do spisu pouze zjisteno zalozeni odporu a predvolani oproti puvodnimu spisu. Tuto urednici vybrala vedouci v case, kdy jsem se dostavil a chtel potvrdit, ze jsem se dostavil a jednani bylo zruseno bez toho abych o tom byl informovan.

Ad3, Formalne me nikdo znovu nepredvolal.

Celkove to pro me bylo prvni ustni jednani, vedeno v tomto duchu a abych rekl pravdu, nebyl jsem vubec na tuto moznost pripraven (podklady pro uj jsem mel, nicmene zpusob jakym jednala urednice byl prinejmensim prapodivny).

Nahravku celeho jednani s urednici bez zkraceni a anonymizovani jsem umistil na cloud, v pripade ochoty poslechu poskytnu rad odkaz.


Odesláno z mého ONEPLUS A6013 pomocí Tapatalk


Stran: [1] 2 3